מספר טלפון
03-6374000
  • 3 ימי סיורים מהבקעה לארץ הגליל
   משך הטיול:
   3 ימים 2 לילות

   "חוצה ישראל" - מהבקעה לארץ הגליל (IBGׂ)

   טיול מרתק בן 3 ימים שייקח אותנו מהמקום הנמוך בעולם הלוא זהו אזור ים המלח דרך כביש הבקעה והבקעה ששמרה על יופייה ואופייה הייחודי כבר עשרות שנים ואף מככבת שוב בכותרות כחלק מאזור אסטרטגי של מדינת ישראל אל עבר הגלבוע רמת הגולן והגליל, בשלושה ימים המשלבים היסטוריה מרתקת, קידמה, גיאופוליטיקה נופים וטבע.

  • יומיים טיול לרמת הגולן ולארץ הגליל
   משך הטיול:
   2 ימים לילה 1

   יומיים טיול לרמת הגולן ולארץ הגליל (IGD)

   כולנו נסענו יותר מפעם אחת ל"צפון" וכך בשתי מילים חיברנו כמה אזורים גיאוגרפים שונים ומגוונים מבחינה היסטורית וגיאוגרפית, ביומיים אלו תהייה לנו הזדמנות להכיר את האזורים והייחודיות של כל אחד מהם, החל מהאזור המרהיב של הגלבוע ו"ארץ המעיינות", רמת הגולן המשופעת נחלים זורמים ופלגי מים שם נוכל לראות מקרוב את הגבול בנינו לבין סוריה ולשמוע על המטען התרבותי העשיר של העדה הדרוזית, וכלה בגליל שם נזכר בדמויות עליהן למדנו בילדותנו כגון יוסף בן מתתיהו ורבי יהודה הנשיא ונבין איך הן קשורות לאזור וכמובן כל זה עם הרבה מאוד ירוק מסביב.

  • 3 ימי סיורים במסגרת טיולי "המהדורה המיוחדת" בארץ הנהדרת שלנו
   משך הטיול:
   3 ימים 2 לילות

   3 ימי סיורים בצפון הארץ בעקבות חולמים ולוחמים (IGO)

   טיול מרתק בצפון הארץ בליווי מדריך מקצועי פגסוסי לאורך כל הטיול יחד ובהרמוניה עם איש התקשורת המוכר, עיתונאי ופרשן, מר אורן נהרי שיטייל יחד עמנו. במהלך הטיול נשזור את סיפורם של האירועים המשמעותיים שהתחוללו בצפון הארץ טרם קום המדינה ולאחר מכן. סיפורים הכוללים ממדים רבים של אנשי מעש וחזון שפעלו כאן.

  • טיול לגליל - טיול אל רמת הגולן
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול אל רמת הגולן - "מים חיים ושכנינו הסורים" (IGW)

   מהן האסוציאציות שלנו עם רמת הגולן? פלגי מים שוצפים? המלחמה העקובה מדם? הקשר האמיץ עם אחינו הדרוזים? יין טוב ושפע של דובדבנים? נכון ונכון! טיול של יום, מרתק וממצה לאזור המרהיב של הגליל התחתון ועמק יזרעאל, הן המראות והתצפיות מהטובות בארץ והן בפן ההיסטורי והתרבותי. הבניאס (המקום היחידי בטיול שאינו ברמה) והר בנטל, הטרגדיה של אלי כהן וגבעת הצעקות. המטען התרבותי של העדה הדרוזית וכמובן הרבה מאוד ירוק מסביב.

  • טיול בנצרת (כולל הר הקפיצה) ועמק יזרעאל
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול בנצרת - מהבשורה למריה אל השוק הססגוני (IGN)

   העיר נצרת קשורה באופן מובהק במסורת הדת הנוצרית. לאורך מאות שנים העיר הייתה ועודנה עד היום עיר צליינות של הפלגים השונים של הדת הנוצרית וכנסיות רבות המהוות נכס צאן ברזל של הארכיטקטורה הדתית מעטרות את העיר. במהלך יום הסיור בנצרת נכיר את העיר ונבין את חשיבותה הרבה, נלמד על החשיבות של האירועים שהתרחשו כאן למסורת הנוצרית והחשוב מכל - מדוע כפר קטן שהיה כאן לפני 2000 שנים הפך למוקד צליינות אולי מהחשובים בעולם כולו.

