מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לסקנדינביה - שבדיה נורווגיה דנמרק

כולל: ארוחות בוקר ו-3 ארוחות ערב נוספות (SBC)
:משך הטיול
10 ימים 9 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר ו-3 ארוחות ערב נוספות

טיול מאורגן לסקנדינביה - הקדמה

פיורדים, הרים נישאים, דרכים צרות, לילות ארוכים. משטרים מתקדמים. ומעל הכל פרס נובל ... היכן נוכל לראות את כל אלו אם לא בסקנדינביה. שלש המדינות, דנמרק נורבגיה ושבדיה, השוכנות בצפון אירופה בגבול ומעבר לחוג הקוטב (הידעת ששטוקולם צפונית לאנקורג' בירת אלסקה?).

בטיולי פגסוס אנחנו מבקרים בבניין העירייה המדהים ביפיו בחדר הכחול (האולם היחיד בעולם שלמרות צבעו האדום, מכונה כחול) בו סועדים את ליבם מדי 10 בדצמבר מקבלי פרס נובל ובאולם הריקודים המוזהב. הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה הפכו לשם דבר בתרבות השימור העירונית. פלא הנדסי נוסף בו נוכל להתבונן - ספינת המלחמה שנמשתה מהים אחרי 300 שנות טביעה - אניית המלחמה המפוארת ואזה. חצי האי הסקנדינבי הושפע רבות מזרם הגולף. בזכותו מתאפשרים חיים באקלים הקר. הקרחונים עצבו את הנוף את העמקים ובעיקר את המפרצים הצרים - הפיורדים. פגסוס מאפשרת למטיילים לטפס אל הקרחון הכחול. לשוט על פני מלך הפיורדים הגיירנגר. לחצות את אזור הפיורדים המרכזי ותוך כדי נסיעה במעלה דרך הטרולים להתרשם מהשפעת הנוף על האדם. מטיולי פגסוס נבין מדוע דווקא הנורבגים היו הראשונים לגלות את אמריקה? מדוע דווקא נורבגים כ אמודסן, ננסן קסטרופ, ואחרים חצו אוקינוסים והרחיקו עד לגילוי הקטבים. בספינות שכל גודלן כסירות מנוע בנות זמננו. נבין מה אילץ את הויקיניגים לפשוט על מדינות אירופה ולהתנחל בחופי התעלה (נורמדי שבצרפת). הערים הקסומות והמבודדות, בחצי האי המבותר בפיורדים, יצרו רקמה אנושית מעניית וייחודית, בעלת מערכת חוקים המתקדמת בעולם. ויחסים בין אישיים מפותחים מאין כמותם שהטביעו חותמם בתיאטרון, במחזותיו של איבסן. במוסיקה המדהימה של גריג ובגן הפסלים המרהיב באוסלו, פרי עבודתו של גדול פסלי נורבגיה ויגלנד. מעל כולן בקופנהגן הקסומה. לא לחינם זימר עליה אנדרסן (בקולו של דני קיי) "הוי וונדרפול וונדרפול קופנהגן". וחיבר בה את מרבית אגדותיו לאורן אנו מחנכים ומתחנכים עד היום . פגסוס מביאה את מטייליה אל המדרחוב שטוף המטיילים, פסל בת הים הקטנה, פסלו של אנדרסן ואל "האבא" של כל פרקי השעשועים בעולם, טיבולי (כן כן דיסני הושפע מטיבולי..?)

פגסוס אינה שוכחת, מוקירה תודה לעם הדני ושבדי ומזכירה בטיוליה גם את מעשה הגבורה העיליים של הצלת יהודי דנמרק בעזרת צי הדייגים הדני. מטיילי פגסוס מבקרים באחד הנמלים הזעירים ממנו הפליגו הספינות העמוסות ביהודים לעבר שבדיה. בטיול מלא עמוס חוויות וללא זמן מבוזבז ללא אופשנלס שעלולים לעכר את החוויה -. טיול שישאיר חותם לשנים רבות. טיול מאורגן לסקנדינביה עם פגסוס - חוויה מומלצת לאוהבי טיולים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • שטוקהולם: בית העירייה, מוזיאון הספינה וואסה, גמלא סטאן – הרובע העתיק אופסלה סיגטונה
 • לילהאמר: מקפצות הסקי, מוזיאון הפתוח מייהאוגן דרך הנשרים, דרך הטרולים
 • ארץ הפיורדים: שייט בגיירינגר פיורד, קרחון בריקסדאל, סוגנפיורד (הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה), תצפית ממלון סטלהיים על עמק נארוי, מפל טווינד, ווס
 • ברגן: ביתו של המלחין אדווארד גריג, בתי האנזה, איזור הגשרים של ברגן
 • אוסלו: מבצר אקרסהוס, גבעת הולמנקולן, פרוגנר פארק, מוזיאון הספינות הויקינגיות, מוזיאון קונטיקי שייט לילי מאוסלו לקופנהגן כולל ארוחת ערב 
 • קופנהגן: פסל בתולת הים, מזרקת גפיון, ביקור במגדל התצפית לחקר הכוכבים · סיור לילה רגלי וכניסה לבילוי בגני טיבולי
 • הלסינור: מבצר קרוננברג (מבצר המלט)
 • שימו לב כי מחיר הכניסות לאתרים בטיול הינו כ 155$ לנוסע/ת

