מספר טלפון
03-6374000
טיול איכות חוויתי במסלול מקיף עשיר וגדוש הטיול יתבצע בקבוצות של 22 עד 35 מטיילים (BCR)
משך הטיול:
19* לילות – 22/21 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימים בהם טסים), כולל: חצי פנסיון (מרביתן ארוחות ערב) לאורך כל הטיול. ופנסיון מלא בלודג' במנאוס מופעי בילויי ערב ושלל אתרים וכניסות עפ"י התוכנית הטיול יתבצע בקבוצות של 22 עד 35 מטיילים

טיול מאורגן לארגנטינה צ'ילה ברזיל - הקדמהקשה שלא להתאהב ביבשת הזו, טיול מאורגן לדרום אמריקה מכיל בתוכו כל כך הרבה שיאים, ממעבר האנדים בין ברילוצ'ה לבין פורט מונט - מעבר יפיפה שהוא יום שלם של טיול - הוא מיוחד למסלול זה ואחד משיאי הטיול של חברת פגסוס ועלותו היא כ 200-250$ למטייל, אתם המטיילים חייבים לבחון שאכן המעבר הזה כלול כיוון שבמיקרים רבים מדובר בשייט המתואר כשייט בשבעת האגמים או כשייט שאיננו שווה ערך לחוויה זו ובוודאי שהעלות זולה יותר באופן ניכר אך מה לעשות החוויה עוצמתית הרבה יותר ועל זה משלמים - הלא לשם מה חצינו חצי עולם אם לא לראות את השיאים.

סוף העולם שמאלה - סדרת הרצאות -תודה ליוסי קינן מטייל של פגסוס על העריכה והצילום הנפלאים.

שמורת הפאיינה עוצרת הנשימה אשר הינה שיא נוסף בטיול זה ובה עמודי הפאיינה העוצמתיים בתוך שמורה אלוהית זו הממחישים לנו בני האנוש את כוחו גודלו ועוצמתו של הטבע ובוראו. כמובן שכדי להוזיל את הטיול תמיד ניתן לנסוע הלוך חזור מקלפטה אבל תזכרו שכל שנייה מדודה בטיול זה ואין דרך חזרה כך שמחיר הוא לא תמיד פקטור שאתם הלקוחות יודעים לשערך.

שמורת הקרחונים המדהימה באזור אגם ארחנטינו ובה אנו מבצעים יומיים מדהימים של טיולים בין קרחונים המתנשאים למרומים אדירים ואף לעיתים יתמזל מזלנו ונראה נפילות של חלקים מהם בשאון נפץ אדיר, בואנוס איירס המשובבת, עיר שונה מערי אירופה אך מזכירה במעט בארכיטקטורה שבה, החיים התוססים והאופי חם המזג בשכונותיה - מופעי הטנגו ברחוב יגרמו לנו לתחושת האהבים והנעורים. 
טיול לארגנטינה הנו חוויה בלתי נשכחת. 

בברזיל נפגוש את מפלי האיגואסו המרשימים שמליוני ליטרים של מים משנים גבהים בנפילתם ופוערים פה לעוצמה הנחזת, הג'ונגל באמזונס ושלל החיים אותם מכיל - פתאום יופיעה תנין קטן בידיו של המדריך ויפער בתדהמה את עיננו - וזו היא רק אחת מהחוויות - כמויות הירוק הניגלות לעיננו והתרבות האינדיאנית המקומית השונה בתכלית מאחיהם על רכסי האנדים, סלבדור דה באהיה וסיפור התחלתה של מעצמה בעבדות באוצרות הטבע שדות קני הסוכר הטבק התרבות האפרו אמריקאית אשר נוצרה והמשיכה בהשפעתה על מדינה שלמה, וריו דה ז'נרו - כור ההיתוך - העיר ששמה הינו חלום גם לאלו שכבר ביקרו חוו וראו חלמו ימשיכו לחלום על ריו דה ז'נרו.


