מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול ופנסיון מלא בסלאר. (LCQ)
:משך הטיול
19 ימים 16 לילות
להורדת התוכנית

סדרת טיולי "פגסוס בראש אחר" מיועדים למעוניינים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. בטיולים אלו בנוסף לאתרים ה"קונבנציונאליים", נרחיק לאזורים פחות מתויירים המאפשרים מגע בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים תוך שימוש באמצעי תחבורה מגוונים, גם אם הדבר כרוך לעיתים ברמת שירותים מקומיים נמוכה יחסית אך אותנטית... טיול זה נבנה לאלו מבינינו הרוצים לחוות את לב ליבה של דרום אמריקה בצורה המעמיקה והמרגשת ביותר. טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול ופנסיון מלא בסלאר.

טיול מאורגן לפרו ובוליביה - הקדמה

סדרת טיולי "פגסוס בראש אחר" מיועדים למעוניינים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. בטיולים אלו בנוסף לאתרים ה"קונבנציונאליים", נרחיק לאזורים פחות מתויירים המאפשרים מגע בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים תוך שימוש באמצעי תחבורה מגוונים, גם אם הדבר כרוך לעיתים ברמת שירותים מקומיים נמוכה יחסית אך אותנטית...

פרו ובוליביה יושבות בראש רכס האנדים האדיר ונחשבות למדינות המרתקות ביותר בדרום אמריקה. בני האינקה ניצלו את תנאי הטופוגרפיה הקשים של האנדים לבניית אימפריה שהשתרעה על חלקים ניכרים של יבשת דרום אמריקה כשבסיסה בעיר קוסקו. הם השאירו אחריהם אתרים היסטוריים רבים ומעטה מסתורין סמיך המסרב להתפזר.

פרו היא לא רק אינקה והיסטוריה אלא גם טבע עוצר נשימה של הרים מושלגים, אגמים תכולים וחופים רחבים, תרבות עשירה של צאצאי האינקה עם שווקים צבעוניים ואמונות רבגוניות. נופי הפרא והתרבות העשירה לא נעצרים בגבול, ובוליביה מצידה מציעה אתרי טבע מהבתוליים והיפים ביבשת. טיול זה נבנה לאלו מבינינו הרוצים לחוות את לב ליבה של דרום אמריקה בצורה המעמיקה והמרגשת ביותר.

לצד אתרי חובה כקוסקו ומאצ'ו פיצ'ו, נבקר גם באתרים פחות מתויירים כדוגמת מדבר המלח הגדול של אויוני, שם נסייר בעזרת רכבי שטח בינות נופי ירח קסומים, לגונות צבעוניות, גייזרים לוהטים, בריכות של בוץ מבעבע ומישורי מלח עצומים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • לימה: כיכר המרכזית והקתדראלה, קטקומבות כנסיית סן פרנסיסקו, מוזיאון האנתרופולגי, רובע מירפלורס.
 • פאראקאס.
 • שייט לאיי באיסטאס: שמורת הטבע של פאראקאס.
 • טיסה מעל לקווי נאסקה המסתוריים.
 • קוסקו: ביקור בשרידי אתרי האינקה, סאקסאיואמאן, קנקו, פיקליקטה,טאמבו מאצ'אי.
 • העמק הקדוש: עמק האורבמבה, חורבות אויינטטמבו, השוק האינדיאני בפיסאק.
 • צ'ינצ'רו: מכרות המלח של מראס.
 • מאצ'ו פיצ'ו.
 • אגם טיטיקקה.
 • האיים הצפים של בני האורו: אי השמש גני האינקה, המעיינות ושרידי פילקוקאינה.
 • לה פז: סיור באזור הקולוניאלי, עמק הירח, שוק קמאצ'ו, כנסיית סן פרנסיסקו, שוק המכשפות.
 • מדבר המלח: הגדול של אויוני "אי הדגים", לגונות ונופי ירח, בריכות מלח.
 • בית הקברות לרכבות.

