מספר טלפון
03-6374000
"סודות וריגושים" - עכו והגליל המערבי (IGS)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

אחד מסמלי ההיכר של טיול לגליל המערבי הוא סיפורו של הנזיר המייסד של הדת הבהאית, אשר מאמיניו פיתחו לימים את הגנים הבהאים סביב המקדש. עוד נדבך מהותי היא העיר עכו המתהדרת בהיסטוריה רציפה של למעלה מ-3000 שנים ומוזכרת עוד במקורות של מצרים העתיקה. לאורך ההיסטוריה הייתה עכו בשליטה של הממלכות השונות ולאורך יום הסיורים בעכו אנו נחווה את האווירה המיוחדת של העיר ונשחזר את המהלכים ההיסטוריים שהיו בה. טיול לגליל המערבי ועכו

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • הגנים הבהאים
  • ביקור באולומות האבירים
  • מוזיאון עוקשי
  • חמאם אל באשה
  • הליכה על חותו העיר
  • רחוב השוק והנמל בעכו
  • המנהרה הטמפלרית
  • ערב אל עראמשה
  • ארוחה בדואית

מהלך הסיור:

נצא לעכו ועם ההגעה לעיר נחל את סיורנו בגנים הבהאים שם התגורר בשנותיו האחרונות הנביא המייסד של הדת הבהאית. מאמיניו, פיתחו גנים מטופחים סביב המקדש, יופי ואסתטיקה נדירה ונהדרת משרים על הנוכחים נועם שלווה ורוגע.

נמשיך את סיורנו בעכו העתיקה שנבנתה מעל העיר הצלבנית האדירה, בסמוך למפרץ הטבעי שהגן על הנמל מפני סערות ורוחות . נבקר באולמות האבירים ,אולמות ענק ששמשו לטקסים לארוחות וגם כמקום לינה לצליינים. מוזיאון עוקשי, מבנה עותומני מרשים, בו פועל מוזיאון, המציג תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית.
חמאם אל באשה, החמאם הטורקי שנבנה על ידי אל ג'זאר פחה האכזר בן המאה ה18 מבנה מפואר ומעוטר ברצפות שיש. נהלך לאורך המזח הישן, על חומותיה של העיר אל הנמל ששימש את הצלבנים לפני 1000 שנים ויותר... לא נפסח על רחוב השוק בעכו שהיה הרחוב הראשי בתקופה הצלבנית נהלך במנהרה הטמפלרית-  מעבר תת קרקעי מוצנע וחשוב שחיבר את העיר עם הנמל.לאחר הסיור נמשיך לערב אל עראמשה, כפר בדואי סמוך לגבול בין ישראל ללבנון שהוקם כישוב קבע לשבטים הבדואים שהתגוררו באזור. בישוב הבדואי מסביר הפנים, מזומנת חוויה נהדרת המכונה "סוף העולם שמאלה". נתארח בבית משפחת מיזעל ובראשה מוחמד אבי המשפחה, נהנה מארוחה בדואית קלה שבמהלכה יספר מוחמד על התרבות הבדואית ועל הקשר המיוחד של הכפר עם מדינת ישראל וקיבוצי הסביבה.
בתום הארוחה ובמידת האפשר  ניסע ל"פארק אדמית- מערת הקשת" שם נוכל לצעוד לתצפית עוצרת נשימה ואל תופעה גיאולוגית מדהימה שיצרה את "מערת הקשת".

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 20:30

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form