מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (BTB)
משך הטיול:
10 לילות – (11) 10 ימים
להורדת התוכנית

תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט ימי הטיסות) ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל חצי פנסיון= 9 ארוחות ערב לכל אורך הטיול לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-$125 לנוסע/ת!

טיול מאורגן לרומניה עם הקרפטים - הקדמה

רומניה- מדינה המשלבת את כל היופי האירופי אך במרחק קצר יותר. חובבי טבע ימצאו בטיולינו את הרי הקרפטים הנישאים, עמקים ומישורים פורחים (קניון ביקאז', עמק איזה במרמורש), ערוצי נחלים (אולט) ואגמים מרהיבים (אגם וסכר וידרארו, האגם האדום, אגם ביקאז') ומעברי הרים (פריסלופ).

במהלך טיול מאורגן לרומניה עם פגסוס אנו נפגוש מסורות שונות של העם הרומני כמו גם של המיעוטים שחיו בה לאורך השנים. בבוקרשט נראה את שרידי שלטונו של הרודן צ'אוצ'סקו ( ארמון העם – הפרלמנט, שדרות האיחוד) ומשם נמשיך אחורה בזמן עד לתרבות העץ של אבות האומה- הדאקים בצפון הרחוק, אשר מלווה אותם בחייהם (מוזיאון העץ בקמפולונג, כנסיות העץ )ואחרי מותם (בית הקברות העליז בספנצה). את השפעות ההתישבות הגרמנית נראה בערים ובכנסיות מבוצרות (ברשוב, סיביו, סיגישוארה וביירטאן). למיעוט ההונגרי נתוודע בטרנסילבניה (טרגו מורש) ובערב פולקלור בקלוז'. לאורך הדרך תלווה אותנו אגדת דרקולה (סיגישוארה, טירת בראן ומצודת פויינרי). על שושלות הנסיכים והמלכים נלמד במקומות שבהם הוטבלו (מנזר סיניה) הוכתרו (אלבה יוליה) ונקברו (מנזר קורטיאה דה ארגש). במולדובה שבצפון נראה את הכנסיות המצוירות (וורונץ) ודוגמאות לאוצרות הטבע העשירים של רומניה נראה במכרה מלח שבמעבה האדמה (טורדה) ובגבישים המרהיבים המוצגים במוזיאון באיה מארה. המתעניינים במסורת ובהסטוריה היהודית יפגשו בטיולנו את ה"שטייטל", הכפרים והעיירות באזור מאראמורש, שיושביהם נשלחו למחנות ההשמדה, כמו גם בתי כנסת מפוארים (בראשוב, טרגו מורש, פיאטרה ניאמץ) שכיום ריקים מקהל.

בטיול נתוודע גם לגיבורי תרבות – אמן המסיכות פופה (טרפשט) הצייר הלאומי גריגורסקו (מנזר אגפיה), נרכב על קרוצה, "המוביל הלאומי" בכפרים, נאכל מגוון מאכלים רומניים אופייניים (מיטיטאי, פאפאנש, ממליגה ועוד). לאורך כל הדרך נפגוש אנשים חביבים ושמחים ונגלה למה תולים אנשי הכפרים בקבוקים ריקים בפתח ביתם. טיולים מאורגנים עם פגסוס חוויה אתנית

