מספר טלפון
03-6374000
כולל הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך (TKT)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (ביום ההגעה והעזיבה בהתאם לשעת הטיסה) על פי תוכנית הטיול, כולל: חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים חוויתית נוספת. כולל הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך וכן סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) ביום השביעי לטיול מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן לגיאורגיה- הקדמה

גיאורגיה שבמרכז אסיה, תמיד נשמעת משהו מרוחק, יודעים על קיומה, אך מה המקום הזה בדיוק? מבחינת נוף- אירופה. הרים נישאים, שלג, קניונים, יערות, הרבה מים. מעט מדבר במזרח. העם, לעומת זאת, משהו אחר. ואכן, הגיאורגים רואים עצמם כמדינה המזרחית ביותר של אירופה.

הארץ הינה שילוב מעניין של נופים אירופאים- עִם עָם אסייתי מסורתי, המפנה פניו למערב מחד, ולמסורת ונצרות רכה מאידך. עם גא, אוהב חיים, חברות, והרבה יין. עם אוהב ישראל, עם מסורות הקושרות את העם הגיאורגי לעמנו וארצנו. מדינה גולמית, כפרית בעיקרה, נוף, אוכל, אנשים חמים ומכניסי אורחים. עם שורשי שידע לעמוד מול העמים הרבים שנדדו דרך אדמתו, ונותר, יחיד מכולם, לאחוז בארצו ובתרבותו. ציר מרכזי של דרכי המשי בעבר, עם עיר בירה (טביליסי) שהייתה והינה מרכז תרבותי של כל מה שכונה בעבר עבר הקווקז (ביטוי רוסי). עיר שמלכים, כובשים, אנשי שם ומשוררים עלו אליה לרגל וטבלו במרחצותיה- מהערבים וטימור לנג, ועד פושקין. טיול מאורגן לגאורגיה עם פגסוס הינו מסלול מלא, עשיר ועמוס, טיול של נופים, אתרים היסטוריים, אנושיות וידידות חמה.


תודה ליובל דקס מדריך בפגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול המאורגן לגאורגיה

  • טביליסי: כנסיית מטחי, מבצר נריקלה, שדרת רוסטאוולי, בית הכנסת הגדול, כנסיית סיוני, המוזיאון האתנוגרפי
  • מצחטה: סיור בעיר, כנסיית סווטיצחובלי, כנסיית ג'ווארי
  • ורדזיה: ביקור בכנסיות החצובות בסלע
  • אחליציחה: בית הכנסת במרכז היהודי
  • בורג'ומי: ביקור בפארק המים המינרליים
  • קוטאיסי: שרידי קתדרלת בגראטי, מערת הנטיפים סטפליה, הרובע היהודי
  • גורי: מוזיאון סטאלין
  • גודאורי: יום טיול ברכבי שטח  4X4 (ג'יפים) בקווקז הגבוה, מתחם אנאנורי
  • חבל קחאתי: מנזר בודבה, ביקור בעיר סיגנאגי ("עיר האהבה"), ביקור ביקב משפחתי מקומי לחוויה מיוחדת הכוללת בנוסף לביקור גם טעימות יין מקומי וארוחת צהריים אותנטית בליווי רקדנים מקומיים.

מטיילים יקרים. מומלץ שתבדקו את המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף –  לכן, מה שנראה בהתחלה זול יכול להיות בסופו של דבר מחיר יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב - טביליסי

ניפגש בשדה התעופה לטיסה לטביליסי בירת גאורגיה (גרוזיה לשעבר). לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה ובהתאם לשעת ההגעה נחל בסיור עיר ראשוני בבירת גאורגיה. נעלה לתצפית וסקירה על העיר. במקום התצפית נמצא פסל של "אמא גאורגיה" אשר מציג את המסורת הגאורגית. נמשיך ונבקר במבצר נריקלה (מהמאה ה- 4 לספירה) – מהעתיקים ביותר בעיר. התחנה הבאה שלנו היא מרחצאות הגופרית המקורים בכיפות לבנות. העברה למלון לארוחת הערב וללינה בטביליסי.
• במידה וההגעה ביום זה מאוחרת תכנית של יום זה כולל הארוחה יתבצעו ביום האחרון לטיול.

