מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת בוקר נוספת (NCC)
משך הטיול:
8 לילות, 10 ימים
להורדת התוכנית

הינדואיזם ובודהיזם בארצם של ראמה וראוונה טיול המיועד לאלו מאיתנו שרוצים לטייל לראות, לחוש ולהבין יותר. סרי לנקה,או בשמה הקודם – ציילון,היא בבחינות רבות אחד ממעוזי הבודהיזם החשובים בעולם.זהו אי טרופי עתיר אתרים וטבע. ערים עתיקות, מבצרים,מקדשים,ושמורות טבע המאפשרות טיולי סאפארי אמיתיים - מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה.אי של חופים ציוריים, אוכל נפלא ותושבים מקומיים שלא מפסיקים לחייך !! חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת בוקר נוספת .

טיול מאורגן לסרי לנקה - הקדמה

סרי לנקה, או בשמה הקודם - ציילון, היא בבחינות רבות אחד ממעוזי הבודהיזם החשובים בעולם. זהו אי טרופי עתיר אתרים וטבע. ערים עתיקות, מבצרים, מקדשים, ושמורות טבע המאפשרות טיולי סאפארי אמיתיים - מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה. אי של חופים ציוריים, אוכל נפלא ותושבים מקומיים שלא מפסיקים לחייך !!

הטיול בסרי לנקה הוא מהחוויות המהנות ביותר במזרח אסיה. זהו אי טרופי המשלב אנשים חייכנים, אוכל נהדר, נופי הרים ירוקים, ערים עתיקות, מצודות סלע כבירות, שמורות טבע שוקקות בבע"ח ובעדרי פילים החיים בר בטבע וחופים אקזוטיים הנחשבים ליפים בעולם. סרי לנקה מאפשרת לרדת לעומק הבודהיזם ולשלב את שתי הדתות הגדולות של המזרח בטיול אחד.

טיול מאורגן לסרי לנקה מומלץ במתווה הנוכחי וייתן לכם המטיילים חוויה בילתי נישכחת, בטיולים מאורגנים עם פגסוס

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • דמבולה: המערות המצוירות
  • סיגיריה: מצודת הסלע של סיגיריה
  • פולונארוואה: ביקור במוזיאון המקומי, שרידי ארמון המלך, מתחם המקדשים
  • טיול ג'יפים בפארק מינרייה
  • קנדי: מקדש השן, מופע פולקלור מקומי, הגנים הבוטאניים,
  • איזור נואירה אליה: ביקור במטע תה ובמפעל לעיבוד תה, צוקי סוף העולם במישורי הורטון
  • אלה: ביקור במפל ובמקדש ראמה סיטה, שמורת אודוואלאה, ביקור בבית יתומים לפילים
  • איזור החוף המערבי: העיר העתיקה גול, דייגי הכלונסאות, שייט סאפארי בנהר המאדו
  • ביקור במדגרה של צבי הים: מכרה אבן הירח, מקדש בודהיסטי בקלוטרה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2: תל אביב – קולומבו – נגומבו – דאמבולה

נצא בטיסת לילה דרך איסטנבול לקולומבו בירת סרי לנקה. לאחר הנחיתה בשעות הבוקר של היום השני לטיול, נחל בנסיעה אל נגומבו, שם נאכל ארוחת בוקר בעת ההגעה. ונסע לביקור בשוק הדגים הגדולים בעיר הדייגים נגומבו, משם נמשיך בנסיעה לכיוון דאמבולה, עם ההגעה נבקר במערות המצויירות של מקדש הזהב שבמרומי הצוק של דמבולה שנחצבו במאה הראשונה לפני הספירה ועוטרו בעשרות פסלים וציורים מחייוו של בודהה (אתר מורשת עולמי). נמשיך לביקור בשוק מקומי אשר מציג את התוצרת החקלאית של האזור (*באם הזמן יאפשר). בתום היום העברה לבית המלון ונהנה מארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 3: דאמבולה – פולונארוואה – טיול ג'יפים בפארק מינרייה* - דאמבולה  

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפולונארוואה (אתר מורשת עולמי) בירתה השניה של סרי לנקה מהמאות ה-11- 12. נבקר במוזיאון המקומי ולאחריו בשרידי ארמון המלך והמרכז השלטוני, במתחם המקדשים ובפסלי הבודהה העצומים שנחצבו בסלעים. נצפה בסטופה הגדולה ובאגם מלאכותי ומערכות אגירת המים שיצר המלך פראקאמבאהו. נמשיך ונצא לטיול ג'יפים בפארק הלאומי מינרייה המפורסם. הפארק ממוקם באזור פולונארווה במחוז הצפון מרכזי של סרי לנקה ומשתרע על שטח של 8,889 הקטר. בפארק נמצאים מאות של בעלי חיים ומיני צמחים. זה כולל פילים, צביים, קופים, נמיות, נמרים, עטלפים וזוחלים כמו תנינים וסוגי נחשים. לאחר סיום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.
*בפארק מינרייה עדרי הפילים נודדים בחיפושיהם אחר מקורות מים. במידה ובזמן הטיול עדרי הפילים לא ישהו באזור הפארק נקיים סיור ספארי ג'יפים חלופי בבוקרו של יום 8 בשמורת אודוולוואה, שם הפילים שוהים כל השנה.