אלה רק חלק מהאתרים שבהם נבקר, אלה רק חלק מהשיאים אותם נחווה - טיול זה ייתן לנו המטיילים חוויה לכל החיים שאף ולו אחד יכול לקחת זאת מאיתנו, הפלאים בהם נחזה ואותם נחוש ישארו עימנו כחוויות צרופות לכל חיינו וישמשו תמיד כרגעי אתנחתא ויעלו חיוך על פנינו - וזה שווה הכל. אנו בפגסוס כבר הובלנו אלפי מטיילים ליעד זה ובמתכונת זו ומקווים כי גם אתם תצטרפו להיות שותפים לחוויה שקשה לתארה במילים זאת בטיול מאורגן לדרום אמריקה עם פגסוס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ברילוצ'ה: סיור עיר כולל עלייה ברכבל להר הקמפנריו, הסיבוב הקטן (Circuito Chico) 
 • חצייה לצ'ילה על ידי שייט
 • פוארטו מונט: ביקור בשוק הדגים (מותנה בשעת הטיסה) 
 • שמורת הפאיינה: יום סיור מלא  בשמורה
 • מערת המילדון וחציית המדבר
 • קלפטה: קרחון אופסלה
 • קרחון מורנו
 • בואנוס איירס: סיור מודרך על אתריה המרכזיים של העיר
 • יום חוויתי לתרבות הארגנטינאית
 • בילויי ערב פולקלור טנגו
 • איגואסו: ביקור בשמורה הברזילאית והארגנטינאית
 • סכר האיטייפו
 • מפל גרון השטן
 • סיור "ספארי" בג'ונגל
 • שייט מדהים אל מתחת למפלים
 • מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית
 • מנאוס: סיור בג'ונגל כולל שייט
 • סיור לילה לצפייה בתנינים
 • לינה בלודג' בג'ונגל ולא בעיר מנאוס!!!
 • סלבדור דה באהייה: סיור בעיר העתיקה (רובע פלוריניו)
 • שוק המרקדו מודלו
 • סיור חופים
 • בילויי פולקלור בערב
 • סיור בשוק סנטו אמארו
 • סיור בקאשוארה ובעיירת סן פליקס
 • ריו דה ז'אנרו: סיור בעיר
 • עלייה ברכבל להר הסוכר
 • עלייה להר הקורקובדו
 • סיור יום בג'יפים ביער טיז'וקה וסיור פאבלות
 • סיור לאורך חופי איפנמה לבלון וקופהקבנה
 • בילויי ערב בשוק סאו קריסטובל בסופי השבוע בריו

אנו מאד ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן תמצאו אולי כי יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת  !!!!!!!!!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – בואנוס איירס* 

נפגש בנתב"ג לטיסה לבואנוס איירס דרך יעד ביניים בטיסת "איבריה" או "לופטהנזה". עם ההגעה בשעות הערב המאוחרות, העברה למלון ללינה. *בטיולים היוצאים בתאריכים 05/03/24, 06/10/24, 27/11/24  ההגעה לבואנוס תהיה בבוקר יום 2. עם ההגעה נצא לסיור ככתוב ביום 2.

יום 2: בואנוס איירס 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא בבואנוס איירס בירת עם ארגנטינה. העיר אשר נוסדה בשנת 1536 ע"י משלחת של מחפשי זהב ספרדית יושבת על שפכו לאוקיאנוס של נהר ה-ריו דה לה פלטה. פירוש השם "אוויר טוב" (בתרגום מספרדית) מתייחס ככל הידוע לרוחות אשר סייעו בניווטן הימי של האוניות הספרדיות שעגנו בחופי האזור. עם סיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

 בטיול המאורגן לדרום אמריקה בברילוצ'ה

יום 3: בואנוס איירס - ברילוצ'ה 

מוקדם בבוקר נצא בטיסה* לברילוצ'ה - הינה עיירת הקיט המפורסמת בארגנטינה במפעלי השוקולד שלה ובסביבתה בחבל ארץ עוצר נשימה. באזור אגמים קפואים, הרים מכוסי צמחייה, עצים ושלג. עם הנחיתה נצא לטיול באזור וברחובותיה של העיר כולל הסיבוב הקטן ,(Circuito Chico) סיור סביב ברילוצ'ה הכולל כמה נקודות תצפית והליכה וכולל עלייה ברכבל לתצפית מהר הקמפנריו. העברה לארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במלון.
*באם שעת הטיסה תהיה מוקדמת תינתן ארוחת בוקר קלה או ארוזה.

