מספר טלפון
03-6374000
כולל את סטונהיינג'-ויילס-צ'סטר- ליברפול-איזור האגמים- יורק-אוקספורד-לונדון (LYL)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תכנית מלאה מהבוקר עד הערב*, ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תכנית הטיול. כולל: ארוחת בוקר לאורך כל הטיול + 2 ארוחות ערב נוספות *מלבד ימי הטיסות

טיול מאורגן לאנגליה - הקדמה

אם תבקשו את המטיילים הישראלים לנקוב בשמה של העיר החביבה עליהם בעולם יענו רבים ללא הסוס: לונדון. ואכן, לונדון בירת אנגליה שעל גדות הנהר תמזה היא כרך שהכל מכל בו: תרבות, אמנות, כדורגל, אוכל טוב, הסטוריה ועוד ועוד. בטיול שלנו לונדון היא הקינוח החותם את הטיול. המסע להכרת סודותיה של אנגליה הבלתי מוכרת נפתח בארמון המפטון קורט.
הארמון וגניו הנפלאים מהווים אחת האטרקציות הגדולות שמחוץ לבירה. הארמון נבנה במאה ה-16 ושמש משכן למלך הנרי השמיני וליורשיו. האולמות המפוארים הם גלריה אמנותית ובגנים המטופחים משוטטים צבאים. סטונהיינג', הוא אתר פרה היסטורי המפורסם ביותר בכל אירופה .162 אבנים מסתוריות סדורות בעיגול הוצבו במקום לפני כחמשת אלפים שנה. מאוחר יותר נוספו מצבות אבן ענקיות.בקרבתו שרידים נופיים של האדם הקדמון. לינה באיזור. את היום השני נפתח בביקור בעיר העתיקה באת'. העיר היא אחת העדויות המרשימות לשלטון הרומאי. על המעיינות החמים שבה הקימו הרומאים בתי מרחץ מפוארים ושרידיהם מושכים סקרנים מכל העולם. דרך העיר בריסטול נכנס לחבל ווילס. ויילס עשירה במכרות פחם. נרד לאחד המכרות שאינם פעילים עוד ונתחקה אחר החיים הקשים של הכורים. בירת ויילס היא קרדיף. בווילס טירות ומצודות רבות שרובן חרבו. טירה משוקמת מצויה בעיר מפתח זו.

היום הבא מוקדש כולו לווילס היפהפייה. זה שבע מאות שנה שהתואר הנסיך מווילס ניתן לבן הבכור של משפחת המלוכה. טיול מרתק מצפה לנו בפארק הלאומי סנודניה. רכבת מיוחדת מטפסת בהרי הטרשים עד לפיסגה ממנה נשקף נופה הפראי של מולדת הוולשים. פינת חמד היא העיירה בטסי קוד המוקפת ביערות. הבוקר הבא מוקדש לעיר המקסימה צ'סטר.העיר משמרת את מיטב המורשת האנגלית העיר העתיקה את החומה בנו הרומאים ורחובותיה מציגים ארכיטקטורה צבעונית מיוחדת במינה. ליברפול היא העיר שהעניקה לעולם את להקת החיפושיות ולא נחמיץ ביקור במרתף המועדון שם החלה את דרכה. רציף אלברט הסמוך הוא אזור קניות, מסעדות ומוקדי בילוי. ליברפול היא עיר תעשייתית והנמל שלה היה נקודת מוצא למהגרים לעולם החדש. אזור האגמים הוא מאתרי הנוף האהובים באנגליה. ריקמה של אגמים ובקעות שנוצרו מהפשרת הקרחונים. באחד מהם נצא לשיט מרגיע. בעיירות הקטנות חיו אמנים ויוצרים לדורותיהם.