  • טיול לגליל - סיור בצפת ופקיעין העתיקה
   משך הטיול:
   יום טיול

   סיור מרתק בין הרשב"י לאר"י הקדוש – פקיעין העתיקה ותקופת הזהר של צפת (IGP)

   טיול לגליל ולצפת מספר את סיפורם המרתק שלרבי שמעון בר יוחאי, רבי יוסף קארו, הארי הקדוש - אלו אנשים הם היו ביום יום? מה הניע אותם במעשיהם? מה היה טיב החיים בתקופתם? ואיך קרה שבמרוצת המאה ה 16 התקבצו בצפת, עיירה רחוקה ונידחת בגליל ״כוכבים״ של הפילוסופיה היהודית שיצרו שיח דתי חדש מחד אך מוסכם על כל הפלגים מאידך? צפת העתיקה משמרת בתוכה רוח ימי ביניים עם ניחוח שאין כדוגמתו באף מקום אחר בעולם. שקט, מסתורין בהמתנה למשיח ופשטות עממית לניסים המתרחשים כדרך אגב. ב סיורינו נבקר גם בפקיעין שלאורך מאות שנים יודעת ליישב יחד דרוזים ויהודים ומהווה דוגמה לדרך ארץ ודו קיום אמיתי.

  • טיול לגליל - טיול בגליל התחתון בין ציפורי להררית
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול לגליל - "צלילים ושמן זית" (IGZ)

   השמות של יוסף בין מתתיהו ושל רבי יהודה הנשיא מוכרים לנו עוד מספסל הלימודים. הראשון, לוחם יהודי שהפך להיסטוריון רומי והשני מנהיג הציבור היהודי ומחבר המשנה. לרוב השניים נתפסים כדמויות הרואיות ״חצי מיתולוגיות״, נטולות רגשות וספקות. בטיולינו לציפורי ויודפת אנחנו נתחקה בטיול לגליל אחר המתרחש בתקופות של כל אחד מהשניים, ונבחן את התרומה האישית שלהם להישרדותה של הקהילה היהודית. החפירות הארכיאולוגיות בציפורי, יחשפו בפנינו את הפאר, העושר והקוסמופוליטיות של העיר בתקופתו של רבי יהודה הנשיא והגילויים במצודת יודפת, יציגו את הגבורה והתושייה של המגנים כנגד אלפי החיילים הרומיים. להשלמת החוויה באזור נקנח בביקור בקהילה ייחודית ונלמד על סגנון החיים הייחודי שלהם הרחק מחיי עיר סואנים.

  • טיול לגליל ורמת הגולן בעקבות אלי כהן
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול לרמת הגולן - עין פיק, קיבוץ אפיק, מפל עיט, יישוב חיספין ומרום גולן (IGE)

   מה אנחנו באמת יודעים על כאמל אמין ת'אבת? על אלי כהן, שלאחרונה אף קיבל את ייצוגו בקולנוע המערבי. האדם האמיץ שמילים האחרונות שלו היו: ״אני לא מרגל, אני שליחו של העם שלי, של עם ישראל״. בטיול לגליל ולאזור רמת הגולן אנו נתחקה דרך סיפורים מרתקים לאורך כביש 98 במזרח של הרמה לצידו קם ״שביל אלי כהן״ המנציח את פועלו של המרגל הישראלי הידוע. בטיול ייחודי זה נאתגר את הביטוי "רב הנסתר על הגלוי"..

  • טיול לגליל - גיאופוליטיקה , דתות ומיעוטים בגליל
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול לגליל העליון ולגליל המערבי - גיאופוליטיקה , דתות ומיעוטים בגליל (IGR)

   התמהיל התרבותי בגליל הינו מרשים במיוחד. החל מאוכלוסייה ישראלית יהודית המיוצגת בעדות שונות, הדרוזים, הבדואים והערבים וכלה במארונים, העם הארמי המוכה. תוסיפו לכך את המבצרים של הצלבנים, היסטוריה עשירה של כיבושים ומזימות של המצביאים הדגולים כמו צאלח-א-דין וביברס והמון טבע הררי ושופע וכך אנחנו נקבל טיול לגליל העליון ולגליל המערבי שהוא מרשים ומרתק כמו תבשיל טעים ומיוחד שחיכה רק שיגישו אותו לשולחן החג.

  • טיול לגליל - טיול לאצבע הגליל ועמק החולה
   משך הטיול:
   יום טיול

   גבול הלבנון מדור הפלמ"ח לדור הלבנון (IGL)

   אחת השאלות הגיאופוליטיות המקרנות ביותר של מדינת ישראל אלו הן הגבולות שלה. שמרביתנו לא יודעים שלא מדובר בגבולות בינלאומיים מוסכמים אלא קווי שביתת הנשק, התמרות של שטחים וההסכמים שנחתמו, א״י, האימפריות טרם קום המדינה ועוד. לאורך כל שנות קיומה של המדינה הגבולות נחצו וכוחות צבא עברו בלוחמה מצד לצד. טיול לגליל לאזור גבול לבנון המהווה אחד מהגבולות הוותיקים באזורינו מחד ואחד ה״חמים״ מאידך. החל מקום המדינה, דרך מלחמות ישראל ועד היום אזורי אצבע הגליל ועמק החולה בהם גדלו והתחנכו דורות של המתיישבים והלוחמים ש״יצקו״ את הדמות של "צבר"- ישראלי דרך ארץ.