מטיילים יקרים !! בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים – וכן יותר זמן פנוי/ פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

 

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – שטוקהולם (שוודיה)*

פגישה בשדה התעופה בן גוריון וטיסה לשטוקהולם דרך אירופה. נגיע בשעות הבוקר המאוחרות (בטיולים בטיסות "אייר בלטיק" אחר הצהריים) ונצא לסיור מודרך בשטוקהולם. נבקר במוזיאון ספינת התותחים וואסה אשר טבעה ביום  הפלגת הבכורה שלה (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). נבקר בבית העירייה הגדול של העיר ונראה את האולם הכחול שבו מחלקים בכל 10 לדצמבר את פרסי הנובל (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). נמשיך לסייר ברבעים החדשים והישנים של העיר. אחה"צ נסייר רגלית בסמטאות העיר העתיקה גמלא סטאן. בסיום הסיור העברה למלון ללינה.

יום 2: שטוקהולם – סיגטונה – אופסלה – קארלשטאד (שוודיה)

נצא משטוקהולם לעיירה סיגטונה, שהיתה בעיר בירת שבדיה, השוכנת על שפת ימת מלארן. נטייל על שפת האגם ובין בתי העץ העתיקים שחלקם נבנה במאה ה-18. נראה את בית העירייה הקטן שאף שימש כבית סוהר. נמשיך לעיר האוניברסיטאית אופסלה שבעבר גם הייתה בירת שבדיה וכיום הינה הבירה הדתית. נראה את המבצר שחולש על העיר, נראה את בניין ספריית האוניברסיטה ואת בנין הגוסטביאנוס שבו נמצא התיאטרון העגול שבו היו מדגימים לסטודנטים לרפואה ניתוחי מתים. נסייר במדרחוב של העיר. מאופסלה נמשיך לאזור קארלשטאד ללינה.

יום 3: קארלשטאד – לילהאמר – איזור וינסטרה (נורבגיה)

הבוקר נחצה את הגבול לנורבגיה וניסע לאזור שבו נערכה אולימפיאדת החורף בשנת 1994. נראה את מקפצות הסקי הגבוהות ואולי נוכל לראות את הקופצים מתאמנים במקום גם כשאין שלג. נמשיך לביקור במוזיאון מייהאוגן שם נוכל לראות את הבתים העתיקים שהובאו לכאן מכל האזור (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). נמשיך בנסיעה לאיזור וינסטרה לארוחת ערב לינה.

יום 4: איזור וינסטרה – פיורד גיירינגר (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך עמק גודבארנס שבו התגורר על פי האגדה גיבורו של איבסן – פר גינט וכאן גם מתחילה "דרך פר-גינט", ניסע דרך עמק רומסדאל ונעלה במעלה הטרולים עם 11 הפיתולים שכל אחד מהם קיבל שם. ממעלה הטרולים נמשיך דרומה ונחצה את הנורדסדאל פיורד במעבורת. נמשיך בדרך הנשרים המפותלת ממנה נצפה על פיורד גיירינגר. בכפר גיירינגר נעלה על מעבורת ונצא לשיט בפיורד גיירינגר, היפה ביותר בנורבגיה. במהלך השייט נראה את מפלי שבע האחיות ומפל ההינומה. נסיים את השייט בכפר הלסינט. נמשיך דרך אגם הורינדאל שהוא העמוק ביותר באירופה (514 מטר) לעבר קרחון בריקסדאל (ייתכן כי את הביקור בקרחון נבצע למחרת בבוקר). נעלה בטיפוס רגלי עד למרגלות הקרחון. (המעוניינים יוכלו לשכור רכב גולף שתוביל אותם לעבר הקרחון). ארוחת ערב ולינה באיזור.

יום 5: "ארץ הפיורדים" – ברגן (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרך העיירות סקאי וסוגנדאל נגיע אל סוגנפיורד, הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה. נחצה אותו במעבורת. נעבור דרך העיירה פלאם וגודואנגן למלון סטלהיים, ממנו נצפה על עמק נארוי (הכניסה לתצפית כלולה במחיר). נמשיך דרומה לעבר מפל טווינד ולעיירה ווס. מכאן ניסע מערבה דרך כביש המנהרות לעיר ברגן בירת הפיורדים. העברה למלון ללינה.

