מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (BTB)
משך הטיול:
10 לילות – 11 ימי טיול
להורדת התוכנית

תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט ימי הטיסות) ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול

טיול מאורגן לרומניה עם הקרפטים - הקדמה

רומניה- מדינה המשלבת את כל היופי האירופי אך במרחק קצר יותר. חובבי טבע ימצאו בטיולינו את הרי הקרפטים הנישאים, עמקים ומישורים פורחים (קניון ביקאז', עמק איזה במרמורש), ערוצי נחלים (אולט) ואגמים מרהיבים (אגם וסכר וידרארו, האגם האדום, אגם ביקאז') ומעברי הרים (פריסלופ).

במהלך טיול מאורגן לרומניה עם פגסוס אנו נפגוש מסורות שונות של העם הרומני כמו גם של המיעוטים שחיו בה לאורך השנים. בבוקרשט נראה את שרידי שלטונו של הרודן צ'אוצ'סקו ( ארמון העם – הפרלמנט, שדרות האיחוד) ומשם נמשיך אחורה בזמן עד לתרבות העץ של אבות האומה- הדאקים בצפון הרחוק, אשר מלווה אותם בחייהם (מוזיאון העץ בקמפולונג, כנסיות העץ )ואחרי מותם (בית הקברות העליז בספנצה). את השפעות ההתישבות הגרמנית נראה בערים ובכנסיות מבוצרות (ברשוב, סיביו, סיגישוארה וביירטאן). למיעוט ההונגרי נתוודע בטרנסילבניה (טרגו מורש) ובערב פולקלור בקלוז'. לאורך הדרך תלווה אותנו אגדת דרקולה (סיגישוארה, טירת בראן ומצודת פויינרי). על שושלות הנסיכים והמלכים נלמד במקומות שבהם הוטבלו (מנזר סיניה) הוכתרו (אלבה יוליה) ונקברו (מנזר קורטיאה דה ארגש). במולדובה שבצפון נראה את הכנסיות המצוירות (וורונץ) ודוגמאות לאוצרות הטבע העשירים של רומניה נראה במכרה מלח שבמעבה האדמה (טורדה) ובגבישים המרהיבים המוצגים במוזיאון באיה מארה. המתעניינים במסורת ובהסטוריה היהודית יפגשו בטיולנו את ה"שטייטל", הכפרים והעיירות באזור מאראמורש, שיושביהם נשלחו למחנות ההשמדה, כמו גם בתי כנסת מפוארים (בראשוב, טרגו מורש, פיאטרה ניאמץ) שכיום ריקים מקהל.

בטיול נתוודע גם לגיבורי תרבות – אמן המסיכות פופה (טרפשט) הצייר הלאומי גריגורסקו (מנזר אגפיה), נרכב על קרוצה, "המוביל הלאומי" בכפרים, נאכל מגוון מאכלים רומניים אופייניים (מיטיטאי, פאפאנש, ממליגה ועוד). לאורך כל הדרך נפגוש אנשים חביבים ושמחים ונגלה למה תולים אנשי הכפרים בקבוקים ריקים בפתח ביתם. טיולים מאורגנים עם פגסוס חוויה אתנית

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לרומניה

 • סיניה: טירת פלש, טירת בראן
 • בראשוב: בית הכנסת (במידה ופתוח)
 • סיגישוארה: סיור עיר, חומות העיר
 • טרגו מורש: אנדרטת השואה, בית הכנסת, ארמון התרבות** 
 • פיאטרה ניאמץ: בית הכנסת של הבעש"ט (במידה ופתוח) 
 • יאשי: פארק קופאו, היכל התרבות של יאשי
 • טרגו ניאמץ: מנזר הנשים הפורח אגפיה
 • כפר  טרפשטי: ביקור בביתו של האומן פופה ניקולאי
 • ראדאוץ: מופע פולקלור מקומי הכולל ריקודים ושירה
 • אזור קמפלונג מולדובנסק: מוזיאון הביצים המצויירות 
 • סיגט: מוזיאון - ביתו של חתן פרס נובל אלי ויזל
 • באיה מרה: מוזיאון הקריסטלים**
 • כפר ספינצה: בית הקברות העליז
 • קלוז: ארוחת ערב גולש הונגרית בליווי מופע מקומי
 • טורדה: מכרה המלח הגדול
 • אלבה יוליה: אנדרטה, מצודה וכנסיית ההכתרה
 • סיביו: רכיבה בכרכרות סוסים לארוחת ערב בבית מקומי, ביקור בעיר העתיקה
 • קורטיאה דה ארגש: מקום קבורת מלכי רומניה
 • בוקרשט: ארמון העם (בנין הפרלמנט), כיכר המהפכה, גבעת המטרופוליה, בית הכנסת (במידה ופתוח), ביקור במוזיאון הכפר, ערב אומנותי עשיר עם ארוחת ערב  
 • לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-130$ לאדם!
  **במידה ופתוח ביום ההגעה. בימי שני האתר סגור ויינתן אתר חילופי.

