מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן טיול כוכב לברלין דרזדן פוטסדאם ולייפציג

טיול כוכב - 3 ארוחות ערב במלון + יציאה למופע בילוי ערב (BLB)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תכנית מלאה מהבוקר עד הערב, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תכנית הטיול. כולל ארוחות בוקר לאורך כל הטיול + 3 ארוחות ערב במלון + יציאה למופע בילוי ערב*

טיול מאורגן לברלין בשילוב פוטסדאם דרזדן ולייפציג - הקדמה

טיול מאורגן לברלין לייפציג דרזדן ופוטסדאם הינו חוויה עילאית לנבכי ההיסטוריה המשלב את התהליך אותה עברה ברלין וגרמניה לעוד מהמאה ה 11 ועד היום. הטיול מיועד בעיקר לשוחרי ואוהבי היסטוריה ותרבות ומשלב אתרים חשובים, אשר נותים לנו תמונה מלאה וכוללת על האזור כולו. הארמונות בפוטסדאם המסמלים את הקיסרות הפרוסית וצורות חייה, מגדל הטלוויזיה מהתקופה הקומוניסטית מונומנט אדיר מימדים המסמל את תקופת המלחמה הקרה שלל המוזיאונים המעשירים את חייה של העיר הן מצד התרבות היהודית (המוזיאון היהודי) אל ההסטוריה המיצרית והאשורית (מוזיאון הפרגמון).

כל אלו ועוד שלל אתרים יחד עם הדרכה של מדריכנו המקצועניים מלומדים ומנוסים ייתנו לכם חוויה בלתי נשכחת בטיול מאורגן לברלין עם פגסוס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • ברלין: סיור עיר מקיף בעיר המערבית ובעיר המזרחית, עלייה למגדל הטלוויזיה, הרובע היהודי, המוזיאון היהודי, מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור, עליה לגג הרייכסטאג, מוזיאון הפרגמון, שדרת אונטר דן לינדן, קו דאם ,רציף גרונוואלד, כנסיית וילהלם, שייט לאורך הטיילת בנהר השפריי
  • וילה וואנזה: ביקור
  • פוטסדאם: ביקור בגני הארמון המופלא SAN SSOUCI, ביקור בתוך ארמון סיסילנהוף
  • דרזדן: סיור בעיר העתיקה, בית האופרה המפואר, מרפסת ברוהל ותצפית על נהר האלבה, גני צווינגר וכניסה לאחד המוזיאונים, שמורת סקסוניה השוויצרית עם סיור רגלי בבסטאי 
  • לייפציג: סיור בעיר העתיקה, כנסיית תומאס (יוהן סבסטיאן בך), כנסיית ניקולאי, האנדרטאות
  • ויטנברג-לותרשטאט: סיור בעיר
  • יציאה לבילוי ערב בברלין כולל ההסעה

מטיילים יקרים! מומלץ שתבדקו את הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי/פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א - ברלין   

הבוקר נפגש בנמל תעופה ונטוס בטיסה ישירה לברלין. לאחר הנחיתה ועם ההגעה לקראת שעות אחר הצהריים המאוחרות נצא בנסיעה אל בית המלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לברלין

יום 2: ברלין – דרזדן  – ברלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ונבקר בעיר דרזדן בירת מדינת סקסוניה ומרכז הבארוק הגרמני. העיר אשר חרבה לחלוטין במלחמת העולם השנייה ואשר קמה מעפרה. נראה את כיכר העיר העתיקה עם בית האופרה המפואר שבנה האדריכל סמפר, את ארמון צווינגר ונבקר באחד המוזיאונים במתחם. בהמשך נראה את תהלוכת הנסיכים המפורסמת המורכבת מאריחי פורצלן ונגיע לביקור בכנסיית גבירתנו ששוקמה בשנים האחרונות, נעלה במדרגות המובילות למרפסת ברוהל עם התצפית המרהיבה על נהר האלבה. מכאן נצא לביקור באחת משמורות הטבע היפהפיות, שמורת סקסוניה השוויצרית בסטאי על נופיה המרהיבים כולל סיור רגלי בבסטאי. נשוב חזרה אל ברלין ונצא אל סיור ראשוני בעיר. נעלה אל מגדל הטלוויזיה אשר מתנשא מעליה. נמשיך לביקור בגלריה המזרח גרמנית לראות את שרידי חומת ברלין. נמשיך לרחוב הקו דאם המפורסם, אשר בחלקה המערבי של העיר. בסיום הסיור העברה למלון.

יום 3: ברלין ההיסטורית 

עם בוקר נצא לביקור ברייכסטאג**, נעפיל אל כיפת הזכוכית של בית הפרלמנט הגרמני, ממנה נשקף נוף מרהיב על ברלין. נמשיך בטיולנו לכיכר פוטסדאם (פוטסדמר פלאץ) איזור אשר בו נגיע לטובי מופעי הארכיטקטים בעולם. מכיכר פוטסדאם נמשיך לאורך הקו שהפריד בין מזרח למערב לביקור במוזיאון* הטופוגרפיה של הטרור שם שכנו מרתפי הגסטפו, נמשיך לאורך תוואי החומה דרך פרידריך שטראסה ונגיע ל"צ'ק פוינט צ'רלי", נקודת המעבר המרכזית בין שני חלקי העיר עד נפילת החומות. משם נמשיך לאתר ההנצחה לזכר יהודי אירופה שניספו בשואה. נבקר במוזיאון אשר שוכן באתר ובו אוסף צילומים המתעד את תקופת השואה הביקור באופן עצמאי והכניסה חופשית. חזרה למלון. בהמשך נוכל לצאת לבילוי באחד ממוקדי הבילויים של ברלין. חזרה למלון. נסעד ארוחת ערב משותפת.
* מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור הינו מוזיאון רחוב פתוח ללא עלות כספית.
** עקב התראות טרור בשנים האחרונות ייתכן והסדרי הכניסה לרייכסטאג משתנים מעת לעת. הביקור אינו כרוך בתשלום ומותנה וניתן רק בהתאם להוראות הממשלה.