יום 4: ברילוצ'ה – פוארטו וארס 

אחד הימים היפים בטיול. יום בו נכיר את יופי הרי האנדים, הפסגות ילוו אותנו לאורך היום נכיר את החורש של מורדות ההרים עם אגמים, יער גשם ייחודי כאשר הצד המערבי מאופיין בריבוי התופעות הגעשיות. בבוקר נצא את ברילוצ'ה בנסיעה המשולבת באוטובוס ואמצעי שייט כשחוצים 3 אגמים (2 בארגנטינה ו 1 בצ'ילה). היציאה בבוקר מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו כשעה נסיעה משם נעלה על קטאמראן לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי המהווה חלק מפארק המשתרע על פני מיליוני דונמים. השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט משם בדרך יבשתית קצרה כעשר דקות לפוארטו אלגרה עדיין בארגנטינה נעלה על קטאמראן לשייט של כ 20 דקות באגם פריאס לנקודה הנקראת פוארטו פריאס ומשם בנסיעה של כשעתיים בדרך יבשתית נחצה הגבול ב 2 מעברי גבול (ארגנטינה וצ'ילה) ונגיע לקראת צהריים לפאוללה נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהריים קצרה נעלה על קטאמראן בשייט של כשעה ו 40 דקות באגם טודוס לוס סנטוס בדרך נחלוף על פני האי מרגריטה ונגיע לנקודה בה ימתין לנו כאן אוטובוס שיקח אותנו בנסיעה של כשעתיים באזור הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס לאורך אגם ללאנקוויהואה מהגדולים באגמי צ'ילה בנסיעה לאורך חופו הדרומי אל העיירה הקסומה פוארטו וארס שם נגיע למלון נתארגן בחדרים ואם יספיק הזמן נסתובב במרכז העיירה היפה להתרשם ממראה העיר בשעה שמתחילה לרדת החשיכה לאורך הטיילת. ארוחת הערב במלון.

 בטיול המאורגן לדרום אמריקה

יום 5: פוארטו מונט – פונטה ארנס – פוארטו נטלס 

בהתאם לשעת הטיסה ביום זה, לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לפוארטו מונט. באם הזמן יאפשר נקיים תצפית מנקודה בולטת אל עבר הנמל והעיר התחתונה וכן אל האוקיאנוס השקט אליו נתוודע לראשונה, נרד אל הנמל ונבקר בשוק הדגים המפורסם והציורי. העברה לשדה התעופה לטיסה* לפונטה ארנס העיר הממוקמת בדרום היבשת ומשם נצא בנסיעה אל פוארטו נטאלס הגעה מאוחרת והעברה למלון לארוחת ערב ולינה.
*הביקור יתבצע במידה והטיסה תהיה טיסת אחר הצהריים. במידה של טיסת בוקר או צהריים תינתן תוכנית חילופית באיזור פונטה ארנס.

יום 6: פוארטו נטלס – שמורת טורס דל פאיינה 

פטגוניה (צ'ילה וארגנטינה) 4 ימים הנחשבים גם הם לאירועי שיא בטיול. הבוקר נצא בנסיעה צפונה בדרך אל השמורה המפורסמת ובדרך נבקר גם במערת מילדון המיוחדת והיפהפיה בהמשך נגיע לפתחו של הפארק הלאומי טורס דל פאיינה הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות בעולם. הפארק המשתרע על כ-1600 קמ"ר, מגוון נופים מדהימים, שילוב הנוף הפטגוני מדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית. יום שכולו טבע, לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים, מפלים, קרחונים ויערות. השמורה היא גם משכנם של עדרי גואנקו בני משפחת הגמליים, נאנדו – מין יען קטן, פלמינגו צ'יליאני, קונדור האנדים ובע"ח נוספים. ב-24 השעות לערך בהם נשהה בשמורה ובסביבתה נחלק הזמן בין היום ה-6 ליום ה-7 לטיול בנקודות ובמקומות הבולטים בהם נצפה או נסייר בשמורה כמו: הגעה לנקודת תצפית מהקצה הדרומי של אגם גריי אל הקרחון הנקרא באותו השם קרחון גריי. בהמשך נגיע למלון ללינת הלילה באזור השמורה* ארוחת ערב. (*קיימים בשמורה מספר מועט של בתי מלון)