היעד הבא, יורק, היא עיר מוקפת חומה השוכנת בלב אזור חקלאי. רחובותיה מספרים את קורות העיר מימי הרומאים דרך ימי הביניים עד ימינו. עיר מבוצרת, עיר שוק ומסחר. העיר מתהדרת בקתדרלה מרשימה, מהיפות באירופה. ביורק פרחה קהילה יהודית שאחריתה היתה מרה. בתקופת מסעי הצלב הטילו התושבים מצור על מצודת העיר ששמשה ליהודים מקלט והם בחרו להתאבד ובלבד לא להסגיר עצמם לידי הפורעים. במוקד היום הבא עומדות סטרטפורד שעל נהר אבון ואוקספורד. סטרטפורד הייתה ביתו של המחזאי האלמותי וויליאם שייקספיר. במסלול הסיור נכלל הבית בו נולד ואתרים הקשורים במהלך חייו. אוקספורד היא עיר אוניברסיטאות נודעת בעולם כולו. בעיר יש 34 קולג'ים שכל אחד עומד ברשות עצמו, עיר המקרינה תרבות וחכמת דורות. בדרך ללונדון - ביקור בארמון בלנהיים, אחוזת משפחתו של המנהיג הבריטי הדגול וינסטון צרצ'יל. לונדון מחכה לנו. נתייר בכמה מהאתרים המפורסמים שבה ויוותר לנו בטרם שיבה הביתה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • גני ארמון המפטון קורט
 • האתר הפרהיסטורי סטונהיינג'
 • באת': ביקור במרחצאות הרומיים העתיקים, ביקור במכרה פחם, הפארק הלאומי סנודוניה כולל נסיעה ברכבת מיוחדת
 • צ'סטר: ביקור כולל בחומות העיר
 • ליברפול: מוזיאון החיפושיות
 • איזור האגמים: שייט באגם וינדרמר
 • יורק: ביקור בעיר כולל האנדרטה' ביקור ב"מינסטר" – הקתדרלה העצומה
 • סטרטפורד על נהר האייבון: מרכז המבקרים ובית שייקספיר
 • אוקספורד: ביקור באחד הקולג'ים
 • לונדון: ביקור בגלריה הלאומית, כיכר טרפלגר, British museum, רחוב אוקספורד 

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו שיש ימים חופשיים/חצאי ימים חופשיים וכן אולי פחות כניסות וביקורים הכלולים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריכ/ה של החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן מה שנראה אולי בהתחלה זול הוא בסופו של דבר יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1:  תל אביב – לונדון – גני ארמון המפטון קורט - סטונהיינג' – איזור סווינדון

נפגש בנתב"ג לטיסת ללונדון / לוטון. לאחר נחיתה נחבור לאוטובוס הצמוד שילווה אותנו וניסע לביקור בגני הארמון המפטון קורט אשר נמצאים דרומית מערבית ללונדון. אלו גנים עתיקים מזמן המלך הנרי השמיני ונחשבים לאחד הגנים היפים באנגליה כולה. נבקר גם בארמון המרשים. נמשיך לביקור באתר סטונהיינג', אתר פרהיסטורי, אחד מבין רבים באנגליה, אשר בנוי מעגלים מעגלים אותם הציב האדם הקדמון. זהו המונומנט הפרהיסטורי העתיק ביותר באירופה כולה. לאחר סיום הביקור נצא בנסיעה למלון באזור העיר סוינדון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאנגליה במסלול מיוחד

יום 2: המרחצאות העתיקות בבאת' – ויילס - מכרה פחם - קרדיף  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיר באת' (מרחצאות), עיר עתיקה אשר נבנתה על ידי הרומאים ובה שרידים ארכיאולוגים חשובים. נבקר במרחצאות עתיקות ושרידים ארכיאולוגים חשובים אשר נמצאים מתחת לאדמה. נמשיך בנסיעה דרך העיר בריסטול, עיר נמל עתיקה אשר משם יצאו החלוצים האנגלים ליבשת אמריקה בשנת 1497. המשך נסיעה ונכנס לחבל ויילס המתאפיין במכרות פחם עשירים. נגיע לביקור במכרה פחם*, נרד מתחת לאדמה ונעמוד על התהליך דרך הפקת פחם. נגיע לבירת חבל ויילס, קרדיף, לסיור קצר לפני העברה למלון ללינה בקרדיף.
* בטיול בתאריך 03.08 לא ניתן לבצע הזמנה מוקדמת לאתר, כך שנגיע למכרה ונחכה בתור לכניסה.

יום 3:  קרדיף – פארק סנודניה – רכבת לפסגת ההר - בטסי קוד – אזור צ'סטר

יום זה נקדיש לסיור בחבל ההררי של ויילס. לאחר ארוחת הבוקר נצא ממלוננו ונסע צפונה בתוך חבל ויילס אל הפארק הלאומי של סנודוניה ונגיע לנסיעה ברכבת ה-Snowdon Mountain Railway לפסגת הר סנודוון או לתחנה הנמצאת ב 2/3 גובה (בכפוף לתנאי מזג האוויר ולחוקי המקום), ההר הגבוה באנגליה וויילס. זו רכבת השיניים היחידה הפעילה בבריטניה והיא משנת 1896 והנסיעה בה היא חוויה מהנה שתביא אותנו לעיירה הציורית Llanberis. כאן ימתין לנו האוטובוס של הקבוצה שיוביל אותנו לביקור בעיירה המקסימה בטסי-קוד (Betws-y-Coed) ונהלך לתצפית על המפלים המרשימים - מפלי Swallow. מבטסי קוד נצא בנסיעה למלון באזור צ'סטר לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאנגליה

