מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת בוקר נוספת (NCC)
משך הטיול:
8 לילות, 10 ימים
להורדת התוכנית

הינדואיזם ובודהיזם בארצם של ראמה וראוונה טיול המיועד לאלו מאיתנו שרוצים לטייל לראות, לחוש ולהבין יותר. סרי לנקה,או בשמה הקודם – ציילון,היא בבחינות רבות אחד ממעוזי הבודהיזם החשובים בעולם.זהו אי טרופי עתיר אתרים וטבע. ערים עתיקות, מבצרים,מקדשים,ושמורות טבע המאפשרות טיולי סאפארי אמיתיים - מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה.אי של חופים ציוריים, אוכל נפלא ותושבים מקומיים שלא מפסיקים לחייך !! חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת בוקר נוספת .

טיול מאורגן לסרי לנקה - הקדמה

סרי לנקה, או בשמה הקודם - ציילון, היא בבחינות רבות אחד ממעוזי הבודהיזם החשובים בעולם. זהו אי טרופי עתיר אתרים וטבע. ערים עתיקות, מבצרים, מקדשים, ושמורות טבע המאפשרות טיולי סאפארי אמיתיים - מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה. אי של חופים ציוריים, אוכל נפלא ותושבים מקומיים שלא מפסיקים לחייך !!

הטיול בסרי לנקה הוא מהחוויות המהנות ביותר במזרח אסיה. זהו אי טרופי המשלב אנשים חייכנים, אוכל נהדר, נופי הרים ירוקים, ערים עתיקות, מצודות סלע כבירות, שמורות טבע שוקקות בבע"ח ובעדרי פילים החיים בר בטבע וחופים אקזוטיים הנחשבים ליפים בעולם. סרי לנקה מאפשרת לרדת לעומק הבודהיזם ולשלב את שתי הדתות הגדולות של המזרח בטיול אחד.

טיול מאורגן לסרי לנקה מומלץ במתווה הנוכחי וייתן לכם המטיילים חוויה בילתי נישכחת, בטיולים מאורגנים עם פגסוס

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • דמבולה: המערות המצוירות
  • סיגיריה: מצודת הסלע של סיגיריה
  • פולונארוואה: ביקור במוזיאון המקומי, שרידי ארמון המלך, מתחם המקדשים
  • טיול ג'יפים בפארק מינרייה
  • קנדי: מקדש השן, מופע פולקלור מקומי, הגנים הבוטאניים,
  • איזור נואירה אליה: ביקור במטע תה ובמפעל לעיבוד תה, צוקי סוף העולם במישורי הורטון
  • איזור החוף המערבי: העיר העתיקה גול, דייגי הכלונסאות, שייט סאפארי בנהר המאדו
  • ביקור במדגרה של צבי הים: מכרה אבן הירח, מקדש בודהיסטי בקלוטרה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2: תל אביב – קולומבו – נגומבו – דאמבולה

נצא בטיסת לילה דרך איסטנבול לקולומבו בירת סרי לנקה. לאחר הנחיתה בשעות הבוקר של היום השני לטיול, נחל בנסיעה אל נגומבו, שם נאכל ארוחת בוקר בעת ההגעה. ונסע לביקור בשוק הדגים הגדולים בעיר הדייגים נגומבו, משם נמשיך בנסיעה לכיוון דאמבולה, עם ההגעה נבקר במערות המצויירות של מקדש הזהב שבמרומי הצוק של דמבולה שנחצבו במאה הראשונה לפני הספירה ועוטרו בעשרות פסלים וציורים מחייוו של בודהה (אתר מורשת עולמי). נמשיך לביקור בשוק מקומי אשר מציג את התוצרת החקלאית של האזור (*באם הזמן יאפשר). בתום היום העברה לבית המלון ונהנה מארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 3: דאמבולה – סיגיריה – טיול ג'יפים בפארק מינרייה - דאמבולה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר באחת האטרקציות המרשימות ביותר של סרי לנקה – המבצר המלכותי של סיגיריה הבנוי בראש סלע ענק שניצב בודד בסביבתו ועליו מצויירות סצינות ארוטיות של הנערות השמימיות. נוכל להתרשם מאופי חיי המלכים בזמנים ההם ומהנוף הנפלא של הג'ונגלים הסובב את הסלע הבולט. נמשיך ונצא לטיול ג'יפים בפארק הלאומי מינרייה המפורסם. הפארק ממוקם באזור פולונארווה במחוז הצפון מרכזי של סרי לנקה ומשתרע על שטח של 8,889 הקטר. בפארק נמצאים מאות של בעלי חיים ומיני צמחים. זה כולל פילים, צביים, קופים, נמיות, נמרים, עטלפים וזוחלים כמו תנינים וסוגי נחשים. לאחר סיום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 4: דאמבולה – פולונארוואה - מאטאלה –  קנדי 