יום 7 : שמורת טורס דל פאיינה -  אל קלפטה 

למחרת בבוקר נמשיך ונסייר בשמורת הפאיינה. הסיור יתקיים לאורך תוואי הנסיעה מהאזור של השער הדרומי אל עבר אגם פהואה שם גם נעצור ונרד רגלית אל המפלים הנקראים סלטו גרנדה מהם ניתן לצפות אל עבר העמק הצרפתי המחלק את עמודי הפאיינה בין קרחון אולגואין לקרחון הטורס, עמודי הפאיינה העומדים זקופים וגאים לפנינו. נמשיך מזרחה ונחצה את השמורה ובדרך נקווה לצפות באלפקות ובלמות המלחכות עשב (נקווה שלא להתבדות) – נראה לגונות ואגמים צלולים נהדרים בשלל גווני הכחול. בנקודה מסוימת נצפין אם יספיק הזמן אל המפלים הנקראים CASCADA PAINE בגבולות המזרחיים של השמורה ובהמשך נשים פעמנו אל מחוץ לשמורה לנקודת הגבול סרו קסטילו בין צ'ילה לארגנטינה. משם כבר במישורי הפאמפאס בתוך ארגנטינה ניסע ישירות לקלפטה נסיעה של כ-4 שעות עם הפסקת ריענון בעיירה הראשונה הארגנטינאית שנפגוש אספרנצה. לקלפטה נגיע בשעות הערב. העברה למלון ארוחת ערב אחריה מי *שירצה יוכל לצאת רגלית לטייל ברחובה הראשי של העיירה הידידותית והאינטימית למחצה. *בכפוף למיקום המלון לכל תאריך שפורסם.

יום 8: קלפטה - קרחון אופסלה – קרחון ספגציני 

בבוקר נצא באוטובוס כשעה נסיעה לערך לפונטה בנדירה, משם יחל השייט בלאגו ארגנטינה. נשייט פנימה אל עבר האנדים, דרך מיצר השטן ונתקרב אל קרחון אופסלה הנחשב לקרחון השני בגודלו ביותר בדרום אמריקה. נשוט בין הקרחונים המשתקפים בקרני השמש אם זורחת בצע כחול עז, קרחונים שנותקו מהקרחון המרכזי ושטים עצמאית באגם. נמשיך בשייט אל קרחון ספגציני. חזרה למעגן בשעות אחה"צ ומשם באוטובוס חזרה לקלפטה. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה.

יום 9: קלפטה – קרחון מורנו – בואנוס איירס 

השכמה מוקדמת ויציאה באוטובוס לשמורת הקרחונים לביקור בקרחון פריטו מורנו הקרוי ע"ש החוקר פרנסיסקו מורנו שחקר את פטגוניה והיה זה שסימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. שמורת הקרחון מכילה שבילים רבים המאפשרים זוויות ראיה צפייה וצילום שונות הן מלמעלה והן קרוב יותר גם למטה. הקרחון פעיל ומתנפץ לעיתים כמעט מידי יום אל לאגו ארגנטינה בקול שאון פיצוץ עז ויוצר מראה מרהיב. חזרה בצהריים לקלפטה לארוחת הצהריים (באם הטיסה תהיה בשעות אחר הצהריים המוקדמות נאכל ארוחת ערב בבואנוס איירס) במסעדה מקומית ואחר כך העברה לשדה התעופה של קלפטה לטיסת אחה"צ/ערב לבואנוס איירס. עם ההגעה העברה ללינה במלון.

