מספר טלפון
03-6374000

טיולים בירושלים

  • 3 ימי סיורים בירושלים ושפלת יהודה בדגש המסורת היהודית והנוצרית
   משך הטיול:
   3 ימים 2 לילות

   3 ימי סיורים בירושלים ושפלת יהודה בדגש המסורת היהודית והנוצרית (IJY)

   מסע מרתק לתוך נבכי ההיסטוריה וחוצה 1500 שנים של בניית מסורת ענפה ומתחיל בירושלים היהודית - שני מקדשים - עיר אחת, תקופות הזהר והתככים שהובילו לחורבן יחד עם ההשפעה בהמשך הדרך על אימפריות ותרבויות עתידיות לבוא, מוסלמים, צלבנים, עות'מאניים והבריטים לפני שהמפתחות חזרו אלינו. לאורך אלפי שנים מאז ועד לימינו ירושלים היא לא רק עיר על שווקיה ומקדשיה - היא הבסיס הרוחני, הדתי והפולחני אליו נשואות עיני תרבויות שיצקו ועיצבו את העולם כפי שאנחנו מכירים היום – וגם אם נבקר בה לעיתים תכופות תמיד יהיה טפח חדש שייחשף בפנינו. נתהלך במקומות שבהן התקיימו מצבים שונים וסיפורים ידועים יותר ופחות שהובילו את ירושלים לעיר חדשה כ"עיר השלום", נתהלך בחורשת עצי הזית שבה על פי המסורת הנוצרית הסגיר יהודה איש הקריות את ישוע, נכיר את הפלגים השונים של הנצרות אשר חיים בסימביוזה עדינה וייחודית רק לעיר הקודש.

  • 3 ימי סיורים במסגרת טיולי "המהדורה המיוחדת" בירושלים
   משך הטיול:
   3 ימים 2 לילות

   3 ימי סיורים בירושלים מסע "בין כוכבים" (IJS)

   אנו שמחים להזמין אתכם להצטרף לטיול מרתק בירושלים, עיר של ממלכות עתיקות, כובשים, שליטים תרבויות ודתות. הטיול יודרך על ידי מדריך מקצועי פגסוסי יחד ובהרמוניה עם איש התקשורת המוכר, עיתונאי ופרשן, מר אורן נהרי שיטייל יחד עמנו וישזור יחד עם מדריכנו את סיפורה של העיר ירושלים דרך האנשים שהטביעו בה חותם, חלקם מצביאים שייצגו אימפריות והגיעו בראש צבא, ואחרים שבאו לעיר כשכל עצמתם היה ברעיון ובאמונה. כולנו ביקרנו בירושלים - זוהי הזדמנות ייחודית להכיר אותה דרך עיניהם של אלו שעיצבו אותה מימי התנ"ך ועד ימינו אנו.

  • סיור בירושלים בימי בית ראשון
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור בירושלים בימי בית ראשון - סיור עם התנ"ך ביד (IJI)

  • סיור בירושלים המוסלמית
   משך הטיול:
   יום טיול

   יום טיול לירושלים בעקבות האיסלאם ומקומו באחרית הימים (IJM)

   האסלאם פרץ אל התודעה העולמית כבזק. הדת המונותאיסטית השלישית בתרבויות התבל יוצאת מפיו של אדם אחד וראשיתה נקבע לשנת 622 לספירה. וכבר שבעים שנים (!) לאחר מכן, בראשית שנות ה-90 של המאה השביעית, מסתיימת הבניה של אחד מסימני ההיכר של הדת עד ימינו - ״כיפת הסלע״ באל -קודס הלא היא ירושלים. מאז ועד עכשיו, כבר כמעט 1350 שנים, מתנשאת כיפת הזהב מעל העיר התרומה של התרבות המוסלמית בירושלים ניכרת בכל. החל מסגנון ועיטורי הבניה שהופצו מכאן אל העולם המערבי וכלה באיזון הגיאופוליטי העדין בין המזרח למערב שמתקיים מאז קום ממלכת ירושלים הצלבנית. מסגד אל אקצה וכיפת הסלע, שער האריות ושער הרחמים, השווקים, המדרסות, בתי הקברות והסיבילים וכמובן הריח המשכר של הכנפה בשער השלשלת הינם חלק בלתי נפרד מאל קודס - ירושלים - ״העיר השלמה״.