יום 4: דאמבולה – סיגיריה - מאטאלה –  קנדי 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר באחת האטרקציות המרשימות ביותר של סרי לנקה – המבצר המלכותי של סיגיריה הבנוי בראש סלע ענק שניצב בודד בסביבתו ועליו מצויירות סצינות ארוטיות של הנערות השמימיות. נוכל להתרשם מאופי חיי המלכים בזמנים ההם ומהנוף הנפלא של הג'ונגלים הסובב את הסלע הבולט. נשים פעמינו לקנדי, העיר השנייה בגודלה באי ומקום משכנו של מקדש השן ובו על פי האמונה נמצאת אחת משיניו של בודהה. בדרך נעצור לצפות במקדש הינדו, נמשיך ונבקר בחוות תבלינים וצמחי מרפא ללמוד את תהליך הפקת החומרים מהם. העברה למלון בקנדי לארוחת ערב ולינה.
פסטיבל

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 5: קנדי – הגנים הבוטנים – הופעת פוקלור במקדש השן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר קנדי. ונבקר במפעל לייצור באטיק ובבית ספר מקומי באם אפשרי בכדי ללמוד על חיי המקומיים. נמשיך לביקור בגנים הבוטאניים המלכותיים בפראדנייה בהם מאות מינים של צמחים אקזוטיים מרחבי האימפריה הבריטי. לקראת ערב נבקר במקדש השן ונצפה בהופעת פולקלור מיוחדת. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

פסטיבל השן (Esala Perahera) הוא הפסטיבל הגדול והחשוב בסרי לנקה, ומתקיים בחודש אוגוסט במשך 10 ימים. השן הקדושה מוצאת מן המקדש בתוך תיבה המוזהבת ונישאת על גבי פיל גדול לתהלוכה עם פילים נוספים מקושטים ביותר בחוצות העיר, מלווה ברקדנים, נגנים ולהטוטני אש.
טיול אוגוסט 2025 ישהה בעיר קנדי בזמן ימי הפסטיבל ותהיה אפשרות לצפות בתהלוכה ברחובות העיר.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 6: קנדי – מישורי הורטון - נוארה אליה 

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נמשיך דרומה בדרכים הרריות פתלתלות ב"ארץ התה" של סרי לנקה. הנוף לאט לאט מתחלף מנוף של גבעות לנוף הרים משכר חושים. נבקר במטע ובמפעל לעיבוד תה ונראה את תהליך יצורו. בדרכנו נעבור בממלכתו של השד ראוונה ונבקר במפלי ראמבודה. בצהריים נצא לביקור בשמורת הטבע של מישורי הורטון – רמה בגובה של כ-2000 מ' מעל פני הים. נערוך מסלול הליכה בנוף חשוף וערפילי עד ל-"סוף העולם", הנקודה בה צונח המדרון בתלילות כלפי מישור החוף הדרומי של האי. בערב, נגיע לעיירה נואירה אליה שהוקמה ע"י הבריטים, הידועה בכינוי "אנגליה הקטנה", ועדיין משמרת תחושה קולוניאלית. אם יתאפשר מבחינת זמן ההגעה, נקיים סיור בעיר. העברה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7: נוארה אליה – אלה – שמורת אודוולאווה 

לאחר ארוחת בוקר נצא את המלון בדרכנו לקראת צהרים נמשיך דרומה. בדרכנו נבקר באלה, עיירת נופש נחמדה בהרים. נבקר במפל אלה ובראמה סיטה – מקדש הינדואיסטי. אחר הצהריים נגיע לאודוולאווה שהיא שמורת טבע בדרום האי. נבקר שם בבית יתומים לפילים ונראה כיצד מאכילים את הפילים לאחר הסיור בבית היתומים נגיע למלון ל  ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 8: אודוולאווה – גול – היקאדווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאזור החוף המערבי. בדרך נעצור לביקור בעיר גול, מוקפת החומה אשר שומרת את הצביון ההולנדי הקולוניאליסטי, הנחשבת לתרשיש המקראית (אתר מורשת היסטורי עולמי). נתוודע לאופן עיבוד הקינמון ולמגוון התוצרים מעץ הקוקוס. לאחר מכן נמשיך לכיוון היקאדווה, עיירת חוף המפורסמת באתרי גלישת הגלים שבה, לארוחת ערב ולינה במלון. 

יום 9: נהר המאדו – אזור החוף המערבי – קולומבו

לאחר ארוחת הבוקר נקדיש את היום לאטרקציות החוף המערבי. נבקר במכרה אבן הירח ובמדגרה של צבי הים, פרויקט ייחודי שהחל במקום ונועד למנוע הכחדתם של צבי הים. הצבות מגיעות לחוף מדי לילה להטלת הביצים. נמשיך לשייט ספארי בסירה בנהר המאדו ובלגונה. נמשיך לכיוון קולומבו בדרך נעצור לביקור במקדש הבודהיסטי החדש והמיוחד בקאלוטארה. אחר הצהריים נגיע לקולמבו, הבירה הכלכלית של סרי-לנקה, לסיור שיכלול את אתריה החשובים והמרכזיים של העיר ואת רובע השווקים הצפוף, פתה. זמן להשלים קניות של מזכרות ומתוצרת האי באחד ממרכזי הקניות החדשים בעיר. ארוחת ערב ולינה במלון. 

טיול מאורגן לסרילנקה

ימים 10: קולומבו – נגומבו – ת"א

מוקדם בבוקר העברה לכיוון שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים לישראל. נחיתה בשעות אחר הצהריים כאשר ננחת בנתב"ג עמוסי חוויות.

* בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ ובמיוחד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ. 
*** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהא פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה. 
****ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 170$  לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form