 

טיול מאורגן לגאורגיה טיול מאורגן לגאורגיה

יום 2: טביליסי – גורי – קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו לעיר מצחטה. מצחטה הינה הבירה העתיקה והמרכז הדתי של גיאורגיה (בת 3000 שנה!). נבקר באתריה ההיסטוריים המרשימים: בכנסיית ג'ווארי (המאה ה-6 לספירה) ובכנסיית סוויטיצחובלי (המאה ה-11 לספירה). שתיהן הוכרזו כאתרי מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו. נרד לעמק קרטלי, העמק המבדיל בין הקווקז הגבוה לנמוך. לאחר מכן נגיע לעיר גורי, מקום הולדתו של יוסף סטאלין. נבקר במוזיאון סטאלין, אשר בו עדיין נושמת רוח ברית המועצות של שנות הארבעים והחמישים. מגורי נמשיך בדרכנו למערב גיאורגיה ונעבור דרך העיירה חשורי בה שוק מקומי. נמשיך ונגיע לקוטאיסי – העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה (בת למעלה מ-3000 שנה!), עיר "גיזת הזהב", אליה הפליגו יאסון והארגונאוטים במסעם המופלא. ארוחת ערב ולינה בבית מלון באיזור קוטאיסי. 

 

טיול מאורגן לגאורגיה

יום 3: קוטאיסי – בקוריאני/ אחליציחה (Akhaltsikhe)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור מעניין במערת הנטיפים סטפליה, מערה עתיקה אשר נמצאו בה עקבות של דינוזאורים. נמשיך ליום סיור באתריה המופלאים של קוטאיסי: בשרידי קתדרלת בגראטי (המאה ה-11 לספירה), אתר זה הוכרז על-ידי אונסק"ו כאתר מורשת בקוטאיסי. נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח) של הקהילה היהודית הקטנה החיה בעיר. אחר הצהריים נצא בנסיעה אל עבר אזור הקווקז הנמוך. נגיע לארוחת הערב וללינה בבקוריאני או באחליציחה.

יום 4: אחליציחה  (Akhaltsikhe)- ורדיזיה

לאחר ארוחת הבוקר נסייר באחליציחה בבית הכנסת שהוא המרכז היהודי הגדול בדרום גאורגיה שעלה כולו לישראל. נמשיך בדרכנו לורדיזיה, עיר המערות (המאה ה-12 לספירה), המפורסמת בזכות הכנסייה הצבעונית החצובה בסלע. הביקור בורדיזיה הוא אחד מנקודות השיא של הטיול בגיאורגיה. בעבר, היו כ-3000 מערות, אך כיום, בעקבות פגעי הטבע והאדם נותרו כ-500 בלבד. בדרכנו חזרה לבקוריאני נראה מהכביש את מבצר חרטוויסי (המאה ה-10 לספירה). ארוחת ערב ולינה במלון בבקוריאני או באחליציחה.

טיול מאורגן לגאורגיה

יום 5: בורג'ומי - גודאורי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר בורג'ומי שם נבקר בפארק המים המינרלים אשר מיוצרים במקום. לאחר מכן נצפין על ה"דרך הצבאית" המפורסמת לעבר הקווקז הגבוה. נעצור לביקור במתחם אנאנורי (המאה ה-17 לספירה). נגיע אל העיירה גודאורי (גובה כ-2,200 מטר) שם נאכל ארוחת ערב ונלון. 