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפולונארוואה (אתר מורשת עולמי) בירתה השניה של סרי לנקה מהמאות ה-11- 12. נבקר במוזיאון המקומי ולאחריו בשרידי ארמון המלך והמרכז השלטוני, במתחם המקדשים ובפסלי הבודהה העצומים שנחצבו בסלעים. נצפה בסטופה הגדולה ובאגם מלאכותי ומערכות אגירת המים שיצר המלך פראקאמבאהו. נשים פעמינו לקנדי, העיר השנייה בגודלה באי ומקום משכנו של מקדש השן ובו על פי האמונה נמצאת אחת משיניו של בודהה. בדרך נעצור לצפות במקדש הינדו, נמשיך ונבקר בחוות תבלינים וצמחי מרפא ללמוד את תהליך הפקת החומרים מהם. העברה למלון בקנדי לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 5: קנדי – הגנים הבוטנים – הופעת פוקלור במקדש השן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר קנדי. ונבקר במפעל לייצור באטיק ובבית ספר מקומי באם אפשרי בכדי ללמוד על חיי המקומיים. נמשיך לביקור בגנים הבוטאניים המלכותיים בפראדנייה בהם מאות מינים של צמחים אקזוטיים מרחבי האימפריה הבריטי. לקראת ערב נבקר במקדש השן ונצפה בהופעת פולקלור מיוחדת. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 6: קנדי – נוארה אליה

לאחר ארוחת נשים פעמינו אל עבר ההרים. נמשיך דרומה בדרכים הרריות פתלתלות ב"ארץ התה" של סרי לנקה. הנוף לאט לאט מתחלף מנוף של גבעות לנוף הרים משכר חושים. נבקר במטע ובמפעל לעיבוד תה ונראה את תהליך יצורו. בדרכנו נעבור בממלכתו של השד ראוונה. אחה"צ נגיע לעיירה נואירה אליה שהוקמה ע"י הבריטים, הידועה בכינוי "אנגליה הקטנה", ועדיין משמרת תחושה קולוניאלית. העברה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7: נוארה אליה – מישורי הורטון – אזור החוף המערבי 

בשעת בוקר מוקדמת, לפני הזריחה, נצא את המלון בדרכנו לביקור בשמורת הטבע של מישורי הורטון – רמה בגובה של כ-2000 מ' מעל פני הים. נערוך מסלול הליכה בנוף חשוף וערפילי עד ל-"סוף העולם", הנקודה בה צונח המדרון בתלילות כלפי מישור החוף הדרומי של האי. לקראת צהרים נמשיך לכיוון החוף המערבי של סרי לנקה. בדרכנו נראה את מפלי סנט. קלייר ואת מפלי דבון. לאחר נסיעה ארוכה נגיע לקראת לפנות ערב לבית המלון שבאיזור קלוטארה / ברוואלה / היקדואה. ארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לסרילנקה

יום 8: גול – נהר המאדו – אזור החוף המערבי

את היום נקדיש לאטרקציות החוף המערבי. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ונגיע לביקור בעיר גול, מוקפת החומה אשר שומרת את הצביון ההולנדי הקולוניאליסטי, הנחשבת לתרשיש המקראית (אתר מורשת הסטורית עולמי). נתוודע לאופן עיבוד הקינמון ולמגוון התוצרים מעץ הקוקוס. נבקר במכרה אבן הירח ובמדגרה של צבי הים, פרויקט ייחודי שהחל במקום ונועד למנוע הכחדתם של צבי הים. הצבות מגיעות לחוף מדי לילה להטלת הביצים. נמשיך לשייט ספארי בסירה בנהר המאדו ובלגונה. לאחר מכן נחזור למלון להנות ממגוון שירותי המלון והחוף הסרי לנקי האקזוטי הנחשב לאחד היפים בעולם. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 9: אזור החוף המערבי – קולומבו – נגומבו

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לקולומבו. בדרך נעצור לביקור במקדש הבודהיסטי החדש והמיוחד בקאלוטארה. לקראת צהרים נגיע לקולומבו הבירה הכלכלית של סרי-לנקה לסיור שיכלול את אתריה החשובים והמרכזיים של העיר ואת רובע השווקים הצפוף, פתה. זמן להשלים קניות של מזכרות ומתוצרת האי באחד ממרכזי הקניות החדשים בעיר. ארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לסרילנקה

ימים 10: נגומבו – קולומבו – ת"א

מוקדם בבוקר העברה לכיוון שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים לישראל. נחיתה בשעות אחר הצהריים כאשר ננחת בנתב"ג עמוסי חוויות.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
* בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ ובמיוחד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ. 
*** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהא פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form