  • טיול לגליל - סיור בעקבות הסנהדרין בגליל
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול לגליל - סיור מרתק בעקבות הסנהדרין בגליל (IGG)

   בית המקדש, שלושת הרגלים, ירושלים - זוהי המסורת היהודית הקלאסית. ולמרות זאת, טיול בגליל אשר מפגיש אותנו עם הגלות של הסנהדרין בגליל שנמשכה כארבע מאות שנים והוכיחה שהתרבות והמסורת אינן סטטיות ומתפתחות בהתאם למקום והזמן. טיולנו יתמקד באופן הפעילות ומאפייני הסנהדרין ומה היו מטרותיה, איך היא שמרה על הקהילה היהודית בצל הפגניות השולטת. וכמובן על ההישרדות של המסורת הדתית ללא האוטוריטה של בית המקדש והעדכון של רזי האמונה היהודית לאור ההגמוניה של התרבות הרומית הנוכרית, כפי שהשתקף במשנה שנערכה ע״י רבי יהודה הנשיא ובני דורו.

  • טיול לגליל - טיול לגליל המערבי ועכו
   משך הטיול:
   יום טיול

   "סודות וריגושים" - עכו והגליל המערבי (IGS)

   אחד מסמלי ההיכר של טיול לגליל המערבי הוא סיפורו של הנזיר המייסד של הדת הבהאית, אשר מאמיניו פיתחו לימים את הגנים הבהאים סביב המקדש. עוד נדבך מהותי היא העיר עכו המתהדרת בהיסטוריה רציפה של למעלה מ-3000 שנים ומוזכרת עוד במקורות של מצרים העתיקה. לאורך ההיסטוריה הייתה עכו בשליטה של הממלכות השונות ולאורך יום הסיורים בעכו אנו נחווה את האווירה המיוחדת של העיר ונשחזר את המהלכים ההיסטוריים שהיו בה. טיול לגליל המערבי ועכו

  • טיול לגליל - נצרת, כפר כנא והר תבור
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול בגליל בעקבות ישוע (IGT)

   תולדות הנצרות מחוברים באופן ישיר לא״י ובמיוחד לאזור הגליל. ישוע, בן למשפחה נצרתית, התחנך וגדל בגליל. מרבית האירועים של הניסים וההתגלויות המתוארים בברית החדשה, התרחשו בגליל. סיור בנצרת הוא בעל משקל כביר למאמינים ולאלו הרוצים ללמוד ולהעשיר עצמם- כאן התבשרה מרים הבתולה על לידת בנה. כפר כנא הוא המקום של הנס הראשון של ישוע. וכפר תבור, מקום ה״השתנות״ של ישוע והופעתו לצד משה רבינו ואליהו הנביא. מזה למעלה מאלף שנים הר תבור והמקומות האלו מהווים מוקד משיכה למאמיני העולם. ארכיטקטים ואנשי רוח, מלכים וצליינים ללא פרוטה בכיס ותורמים, פטריארכים ונוכלים - נוהרים לכאן ובכך נוצר בגליל מרכז דתי ראשון במעלה בחשיבותו בעולם הנוצרי כולו.

  • טיול לגליל - רכבת העמק חוזרת- התוואי המזרחי
   משך הטיול:
   יום טיול

   רכבת העמק המיתולוגית חוזרת - התוואי המזרחי (ITE)

   הן ארץ ישראל ההיסטורית והן המודרנית שזורות במערכת של דרכים וכבישים: דרך הים ודרך האבות, כביש 4 וכביש החוף, הדרך לירושלים ודרך בורמה, הדרכים חוצות את הארץ וממשיכות הלאה מעבר לגבול. אחד המפעלים הכבירים של התחבורה באזור היה הרכבת החידג׳אזית המחברת בין דמשק למדינה. אחד מנתיביה חיבר את צפון ארץ א״י לבירה הסורית. תנועת הרכבות נמשכה עד לשנות ה-40 ולצידה התפתח ישוב משגשג שהותיר אחריו סיפור מרתק של חיי האדם. בטיול לגליל ולעמק עפולה נתוודע לסיפור של גבורה ועבודת הכפיים, אהבות ויצירה של התרבות החדשנית וללא ספק, המסירות האין סופית לרעיון בניית החברה החדשה ב״אלטנוילנד״.

