מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת ערב נוספת (NCC)
:משך הטיול
11-10 ימים 8 לילות
להורדת התוכנית

הינדואיזם ובודהיזם בארצם של ראמה וראוונה טיול המיועד לאלו מאיתנו שרוצים לטייל לראות, לחוש ולהבין יותר. סרי לנקה,או בשמה הקודם – ציילון,היא בבחינות רבות אחד ממעוזי הבודהיזם החשובים בעולם.זהו אי טרופי עתיר אתרים וטבע. ערים עתיקות, מבצרים,מקדשים,ושמורות טבע המאפשרות טיולי סאפארי אמיתיים - מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה.אי של חופים ציוריים, אוכל נפלא ותושבים מקומיים שלא מפסיקים לחייך !! חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת ערב נוספת .

טיול מאורגן לסרי לנקה - הקדמה

סרי לנקה, או בשמה הקודם - ציילון, היא בבחינות רבות אחד ממעוזי הבודהיזם החשובים בעולם. זהו אי טרופי עתיר אתרים וטבע. ערים עתיקות, מבצרים, מקדשים, ושמורות טבע המאפשרות טיולי סאפארי אמיתיים - מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה. אי של חופים ציוריים, אוכל נפלא ותושבים מקומיים שלא מפסיקים לחייך !!

הטיול בסרי לנקה הוא מהחוויות המהנות ביותר במזרח אסיה. זהו אי טרופי המשלב אנשים חייכנים, אוכל נהדר, נופי הרים ירוקים, ערים עתיקות, מצודות סלע כבירות, שמורות טבע שוקקות בבע"ח ובעדרי פילים החיים בר בטבע וחופים אקזוטיים הנחשבים ליפים בעולם. סרי לנקה מאפשרת לרדת לעומק הבודהיזם ולשלב את שתי הדתות הגדולות של המזרח בטיול אחד.

טיול מאורגן לסרי לנקה מומלץ במתווה הנוכחי וייתן לכם המטיילים חוויה בילתי נישכחת, בטיולים מאורגנים עם פגסוס

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • בית היתומים לפילים: בפינאוולה
  • דמבולה: המערות המצוירות
  • סיגיריה: מצודת הסלע של סיגיריה
  • פולונארוואה: ביקור במוזיאון המקומי, שרידי ארמון המלך, מתחם המקדשים
  • קנדי: מקדש השן, מופע פולקלור מקומי, הגנים הבוטאניים, איזור נואירה אליה: ביקור במטע תה ובמפעל לעיבוד תה, צוקי סוף העולם במישורי הורטון
  • איזור קאטאראגמה: טיול ג'יפים בפארק יאלה, ביקור במקדש
  • איזור החוף המערבי: העיר העתיקה גול, דייגי הכלונסאות, שייט סאפארי בנהר המאדו
  • ביקור במדגרה של צבי הים: מכרה אבן הירח, מקדש בודהיסטי בקלוטרה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2: תל אביב – קולומבו

נצא בטיסת לילה דרך איסטנבול לקולומבו בירת סרי לנקה. לאחר הנחיתה בשעות אחר הצהריים המוקדמות או המאוחרות בקולומבו, עיר הבירה של סרי לנקה, באם הזמן יאפשר, העברה לקולומבו וסיור קצר להיכרות המקום. ארוחת ערב ולינה במלון באזור קולומבו או נגומבו.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 3: קולומבו - נגומבו – פינאוולה - דאמבולה

לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור בשוק הדגים הגדולים בעיר הדייגים נגומבו, משם נמשיך לביקור וצפיה בעדר הפילים בבית היתומים לפילים בפינאוולה. נצפה בהאכלת הפילים הצעירים בבקבוק חלב ובהשתכשכותם במי הנהר. נמשיך לכיוון דאמבולה, שם נבקר במערות המצויירות של מקדש הזהב* שבמרומי הצוק של דמבולה שנחצבו במאה הראשונה לפני הספירה ועוטרו בעשרות פסלים וציורים מחייוו של בודהה (אתר מורשת עולמי). בתום היום הארוך נתארגן בבית המלון ונהנה מארוחת ערב דשנה במלון. * ייתכן כי נבקר באתר זה ביום 5 בבוקר

יום 4: דאמבולה – פולונארוואה – סיגיריה - דאמבולה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפולונארוואה (אתר מורשת עולמי) בירתה השניה של סרי לנקה מהמאות ה-11- 12. נבקר במוזיאון המקומי ולאחריו בשרידי ארמון המלך והמרכז השלטוני, במתחם המקדשים ובפסלי הבודהה העצומים שנחצבו בסלעים. נצפה בסטופה הגדולה ובאגם מלאכותי ומערכות אגירת המים שיצר המלך פראקאמבאהו. אחה"צ נצא לבקר באחת האטרקציות המרשימות ביותר של סרי לנקה – המבצר המלכותי של סיגיריה הבנוי בראש סלע ענק שניצב בודד בסביבתו ועליו מצויירות סצינות ארוטיות של הנערות השמימיות. נוכל להתרשם מאופי חיי המלכים בזמנים ההם ומהנוף הנפלא של הג'ונגלים הסובב את הסלע הבולט. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 5: דמבולה – מאטאלה – קנדי

