מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן למרוקו

  • טיול למרוקו - טיול מלא וממצה
   משך הטיול:
   11 ימים 10 לילות

   טיול מאורגן הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב,כולל: חצי פנסיון (RAK)

   טיול מאורגן למרוקו הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון (ארוחות ערב) + ארוחת צהריים נוספת מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • טיול עומק למרוקו והסהרה
   משך הטיול:
   14 ימים 13 לילות

   טיול מאורגן הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב,כולל: חצי פנסיון (RMC)

   שאפשאוון, רכס האנטי אטלס, עם שני טיולי ג'יפים לאזור אימוזר ובעמק אסני. טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, (מלבד ימי הטיסות), כולל: חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • מרוקו האימפריאלית- טיול מאורגן מלא וגדוש
   משך הטיול:
   7 לילות – 8 ימים

   טיול מאורגן הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב,כולל: חצי פנסיון (ROK)

   טיול מאורגן למרוקו האימפריאלית הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון (ארוחות ערב) מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • טיול מאורגן למרוקו - טעימות
   משך הטיול:
   7 לילות – 8 ימים

   טיול למרוקו מאורגן - טעימות ואתרים מרכזיים - חצי פנסיון (ROKR)

   מרקש, א-סאווירה, פס, רבאט, מפלי אוזוד, מקנס וקזבלנקה. כולל: חצי פנסיון למעט בערב ראשון הגעה מאוחרת למלון. מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • מרוקו עם מדבר סהרה - טיול מקיף הכולל את זאגורה ווארזאזאת ואגדיר
   משך הטיול:
   7 לילות – 8 ימים

   טיול מקיף למרוקו עם מדבר סהרה - תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (RZK)

   טיול מאורגן למרוקו הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • טיול לצפון מרוקו פס וקזבלנקה
   משך הטיול:
   6 לילות - 7 ימים

   טיול מאורגן לצפון מרוקו כולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב כולל חצי פנסיון (RTK)

   טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה* מהבוקר עד הערב *מלבד ימי הטיסות כולל:חצי פנסיון


טיול מאורגן למרוקו - ארץ המגרב

היא הממלכה המרוקאית הססגונית והמרתקת, היא אחד המקומות המומלצים לטיול ממושך, טיול שיחשוף בפני המטייל סדרה בלתי נגמרת טעמים, צבעים, ריחות ורגשות שלא נגזים אם נאמר, שהיא היחידה מסוגה בכל העולם. טיול למרוקו, שבעבר היה נחלתם הבלעדית של המבקשים לתור אחר שורשי משפחותיהם העתיקים, הוא כיום תחנה שבה חייבת לעבור רכבת חייו של כל אדם.

עבור מי שמעולם לא ביקר במרוקו, ממלכת המערב כפי שהיא נקראת בפי המקומיים, טיול מאורגן למרוקו עשוי להיראות כחסר חן: מדובר במדינה שנמצאת בקצה יבשת אפריקה, שרוב האוכלוסייה בה מוסלמית ושנתוניה הכלכליים מצביעים על כך שהיא מפגרת עשרות שנים לעומת העולם המודרני, המערבי. אך אין מרחק גדול יותר בין הדמיון למציאות במקרה זה: מרוקו הוא מדינה עשירה במשאבי טבע, נופים, חוויות, אפשרויות בילוי והרפתקאות שיותירו כל מבקר נפעם.

מרוקו שוכנת באזור מגוון ומשתנה מאוד. המדינה נחלקת לארבעה אזורים גיאוגרפיים עיקריים: שרשרת הרי האטלס אשר חוצה את המדינה לכל אורכה, אזור חופי הים התיכון שבצפון המדינה, שנחשב הררי יחסית גם הוא, שפלת החוף שנושקת לאוקיאנוס האטלנטי והאזור הדרומי אשר מהווה את חלקו המערבי של מדבר סהרה העצום. לכל אחד מהמחוזות הגיאוגרפיים הללו אופי ייחודי משלו, שמבטיח המון לכל מטייל.

טיול מאורגן למרוקו טיול מאורגן למרוקו


במרוקו מספר ערים מרכזיות שבכל אחת מהן ה'מדינה' - העיר העתיקה והייחודית, אשר מבטיחה חוויה אותנטית בהליכה בין השווקים הצבעוניים והשוקקים. ברבאט הבירה, בקזבלנקה - העיר הגדולה ביותר במרוקו, אשר חלקה העתיק נבנה מחדש במאה ה-17, בפס ובעיקר במרקש המדהימה (אותה כינה ווינסטון צ'רצ'יל שוב ושוב בתור אהובתו) יזכה כל מטייל למראות מרתקים וחד פעמיים, בכמות שככל הנראה לא יוכל להכיל. במרקש יוכל המטייל ליהנות מהמנוחה המושלמת בבתי ההארחה המרוקאיים, הריאדים, אשר חוזרים אט אט לגדולה שאפיינה אותם לפני מאות שנים ומציעים לעיתים אף חמאם ועיסויים מרגיעים. בשעות הלילה פועלים בעיר שורה של מועדונים שלא יביישו שום עיר אירופאית, כולל מקומות בילוי לקהילה הגאה. קזבלנקה, עיר הנמל המפורסמת, מציעה חוויות הקשורות בעיקר לתחום הקולינרי, עם כמה מהמסעדות הטובות ביותר במרוקו. הישראלים, אשר מכירים היטב את המטבח המרוקאי ונפלאותיו, יודעים שמדובר בבילוי שלא מומלץ לוותר עליו.