יום 6: גודארי  – יום טיול ברכבי שטח בקווקז הגבוה

נצא לנסיעה מרהיבה מגודאורי ברכבי 4X4 ונטפס מעלה בנסיעה לצד נהר תרגי אשר תביא אותנו אל קאזבגי – העיירה המרכזית באזור דרך עמקים יפהפיים ואזורים מיוערים אל כנסיית השילוש הקדוש של גרגטי הממוקמת בגובה 2,170 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת, נוכל לצפות באחד הקרחונים הגבוהים ביותר באזור הקווקז – הר קאזבג (5,047 מטר). מכאן ניסע דרך ערוץ דאריאלי (באם עמק זה יהיה סגור לתנועה נבקר בעמק אחר במקום), ובתוך עמקים מופלאים ונהנה מטבע טהור ויפהפה של הרי הקווקז הגבוה. נחזור למלון לאחר יום טבע מדהים לארוחת ערב ולינה.

שימו לב– חברת פגסוס מבטיחה יום טיול מלא  (8-9 שעות) ברכבי שטח. אנו ממליצים לבדוק זאת במסלולים מתחרים בהם לא מפורסמות השעות והמסלולים עלולים להכיל רכבי שטח רק לחצי יום טיול. אלמנט זה מתבטא בעלות כספית.

טיול מאורגן לגאורגיה

יום 7: גודאורי – טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא מגודאורי ונתחיל לרדת חזרה אל המישורים אשר מתחת לקווקז הגבוה אל עבר הבירה טביליסי. עם ההגעה נמשיך את הסיור (אשר התחלנו ביום הראשון לטיול) באתריה המרכזיים בעיר העתיקה. העיר מציעה מגוון רחב של אתרים, רובם עתיקים מאוד. כל המקומות המעניינים בעיר העתיקה קרובים מאוד ונמצאים במרחק הליכה האחד מהשני. נתחיל את הסיור רגלי בביקור בכנסיית מטחי (המאה ה- 13 לספירה). בנוסף נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח) וקתדרלת סיוני המרשימה ובמוזיאון האתנוגרפי. לאחר מכן נצא לטיול בשדרת רוסטאוולי, רחובה הראשי של טביליסי. נאכל ארוחת ערב מסכמת במסעדה מקומית בליווי מוסיקה ורקדנים מקומיים. העברה למלון בטביליסי ללינה.

טיול מאורגן לגאורגיה

יום 8: טביליסי – חבל קחאתי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול לחבל קחאתי. זהו חבל ארץ כפרי השוכן דרום מזרחית לבירה טביליסי אשר מאופיין בכרמים של ענבים לייצור יין. אזור זה נחשב ל"חבל היין" של גאורגיה.  נחל בביקור במנזר בודבה אשר לידו קבורה נינו הקדושה, אשר הביאה את הנצרות לגאורגיה. המנזר קיים מהמאה ה-9 לספירה. נמשיך בנסיעה קצרה אל עבר העיר סיגנאגי הידועה כ"עיר האהבה". נסייר בסמטאות הקטנות והציוריות ובחומות העיר העתיקה אשר ממנה נשקף נוף יפהפה של האזור הכפרי. משם נמשיך לביקור ביקב משפחתי לחוויה מיוחדת הכוללת בנוסף לביקור ביקב גם טעימות מהיין המקומי וארוחת צהריים אותנטית בליווי רקדנים מקומיים. חוויה אוטנטית אשר משקפת את חיי המקומיים.  בתום הביקור ובהתאם לשעת הטיסה נצא חזרה לבירה טביליסי וחזרה לארץ בטיסת בשעות הערב או בלילה שבין יום 8 ליום 9.

  ייתכן ויחול שינוי בסדר ימי הטיול בהארכתו או קיצורו של מסלול הטיול בכפוף לשינוי בלוח הזמנים של הטיסות המשתנה לעיתים קרובות וללא הודעה מוקדמת שינוי זה עלול לגרום לעדכון מחיר הטיול בהתאם ואפילו בהתרעה קצרה.
** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form