טיול מאורגן לברלין טיול מאורגן לברלין

יום 4: ברלין - פוטסדאם

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מעניין. נראה את האצטדיון האולימפי שנבנה בתקופת הרייך השלישי ושופץ לאחרונה לכבוד משחקי המונדיאל שנערכו בגרמניה. נמשיך ונבקר ברציף גרונוואלד, אנדרטה לזכר הטרנספר היהודי מברלין. נצא מברלין לעבר פוטסדאם בירת מדינת ברנדנבורג שהתפרסמה במאה ה-18 כמקום מושב המלך הפרוסי. נגיע לביקור בוואנזה ונבקר בוילה* המפורסמת השוכנת על שפת האגם בה נערכה הועידה בה תואמו מרכיבי "הפתרון הסופי". נבקר בגני ארמון סאנסוסי, נראה את ארמון סאנסוסי, בית התה הסיני, הארמון החדש ונכנס לסיור מודרך בארמון סיסילנהוף בו נערכה ועידת פוטסדאם המפורסמת ב-1945. נסייר בפוטסדאם העתיקה. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לברלין

יום 5: ברלין 

היום נטייל לאורך טיילת השפריי ונצא לשייט על נהר השפריי, שייט של שעה. נשוב אל אי המוזיאונים, נבקר בקתדרלה המרשימה של ברלין הברלינר דום, ונמשיך לביקור במוזיאון הפרגמון הנחשב לאחד מגדולי המוזיאונים בעולם.
יציאה בערב לבילוי במופע מהנה בברלין – *STARS IN CONCERT.
חזרה למלון ללינה.
* במידה והמופע יתקיים .
ובספרייה.

יום 6: ברלין היהודית 

את היום נייחד לברלין היהודית. נצא לרובע נמשיך לביקור בבית הקברות היהודי הישן בו ניצבת מצבתו של משה מנדלסון, משם נמשיך לביקור במוזיאון היהודי אשר מספר על יהדות גרמניה. ניסע לאורך שדרות קודאם, השדרה המרכזית של ברלין המערבית, נבקר בכנסיית וילהלם, אשר נשתמרה כזיכרון לימי מלחמת העולם השנייה ונסיים את היום במרכז הקניות המפורסם הKDW בו תינתן לנו ההזדמנות לאכול במפלס בעל מגון מדהים של סוגי מזון. בסיום היום חזרה למלון ללינה. 

טיול מאורגן לברלין טיול מאורגן לברלין

יום 7: ברלין – לייפציג – ויטנברג – לותרשטאט

היום נצא לביקור בעיר המרשימה לייפציג ובעיר ויטנברג-לותרשטאט העיר בה החלה תנועת הרפורמה בכנסיה הנוצרית, לותר ייסד את הכנסייה הפרוטסטנטית. נראה בה את 2 הכנסיות המרשימות וכיכר העיר והשוק ההיסטורי ונספר את הסיפור. משם נמשיך ללייפציג עיר הירידים ההיסטורית המפורסמת והמרשימה עוברת תהליך פיתוח כלכלי מואץ הבא לידי ביטוי במראה החיצוני שלה, נבקר בכנסיית תומאס בה קבור המלחין הנודע יוהן סבסטיאן באך, כנסיית ניקולאי, בה החלה ההתקוממות הפאסיבית כנגד השילטון הקומוניסטי, נראה את בית העירייה הישן ונבקר באנדרטה היחודית לזכר הקהילה היהודית שגרה בעיר. נמשיך לאנדרטה המרשימה המנציחה את "קרב העמים" בו הובס נפוליאון ב- 1813. באם יאפשר הזמן נבקר בגני וורליץ הסמוכים לעיר ויטנברג. בתום הסיור העברה למלון ללינה. 

יום 8 : ברלין – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נשלים סיורנו בעיר ברלין נצא אל שער ברנדנבורג, האתר המפורסם ביותר של העיר ואחד מציוני הדרך ההיסטוריים שלה. נמשיך דרך שדרת אונטר דן לינדן המפורסמת, אחד הצירים המרכזיים בעיר מימי תקופת פרידריך הגדול. נראה את בניין האוניברסיטה "הומבולדט", נבקר בבבל פלאץ מקום שריפת הספרים בשנת 1933 ונראה את האנדרטה המפורסמת של האומן הישראלי מיכה אולמן. נמשיך ונחצה את השפריי, הנהר אשר יובליו מקנים לעיר מראה ייחודי, לאי המוזיאונים ונגיע לרובע ניקולאי הססגוני. נראה את המבנה האדום של עיריית ברלין רבתי ונגיע אל כיכר אלכסנדר. בסיום, נצא בנסיעה אל עבר שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

 

  • עקב התראות טרור בשנים האחרונות ייתכן והסדרי הכניסה לרייכסטאג משתנים מעת לעת. הביקור אינו כרוך בתשלום ומותנה וניתן רק בהתאם להוראות הממשלה לעיתים הביקור בתוך המתחם איננו מתאפשר מסיבות הקשורות בהסדריי הבטחון במקום.
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form