יום 10: בואנוס איירס – מופע טנגו

הבוקר נצא ליום סיור מלא באוטובוס בבואנוס איירס. נבקר בכיכר מאי המפורסמת, שבה נראה את ארמון הנשיאות, הקתדראלה ובניין העירייה הישן - הקבילדו. בכיכר מונומנט לזכר העצמאות הראשונה של בואנוס איירס במאי 1810. הכיכר מסמלת את השלום והאחווה וידועה בהפגנת האימהות לזכר בניהם שנעלמו ב- 1978. נחלוף על פני תיאטרון קולון, גני פלרמו, שכונת המהגרים הססגונית - לה בוקה עם הרחוב הצבעוני - קמיניטו. כמו כן נעבור בכיכר הקונגרס הגדולה וכמובן בשדרה, אשר על פי המקומיים נחשבת לרחבה בעולם, כיכר 9 ביולי. אם יספיק הזמן נבקר גם באחד האתרים מושכי קהל בבואנוס איירס בית הקברות בריקולטה שהוא מונומנט ארכיטקטוני בפני עצמו. חזרה למלון.
● בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני הטנגו המפורסמים והפופולריים בבואנוס איירס ה TANGO PORTENO הנחשב למופע טנגו רב משתתפים וייחודי הכולל ארוחת ערב – הטנגו להווה ידוע הוא אחד מאושיות התרבות של ארגנטינה. חזרה עם סיום המופע לקראת חצות פלוס למלון ללינה.

יום 11: בואנוס איירס - מפלי האיגואסו הצד הארגנטינאי – סיור ספארי בג'ונגל – מופע ערב מרהיב

מוקדם בבוקר נצא אל עבר שדה התעופה ונטוס אל האיגואסו. מפלי פארק איגואסו נמצאים באזור מפגש הנהרות איגואסו ופאראנה, בינות לסבך צמחייה טרופית במפגש הגבול בין ברזיל וארגנטינה. עם ההגעה נצא לביקור בצד הארגנטינאי בו נמצאים כשמונים אחוזים משטח המפלים. נטייל במסלול המפלים העליון, הממוקם באזור שיא הגובה של המפלים, נסייר רגלית בשבילים וגם על גשרי תצפית אשר מהם נוכל לצפות מגובה רב במפלים השופעים. נחשף למראה המרהיב של כמויות מים אדירות הניתכים מגובה של עד שמונים מטרים. נגיע אל מפל גרון השטן העצום והמרשים אשר לתחתיתו מתנקזים מים משלושת עבריו תוך כדי יצירת ענן של רסיסים הנראה ממרחק רב. נמשיך ונצא לאחת האטרקציות המלהיבות בטיול – סיור "ספארי" בג'ונגל במשאיות פתוחות (עם כסאות לישיבה כמובן) או ברכבי שטח לסיור באזור לאורך הנהר. נגיע לנקודה בה נעלה לסירות זודיאק ומשם נשוט במעלה הנהר ולנקודת השיא שהינה שייט מרהיב ורטוב מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר). חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.


יום 12: מפלי האיגואסו הצד הברזילאי – סכר איטייפו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא למפעל החשמל מהגדולים בעולם - האייטפו, אשר נבנה על גבול ברזיל – פרגוואי. נבקר בסכר האיטייפו הענק המופעל במשותף על ידי שתי המדינות. נמשיך לביקור בצד הברזילאי של שמורת המפלים. כעת נוכל להבין את גודלו ועוצמתו של הפארק ונצפה אל כמעט 4 קילומטרים של מפלים. נמשיך ונבקר בפארק הציפורים המכיל מגוון רחב של ציפורים וזנים מכל מיני סוגים. ● בערב נצא לבילוי הכולל מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית ממכסיקו בצפון ועד צ'ילה בדרום. המופע כולל ריקודים סוערים ומוזיקה במגוון כלים וסגנונות כגון סלסה, סמבה, מריאצ'י ועוד. הבילוי כולל ארוחת ערב בופה עשירה. חזרה למלון ללינה.

יום 13: מפלי האיגואסו – סלבדור דה בהאייה 

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה* אל סלבדור. עם ההגעה ובהתאם לזמן הטיסה נצא לסיור מלא בעיר העתיקה וברובע פלורינייו שסמטאותיו הציוריים טומנים בחובם אוצרות ארכיטקטוניים מן המאות ה-17 וה-18. השרידים הקולוניאליים המשוחזרים ומשומרים בעזרת אונסקו, צבועים צבעי פסטל והאזור זרוע כולו בתי-קפה קטנים, חנויות אמנות ולהקות מוסיקה. נחשף למרכיבי התרבות האפרו ברזילאית נבקר בשוק המרקאדו מודלו המפורסם. נראה את הלבוש הבאהייני המסורתי, מאכלי הרחוב הטיפוסיים ועוד. באם יוותר הזמן נמשיך לסיור חופים מהיפים של ברזיל. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.
*טיסה זו אינה ישירה. באם ההגעה תהא בשעות אחר הצהריים הסיור בסלבדור יושלם ביום למחרת.