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת 

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 ת"א – לימה 

נפגש בנתב"ג בשעת בוקר ונטוס ללימה דרך יעד ביניים. ההגעה בשעת ערב העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2 לימה – פאראקאס

סיור בלימה בירת פרו אשר הייתה בעבר מקום מושבו של המשנה למלך הספרדי. נתרשם משרידי העבר הקולוניאלי ההדור, נטייל בכיכר המרכזית, בקתדראלה, נבקר בקטקומבות של כנסיית סן פרנסיסקו ובמוזיאון האנתרופולוגי,נטייל ברחובות לימה העתיקה וברובע מירפלורס המודרני. נבקר בפארק האהבה ממנו תצפית מרשימה אל האוקיינוס השקט, אח"כ נצא את לימה בנסיעה דרומה כ-4 שעות נסיעה לאורך החוף עד לעיר פאראקאס, העברה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 3 פאראקאס - נאסקה – לימה

בבוקר ניסע למעגן וממנו נצא לשייט בן שעתיים לאיי באיסטס ונסייר בשמורת הטבע מרשימה של פאראקאס מהידועות בפרו. מרחק קילומטרים ספורים מן החוף אל תוך האוקיינוס השקט, נמצאים איי באיסטס שזכו לכינוי "גלפאגוס הקטנים" בזכות שפע הציפורים ובעלי החיים באיים אלה. נמשיך אל לשדה התעופה המקומי, נעלה על מטוסים קלים וטיסה מעל לקווי הנאסקה המסתוריים (זוכרים את מרכבות האלים?). נשים פעמינו צפונה ללימה. ארוחת ערב והעברה למלון לינה.

יום 4 קוסקו

נצא את לימה בטיסה אל קוסקו העיר הידועה כעיר הבירה העתיקה של האינקה, מקום עשיר בהיסטוריה ותרבות, ובה שילוב מרתק של עיר עתיקה וארכיטקטורה ספרדית קולוניאלית. העיר אשר תולדותיה כבירת האימפריה של בני האינקה משתקפות בכל מקום: רוב רחובות העיר מוקפים משני עבריהם בחומות אבן שנבנו על-ידי האינקה ומלאים בצאצאיהם דוברי הקאצ'ווה של האינקה. בעיר יש גם שפע של אמנות קולוניאלית, כגון הקתדראלה מן המאה ה-16 וכנסיית לה מרסד. ביום זה נתחקה אחר תרבות האינקה ונבקר בשרידי אתרי האינקה הסובבים את העיר קוסקו. ארבעה אתרי עתיקות נוספים נמצאים בקרבת העיר - סאקסאיואמאן, קנקו, פוקה פוקארה וטאמבו מאצ'אי ,עם סיום הטיול נתארגן במלון בקוסקו ללינה וארוחת ערב.                                                                                            

יום 5 עמק האורבמבה

בבוקר נצא אל עבר העמק הקדוש-עמק האורובמבה, אסם התבואה של האינקה.נבקר בחורבות אוליימטמטמבו ובשוק האינדיאני המושך אליו מבקרים מקומיים מקהילות מרוחקות, לבושים בבגדיהם הטיפוסיים. הסיור כולל ארוחת צהרים במסעדה. אחה"צ נצא לסיור לעיירה צ'ינצ'רו ונבקר במכרות המלח של מראס. העברה למלון וללינה.

יום 6 - מאצ'ו פיצ'ו

יום טיול במאצ'ו פיצ'ו האתר המרשים והמפורסם, העיר המסתורית אשר הייתה חבויה ביערות במשך 350 שנה ונתגלתה רק במאה ה-20. העיר נותרה בשלמותה, היות והכובשים הספרדיים לא הגיעו אליה מעולם. היא שוכנת על הר בעל מדרונות תלולים בלב הג'ונגלים, מעל אפיק עמוק של נהר האורבמבה. נצא בדרך אל העיר האבודה של ממלכת האינקה, מן האתרים אפופי המסתוריות והמרהיבים בעולם. נסע ברכבת אל העיירה אגוואס קליינטס ומשם נעלה בנסיעה בדרך הררית אל האתר. סיור מודרך באתר המרתק נראה את הבתים, המקדשים והמערכות החקלאיות שנותרו ממורשת האינקה. נחזור לקוסקו לארוחת ערב ולינה.

