מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (BVD)
משך הטיול:
13 לילות – 15 ימים
להורדת התוכנית

הטיול יתבצע בקבוצות של בין 20 עד 34 מטיילים כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן להודו - הקדמה

הודו - פלנטה קסומה אשר נמצאת על פני כדור הארץ, מרכז רוחני דתי העתיק ביותר בעלום המודרני .תורת היוגה נולדה בהודו והעבר בכל העלום . בהודו נפגש בערבביה של צבעים ,ריחות ,וצלילים ,טעמים המצפים את המבקר,בהתנסות חושנית שבה מתערבים היופי והכיעור למזיה אחת .

נפגוש ערים עתיקות וגדושות בקהל רב וצבעוני . שווקים סואנים צבעונים עם ריחות תבלנים מדהימים,כמובן לא נשכח את הפרות מלכות הבית הצועדת באיטיות מדהימה כיאה למלכות אמיתיות נבקר בארמונת פאר ,מבצרים ובתי אחוזה במדינת רג'סטאן ארץ המלכים ,בערים צבענית ג'אפור הורודה גודאפור הכחולה ופשקר הלבנה. נבקר כמובן בדלהי הבירה אחת הערים הגדולות והצפופות במדינה .בדלהי נמצא הכל ריחות תבלנים,סמטאות צפופות ,נשים בלבוש סארי צבעוני , וגם כמובן רחובות רחבים ובנינים מפוארים. לא נותר על ביקור באגה והטאג' מאהל מבנה מרהיב ומרשים שנבנה מתוך אהבה כאחוזת קבר. לא נוותר על שתי ערים אהובות פאשקר ווראנאסי מרכזים רוחניים וקדושים להודים שכל הודי מיחל להגיע אליהם פעם בחייו.

בטיול מאורגן להודו עם פגסוס אנחנו נגיע לכל המקומות הקסומים ונפגוש את היהלום שבכתר בהתגלמותו.

אם אתם נהנים לשקוע בתורות סבוכות על מהות החיים, מתמוגגים ממתקפה כוללת על החושים וחיים בשלום עם האבסורד, הרי שהודו זה המקום שתמיד חלמתם עליו, המקום בשבילכם.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בומביי: סיור בעיר דרך: מוזיאון הנסיך מווילס, דובי גאת, הגנים התלויים, מזרקת פלורה, שייט לאי אלפנטה כולל ביקור במערות
 • אודאיפור ("העיר הלבנה"): שייט באגם פיצ'ולה, ארמון העיר, מקדש ג'אגדיש, מקדשי EKLINJI NAGDA
 • ראנקפור: ביקור במקדש
 • ג'ודפור: מבצר מהרג'ה, מתחם הארמונות, מוזיאון
 • פושקר: סיור בסמטאות העיר, טקס מקומי במקדש המפורסם המוקדש לברהאמה, פעילות ערב משותפת
 • ג'איפור ("העיר הורודה"): "ארמון המהרג'ה", מצפה הכוכבים, רכיבה על פילים וביקור במבצר אמבר, פעילות ערב משותפת
 • פטיפור סיקרי: סיור בעיר
 • אגרה: מבצר אגרה, ביקור בטאג' מאהאל המפורסם
 • ואראנסי: סיור במקדשי העיר ובשווקי העיר, שיעור יוגה, שייט על נהר הגנגס, פעילות ערב משותפת
 • סרנת: סיור באתר
 • דלהי: המסגד הגדול, קוטוב מינאר, מקדש הלוטוס, פעילות ערב משותפת


מסלול הטיול המאורגן להודו לפי ימים

יום 1-2: תל אביב – בומביי

נפגש בנתב"ג בשעות הלילה של היום הראשון של הטיול לטיסה למומבאי דרך דלהי מומבאי (שמה ההודי של בומביי) - בירת מהרשטרה.
לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה נצא לסיור בעיר. העיר מומבאי הייתה מיושבת על ידי עם הדייגים בשם קוליס. במאה ה-16 הועברה לפורטוגלים ע"י סולטאן ג'וג'אראט. בנישואי הנסיכה הפורטוגלית, קתרינה מברגאנזה, למלך אנגליה, צ'רלס ה-2 ניתן להם האי המרכזי כמתנת חתונה. היום העיר הקוסמופוליטית ומרכז מסחרי של הודו הנמל הוא הפעיל ביותר בתת יבשת. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר: נתחיל בשער הודו, המבנה הקולוניאלי שהוקם לכבוד ביקור המלך ג'ורג' ה-5 ב- 1911 בהודו. נבקר במוזיאון הנסיך מוויילס (בביקורו הראשון ב- 1905 בהודו היה ג'ורג' החמישי עדיין בתואר הנסיך מוויילס), בגנים התלויים שבראש גבעת מאלאבאר MALABAR אשר הוקמו ב1881 ושמם נובע מן העובדה שהם הוקמו על גבי שורה של מאגרים שסיפקו מים לבומבי. נבקר בדובי גאת- המכבסה הפתוחה הגדולה בעולם. נעבור ליד כנסיית אפגן וליד מזרקת פלורה הניצבת במרכז העסקים של מומבאי. ארוחת ערב ולינה

