מספר טלפון
03-6374000
  • טיול לכנרת - הזקן והאגם
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול בעקבות חזונו של "הזקן מנהריים" (IKN)

   כאשר הגה פנחס רוטנברג, "הזקן מנהריים" את הקמת תחנת הכוח בנהריים הוא ראה בעיני רוחו את מימי הכנרת אשר זרמו לירדן ואת מימי הירמוך סרים למרותו. לשם כך בנה מפעל אדיר מימדים. אנו נצא למסע בעקבות "הזקן מנהריים" וחזונו המיוחד ונהנה גם מיופייה של הכנרת המלאה.

  • טיול לכנרת - בין גלבוע לבית שאן
   משך הטיול:

   מטיילים עם התנ"ך בין גלבוע לבית שאן (IKB)

   ידוע שטבע האדם הוא לבחון כל דבר, להטיל ספק, למצוא עדויות, לסתור הנחות. טיול לכנרת לאזורי גלבוע ובית שאן מתאר כיצד נולד היצר של הצליינות הדתית - להגיע אל המקומות ה״אמיתיים״ בהם התרחש אירוע קדוש כזה אחר. ספר התנ״ך הוא מגדיר השטח האולטימטיבי לאזורינו. כבר למעלה מאלף שנים מטיילים עם התנ״ך. ראשית הנזירים והצלבנים ואחריהם ההיסטוריונים המוערכים ומחפשי האוצרות המפוקפקים. כולם מנסים לזהות בין התלים, אזור בית שאן, העמקים והנחלים את אירועי התנ״ך ולאמת את האירועים והדמויות שהם בבסיס הקיום של העולם המערבי - הפלשתים והמדינים, שאול המלך ודבורה הנביאה, נבות ומלך אחאב. כך, כל פיסת קרקע בטיול לכנרת ובא״י המקראית נחקרה ומתועדת גם בהתאם לתיאורי התנ״ך. לנו רק נותר לקחת מהמדף את ספר התנ״ך ולצאת לשטח ולהינות מהמראות של הטבע ולהיזכר שוב באירועים היסטוריים שהם העוגן של העולם כולו מזה למעלה מ - 3000 שנים.

  • טיול לכנרת - טיול סובב כנרת
   משך הטיול:
   יום טיול

   טיול סובב כינרת בדגש הנצרות כולל אתר הטבילה "הירדנית" (IKC)

   הכינרת זכתה לאזכורים רבים בכתובים היסטוריים ובסיפורי עם. זהו אזור חקלאי שופע בו לא הופסקו חיי מסחר וחברה מזה אלפיים שנים לכל הפחות. הדוגמא המשמעותית לכך היא הקהילה היהודית המשגשגת של טבריה במאה ה-3 לספירה שם נולד אחד מחיבורי הדגל של התרבות היהודית - התלמוד הירושלמי. סביב הכינרת פעלו מרכזי הדת והכתות היהודו-נוצריות שהפכו במרוצת השנים לנכסי צאן הברזל של הדת הנוצרית. סיור זה יתרכז בביקור במרבית מאתרי הפולחן והצליינות מהחשובים בעולם הנוצרי הפזורים סביב ימת הכינרת.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form