מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לאיסלנד המסלול המקיף לארץ הקרחונים והאש - במסגרת בראש אחר

כולל חצי פנסיון (RVR)
משך הטיול:
10 לילות, 11 ימים
להורדת התוכנית

טיול עומק גיאוגרפי שבו נחווה את המקומות היפים והמיוחדים שיש לאיסלנד להציע. נשוט לצפות בלוייתנים, נרכב על אופנועי שלג, נטייל ברכבי שטח ובעיקר נהנה מנופים וחוויות שכאילו לקוחים מעולם אחר. גייזרים, קרחונים, אגמים והרי געש הם תפאורה מושלמת לטיול חוויתי.

טיול מאורגן לאיסלנד - הקדמה

איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מן האיסלנדיים...

הטיול שנצא אליו בכביש הטבעת המקיף את האי כולו הינו מסע עוצר נשימה בין טבע שעדיין משתנה לנגד עינינו בשלל מראות וצבעים, לבין תרבות נפלאה אותה יצר האדם במו ידיו, כאשר הגיע להתיישב באי הגעשי לפני קצת יותר מ-1,000 שנים. השילוב בין האדם לטבע יכנס אותנו למסע אל התרבות האיסלנדית. נפעיל את החושים החדים שלנו - נראה, נשמע, נריח, ניגע, נטעם ונחוש לעיתים כמגלי עולם. כל זאת כאשר סביבנו מראות של "ארץ בראשית".

פגסוס בעלת ניסיון רב בטיולים לאיסלנד
לפני שאתם בוחרים טיול לאיסלנד שאלו את השאלות הבאות:

כל חברה מתיימרת לתוכנית הטובה ביותרו ו "ניצול נכון של הזמן":

 1. מהם זמני הנסיעה ומרחקי הנסיעה מדי יום- האם "ניצול נכון" של הימים כולל זמני נסיעה ארוכים במיוחד בהם תקדיש את מרבית היום לנסיעה, בעוד הביקור באתרים יהיה בבחינת לסמן √- טיול בבחינת תפסת מרובה לא תפסת... האם בטיול הנבחר ניתן להנות ולחוות, או שזהו טיול בו "לא באנו להנות באנו להספיק..."
 2. האם מתקיימת לינה בריקאוויק אשר יקרה יותר מאשר במלונות הכפריים? האם יהיה זמן לטייל בריקאוויק -העיר היחידה הלכה למעשה באיסלנד. אין ספק שטיול באיסלנד הוא טיול בדגש טבע ונוף. יחד עם זאת לאיסלנדים יש הרבה מה להציע גם בתחום התרבות. ריקאוויק הינה המקום היחיד בו ניתן לפגוש את האיסלנדים בצורה בלתי אמצעית ולראות כיצד מרביתם חיים. מומלץ לבחור טיול שלא רק יחלוף על פני ריקאוויק בדרך לשדה התעופה/שייט/לגונה...
 3. האם ידוע מהי רמת בתי המלון, או שניתנה הבטחה ערטילאית... פגסוס מפרסמת את בתי המלון כי אין לנו מה להסתיר.
 4. מהו אמצעי התחבורה? בטיול זה נוסעים באוטובוס תיירים שאותו מחליפים לאוטובוס בעל עבירות גבוהה בעת כניסה לעומקה של איסלנד במקומות בהם אין דרך אספלט סלולה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ריקיאוויק - בירת איסלנד: סיור בעיר
 • טבעת הזהב, ת'ינגווטליר מישורי הפרלמנט, "מפלי הזהב"- גולפוס, הגייזר
 • אקווריירי בירת הצפון
 • גודאפוס "מפל האלים"
 • הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור, אווסבירגי "קניון הפרסה" 
 • דטיפוס- המפל העצמתי באירופה
 • אגם מיוואט: דמויי המכתשים", "הטירות השחורות" בדימובורוגיר, הלוע של קוורפיאטל, הקלדרה של הר הגעש קראפלה, אזור גיאותרמי עם בוץ מבעבע וריח הגופרית, תחנת כח גיאותרמית
 • הוסאוויק: שייט צפייה בלוויתנים
 • הפיורדים המזרחיים
 • קרחון ואטנאיוקטל הגדול באירופה
 • שייט בלגונה הקרחונית
 • דרום איסלנד
 • דירהולאיי: צוקי הים - קינון הפאפין
 • מפלי סקוגאפוס וסליילנדספוס
 • שמורת לנדמאנאלאוגר
 • רכיבה על אופנועי שלג
 • רחצה בלגונה הכחולה

לטעימת נופים מאיסלנד - לחץ כאןמסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב- ריקיאוויק 

יציאה דרך יעד ביניים באירופה. הגעה בשעות הלילה לשדה התעופה הבינ"ל של איסלנד קפלאוויק. לאחר הנחיתה העברה למלון ללינה באזור שדה התעופה.