יום 3: בומבי -  האי אלפנטה - אודאיפור

היום נצא בשייט לחצי יום באי אלפנטה הידוע. שם האי ניתן ע"י הפורטוגלים בגלל פיל האבן הגדול שניצב בעבר ליד החוף. באי מקדשים חצובים בסלע שנחצבו בין השנים 450-750 לספירה ונקרא האי גואראפורי -"מקום המערות" -GHORAPURI במערות לוחות תבליט המוקדשים לשיווה המפורסם בהם הטרימורטי (שיווה בעל 3 ראשים) המסמלים את שלושת סגולות האל -הבורא, המשמר וההורס. אחר הצהריים (ייתכן כי הטיסה תתקיים בבוקרו של יום 4 לאחר לינה בבומבי) נצא בטיסה לאודאיפור ראג'יסטן. גבעות בגווני חום וצהוב עוטפות העיר במרכזה אגם פיצ'ולה המוקף בבניה לבנה ובמרכזו ארמון. העברה משדה התעופה למלון. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להודו

יום 4: אודאיפור – יום סיורים  

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר באתרי העיר - נבקר בארמון העיר שהיה שייך למהרג'ה של אודאיפור. נבקר במקדש ג'אגדיש - JAGDISH – בו פסל אבן שחור של האל וישנו. נבקר בגן העלמות המכובדות - "סאהליון קי בארי" – .SAHELYON KI BAאחה"צ נבקר ב EKLINJI וב NAGDA 2 מקדשים ידועים ונקנח לפנות ערב בשייט באגם פיצ'ולה (השייט מותנה בכמות מספקת של מים באגם). באגם ישנם שני איים אשר משמשים כיום כמלונות יוקרתיים בבעלות המהרג'ה של אודאיפור ובהם חצרות, מזרקות, גנים, פסלים ועוד. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להודו

יום 5: אודאיפור - ראנקפור – ג'ודפור  

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לג'ודפור. בדרך נבקר בראנקפור בו נבקר באחד המקדשים הג'יינים הגדולים והחשובים ביותר בהודו שנבנה במאה ה- 15. תקרת המקדש נתמכת ע"י 1444 עמודים שכל אחד מעוטר בצורה שונה. נמשיך לג'ודפור העיר השנייה בגודלה בראג'יסטאן ניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה. ג'ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה כשבמרכזה מתנשא מבצר מהרנגר האדיר. ארוחת ערב ולינה בג'ודפור.

יום 6: ג'ודפור - פושקר    

נתחיל את הבוקר במבצר המהראג'ה הניצב על שן סלע אדירה. נבקר במתחם הארמונות מוטי מאהל (ארמון הפנינה). ופול מאהל (ארמון הפרחים), נמשיך למוזיאון Umaid Bhawan Palace. אחה"צ נצא לכיוון פושקר - עיירה קטנה וחשובה היושבת סביב אגם פושקר הקטן אך היפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. להינדים פושקר היא מרכז חשוב של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד מ-3 המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים. ארוחת ערב ולינה באזור פושקר.
• בערב נצא לפעילות משותפת.

יום 7: פושקר - ג'איפור     

לאחר ארוחת הבוקר נחזה בטקס במקדש בראהמה ולאחריו נצא בדרכינו אל ג'איפור בירת חבל ראג'יסטן. נגיע בשעות הערב לג'איפור הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים בורוד כך גם ראה אותה הנסיך אלברט ובעלה של המלכה ויקטוריה כשביקר כאן ב- 1876. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרג'ה ג'אי-סינג השני. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.
• בערב נצא לפעילות משותפת.

יום 8: ג'איפור – יום סיורים    

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נבקר במבצר אמבר האדיר אליו נגיע ברכיבה על פילים, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. בנייתו של המבצר החלה ב1592 והוא יושב על מדרון גבעה, מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. אחה"צ נבקר בארמון המהרג'ה ובמצפה הכוכבים הייחודי. נמשיך ונבקר בשרידי ארמון הרוחות הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראגפוטי. העברה אל המלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להודו

יום 9: ג'איפור – אגרה  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאגרה. נגיע לביקור בפאטיפור סיקרי, בירת האימפריה המוגולית בתקופת שלטונו של הקיסר אקבר בין השנים 1586-1570. העיר שננטשה פתאום ומהווה דוגמא לארכיטקטורה מונגולית. המשך נסיעה לאגרה, עם ההגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 10: אגרה 

את אגרה הקים השליט המוגולי ה-1 באבור ב-1526 וקבעה כבירתו. אגרה משמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16. הבוקר נבקר בטאג' מאהאל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה ע"י השליט שאה גאהן לזכר אשתו, לה היה נשוי 18 שנה בשנים 1612-1630, שמתה בעת לידת ילדם ה-14. נמשיך לביקור במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאה גאהן על בניית הטאג' מהאל לאחר שנכלא ע"י בנו שתפס השלטון בהפיכה. נבקר בקברו של אקבר בקרבת העיר. ארוחת ערב ולינה באגרה.