  • סיור ערב בירושלים
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור בירושלים - סיור ערב בירושלים (IJE)

   סיור בבירה אך בשעה קצת שונה. סיורנו בשעת בין הערביים והערב יחשוף בפנינו יופי אחר שקיים בה. עם סיום היום ושקיעת השמש העיר נצבעת בצבעים וגוונים חדשים ומראות היום מפנים מקום לדרמטיות המאפיינת את ירושלים בלילה, המבנים העתיקים, אתרי הדת וחומות העיר העתיקה ניצבים במקומם בשקט ומספקים תפאורה ייחודית שלא קיימת בשום מקום אחר בעולם/

  • סיור בירושלים של שלוש הדתות בין חומות העיר העתיקה
   משך הטיול:
   יום סיור

   סיור בירושלים של שלוש הדתות - בין חומות העיר העתיקה (IJW)

   בשטח קטן נבנתה העיר ירושלים, עיר המחברת בין מזרח ומערב, בין שבטים ,תרבויות וממלכות עתיקות, עיר ששמה הלך לפניה והציתה את דמיונם של רבים ששמו להם למטרה להגיע אליה בכל דרך, בין אם כמבקרים, סוחרים, עולי רגל או כובשים. כל דור בתורו הוסיף ועיצב ובנה נדבך נוסף בה ועד היום נחבאים בין החומות מבנים ומקומות שנשארו עדות חיה למאורעות מרתקים ותהפוכות רבות שקרו בה ואף הפכו אותה לעיר קדושה עבור שלוש הדתות המונותאיסטיות הגדולות בעולם. אנו נחשוף ונגלה בטיולנו חלק מהסיפורים המרתקים והמסתורין הייחודי של עיר זו, נראה ונבקר במקומות המוזכרים בתקופות עתיקות ולפני אלפי שנים, מקומות שחלקם עדיין פעילים ומשמשים את תושבי העיר עד ימינו אנו בעיר שלא פסקה מלפעול כבר אלפי שנים.

  • סיור בירושלים של מיכאל בולגקוב
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור בירושלים של מיכאל בולגקוב - טיול בעקבות הספר (IJS)

   ספרו המפורסם של הסופר מיכאל בולגקוב "אמן ומרגריטה" (השטן ממוסקבה) מתרחש בו זמנית במוסקבה ובירושלים. אנו ניקח אתכם לירושלים של מאה ראשונה לספירה ויחד עם הספר נתהלך ונביט בסמטאות ירושלים דרך עיניו של הסופר.

  • סיור בירושלים-העיר שמחוץ לחומות
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור בירושלים-העיר שמחוץ לחומות (IJN)

   אלפי שנים הייתה ירושלים סגורה מאחורי חומות שהגנו על תושביה ומנהיגי מפני פשיטות וניסיונות כיבוש רבים שחלקם אף צלחו. עוד במאה ה 19 כל שהייה מחוץ לחומות בשעות הערב והחשכה נחשבה למסוכנת וכל תושבי העיר נסגרו מאחורי החומות לעת ערב, בני כל הדתות יחדיו, זאת עד שהגיעו בעלי חזון שאט אט ובעקשנות והתמדה הקימו ובנו את ירושלים שמחוץ לחומות, שכונות בהן גרו בתחילה האמיצים שבתושבי ירושלים ובסופו של דבר אפשרו לעיר להתפתח ולהפוך לעיר בעלת היסטוריה עשירה אך גם עיר שעסוקה בבנייה, התחדשות והעמקת האופי הייחודי שלה.

  • סיור בירושלים בתקופת בית שני
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול יום לירושלים בעקבות קשת רובינסון ומרד החורבן הגדול (IJB)

   תקופת הבית השני נמשכה קצת פחות מ- 600 שנים. במהלכם חוותה ירושלים תהפוכות ושינויים רבים. במרוצת השנים התפתח בעיר בית המקדש, רבבות עולי רגל מרחבי העולם העתיק עלו למקדש בשלושת הרגלים הביצורים של העיר חודשו מפעם לפעם והרחיבו את שטחה, העיר משכה יותר ויותר סוחרים שמיהרו לשווקים ב״כל שני וחמישי״ ,זוהי תקופה שבה עוצבה העיר מחדש מספר פעמים כאשר צבאות המערב השליטו בה סדר יום חדש ואף סדר פולחן זר על ההר. כך או כך בתקופת הבית השני הפכה העיר למרכז המסחרי מהחשובים במזרח התיכון.

  • סיור בירושלים הנוצרית
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול יום לירושלים בעקבות מיליארד מאמינים (IJC)

   עם הגעתה לארץ ישראל של הלנה, אימו של קונסטנטין כדי לחפש את המקומות בהם חי ופעל ישוע. התקבעו מספר מקומות בקרב הדת הנוצרית המאגדת סביבה כ-2.2 מיליארד מאמינים והיא זו שקבעה את מקומם של חלק מאתרי הקודש הנוצריים בארץ ישראל, הסיור שלנו עוסק בהתהוות הדת הנוצרית אשר מקורה בארץ ישראל וירושלים תפסה את מקומה כמקום הקדוש ביותר לנצרות. סיור זה מוגדר כסיור חובה לכל חובב ידע והוא ממגוון סיורים בירושלים אשר עוסקים במהות העיר והתהוות תרבות שלמה ושלטת.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form