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לרומניה

 • סיניה:  טירת פלש, טירת בראן
 • בראשוב: בית הכנסת (במידה ופתוח)
 • סיגישוארה: סיור עיר, חומות העיר
 • טרגו מורש: אנדרטת השואה, בית הכנסת, ארמון התרבות** 
 • פיאטרה ניאמץ: בית הכנסת של הבעש"ט (במידה ופתוח) 
 • טרגו ניאמץ: מנזר הנשים הפורח אגפיה
 • כפר  טרפשטי: ביקור בביתו של האומן פופה ניקולאי
 • ראדאוץ: מופע פולקלור מקומי הכולל ריקודים ושירה
 • אזור קמפלונג מולדובנסק: מוזיאון העץ  
 • סיגט: מוזיאון - ביתו של חתן פרס נובל אלי ויזל
 • באיה מרה: מוזיאון הקריסטלים**
 • כפר ספינצה: בית הקברות העליז
 • קלוז: ארוחת ערב גולש הונגרית בליווי מופע מקומי
 • טורדה: מכרה המלח הגדול
 • אלבה יוליה: אנדרטה, מצודה וכנסיית ההכתרה
 • סיביו: רכיבה בכרכרות סוסים לארוחת ערב בבית מקומי, ביקור בעיר העתיקה
 • קורטיאה דה ארגש: מקום קבורת מלכי רומניה
 • בוקרשט: ארמון העם (בנין הפרלמנט), כיכר המהפכה, בניין האופרה, פארק צ'ישמיגי, גבעת המטרופוליה, בית הכנסת (במידה ופתוח), ביקור במוזיאון הכפר, ערב אומנותי עשיר עם ארוחת ערב  
 • לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-180$ לנוסע/ת!
  **במידה ופתוח ביום ההגעה. בימי שני האתר סגור ויינתן אתר חילופי.

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו שיש ימים חופשיים/חצאי ימים חופשיים וכן אולי פחות כניסות וביקורים הכלולים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריכ/ה של החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן מה שנראה אולי בהתחלה זול הוא בסופו של דבר יקר – זכרו זאת!

מסלול טיול מאורגן לרומניה לפי ימים

יום 1-2: תל אביב – בוקרשט   

בשעות הערב ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסת לילה ישירה לבירת רומניה בוקרשט. נגיע לפנות בוקר למלון באיזור בוקרשט ללינה. 

טיול מאורגן לרומניה

יום 3: בוקרשט- סיביו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור* בבירה הרומנית שהוקמה על ידי הנסיך ולאד צפש.
נחל את הסיור נבקר בבית הכנסת של בוקרשט (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נמשיך לביקור בגבעת המטרופוליה אשר היום נקראת גבעת הפטריארך על שם בית הפטריארך הנמצא במקום. במקום זה שכנו חלק ממבני הממשל בתקופה הקומוניסטית.
נמשיך ונבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט)** הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הנצחון, בבנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. לפנות ערב העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 4: סיביו - אלבה יוליה – מכרה המלח בטורדה – קלוז

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא דרך העיר פיטשט ודרך עמק האולט לכוון העיר קורטיאה דה ארגש ונבקר במקום קבורתם של מלכי רומניה בלב הרי הקרפטים. נמשיך לסיביו ועם הגעתנו לפנות ערב נצא לסיור בעיר העתיקה של סיביו, נבקר בכיכר הגדולה והקטנה ונחצה את גשר השקרנים. נעלה על עגלות רתומות לסוסים (במידה ויתאפשר ומזג האוויר יאפשר) שיובילו אותנו אל בית כפרי בסיביאל, שם נאכל ארוחת ערב ממטעמי אשת האיכר ונשתה עד דלאידע את היין שמכין האיכר.
● מאוחר יותר בערב נצא אל ככרות העיר סיביו בירת התרבות האירופית לשנת 2008. *מותנה במיקום המלון.
נמשיך למלון ללינה*.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר אלבה יוליה.

טיול מאורגן לרומניה

יום 5: קלוז – ספינצה – סיגט 

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מסיביו ונצא אל העיר אלבה יוליה בה אוחדה רומניה פעמים בהיסטוריה שלה לרומניה הגדולה. נבקר במצודה ובכנסית ההכתרה. כמו כן נבקר באנדרטת המורדים אשר הוצאו להורג על ידי השלטון המקומי. נמשיך ונבקר במכרה המלח הגדול בעיר טורדה. נמשיך אל בירת טרנסילבניה קלוז' לסיור עיר.
● בערב נצא לארוחת ערב גולאש הונגרית והופעה מקומית ממיטב מסורת טרנסילבניה. לינה בקלוז'.

יום 6: באיה מארה  – קמפלונג – ראדאוץ  

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לעבר עיר המכרות באיה מרה בה נבקר במוזיאון הקריסטלים (במידה והביקור יחול ביום שני בו האתר סגור, נבקר באתר חילופי) המענין. נמשיך וניסע באזור מרמורש הירוק לאורך נהר הטיסה על גבול אוקראינה אל בית הקברות העליז בכפר ספינצה. המשך נסיעה לעיר סיגט, בה נבקר במוזיאון בו שכן ביתו של חתן פרס נובל אלי ויזל.
העברה למלון בסיגט* לארוחת ערב ולינה.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר באיה מרה.