יום 7 קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך ונסייר בקוסקו ליום טיול נוסף ונשלים את המקומות והאתרים אשר לא הספקנו בימים הקודמים של הטיול. שימו לב כי אנו מקדישים 2 ימי טיול לקוסקו על מנת לחוות ולהרגיש את האווירה בעיר מיוחדת ויפהפיה זו.  ארוחת ערב. חזרה למלון ללינה.

יום 8 חגיגות פסטיבל השמש-אינטי ראימי (24.06.17)

היום נחגגות חגיגות אינטי ראימי-פסטיבל השמש. החג החשוב ביותר בתרבות האינקה. השמש, נחשבת אצל בני האינקה לכוח החשוב ביותר ביקום והשם אינקה פירושו -בני השמש. ה-21.06 הוא היום הקצר בשנה בחצי הכדור הדרומי, שלושה ימים מאוחר יותר, ב-24 ביוני, מתקיים האינטי ראימי - פסטיבל פולחן השמש- סגידה לשמש שממשיכה להאיר וזמן זריחתה מתארך. הפסטיבל מכיל טקסים ותהלוכות, התושבים נושאים דגלים המסמלים את ממלכת האינקה והעיר צוהלת בחגה. נשתתף בחגיגות העממיות ברחובות ונצפה בחגיגות המרכזיות הנערכות בשרידי מבצר סאקסאיואמאן האדיר שמעל לקוסקו. ארוחת צהריים. לינה בקוסקו.

יום 9 קוסקו פונו

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו מקוסקו דרומה אל אגם טיטיקקה, מהאגמים הגבוהים בעולם. הדרך עוברת ברמות פמפס בהם רועים עדרי למות ואלפקות. בדרך נבקר בכפרים המקומיים. נמשיך בנסיעה לאורך נופיו המרהיבים של אגם טיטיקקה. לקראת ערב נגיע אל מלוננו בפונו לארוחת ערב ולינה.

יום 10 פונו - אי השמש - קופהקבנה - לה פז

יציאת בוקר מוקדמת לשייט אל האיים הצפים של בני האורו, שהם למעשה רפסודות ענק- איים שנבנו מאלומות קני טוטורה. נבקר את תושבי האיים המשמרים אורח חיי אבותיהם. נחזור אל פונו ונעשה דרכנו אל העיירה הבוליביאנית קופהקבנה אשר על חוף אגם טיטיקקה, זו עיירה קטנה ובה קתדראלה המנציחה את "הבתולה המגנה על בוליביה". העיירה שוכנת בין שתי גבעות אשר מהן נשקף מראה מרהיב של האגם. נשוט לביקור באי השמש, מקום הולדת ממלכת האינקה האגדית. השייט כולל ארוחת צהריים. עם תום הסיור נשוט במייצרי טקינה אל המעגן ונמשיך בדרכנו אל לה פז בירת בוליביה ללינה.

יום 11 לה פז

הבוקר נסייר בלה פז הגדולה והחשובה בערי בוליביה. נתוודע אל נופיה של העיר, תערובת של גורדי שחקים המוקפים בתים קטנים הניצבים על הרכסים אשר סביב עמק רחב. נצא לסיור באזור הקולוניאלי אשר סביב פלאסה מורילו, מקום בו שוכנת הכנסייה הקולוניאלית ובניין הממשל. נמשיך לביקור בעמק הירח ומאוחר יותר נגיע אל שוק קמאצ'ו אשר בלב העיר, ריכוז של שווקים אינדיאנים מסביב לפלאסה סן פרנסיסקו. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו ובשוק המכשפות, בו נמכרים פסלונים, קמעות, חלקי חיות מיובשים ושיקויים שונים. כמובן שלא נפסח על שאר השווקים הצבעוניים והאינסופיים של העיר. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 12  לה פז- סוכרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה אל הבירה השנייה של בוליביה סוכרה. גאוות תושבי העיר על המבנים הקולוניאליים שהשתמרו בה וחשיבותה ההיסטורית בה סימון בוליבר הכריז על עצמאותה של בוליביה . נשוטט בכיכר המרכזית היפה. נחווה מהאווירה הסטודנטיאלית המאפיינת את העיר בה אחת האוניברסיטאות הותיקות ביבשת דרום אמריקה. במידה ויספיק הזמן ננסה לבקר באחד השווקים הססגוניים בהם התברכה העיר. העברה למלון ארוחת ערב ולינה בעיר

