מספר טלפון
03-6374000
  • 3 ימי סיורים בירושלים ובשילוב צפון ים המלח
   משך הטיול:
   3 ימים 2 לילות

   3 ימי סיורים בירושלים בדגש המסורת היהודית, הנוצרית ובשילוב צפון ים המלח (IJY)

   מסע מרתק לתוך נבכי ההיסטוריה וחוצה 1500 שנים של בניית מסורת ענפה ומתחיל בירושלים היהודית - שני מקדשים - עיר אחת, תקופות הזהר והתככים שהובילו לחורבן יחד עם ההשפעה בהמשך הדרך על אימפריות ותרבויות עתידיות לבוא, מוסלמים, צלבנים, עות'מאניים והבריטים לפני שהמפתחות חזרו אלינו. לאורך אלפי שנים מאז ועד לימינו ירושלים היא לא רק עיר על שווקיה ומקדשיה - היא הבסיס הרוחני, הדתי והפולחני אליו נשואות עיני תרבויות שיצקו ועיצבו את העולם כפי שאנחנו מכירים היום – וגם אם נבקר בה לעיתים תכופות תמיד יהיה טפח חדש שייחשף בפנינו. נתהלך במקומות שבהן התקיימו מצבים שונים וסיפורים ידועים יותר ופחות שהובילו את ירושלים לעיר חדשה כ"עיר השלום", נתהלך בחורשת עצי הזית שבה על פי המסורת הנוצרית הסגיר יהודה איש הקריות את ישוע, נכיר את הפלגים השונים של הנצרות אשר חיים בסימביוזה עדינה וייחודית רק לעיר הקודש. במסענו בזמן גם נבקר במהלך טיול זה בצפון ים המלח- אל קאסר אל יהוד "ארמון היהודים", המקום בו חצו בני ישראל את נהר הירדן בכניסה לארץ כנען, שם על פי המסורת הנוצרית הטביל יוחנן את ישוע ומאמיניו - המקום נחשב לשלישי בחשיבותו בעולם הנצרות. נחווה גם את חיי המדבר והצנע כשניכנס למערות קומראן, נגלה את סיפורה המסתורי של כת ה"ביחד" אשר נעלמה לפני 2000 שנה.

  • סיור בירושלים בימי בית ראשון
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור בירושלים בימי בית ראשון - סיור עם התנ"ך ביד (IJI)

  • סיור בירושלים בתקופת בית שני
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול יום לירושלים בעקבות קשת רובינסון ומרד החורבן הגדול (IJB)

  • סיור בירושלים המוסלמית
   משך הטיול:
   יום טיול

   יום טיול לירושלים בעקבות האיסלאם ומקומו באחרית הימים (IJM)

   קדושתה של ירושלים בעיני האיסלאם אינה מוטלת בספק והייתה תחת שלטון מוסלמי רוב התקופה בת כאלף ושלוש מאות שנים מאז כיבושה במאה השביעית, על ידי עומר בן אלחט'ב.

  • סיור בירושלים הנוצרית
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול יום לירושלים בעקבות מיליארד מאמינים (IJC)

   עם הגעתה לארץ ישראל של הלנה, אימו של קונסטנטין כדי לחפש את המקומות בהם חי ופעל ישוע. התקבעו מספר מקומות בקרב הדת הנוצרית המאגדת סביבה כ-2.2 מיליארד מאמינים והיא זו שקבעה את מקומם של חלק מאתרי הקודש הנוצריים בארץ ישראל, הסיור שלנו עוסק בהתהוות הדת הנוצרית אשר מקורה בארץ ישראל וירושלים תפסה את מקומה כמקום הקדוש ביותר לנצרות. סיור זה מוגדר כסיור חובה לכל חובב ידע והוא ממגוון סיורים בירושלים אשר עוסקים במהות העיר והתהוות תרבות שלמה ושלטת.

  • סיור בירושלים של מיכאל בולגקוב
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור בירושלים של מיכאל בולגקוב - טיול בעקבות הספר (IJS)

   ספרו המפורסם של הסופר מיכאל בולגקוב "אמן ומרגריטה" (השטן ממוסקבה) מתרחש בו זמנית במוסקבה ובירושלים. אנו ניקח אתכם לירושלים של מאה ראשונה לספירה ויחד עם הספר נתהלך ונביט בסמטאות ירושלים דרך עיניו של הסופר.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form