מספר טלפון
03-6374000
כולל חצי פנסיון (RVR)
משך הטיול:
11 ימים 9 לילות

איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים.

טיול מאורגן לאיסלנד - הקדמה

אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מן האיסלנדים...

הטיול שנצא אליו בכביש הטבעת המקיף את האי כולו הינו מסע עוצר נשימה בין טבע שעדיין משתנה לנגד עינינו בשלל מראות וצבעים, לבין תרבות נפלאה אותה יצר האדם במו ידיו, כאשר הגיע להתיישב באי הגעשי לפני קצת יותר מ-1,000 שנים. בשילוב בין האדם לטבע ניכנס אנו למסע בתרבות האיסלנדית, נראה, נשמע, נריח, ניגע ונטעם ונחוש לעיתים כמגלי עולם, שסביבנו "ארץ בראשית"...

פגסוס בעלת ניסיון רב בטיולים לאיסלנד
לפני שאתם בוחרים טיול לאיסלנד שאלו את השאלות הבאות:

כל חברה מתיימרת לתוכנית הטובה ביותרו ו "ניצול נכון של הזמן":

 1. מהם זמני הנסיעה ומרחקי הנסיעה מדי יום- האם "ניצול נכון" של הימים כולל זמני נסיעה ארוכים במיוחד בהם תקדיש את מרבית היום לנסיעה, בעוד הביקור באתרים יהיה בבחינת לסמן √- טיול בבחינת תפסת מרובה לא תפסת... האם בטיול הנבחר ניתן להנות ולחוות, או שזהו טיול בו "לא באנו להנות באנו להספיק..."
 2. האם מתקיימת לינה בריקאוויק אשר יקרה יותר מאשר במלונות הכפריים? האם יהיה זמן לטייל בריקאוויק -העיר היחידה הלכה למעשה באיסלנד. אין ספק שטיול באיסלנד הוא טיול בדגש טבע ונוף. יחד עם זאת לאיסלנדים יש הרבה מה להציע גם בתחום התרבות. ריקאוויק הינה המקום היחיד בו ניתן לפגוש את האיסלנדים בצורה בלתי אמצעית ולראות כיצד מרביתם חיים. מומלץ לבחור טיול שלא רק יחלוף על פני ריקאוויק בדרך לשדה התעופה/שייט/לגונה...
 3. האם ידוע מהי רמת בתי המלון, או שניתנה הבטחה ערטילאית... פגסוס מפרסמת את בתי המלון כי אין לנו מה להסתיר.
 4. מהו אמצעי התחבורה? בטיול זה נוסעים באוטובוס תיירים שאותו מחליפים לאוטובוס בעל עבירות גבוהה בעת כניסה לעומקה של איסלנד במקומות בהם אין דרך אספלט סלולה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ריקיאוויק - בירת איסלנד: סיור בעיר
 • טבעת הזהב, ת'ינגווטליר מישורי הפרלמנט, "מפלי הזהב"- גולפוס, הגייזר
 • אקווריירי בירת הצפון
 • גודאפוס "מפל האלים"
 • הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור, אווסבירגי "קניון הפרסה" 
 • דטיפוס- המפל העצמתי באירופה!
 • אגם מיוואט: דמויי המכתשים", "הטירות השחורות" בדימובורוגיר, הלוע של קוורפיאטל, הקלדרה של הר הגעש קראפלה, אזור גיאותרמי עם בוץ מבעבע וריח הגופרית, תחנת כח גיאותרמית
 • הוסאוויק: שייט צפייה בלוויתנים
 • הפיורדים המזרחיים
 • קרחון ואטנאיוקטל הגדול באירופה
 • שייט בלגונה הקרחונית
 • דרום איסלנד
 • דירהולאיי: צוקי הים - קינון הפאפין
 • מפלי סקוגאפוס וסליילנדספוס
 • שמורת לנדמאנאלאוגר
 • רכיבה על אופנועי שלג
 • רחצה בלגונה הכחולה

לטעימת נופים מאיסלנד - לחץ כאן

מסלול הטיול לפי ימים

     יום 1 תל אביב- ריקיאוויק

יציאה דרך יעד ביניים באירופה. הגעה מאוחרת לשדה התעופה הבינ"ל של איסלנד קפלאוויק. העברה למלון ללינה

יום 2 ריקיאוויק – הרמות הצפוניות – אקוריירי 

נתחיל את הקפת האי בנסיעה צפונה על "כביש הטבעת", כביש מס' 1 של איסלנד בדרכנו נעצור לביקור באחד המפלים המרשימים באיסלנד הראונפוסאר, נמשיך דרך הרמות הצפוניות אזור הידוע בחוות הסוסים אל אקוריירי בירת הצפון, השנייה בגודלה באיסלנד. נסייר בעיר היושבת על הפיורד הארוך ביותר באיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור אקוריירי.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 3 אקוריירי- אגם מיוואט

נתחיל את היום בגודאפוס -מפל האלים. משם ניסע אל עבר אגם מיוואט, שסביבו יתמקד יומנו. נלך בין דמויי המכתשים, הטירות השחורות בדימובורוגיר, נצפה על לוע הר געש קוורפיאטל וניכנס לקלדרה של הר הגעש קראפלה. נבקר בתחנת כח גיאותרמית המפיקה אנרגיה באמצעות קיטור הפורץ מבטן האדמה. נבקר באזור הגיאותרמי בו בוץ מבעבע וריח הגופרית. ארוחת ערב ולינה באזור אגם מיוואט/הוסאוויק.