יום 13 סוכרה פוטוסי אויוני

נצא הבוקר אל פוטוסי עיר מכרות הכסף. בעבר התפרסה האמרה כי מהכסף שנכרה בפוטוסי ניתן לבנות גשר עד מדריד בירת האימפריה. נבקר במטבעה המלכותית בה טבעו את מטבעות הכסף. תושבי המקום נוצלו בתנאי עבדות בעבודת כריית הכסף להעשרת האוצר הספרדי. יש האומרים כי סימן ה$ מקורו במטבע המפורסמת בפוטוסי. נסייר בעיר הקולוניאלית ככל שיאפשר הזמן לפני נמשיך בדרכנו אל אויוני היושבת בפאתי מדבר המלח הגדול הסלאר. ארוחת ערב ולינה באויוני.

למה כדאי להגיע לשם?

מדבר המלח של אויוני הוא מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים ביותר בדרום אמריקה. זהו מדבר של לגונות צבעוניות המחליפות צבעים עם שינויים בכיוון הרוח, להקות פלמינגו ורודות, גייזרים של קיטור, בורות של בוץ רותח ומבעבע, תצורות סלע מוזרות ומרחבי מלח ככל שהעין יכולה לראות בהם משובצים איים ועליהם קקטוסים ענקיים. אזור זה נחשב ע"י מטיילים ותיקים כאתר חובה שאסור להחמיצו בטיול בבוליביה.
האקלים בסלאר קר ואפקט הרוח מוריד את הטמפ' עוד יותר... חובה להצטייד בהגנה מפני השמש, הרוח והקור.
גובה- המדבר נמצא בגובה של כ-4000 מ'- בגבהים אלה ישנם הסובלים ממחלת גבהים (AMS), העלייה בגובה היא הדרגתית ומתונה. אנו מייעצים לחוששים לגבי תופעות אלה להתייעץ ברופא לפני יציאה.
הלינה בסלאר במקומות הטובים ביותר בנמצא- בתי הארחה מקומיים עם רמת שרות בסיסית בלבד. 

ימים 14-16 סלאר דה אויוני

היומיים הקרובים יבוצעו ברכבי שטח בסלאר-מדבר המלח הגדול של אויוני. נבקר בבית הקברות לרכבות הנמצא באויוני נמשיך אל בריכות המלח בהן נראה את תהליך הפקת המלח, נבקר באגם המלח ובאי הדגיםIncahuasi Isla , עליו גדלים סוגים שונים של צמחים וקקטוסים ענקיים. ניסע בנופי ירח מדהימים. נראה הרי געש כבויים ונעבור בעיירות שכוחות אל בהן נתרשם מהתושבים שבחרו במדבר המלח למקום מושבם. ביום 16 נעשה דרכנו חזרה אל לה פז בטיסה, נשלים סיורים בלה פז ככל שיאפשר הזמן, ארוחת ערב ולינה בלה פז.

ימים 17-19 לה פז- לימה- אירופה- תל אביב

הבוקר נתחיל דרכנו חזרה הביתה, העברה לשדה התעופה לטיסה בינ"ל אל לימה. בהתאם לשעת הטיסה ובמידה ויתאפשר נצא לסיור נוסף בלימה. משם בטיסה דרך אירופה נשוב אל תל אביב.

מתעניינים בעוד יעדים לטיול מאורגן בדרום אמריקה?

 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form