טיול מאורגן לרומניה

יום 7: ראדאוץ' – וורונץ – טרפשטי - פיאטרה ניאמץ  

לאחר ארוחת הבוקר נטפס להרי הקרפטים הירוקים דרך מעבר ביסטריצה היפה והתלול. בעיירה ואמה אשר נמצאת באזור
בעיר קמפלונג מולדובנסק נבקר במוזיאון העץ. נמשיך דרך עמק איזה היפה נעצור בכנסיות עץ אופייניות לאזור. העברה למלון בראדאוץ'* לארוחת ערב ולאחריה נהנה ממופע פולקלור מקומי הכולל ריקודים ושירה.
*ייתכן כי הלינה תהיה בעיר סוצ'ביטה.

יום 8: פיאטרה ניאמץ – ביקאז – טרגו מורש 

לאחר ארוחת הבוקר נחל את יומנו בביקור במנזר המצויר היפה וורונץ. נמשיך ונבקר בכפר טרפשטי שם נבקר בביתו של האומן פופה ניקולאי יוצר מסכות פולקלור ופסל ידוע. נמשיך אל מנזר הנשים הפורח אגפיה לראות את בית המלאכה ואת המוצרים שהנזירות במקום אורגות וסורגות. נמשיך בנסיעה דרך העיירה טרגו ניאמץ.
ארוחת ערב ולינה בעירו של הבעש"ט - פיאטרה ניאמץ.

טיול מאורגן לרומניה

יום 9: טרגו מורש – סיגישוארה – בראשוב  

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל בית הכנסת של הבעש"ט (במידה ופתוח). נצא בנסיעה ונעבור דרך אגם סובטה שהינו אתר מרפא פתוח, בדרכנו אל האגם האדום שנוצר ברעידת אדמה במאה ה-19 ובקניון הביקאז. נלך לאורך הנהר בקניון בין מצוקים נישאים. נצפה מעל סכר הביקז אל אגם ההרים המלאכותי שנוצר לצורך הפקת חשמל. נצפין לעיר היפה טרגו מורש, מעוז הונגרי בלב טרנסילבניה הרומנית. נפקוד את ארמון התרבות (במידה והביקור יחול ביום שני בו האתר סגור, נבקר באתר חילופי)
בעל אולם המראות והחלונות המצוירים. ארוחת ערב ולינה באיזור טרגו מורש.

יום 10: פויאנה בראשוב - בוקרשט  

הבוקר נבקר באנדרטת השואה ובבית הכנסת המפואר (במידה ופתוח). נצא בדרכנו אל העיר סיגישוארה, עיר מדיאבלית שמורה היטב (ברשימת אונס"קו). העיר ידועה כמקום הולדתו של הנסיך ולאד דרקול שדמותו שימשה השראה לדרקולה.
נבקר בחומות העיר ונמשיך לביקור בעיר היפה בראשוב, בבית הכנסת (במידה ופתוח) ובעיר העתיקה על סמטאותיה וככרותיה המפוארות. את היום נסיים בעיירת הסקי הידועה פויאנה בראשוב. ארוחת ערב הגעה למלון באיזור בוקרשט ולינה.
*במידה וההגעה מאוחרת נשלים את הסיור ביום 8 של הטיול.

טיול מאורגן לרומניה

יום 11: בוקרשט  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור* בבירה הרומנית שהוקמה על ידי הנסיך ולאד צפש.
נחל את הסיור נבקר בבית הכנסת של בוקרשט (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נמשיך לביקור בגבעת המטרופוליה אשר היום נקראת גבעת הפטריארך על שם בית הפטריארך הנמצא במקום. במקום זה שכנו חלק ממבני הממשל בתקופה הקומוניסטית. נמשיך ונבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט)** הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הנצחון, בבנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. נצא ונבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. באם הזמן יותיר נטייל בפארק צ'ישמיגיו, פארק ססגוני ויפה ובבניין האופרה המפואר אטנאו (במידה ופתוח). העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

**חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form