יום 4 הוסאוויק - דטיפוס – אסבירגי- מיוואט

הבוקר נצא להוסאוויק העיירה הצפונית בה נצא לשייט צפייה בלווייתנים. נמשיך אל הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור בו נבקר באוסבירגי-קניון הפרסה, שנוצר עקב שיטפון גדול ששינה את פני השטח בו זורם הנהר שבשמורה. נבקר בדטיפוס, המפל העצמתי ביותר באירופה! נחזור לאזור אגם מיוואט ונמשיך בסיור באזור ככל שיותיר הזמן. ארוחת ערב ולינה  באזור אגם מיוואט/הוסאוויק.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 5 הפיורדים המזרחיים קרחון ואטנאיוקטל 

היום נחצה את שטחי המדבר הצחיחים של צפון מזרח איסלנד ונרד דרומה לאורך לפיורדים המזרחיים של איסלנד. נחלוף על פני אגם לוגורין. אזור זה ידוע בזכות חוות הסוסים האיסלנדיים נמוכי הקומה. נמשיך דרומה בנוף המחורץ של הפיורדים המזרחיים, שנוצרו על ידי שחיקת הקרחונים, בהם פזורות עיירות דייגים קטנות מהווה תפאורה מושלמת ליום זה. בסוף היום נגיע אל הפינה הדרום מזרחית באיסלנד אזור העיירה הופ. ארוחת ערב ולינה באזור הופ.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 6 קרחון ואטנאיוקטל - הלגונה הקרחונית - סקאפטאפטל ויק- דירהולאיי          

קרחון ואטנאיוקטל יהווה תפאורה נפלאה ליום שלנו בדרום האי. הקרחון, 8,300 קמ"ר הינו הקרחון הגדול באירופה. עצירה ראשונה תהיה בלגונה הקרחונית, בה גושי הקרח הניתקים יוצרים לגונה בה נצא לשייט בינות הקרחונים. נמשיך אל עבר הפארק הלאומי סקאפטאפטל, ריאה ירוקה מוקפת קרחונים מכל עבר, שם נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד, נבקר במרכז המבקרים של הפארק הלאומי ואטנאיוקטל. נמשיך אל העיירה ויק, נקודת ההתיישבות הדרומית ביותר באיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 7  החוף הדרומי סקוגאפוס-  סליילנדספוס

הבוקר נתחיל בנסיעה לאורך החוף הדרומי נבקר בצוקי דירהולאיי, הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומושבת קינון ציפורים ידועה. נמשיך לשני מפלים מרשימים, סקוגאפוס וסליילנדספוס. נחלוף על פני הר הגעש הקרחוני אייאפיאטלאייקוטל. הר הגעש נודע בהתפרצותו באפריל 2010, כתוצאה מהאפר הגעשי בוטלה תנועת המטוסים מעל האוקיינוס האטלנטי. נבקר במרכז הלבה החדש שהוקם ונלמד על ההתפרצויות הגעשיות האופייניות לאיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור באזור החוף הדרומי.

 יום 8 הר הגעש הקלה- שמורת לנדמאנאלאוגר

ביום זה נעמיק לאזורים ההררים הגבוהים של איסלנד. האזור ידוע כאחד מהאזורים החמים ביותר באיסלנד מבחינה גיאותרמית ופעילות געשית, אזור שעוצב ע"י התפרצויות רבות, פיצוצים וקרחונים שיושבים על לועות געשיים. ניסע למרגלות הר הגעש "הקלה" האימתני שזכה לכינוי "השער לשאול". נגיע לשמורת לנדמאנלאוגר ונצא להליכה בנופי השמורה מרשימה. המעוניינים יוכלו ליהנות מרחצה במעיין טבעי של מים חמים בנופים המהווים תפאורה מושלמת לרחצה. ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 9 טבעת הזהב  גולפוס-  ת'ינגווטליר- גייזר

נתחיל את היום בנסיעה לעבר מפלי הזהב- גולפוס, מהמרשימים במפלי איסלנד. נמשיך אל הגייזר, סילון מים אדיר שמתפרץ אחת למספר דקות. נוכל לראות שם מעיינות חמים הנובעים מהאדמה ומגיעים לפני השטח בטמפרטורת רתיחה. נטפס לקרחון לנגיוקטל ונצא לרכיבה על גבי אופנועי שלג. נסיים בת'ינגווטליר - מישורי הפרלמנט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והמקום החשוב ביותר בהיסטוריה של העם האיסלנדי, שם נוסד הפרלמנט הראשון בעולם, האלת'ינג בשנת 930 לספירה. ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי

 טיול מאורגן לאיסלנד

ימים 10-11 ריקיאוויק- חצי האי רייקאנס -תל אביב           

לאחר ארוחת הבוקר. נצא לסיור בעיר הבירה הצפונית בעולם, ריקיאוויק- "המפרץ המעשן". בעיר מתגוררים למעלה ממחצית מתושבי המדינה. נבקר באתריה המרכזיים של העיר ונצפה בתצפית מרהיבה של העיר השוכנת לחופי מפרץ מרשים. נמשיך אל "הלגונה הכחולה", מעיינות גיאותרמיים בהם נרחץ, חוויה לגוף ולנפש וסיום מושלם של החוויה האיסלנדית. בהמשך העברה אל שדה התעופה קפלאוויק. טיסה דרך אירופה חזרה לארץ. נחיתה בארץ ביום ה11.
כיוון המסלול וסדר הימים  בחלק מיציאות לופטהזנה יהיה שונה לאור אילוצי מלונות.

 
 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form