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול טיול מאורגן לרומניה לפי ימים

יום 1: תל אביב - בוקרשט  

נפגש בשדה התעופה ונטוס לבירת רומניה בוקרשט. לאחר סידורים הפורמליים בשדה התעופה ובהתאם לזמן הטיסה (באם הטיסה תנחת בשעות הערב העברה לבית המלון כאשר את הסיור בבוקרשט נבצע ביום 2 לטיול) נתחיל את ההכרות עם העיר. נבקר בבית הכנסת (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) של בוקרשט ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נמשיך לביקור בגבעת המטרופוליה אשר היום נקראת גבעת הפטריאך על שם בית הפטריאך הנמצא במקום. במקום זה שכנו חלק ממבני הממשל בתקופה הקומוניסטית. העברה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לרומניה

יום 2: בוקרשט  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בבירה הרומנית שהוקמה על ידי הנסיך ולאד צפש. נבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט)* הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הנצחון, בבנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר.
בערב נחגוג באחת מהמסעדות המפוארות ברומניה בערב אומנותי עשיר עם ארוחת ערב. העברה למלון ללינה.
*הביקור ייתכן בכפוף להוראות הממשלה. בביקור הקבוצה תפוצל לשתי קבוצות כאשר אחת עם מדריך הטיול והשניה עם מדריך מקומי דובר אנגלית.

יום 3: בוקרשט – פויאנה בראשוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הרי הקרפטים היפים אל עיירת הסקי והנופש הידועה סיניה. לאחר ארוחת בוקר נבקר בטירת פלש* ארמון הקיץ המפואר של מלכי רומניה. דרך נוף יפה תוביל אותנו אל טירת בראן: משכנו של הנסיך ולאד צפש הידוע גם כולאד המשפד הלא הוא דרקולה. נבקר בטירה המסתורית השוכנת על גבול טרנסילבניה וולאכיה. את היום נסיים בעיירת הסקי הידועה פויאנה בראשוב**. ארוחת ערב ולינה.
*הביקור בארמון פלש מותנה בהסכם בין הממשל הרומני לבית המלוכה ונתון לשינוי שאינו תלוי בפגסוס. הארמון סגור בימי שני ולעיתים אף בימי שלישי. במידה ולא ניתן לבקר בארמון נבקר במצודת רזנוב.
**ייתכן כי הלינה תהיה בעיר בראשוב.

טיול מאורגן לרומניה

יום 4: בראשוב – סיגישוארה – טרגו מורש 

הבוקר נבקר בעיר היפה בראשוב, בבית הכנסת (במידה ופתוח), נראה את הכנסייה השחורה ונסייר בעיר העתיקה על סמטאותיה וככרותיה המפוארות. נצא בדרכנו אל העיר סיגישוארה, עיר מדיאבלית שמורה היטב (ברשימת אונס"קו). העיר ידועה כמקום הולדתו של הנסיך ולאד דרקול שדמותו שימשה השראה לדרקולה. נבקר בחומות העיר. נצפין לעיר היפה טרגו מורש, מעוז הונגרי בלב טרנסילבניה הרומנית. עם ההגעה נפקוד את ארמון התרבות (במידה והביקור יחול ביום שני בו האתר סגור, נבקר באתר חילופי) בעל אולם המראות והחלונות המצוירים.  ארוחת ערב ולינה באיזור טרגו מורש.

יום 5: טרגו מורש – ביקאז – פיאטרה ניאמץ  

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באנדרטת השואה ובבית הכנסת המפואר (במידה ופתוח). נצא בנסיעה ונעבור דרך אגם סובטה שהינו אתר מרפא פתוח, בדרכנו אל האגם האדום שנוצר ברעידת אדמה במאה ה-19 ובקניון הביקאז. נלך לאורך הנהר בקניון בין מצוקים נישאים. נצפה מעל סכר הביקז אל אגם ההרים המלאכותי שנוצר לצורך הפקת חשמל. ארוחת ערב ולינה בעירו של הבעש"ט - פיאטרה ניאמץ*.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר רומאן.