יום 14: סלבדור דה באהיה – קאשוארה – סאן פליקס – מופע פולקלור ייחודי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חוויתי אל פנים הארץ, נעזוב את קו החוף ונעמיק צפון מערבה אל עבר ריכוזיי שדות קניי הסוכר הקפה והקקאו – אשר הינם משאב כלכלי אדיר לכלכלת ברזיל ואחד מסימני ההיכר הידועים של ארץ מופלאה זו. מדינת באהייה היתה אחד ממוקדיי העבדות הגדולים בברזיל – אזורים פנימיים אלה של הארץ ועושרם החקלאי הביאו את הפורטוגזים הכובשים לצורך בכוח עבודה והבאת העבדים הייתה אחד הסיפורים העצובים בהיסטוריית המין האנושי – ניסע אל עבר קאשוארה נעצור בשוק הססגוני המקומי של סנטו אמארו – שם נוכל להתערבב עם המקומיים ולחוות את יופייה האמיתי של ברזיל – מגוון הפנים והצבעים בשוק האותנטי, המאכלים המקומיים והריחות יעשירו את החוויה. נגיע אל העיר קאשוארה בה נלמד את סיפור העבדות ויצירת הגיבור המקומי – שילוב אדם אינדיאני בעל גוף שחור – סמל לגאווה המקומית. נאכל צהריים בחווה החקלאית בכפר מוריצ'יבה ונמשיך לביקור במוזיאון הטבק המקומי בו נוכל לראות הדגמה של הליך ייצור הסיגר (במידה והמוזאון יהיה סגור נבצע פעילות מקומית אחרת באחת מהחוות באזור). נסייר בעיירה קאשוארה ונבקר בבית העירייה ששימש גם בעבר כבית הכלא המקומי. לעת ערב נחזור לסלבדור ונמשיך ...
● למופע פולקלור ייחודי המשלב ריקודיי ושירת קנדומבלה יחד עם מופע קאפוארה – חוויה חושית (ייתכן כי המופע יתקיים בערב הקודם). חזרה למלון ללינה.
*בטיולי 28/1 30/1 /31/01 יתכן והטיסה מסלבדור אל מנאוס תתבצע בשעות הלילה של יום זה וההגעה אל מנאוס תהא בשעות הבוקר המוקדמות של יום 15 כאשר את מופע הפולקלור נבצע ביום 13 לטיול.יום 15: סלבדור דה בהאייה – מנאוס 

היום בשעות הבוקר המוקדמות ובהתאם לשעת הטיסה* נצא אל מנאוס אשר במעלה נהר האמזונס. מנאוס בירת האמזונס, נמצאת בקרבת שני יובליו הגדולים של האמזונס אשר תופס חלק נרחב משטחה של ברזיל. בביקורנו נתוודע אל חלק מן המערכת הענקית של נהרות וג'ונגלים ומגוון עולם החי והצומח העשיר אשר היא מציעה. עם ההגעה נצא בשייט אל לודג' הממוקם עמוק בתוך הג'ונגל האמזוני ונגיע אליו לארוחת הערב** ולינה.
(כדאי לשים לב שאנו מציעים חבילת ג'ונגל אמיתית ולינה במעבה הג'ונגל בלודג' מקומי ברמה גבוהה כולל שיט לילי בנהר. אל תטעו – ישנן חברות המוזילות ולנות בעיר מנאוס – עיר תעשייה, דבר שלא מאפשר להעמיק ולחוות את חיי הג'ונגל כלל).
*טיסה זו אינה ישירה. **באם שעת ההגעה ללודג' לא תאפשר ארוחת ערב, נקבל ארוחת צהריים ביום זה או ארוחה נוספת ביום טיול אחר של הטיול.