העיר פס

עיר מסקרנת נוספת היא פס, מקום בו שגשגה במשך מאות שנים קהילה יהודית גדולה. בית הרמב"ם נמצא שם, וניתן עדיין לבקר בו (למרות שכיום חיה בו משפחה מוסלמית), וגם היום עוד אפשר למצוא מספר בתי כנסת מרשימים. מלבד זאת, מציגה פס עיר עתיקה מפוארת ושווקים הומים, בהם תמצאו את הקרמיקה ויצירות הפסיפס המפורסמות, הייחודיות לעיר. גם שוק הבורסקאים - מעבדי העור - מרתק בפני עצמו, אך מומלץ בעיקר למי שאינו נרתע מריחות עזים וחריפים.

רבאט- בירת מרוקו

ברבאט מומלץ מאוד לבקר בקברו של המלך מוחמד החמישי במאוזוליאום היפהפה שנבנה עבורו. מוחמד החמישי היה ידוע ביחסו המיוחד ליהודים. הוא מנע את חדירת הנאצים למרוקו בזמן מלחמת העולם השנייה ודאג לזכויות שוות עבורם לאחר שהפך את מרוקו למדינה עצמאית. בנו, חסן השני, שירש אותו על כס המלוכה המרוקאי, המשיך באותה דרך ואף היה שותף למאמצי השלום בין ישראל למצרים ולאחר מכן, בין ישראל לפלשתינים.

טיול למרוקו - לא רק ערים ושווקים

אך מלבד נפלאות עריה, מרוקו היא גם טבע ומרחבים פתוחים. ככל שנכנסים עמוק לכיוון היבשה, פזורים על שטחה העצום ישובים מבודדים, אשר לא מפריעים למראה הבתולי והפראי של הטבע המרוקאי. מעל לכל המרחבים הללו מתנוססת שרשרת הרי האטלס המרהיבה, הרים אשר נדמה כי הם משמשים רקע נצחי לכל פעולותיהם של תושבי המדינה, חלקת טבע עוצמתית שמשמשת מקור גאווה אדיר עבורם. בפסגות ההרים הגבוהים ניתן לראות שלג כמעט בכל יום בשנה, אך הרי האטלס הם הרבה יותר מאשר רק נופים מרהיבים. שבטי הברברים הידועים, אנשי כפרים פשוטים ולבביים, חיים בין הרים אלו. ביקור בכפרים הללו הוא חוויה מעניינת, אך בגברים אפשר לפגוש בקלות גם בשווקי הערים הגדולות, כסוחרים בשלל באסטות מעניינות. ההרים הללו הם גם המקור לשפיעת מים אדירה, לאוצרות טבע רבים וגם להכנסה תיירותית לא מבוטלת - אתר הסקי של העיירה אוקימדן הוא דוגמא טובה.

שרשרת ההרים האינסופית הזו מגיעה גם עד קצה מדבר הסהרה, אשר פולש אל חלקה הדרומי של מרוקו. מדבר זה מציע מרחבים עצומים של חול בכמויות בלתי נתפסות, דיונות ענק שההגעה לפסגתן יכולה לארוך גם שעה ויותר, מפגשים תכופים עם נווה מדבר קלאסי, ממש כמו באגדות ואווירה של שקט בלתי נגמר. עבור אלו אשר מעוניינים להיות חלק מההיסטוריה ההוליוודית, מומלץ לבקר בשני מקומות מרכזיים: האחד הוא הכפר איית בן חדו שנמצא דרומית מזרחית להרי האטלס - כפר מבוצר שנבנה מאדמת המקום ושימש תפאורה לסרטים כמו גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד. השני הוא העיר ווארזאזאת, שבתיה גם הם בתי אדמה ובוץ, אשר נבחרו להופיע בסרטים כמו הפרש המרוקאי ואלכסנדר.

במהלך השנים האחרונות נחשפת אט אט יבשת אפריקה לקהל הישראלי, יבשת גדולה במימדים ועשירה במחצבים, כלכלות אדירות כמו ארה"ב וסין מנסות להפיק מיבשת זו תועלת לצרכים והאינטרסים הכלכליים של כל אחת ואחת מהן, כך ניסו גם המדינות האירופאיות בעידן האימפריליזם והקולוניאליזם.

אילו טיולים מאורגנים למרוקו מציעה פגסוס?

הניסיון הרב והידע העשיר שצברו אנשי חברת פגסוס בנוגע לטיולים מאורגנים, מאפשרים לה להציע למטיילים טיולים מאורגנים למרוקו שיכלול בתוכם את כל החוויות שמציעה ארץ המגרב, כולל הצצה אל שורשיה וקורותיה של הקהילה היהודית במרוקו. נכון להיום, מציעה חברת פגסוס שני סוגים של טיולים מאורגנים למרוקו:

דברים שחשוב לזכור לפני טיול מאורגן למרוקו:

 • המטבע במרוקו הוא דירהם.

 • עיר הבירה היא רבאט.

 • העיר הגדולה ביותר במרוקו היא קזבלנקה.

 • שימו לב כי מחירי הסחורות בשווקים השונים יזכו לא אחת ל'תעריפי תיירים' - פי שניים ויותר מהמחיר הרגיל.

 • אל תופתעו לשמוע במהלך הטיול תושבים מקומיים דוברי עברית. זאת, הודות לקהילה היהודית הגדולה שחיה ושגשגה במדינה בעבר.

 • אתרים יהודיים חשובים במרוקו: קבר רבי דוד אבוחצירה, מוזיאון יהדות מרוקו בקזבלנקה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form