טיול מאורגן לרומניה

יום 6: פיאטרה ניאמץ - יאשי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה  את יומנו בביקור בבית הכנסת של הבעש"ט (במידה ופתוח). נצא בנסיעה אל עבר העיר יאשי, בירת חבל מולדובה שברומניה. עיר עם ארכיטקטורה אקלקטית, פארקים מטופחים וחיי תרבות עשירים. עם ההגעה נבקר בבית העלמין (באם יהיה פתוח) היהודי אשר בו קיים קבר אחים של 12,000 יהודים אשר נספו בשואה. נמשיך לביקור מעניין בהיכל התרבות של יאשי. במקום קיימות תערוכות קבועות בנושא מוזיקה ואומנות מתקופות שונות ברומניה. נמשיך לביקור בפארק קופאו, פארק יפהפה או בו המשורר הלאומי של רומניה מיכאל מינסקו כתב חלק משיריו. נמשיך ונראה את כנסיית ריאררכי, כנסיה מפורסמת ויפה. נראה גם את המקום בו היה תיאטרון היידיש. בנוסף נסייר במרכז העיר היפה ושוקקת החיים. העברה למלון ביאשי לארוחת ערב ולינה. 

יום 7: יאשי – טרפשטי – וורונץ – ראדאוץ'  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך העיירה טרגו ניאמץ אל מנזר הנשים הפורח אגפיה לראות את בית המלאכה ואת המוצרים שהנזירות במקום אורגות וסורגות. בכפר טרפשטי נבקר בביתו של האומן פופה ניקולאי יוצר מסכות פולקלור ופסל ידוע. נצפין אל המנזר המצויר היפה וורונץ. העברה למלון בראדאוץ'* לארוחת ערב ולאחריה
נהנה ממופע פולקלור מקומי הכולל ריקודים ושירה.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר סוצ'ביטה.


טיול מאורגן לרומניה

יום 8: ראדאוץ – אזור קמפלונג – סיגט  

לאחר ארוחת הבוקר נטפס להרי הקרפטים הירוקים דרך מעבר ביסטריצה היפה והתלול. בעיירה ואמה אשר נמצאת באזור בעיר קמפלונג מולדובנסק נבקר במוזיאון הביצים המצויירות אשר בו קיים אוסף גדול של ביצי הפסחא המפורסמות. נמשיך דרך עמק איזה היפה נעצור בכנסיות עץ אופייניות לאזור. בעיר סיגט נבקר במוזיאון בו שכן ביתו של חתן פרס נובל אלי ויזל. העברה למלון בסיגט* לארוחת ערב ולינה.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר באיה מרה.

יום 9: סיגט – ספינצה – קלוז 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע באזור מרמורש הירוק לאורך נהר הטיסה על גבול אוקראינה אל בית הקברות העליז בכפר ספינצה. נשים פעמינו לעבר עיר המכרות באיה מרה בה נבקר במוזיאון הקריסטלים (במידה והביקור יחול ביום שני בו האתר סגור, נבקר באתר חילופי) המענין. נמשיך אל בירת טרנסילבניה קלוז' לסיור עיר.
בערב נצא לארוחת ערב גולש הונגרית והופעה מקומית ממיטב מסורת טרנסילבניה. לינה בקלוז'.
טיול מאורגן לרומניה

יום 10: קלוז – מכרה המלח בטורדה – אלבה יוליה – סיביו

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מקלוז' ונבקר במכרה המלח הגדול בעיר טורדה. נמשיך אל העיר אלבה יוליה בה אוחדה רומניה פעמים בהיסטוריה שלה לרומניה הגדולה. נבקר במצודה ובכנסית ההכתרה. כמו כן נבקר באנדרטת המורדים אשר הוצאו להורג על ידי השלטון המקומי. נמשיך לסיביו ועם הגעתנו לפנות ערב נצא לסיור בעיר העתיקה של סיביו, נבקר בכיכר הגדולה והקטנה ונחצה את גשר השקרנים. נעלה על עגלות רתומות לסוסים (במידה ויתאפשר ומזג האוויר יאפשר) שיובילו אותנו אל בית כפרי בסיביאל, שם נאכל ארוחת ערב ממטעמי אשת האיכר ונשתה עד דלאידע את היין שמכין האיכר.
 מאוחר יותר בערב נצא* אל ככרות העיר סיביו בירת התרבות האירופית לשנת 2008. *מותנה במיקום המלון. נמשיך למלון ללינה.

יום 11: סיביו – בוקרשט 

ללאחר ארוחת הבוקר ובמידה והזמן יאפשר, נצא דרך עמק האולט לכוון העיר קורטיאה דה ארגש ונבקר במקום קבורתם של מלכי רומניה בלב הרי הקרפטים. נמשיך דרך העיר פיטשט אל שדה התעופה בבוקרשט לטיסה חזרה ארצה.

                      

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form