 בטיול המאורגן לדרום אמריקה מנאוס

יום 16: מנאוס – ג'ונגל אמזוני  (בלודג' פנסיון מלא) 

נפתח את היום בארוחת בוקר בלודג'. נמשיך ליום טבע מרתק באקלים הטרופי. נהר האמזונס הנובע מרכס האנדים ונשפך אל האוקיינוס האטלנטי, משמש מקום משכן לאינספור זנים של צמחי ובעלי חיים. נלך ביער הגשם להכיר את מבנה היער ונלמד על אורח חייהם של יושבי הג'ונגל. נצא לסיור היכרות באזור ונבקר בבית מקומי (במידה והביקור אפשרי בהתאם לתנאים במקום). נשוב אל הלודג' לסעוד את ארוחת הצהרים ומיד לאחריה נצא לשייט בסירות קאנו. חזרה אל הלודג' בו נלון לארוחת ערב.
● ובסיומו של היום נצא לשייט לילי ונצפה לאור פנסים בתנינים בנהר.

יום 17: ריו דה ז'אנרו – הר הסוכר 

מוקדם בבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נשים פעמינו בטיסה אל ריו דה ז'אנרו, העיר אשר שמה יצא למרחוק בזכות שמחת החיים של תושביה, קצב הסמבה, הכדורגל, הקשאסה ומצעד החתיכים והחתיכות בחופיה. עם ההגעה נצא ליום סיור באחת הערים האקזוטיות ביותר בעולם. נחלוף על פני המראקאנה (האצטדיון מכיל כ-135 אלף מקומות ישיבה), נעלה ברכבל להר הסוכר. קירותיו של ההר בצורת החרוט נישאים לגובה של כ-400 מטרים והנוף הנשקף ממנו מרהיב ביופיו. נמשיך לסיור חופים בחופיה הצפוניים של ריו דה ז'אנרו, ונחזור לקראת אחר הצהריים המאוחרות למלון. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית. חזרה למלון ללינה.
*טיסה זו אינה ישירה.

יום 18: ריו דה ז'אנרו  -  הר הקורקובדו – יער טיג'וקה – הפאבלות  

לאחר ארוחת הבוקר ימתינו לנו ג'יפים ליום סיור עיר חוויתי – ניסע דרך מרכז העיר אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הפודה הנראה מכל נקודה בעיר. בבסיסו ישנה כנסיה. עם תום הסיור נמשיך דרך יער הטיג'וקה – היער פרוס במרכזה של העיר והינו יער הגשם העירוני הגדול ביותר בעולם. נצא לסיור רגלי קצר במעבי היער ונגלה עולם ומלואו – חווית טבע מופלאה – נראה זנים של עצים ואם מפלים ואם יתמזל מזלנו אף בעליי חיים כגון קופים ומיני חיות יער. לאחר הטיול הקצר (הטיול מתאפשר רק עם רכבים קלים) נמשיך לסיור בפן נוסף של ריו – סיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני - ניסע אל לב ליבן של השכונות ונכיר מקרוב את תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו התקני, נלמד על התנהלות הפאבלה ועל מערכת היחסים בין השלטון ורשויות החוק לבין האזרחים החיים בשכונות אלה ונטעם בקצרה מאורח חייהם - חוויה מרתקת. בסיום הטיול נאכל ארוחת ערב מוקדמת ונחזור למלון.

יום  19: ריו דה ז'אנרו - פטרופוליס  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר פטרופוליס שהייתה מקום מושבה של המשפחה המלכותית בחופשות הקיץ עד 1850 העת בה המונרכיה בוטלה בברזיל. נבקר במוזיאון האימפריאלי וגני ארמון הקריסטל, נראה את הקתדרלה שנבנתה ב 1846. נמשיך לביקור מעניין ב Museum Of Tomorrow – "מוזיאון המחר". המוזיאון נחנך בשנת 2015 ותוכנן על ידי האדריכל סנטיאגו קלטרבה (אדריכל גשר המיתרים בירושלים). מדובר במבנה שאפתני, עמוס משמעות סמלית, עתיר טכנולוגיה וחסר תקדים פרי מוחו היוצר של האדריכל הספרדי הגדול שהיה למותג עולמי. 15 אלף מטרים רבועים הסדורים במבנה דמוי עלה אשר פונה אל המפרץ.
ארוחת ערב במסעדה מקומית.
● לעת ערב נצא לבילוי בשוק* סאו קריסטובל – חוויה של ריחות אנשים וטעמים, השוק התחיל בגעגועיהם של תושביי צפון המדינה במאכליהם ותרבותם המקומית – ונועד לתת הרגשת בית במאכלים המקומיים, במוזיקה ובהוואי לכל אלה שהיגרו ממדינות צפון ברזיל אל ריו דה ז'נרו. נאזין למופעים המתקיימים במקום. נחזור למלון ללינה.
*השוק פתוח רק בסופי שבוע. במידה והשוק יהיה סגור נבצע סיור ערב בריו.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