עם בוקר נשים פעמינו לקנדי, העיר השנייה בגודלה באי ומקום משכנו של מקדש השן ובו על פי האמונה נמצאת אחת משיניו של בודהה. בדרך נעצור במאטאלה לצפות במקדש הינדו, נמשיך ונבקר במפעל לייצור באטיק ובחוות תבלינים וצמחי מרפא ללמוד את תהליך הפקת החומרים מהם. בערב נבקר במקדש השן ונצפה בהופעת פולקלור מיוחדת. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 6: קנדי – נוארה אליה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגנים הבוטאניים המלכותיים בפראדנייה בהם מאות מינים של צמחים אקזוטיים מרחבי האימפריה הבריטי. נשים פעמינו אל עבר ההרים. נמשיך דרומה בדרכים הרריות פתלתלות ב"ארץ התה" של סרי לנקה. הנוף לאט לאט מתחלף מנוף של גבעות לנוף הרים משכר חושים. נבקר במטע ובמפעל לעיבוד תה ונראה את תהליך יצורו. בדרכנו נעבור בממלכתו של השד ראוונה. אחה"צ נגיע לעיירה נואירה אליה שהוקמה ע"י הבריטים, הידועה בכינוי "אנגליה הקטנה", ועדיין משמרת תחושה קולוניאלית. העברה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7: נוארה אליה – מישורי הורטון – מפלי רוואנה - מעבר אלה - קאטאראגמה

בשעת בוקר מוקדמת, לפני הזריחה, נצא את המלון בדרכנו לביקור בשמורת הטבע של מישורי הורטון – רמה בגובה של כ-2000 מ' מעל פני הים. נערוך מסלול הליכה של מספר ק"מ בנוף חשוף וערפילי עד ל-"סוף העולם", הנקודה בה צונח המדרון בתלילות כלפי מישור החוף הדרומי של האי. לקראת צהרים נמשיך לכיוון קאטאראגמה אשר במישור החוף הדרומי של האי. בדרכנו נעבור במעבר אלה, נבקר במפלי ראוונה הציוריים. לאחר נסיעה ארוכה בנוף טרופי חקלאי ירוק, נגיע לקאטאראגמה לקראת ערב. נבקר במקדש קאטארגמה לשם מגיעים עולי הרגל לקבל ברכת האלים לעסקאות ולצמתים בחייהם. העברה למלון באיזור לארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 8: קאטאראגמה – גול – אזור קלוטארה (החוף המערבי)

מוקדם בבוקר נצא לספארי ג'יפים בשמורת יאלה המפורסמת כמקום משכנם של ציפורים ויונקים רבים ובהם העדרים האחרונים של הפיל האסייתי שנשארו חופשיים בטבע, אם יתמזל מזלנו, נראה את הנמר המקומי, פרטים ממנו נצפים מדי פעם. נצא בנסיעה לאורך החוף הדרומי בנוף של ביצות, שדות אורז ושמורות צפורים לכוון מלוננו בחוף המערבי של האי. בדרכנו נכנס לביקור בעיר גול, מוקפת החומה אשר שומרת את הצביון ההולנדי הקולוניאליסטי, הנחשבת לתרשיש המקראית (אתר מורשת הסטורית עולמי). כמו כן, נצפה "בדייגי הכלונסאות", אחד מסמליו של האי. נוכל להתרשם מהדייגים המקומיים שעדיין משתמשים באותה שיטת הדייג מלפני אלפי שנים. לקראת ערב נגיע לארוחת ערב ולינה בבתי המלון שבאיזור קלוטארה.

יום 9: נהר המאדו – אזור החוף המערבי

את היום נקדיש לאטרקציות החוף המערבי. נפתח בשייט ספארי בסירה בנהר המאדו ובלגונה. נתוודע לאופן עיבוד הקינמון ולמגוון התוצרים מעץ הקוקוס. נבקר במכרה אבן הירח ובמדגרה של צבי הים, פרויקט ייחודי שהחל במקום ונועד למנוע הכחדתם של צבי הים. הצבות מגיעות לחוף מדי לילה להטלת הביצים. לאחר מכן נחזור למלון להנות ממגוון שירותי המלון והחוף הסרי לנקי האקזוטי הנחשב לאחד היפים בעולם. ארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לסרילנקה

ימים 10-11: ברוואלה – קולומבו – ת"א

בשעות הבוקר נשים פעמינו לקולומבו. בדרך נעצור לביקור במקדש הבודהיסטי החדש והמיוחד בקאלוטארה. לקראת צהרים נגיע לקולומבו הבירה הכלכלית של סרי-לנקה לסיור שיכלול את אתריה החשובים והמרכזיים של העיר ואת רובע השווקים הצפוף, פתה. עוד יזדמן לנו להשלים קניות של מזכרות ומתוצרת האי באחד ממרכזי הקניות החדשים בעיר. ארוחת ערב מוקדמת מסכמת לסיום הטיול ולאחריה העברה לכוון שדה התעופה לטיסת לילה שתובילנו לאיסטנבול ומשם לישראל. בשעות הבוקר של יום 11 ננחת בנתב"ג עמוסי חוויות.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form