יום 2: בורגנס - הרמות הצפוניות – אקוריירי 

הבוקר נעשה את דרכנו לעבר אקוריירי. נתחיל את הקפת האי בנסיעה צפונה על "כביש הטבעת", כביש מס' 1 לעבר העיירה בורגנס הנמצאת לחופי בוגרפיורדור (Borgarfjörður). בורגנס שימשה בעבר וגם היום כעיירת מסחר מרכזית. באם הזמן יאפשר זאת נערוך סיור בעיירה. בדרכנו נעצור לביקור בחוות בתי הדשא גלאומבאייר אשר בתיה העתיקים מאפיינים את מגורי האיסלנדיים בעבר נמשיך בדרכנו נעצור לביקור באחד המפלים המרשימים באיסלנד הראונפוסאר, נמשיך דרך הרמות הצפוניות אזור הידוע בחוות הסוסים אל אקוריירי בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה באיסלנד. נסייר בעיר היושבת על הפיורד הארוך ביותר באיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור אקוריירי.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 3: אקוריירי- אגם מיוואט

נתחיל  את היום בגודאפוס -מפל האלים. משם ניסע אל עבר אגם מיוואט, אזור בו נתמקד במהלך היום. נלך בין דמויי המכתשים, הטירות השחורות בדימובורוגיר, נצפה על לוע הר געש קוורפיאטל וניכנס לקלדרה של הר הגעש קראפלה. נבקר בתחנת כח גיאותרמית המפיקה אנרגיה באמצעות קיטור הפורץ מבטן האדמה. נבקר באזור הגיאותרמי בו בוץ מבעבע וריח הגופרית. ארוחת ערב ולינה באזור אגם מיוואט/הוסאוויק.

יום 4: הוסאוויק - דטיפוס – אסבירגי- מיוואט

הבוקר נצא להוסאוויק העיירה הצפונית ממנה נצא לשייט צפייה בלווייתנים. נמשיך לביקור בפארק הלאומי יוקולסאורגליופור נבקר באוסבירגי-קניון הפרסה, שנוצר עקב שיטפון גדול ששינה את פני השטח בו זורם הנהר בשמורה. נבקר בדטיפוס, המפל העוצמתי ביותר באירופה! נחזור לאזור אגם מיוואט ונמשיך בסיור באזור ככל שיותיר הזמן. ארוחת ערב ולינה  באזור אגם מיוואט/הוסאוויק.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 5: הפיורדים המזרחיים קרחון ואטנאיוקטל 

היום נחצה את שטחי המדבר הצחיחים של צפון מזרח איסלנד ונרד דרומה לאורך הפיורדים המזרחיים של איסלנד. נחלוף על פני אגם לוגורין. נמשיך דרומה בנוף המחורץ של הפיורדים המזרחיים, שנוצרו על ידי שחיקת הקרחונים, לאורכם פזורות עיירות דייגים קטנות מהווה תפאורה מושלמת ליום זה. בסוף היום נגיע אל הפינה הדרום מזרחית באיסלנד אזור העיירה הופ. ארוחת ערב ולינה באזור הופ.

יום 6: קרחון ואטנאיוקטל - הלגונה הקרחונית - סקאפטאפטל ויק- דירהולאיי          

ארוחת בוקר ולאחריה נמשיך בנסיעה לקרחון ואטנאיוקטל יהווה תפאורה נפלאה ליום שלנו בדרום האי. הקרחון, 8,300 קמ"ר הינו הקרחון הגדול באירופה. – הגעה לקרחון ויציאה לרכיבה על גבי אופנועי שלג. עצירה ראשונה תהיה בלגונה הקרחונית, בה גושי הקרח הניתקים יוצרים לגונה ממנה נצא לשייט בינות הקרחונים. נמשיך אל עבר הפארק הלאומי סקאפטאפטל, ריאה ירוקה מוקפת קרחונים מכל עבר, שם נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד, נבקר במרכז המבקרים של הפארק הלאומי ואטנאיוקטל. נמשיך אל העיירה ויק, נקודת ההתיישבות הדרומית ביותר באיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור ויק.  •  קיימת אפשרות שאופנועי השלג יתקיימו על גבי קרחון אחר.