ימים 20: ריו דה ז'אנרו – האיים הטרופיים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחוויה ברזילאית מושלמת נוספת, ביום זה נצא מוקדם בבוקר אל כפר דייגים קטן במרחק של כ-75 ק"מ מריו דה ז'אנרו. נעלה לסירה להפלגה נהדרת על מימיו הירקרקים והרוגעים של מפרץ ספטיבה המנוקד כולו עשרות רבות של איים טרופיים. נוכל לעצור להשתכשכות במים הצלולים לפני שנמשיך אל אחד האיים לארוחת צהרים מזנון בסגנון טרופי. ינתן גם זמן למנוחה ושחיה באחד ממפרצי האי. חזרה למעגן הסירות הציורי בו ימתין לנו האוטובוס שיקח אותנו דרומה בכיוון פאראטי כפר ציורי לחופי האוקינוס המשמש נופשים ועשירים. חזרה לריו והעברה למלון ללינה.

ימים 21-22: ריו דה ז'אנרו – תל אביב  

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור נוסף באוטובוס בריו (היום האחרון לטיול) ונשלים את המקומות אשר לא הספקנו בימים הקודמים. נמשיך ונבקר באזור הדרומי ברובע בארה דה טיז'וקה שם גם מרכז קניות ענק. לקראת אחר הצהריים העברה אל שדה התעופה לטיסה אל תל-אביב דרך יעד ביניים, ההגעה לתל אביב תהיה בשעות הלילה של יום 22.

הערה הנוגעת לערב מצעד המנצחות המתקיים ב 17/02/2024:

בערב זה יתרחש אירוע סיום הקרנבל הנקרא "מצעד המנצחות", זהו אירוע של 6 בתי הספר שהובילו בקרנבל ומתחרים על הזכייה וההובלה. כרטיסים לכניסה למצעד המנצחות הכוללים הסעה וליווי של מדריך פגסוס נמכרים בנפרד במהלך החודשים נובמבר, דצמבר וינואר השנה. האירוע מתרחש כל הלילה והחזרה למלון תתוזמן במקום אל מול ההסעות של המופע. ביום זה אנו נטייל עד לשעות אחר הצהריים ונעבור למלון למנוחה ולאגירת כוחות כדי שנגיע רעננים למצעד (למי מאתנו שרכש הכרטיסים).

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

הוידאו צולם ונערך על ידי עמוס פורת

 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

 • מרבית טיסות הפנים בטיול בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.

 • בטיסות אשר יצאו בשעות הבוקר, תינתן ארוחת בוקר קלה מהרגיל או ארוחה ארוזה עקב השעה המוקדמת.

 • הסיור בפאבלות בריו דה ז'אנרו יתבצע במידה ואפשרי מבחינה בטיחותית.

*בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
*** לוחות זמני הטיסות משתנים בדרום אמריקה לעיתים תכופות. הן הטיסות הבינלאומיות והן הטיסות בתוך היבשת כך שמרגע שהטיול תוכנן ועד לרגע היציאה יתכנו שינויים בשעות הטיסות, בימי הטיסות וגם לעיתים בנתיבי הטיסות.
ייתכנו מצבים בהם טיסות ישירות הופכות ללא ישירות מיעד ליעד ולהיפך.
ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.
**** מרבית טיסות הפנים בטיול בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.
***** בטיסות אשר יצאו בשעות הבוקר, תינתן ארוחת בוקר קלה מהרגיל או ארוחה ארוזה עקב השעה המוקדמת.
****** הסיור בפאבלות בריו דה ז'אנרו יתבצע במידה ואפשרי מבחינה בטיחותית.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form