יום 4: צ'סטר – מוזאון החיפושיות בליברפול – אזור פרסטון

לאחר ארוחת הבוקר נצא ממלוננו אל העיר היפה צ'סטר Chester לביקור. העיר ממוקמת על גדת הנהר די ומפורסמת בחומותיה העתיקות ובבניינים מהתקופה הרומאית עד ימי הביניים. נראה את הרחובות המפורסמים של העיר, את קשתות האבן והשערים מהשרידים הרומאים ונסייר על גבי חומות העיר. לאחר שנשלים הסיור בצ'סטר נמשיך לליברפול השכנה ונבקר במוזאון החיפושיות. המוזאון מספר על דרכה המטאורית להקת הביטלס. נראה ציורים, תמונות ואביזרים מימי הבראשית של הלהקה. עם סיור הביקור נמשיך בנסיעה צפונה ונתמקם במלון באזור פרסטון ללינה.  

יום 5: שייט באזור האגמים – יורק - לידס

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול נפלא. נחל בנסיעה צפונה אל עבר אזור האגמים, מהאזורים היפים והפופולריים ביותר באנגליה. גדולי המשוררים הבריטים כתבו שם את יצירותיהם אשר הושפעו מהנופים הקסומים של האזור אשר משופע באגמים ובכפרים קטנים וציוריים. נשוט באגם וינדרמר בכדי להתרשם מיופיו של המקום. נמשיך ליורק, בירת חבל יורקשייר, אחת הערים ההיסטוריות החשובות ביותר באנגליה כולה. העיר נכבשה בימי הביניים על ידי פולשים ויקינגים. נסייר בעיר, נראה את חומות ושערי העיר העתיקה, את האנדרטה לזכר תושביה היהודים של יורק שנשרפו חיים בשנת 1190. נטייל ברחוב "הקצבים" הציורי ונבקר ב-"מינסטר" – הקתדרלה עצומת הממדים של יורק. לאחר סיום הביקור בעיר נמשיך ללינה במלון בעיר לידס (40 ק"מ דרום מזרחית מיורק).

טיול מאורגן לאנגליה במסלול מיוחד

יום 6: סטרטפורד על נהר האייבון - ארמון בלנהיים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה לעיירה המקסימה Stratford upon Avon מקום לידתו של גדול מחזאי בריטניה – וויליאם שייקספיר. נבקר במרכז המבקרים ובבית שייקספיר, נטייל ליד נהר האבון, נצפה בפסלים היפים הנמצאים בסמוך אליו, נהנה מההמולה ברחוב הראשי ומעיירה יפה זו שהינה אנדרטה חיה למחזותיו של הגאון. בסיום הסיור נגיע לביקור בארמון בלנהיים המפורסם, מקום משכנה של משפחת צ'רצ'יל הנודעת. צ'רציל היה ממנהיגי בריטניה בשתי מלחמות עולם. בארמון נראה תמונות עתיקות, ציורי קיר וויטראג'ים. לאחר סיום הביקור נגיע למלון באזור אוקספורד ללינה.

יום 7: אוקספורד – ביקור בקולג' - לונדון

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לביקור בעיר האוניברסיטאית היפה והמפורסמת אוקספורד. נטייל בסמטאות בהן שוטטו מיטב המדענים והוגי הדעות בעולם בכלל ובאנגליה בפרט. נשוטט בין מבני הקולג'ים המרשימים של העיר ונבקר באחד הקולג'ים במתחם. לאחר סיום הביקור נמשיך ללונדון. עם ההגעה נחל בסיור בבירת אנגליה, העיר החביבה ביותר על המטייל הישראלי. נבקר בגלריה הלאומית בכיכר טרפלגר במרכז העיר, נשקיף על בנייני הפרלמנט, נעבור בכיכר פיקדלי וברחוב אוקספורד היוקרתי. העברה למלון באזור לונדון ללינה.

טיול מאורגן לאנגליה במסלול מיוחד

יום 8: לונדון – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נוכל להינות מזמן חופשי בלונדון. המדריך יעמוד לרשות המטיילים להמלצות והנחיות. ביקור במוזאון בריטניה British Museum כלול בתוכנית יום הטיול. זהו אחד המוזיאונים החשובים והגדולים בעולם. המוזאון מכיל אוספי אמנות, המציגים יצירות אמנות מכל רחבי תבל ומכל תרבות אפשרית. בתום הסיור ובהתאם לשעת הטיסה  העברה לשדה התעופה  לטיסה חזרה הביתה

 
הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form