טיול מאורגן לאיסלנדיום 7:  החוף הדרומי סקוגאפוס-  סליילנדספוס

הבוקר נתחיל בנסיעה לאורך החוף הדרומי נבקר בצוקי דירהולאיי, הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומושבת קינון ציפורים ידועה. נמשיך לשני מפלים מרשימים, סקוגאפוס וסליילנדספוס. נחלוף על פני הר הגעש הקרחוני אייאפיאטלאייקוטל. הר הגעש שנודע בהתפרצות באפריל 2010, שכתוצאה מהאפר הגעשי שלו בוטלה תנועת המטוסים מעל האוקיינוס האטלנטי. נבקר במרכז הלבה החדש שהוקם, נלמד על ההתפרצויות הגעשיות האופייניות כל כך לאיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 8: הר הגעש הקלה- שמורת לנדמאנאלאוגר*

היום נעמיק לאזורים ההררים הגבוהים של איסלנד. האזור ידוע כאחד מהאזורים החמים ביותר באיסלנד מבחינה גיאותרמית ופעילות געשית, אזור שעוצב ע"י התפרצויות רבות, פיצוצים וקרחונים שיושבים על לועות געשיים. ניסע למרגלות הר הגעש "הקלה" האימתני שזכה לכינוי "השער לשאול". נגיע לשמורת לנדמאנלאוגר ונצא להליכה בנופי השמורה המרשימה. המעוניינים יוכלו ליהנות מרחצה במעיין טבעי של מים חמים בנופים מרהיבים המהווים תפאורה מושלמת לרחצה. ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי. 

*ביום זה ייתכנו למעוניינים קטעי הליכה בתוואי שטח הררי.

יום 9: טבעת הזהב  גולפוס-  ת'ינגווטליר- גייזר

את הבוקר נתחיל בנסיעה לעבר מפלי הזהב- גולפוס, מהמרשימים במפלי איסלנד. נמשיך אל הגייזר, סילון מים אדיר שמתפרץ אחת למספר דקות. נוכל לראות שם מעיינות חמים הנובעים מהאדמה ומגיעים לפני השטח בטמפרטורת רתיחה.. נסיים בת'ינגווטליר - מישורי הפרלמנט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והמקום החשוב ביותר בהיסטוריה של העם האיסלנדי, שם נוסד הפרלמנט הראשון בעולם, האלת'ינג בשנת 930 לספירה. ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום  10: ריקיאוויק- חצי האי רייקאנס – ריקיאוויק       

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בחצי האי רייקאנס. נבקר באיזור הגיאותרמי של קריסוויק, ובאגם קלייפרוואטן היפייפה, נטייל על שדות הלבה, ונמשיך לכפר הדייגים גרינדאוויק. נקנח במגדלור של רייקאנס עם פסל הציפור המפורסם והגשר בין היבשות. נמשיך ללינה וארוחת ערב בריקיאוויק.
ארוחת ערב ולינה באזור ריקיאוויק.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 11-12: ריקיאוויק – הלגונה הכחולה - תל אביב        

נצא לסיור בעיר הבירה הצפונית בעולם, ריקיאוויק- "המפרץ המעשן". בעיר מתגוררים למעלה ממחצית מתושבי המדינה. נבקר באתריה המרכזיים של העיר ונוכל לערוך תצפית מרהיבה של העיר השוכנת לחופי מפרץ מרשים. נמשיך אל "הלגונה הכחולה", מעיינות גיאותרמיים בהם נרחץ, חוויה לגוף ולנפש. ארוחת ערב. בהתאם לשעת הטיסה העברה אל שדה התעופה קפלאוויק. טיסה דרך יעד בינים באירופה והשלמת החוויה המעצימה באיסלנד.

 

הערות כלליות לגבי המסלול:
*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***המסלול נועד לכל הגילאים ובלבד יש להיות מודע שהצעידה בחלק מהאתרים היא בתנאי תוואי שטח "בראשית" ולעיתים במסלולים שאינם מוסדרים, המסלולים בשטח מאפשרים להליכה מדודה, מטיילים שמסוגלים ללכת קילומטר אחד או שניים יכולים לקיים מסלול זה ומטיילים אשר מתקשים לצעוד מרחקים אלו מומלץ לבחור את המסלול של ה 11 ימים או ה 8 ימים. קיימת אפשרות לצעוד חלק מהמסלול ולחזור בחזרה לבד וללא ליווי המדריך לנקודה בה האוטובוס ממתין. תדרוך מפורט לקראת הטיול.

 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form