  • טיול לגליל - רכבת העמק חוזרת- התוואי המערבי
   משך הטיול:
   יום טיול

   רכבת העמק המיתולוגית חוזרת - התוואי המערבי (ITW)

   הן ארץ ישראל ההיסטורית והן המודרנית שזורות במערכת של דרכים וכבישים: דרך הים ודרך האבות, כביש 4 וכביש החוף, הדרך לירושלים וכביש בורמה, הדרכים חוצות את הארץ וממשיכות הלאה מעבר לגבול. אחד המפעלים הכבירים של התחבורה באזור היה הרכבת החידג׳אזית המחברת בין דמשק למדינה. אחד מנתיביה חיבר את צפון ארץ א״י לבירה הסורית. תנועת הרכבות נמשכה עד לשנות ה-40 ולצידה התפתח ישוב משגשג שהותיר אחריו סיפור מרתק של חיי האדם. בטיול לגליל ולעמק עפולה נתוודע לסיפור של גבורה ועבודת הכפיים, אהבות ויצירה של התרבות החדשנית וללא ספק, המסירות האין סופית לרעיון בניית החברה החדשה ב״אלטנוילנד״.


פגסוס מציעה מגוון רחב של טיולים מאורגנים לצפון הארץ

כולנו נסענו יותר מפעם אחת לטיול בצפון, וכך בשתי מילים חיברנו כמה אזורים גיאוגרפים שונים ומגוונים מבחינה היסטורית וגיאוגרפית. בצפון הארץ קיימים איזורים רבים וייחודיים, החל מהאזור המרהיב של הגלבוע ו"ארץ המעיינות", רמת הגולן המשופעת נחלים זורמים ופלגי מים שם נוכל לראות מקרוב את הגבול בנינו לבין סוריה ולשמוע על המטען התרבותי העשיר של העדה הדרוזית, וכלה בגליל שם נזכר בדמויות עליהן למדנו בילדותנו כגון יוסף בן מתתיהו ורבי יהודה הנשיא ונבין איך הן קשורות לאזור וכמובן כל זה עם הרבה מאוד ירוק מסביב.

טיול לצפון הארץ נתפש כטיול מלא נופים ירוקים, טיול המשלב את נופי הגליל הירוקים ורמת הגולן וכן נופים אורבניים בני ימינו ואף עתיקים והיסטוריים. הצפון הירוק רוב ימות השנה מאגד בתוכו איזורים שונים ומגוונים המאפשרים לקיים מגוון רחב של טיפוסי טיולים אשר כל אחד מהם הוא חוויה בפני עצמו. 
עכו, הינה דוגמה מצוינת ליום טיול בעיר החדשה והעתיקה שנבנתה מעל העיר הצלבנית האדירה, בסמוך למפרץ הטבעי שהגן על הנמל מפני סערות ורוחות. ביקור באולמות האבירים, ששימשו לטקסים, לארוחות וגם כמקום לינה לצליינים. מוזיאון עוקשי, מבנה עותומני מרשים, בו פועל מוזיאון, המציג תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית .ועוד אתרים היסטוריים רבים ומרתקים.
טיול בנצרת אשר בצפון הארץ, הוא בעל משקל כביר למאמינים ולאלו הרוצים ללמוד ולהעשיר עצמם - כאן התבשרה מרים הבתולה על לידת בנה. כפר כנא הוא המקום של הנס הראשון של ישוע. וכפר תבור, מקום ה״השתנות״ של ישוע והופעתו לצד משה רבינו ואליהו הנביא. מזה למעלה מאלף שנים הר תבור והמקומות האלו מהווים מוקד משיכה למאמיני העולם. ארכיטקטים ואנשי רוח, מלכים וצליינים ללא פרוטה בכיס ותורמים, פטריארכים ונוכלים - נוהרים לכאן ובכך נוצר בגליל מרכז דתי ראשון במעלה בחשיבותו בעולם הנוצרי כולו.
אז מהן האסוציאציות עם טיול לצפון הארץ? פלגי מים שוצפים? המלחמה העקובה מדם? הקשר האמיץ עם הדרוזים? יין טוב ושפע של דובדבנים? נכון ונכון! טיול  לצפון הארץ לאזור המרהיב של הגליל התחתון ועמק יזרעאל, הן המראות והתצפיות מהטובות בארץ והן בפן ההיסטורי והתרבותי. הבניאס, הר בנטל, אלי כהן וגבעת הצעקות. המטען התרבותי של העדה הדרוזית וכמובן הרבה מאוד ירוק מסביב, מעניקים את האפשרות למטיילים רבים ושונים ליהנות כל אחד ואחת לפי טעמו וסגנונו השונה מחבל ארץ זה.


 

 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form