יום 6: ברגן

יום סיור בעיר ברגן. נתחיל את הסיור בביקור בביתו של המלחין הנורבגי המפורסם אדווארד גריג (הכניסה כבר כלולה במחיר) נמשיך דרך הנמל התיירותי של העיר שם נצפה על מבצר רוזנקרנץ ואולם הוקון. נסייר רגלית בשוק הדגים הססגוני וברובע האנזיאתי. אחה"צ נסע לבקר באזור הגשרים של ברגן ובסיום נחזור למלוננו ללינה.

יום 7: ברגן – אוסלו (נורבגיה)

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ברגן וניסע לאורכו של הפיורד הארדינגר. נבקר במפל שטיינדאל שם נוכל ללכת מאחורי המים הנופלים בעצמה רבה. נמשיך עד ברואויק שם נעלה על מעבורת ונחצה את הפיורד הארדינגר. מכאן נתחיל לעלות לעבר רמת הארדאנגרווידה. נצפה על מפל וורינגפוסן הנופל מגובה של 182 מטר. נמשיך בנסיעה בנוף הררי עם אגמי מים. נעבור דרך עיירת הסקי גיילו ונמשיך לאוסלו, בירת נורבגיה, אליה נגיע לפנות ערב. בערב נצא לסיור רגלי במרכז העיר (בתחבורה ציבורית - תשלום ישירות לאמצעי התחבורה הציבורית).

יום 8: אוסלו – קופנהגן (דנמרק)

יום סיור בעיר אוסלו בירת נורבגיה. במהלך הסיור נעלה לגבעת הולמנקולן במקום בו נבנת מקפצת הסקי החדשה המפורסמת. נצפה על העיר אוסלו ועל פיורד אוסלו. נבקר בפארק פרוגנר שם נראה את פסליו של האמן הנורבגי ויגלאנד אשר תרם את יצירותיו לעיר בתמורה לסטודיו שבו היה יכול ליצור את פסליו הרבים. נראה את בית העירייה המרשים ואת ארמון המלך. אחה"צ נבקר בחצי האי ביגדוי שם נבקר במוזיאון הספינות הויקינגיות ובמוזיאון הספינה קונטיקי (הכניסה לשני מוזיאונים בתשלום כבר כלולה במחיר). לפנות ערב נעלה על אונית המעבורת ה- DFDS ונצא להפלגת לילה לקופנהגן בתאים זוגיים פנימיים. במהלך ההפלגה נוכל לבלות במועדונים בבארים שעל האוניה. ההפלגה כוללת ארוחת ערב בופה מעולה.

יום 9– קופנהגן

עם ההגעה לקופנהגן בבוקר האוטובוס ימתין לנו לסיור מודרך בעיר במהלכו נראה את ארמון כריסטיאנבורג וארמון אמליה שבו מתגוררת המשפחה המלכותית. נראה את פסל בתולת הים הקטנה ונראה את מזרקת גפיון. נערוך ביקור ב"מגדל" (הכניסה בתשלום  כבר כלולה במחיר) מגדל התצפית אל עבר הכוכבים אשר ניבנה עוד במאה ה 17 ושימש ללימוד את האסטרונומים הצעירים אשר חקרו את חקר השמיים – מהמגדל תצפית מרשימה על העיר, נעבור דרך הנמל העתיק ניו-האבן נסייר במדרחוב של העיר שם נראה את בית העירייה ואת המגדל העגול. בערב נערוך סיור רגלי בעיר ונמשיך לבילויי לילי בגני טיבולי (הכניסה בתשלום  כבר כלולה במחיר). בסיום העברה למלון באיזור ללינה.יום 10 – קופנהגן – צפון האי זילאנד – תל אביב

היום נצא לסיור בצפון האי זילאנד, הגדול באיי דנמרק. נצא לעיר הלסינור השוכנת על שפת מיצר האורסונד. כאן נבקר בתוך מבצר קרוננברג (הכניסה בתשלום כבר כלולה במחיר). הידוע כמקום שבו מתרחשת העלילה ביצירה "האמלט" של שייקספיר. נצפה מאיזור המצודה לעבר לצד השבדי אשר נמצא בצידו השני של המיצר. נמשיך לעיר הילרוד ושם נטייל בגני ארמון פרדריקסבורג. נמשיך צפונה לעבר כפר הדייגים גיללייה. ניסע דרומה לאורך החוף עד לקופנהגן, בדרך נראה את העיירות והכפרים הציוריים שבהם מתגוררים עשירי דנמרק. נמשיך לשדה התעופה לטיסה לארץ.

                                                                                            

 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה
 • השייט במעבורת לדנמרק מתבצע בתאים זוגיים כאשר הלינה אינה במיטות זוגיות אלא במיטת קומותיים.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form