טיול מאורגן להודו

יום 11: אגרה – דלהי – ואראנסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לדלהי, ישירות לשדה התעופה, ונצא בטיסה לורנאסי, עירו של שיווה, אל ההרס והחורבן לפי המיתולוגיה ההודית. עם ההגעה העברה למלון, ארוחת ערב ולינה.
• בערב נצא לפעילות משותפת.

יום 12: ואראנסי   

ואראנסי - "עיר הנצח" היושבת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומהווה מוקד לעליה לרגל של חסידי שיווה ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית וככזאת משלבת אמונה, פולחן, ריחות וצללים. ואראנסי היא ללא ספק תמציתה של הודו כולה וביקור בה הינו חוויה לכל החושים. לעיר זו יוקדש כל היום. מוקדם בבוקר נצא לשיט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר ובמתרחצים במימי נהר הגנגס הקדוש. נצפה בגאטים לשריפה אשר בהם נשרפות הגוויות לאחר שעשו את דרכן האחרונה אל הגנגס הקדוש. לאחר השיט נחזור למלון לארוחת בוקר. נצא לסיור במקדשי העיר, נבקר בבאראט מאטה המוקדש לאמא הודו ובו מוצגת מפת שיש של הודו, נעבור דרך האוניברסיטה ההינדית בנארס. נבקר בסרנאת כ 10 ק"מ צפונית לואראנסי - המקום בו נתן בודהא את דרשתו הראשונה. נמשיך לשיעור יוגה מיוחד ומרענן בהדרכה של גורו יוגה. יוגה – פירוש המילה "אחדות", על פי הפילוסופיה ההינדית ניתן להגיע לאחדות בין הגוף לנפש ובאמצעות תרגול גופני להשפיע על התודעה. בתום התרגול המרגיע והמרענן נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

 יום 13: ואראנסי – דלהי 

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לזמן הטיסה העברה אל שדה התעופה לטיסה לדלהי, בירת הודו אותה שמרנו לסוף הטיול – העיר משלבת בנייה חדשה ומודרנית לצד בנייה ישנה - גורדי שחקים חדשים ליד שכונות הודיות מתפוררות. בהגעה נתחיל בסיורינו בדלהי (מותנה בשעת הגעת הטיסה, חלק מהסיורים ומהביקורים יתבצעו ביום 16). נתחיל ב- Raj Ghat מונומנט לזכרו של מהטמה גנדי, נעבור ליד המבצר האדום אשר נבנה בתקופת השיא של שלטון המוגולים ונבקר במסגד הגדול אליו נגיע רכובים על ריקשות אופניים. בהמשך העברה למלון לארוחת ערב העברה למלון ללינה.

יום 14: דלהי 

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורינו בעיר. נבקר ב- Qutub Minar. נמשיך לשער הודו ונעבור ליד בנייניי הפרלמנט וארמון הנשיאות. נבקר גם במקדש הלוטוס. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
• הפתעה אחרונה בפעילות משותפת לסיום הטיול. (יתכן שההפתעה תתקיים ערב קודם)

טיול מאורגן להודו

יום 15: דלהי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשכים קום ונשלים סיורנו בעיר הגדולה דלהי. זמן לקניות אחרונות והסתובבות חופשית.
לקראת שעות אחר הצהריים העברה לשדה התעופה של דלהי לטיסה ארצה  ישירה. הגעה מתוכננת ארצה ביום 15 של הטיול בשעות הערב .

טיול מאורגן להודו

ייתכן שינוי בסדר המסלול והביקורים על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. בנוסף לוח הטיסות בהודו משתנה בתדירות גבוהה, במקרה כזה שומרת פגסוס את האפשרות לשנות את המסלול, כולל אפשרות נסיעה בתחבורה יבשתית (במקום טיסות)- הודעה על האמור לעיל ייתכן שתימסר למטיילים גם ברגע האחרון במהלך הטיול.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • שימו לב כי ייתכן כי סדר המסלול בתוך הטיול יהיה שונה במעט. כמובן שכל האתרים והמקומות יבוצעו לפי התוכנית המקורית. סדר המסלול מותנה בטיסות הפנים בטיול אשר מהשתנות ומתבטלות לעיתים תכופות ביעד זה. 
 • ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל )גם לאחר הרישום( יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 170$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form