מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לבריטניה ואירלנד

  • אנגליה במסלול מיוחד
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   כולל את סטונהיינג'-ויילס-צ'סטר- ליברפול-איזור האגמים- יורק-אוקספורד-לונדון (LYL)

   טיול מקיף הכולל: תכנית מלאה ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תכנית הטיול. כולל: ארוחת בוקר לאורך כל הטיול + 3 ארוחות ערב נוספות

  • סקוטלנד אירלנד - כולל צפון אירלנד
   משך הטיול:
   12 ימים 11 לילות

   מסלול יחודי לפגסוס - כולל: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 5 ארוחות ערב (ESD)

   טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב*, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 5 ארוחות ערב *מלבד ימי הטיסות.

  • אירלנד - האי הירוק
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   מסלול טיול מיוחד ומקיף - כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (DKD)

   האי הירוק דרך: דבלין, קילקני, קוב, קילארני, "טבעת קרי", צוקי מוהר, גאלווי, חבל קונמרה טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידי יום (למעט בימי הטיסות) ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון למעט בערב הראשון

  • אירלנד קלאסי
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   דרך: דבלין, קילקני, קורק, קוב, קינסייל, קילארני, "טבעת קרי", צוקי מוהר, גאלאווי, חבל קונמרה (DKD7)

   דרך: דבלין, קילקני, קוב, קינסייל, קילארני, "טבעת קרי", צוקי מוהר, גאלווי, חבל קונמרה טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידי יום (למעט ביום ההגעה) ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון (מלבד הערב הראשון) בטיסות ישירות של חברת "אל על"

  • סקוטלנד
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   ללא הוצאות אופציונאליות כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (DFE)

   מסלול יחודי לפגסוס הכולל את האי סקאי וביקורים באתרי מורשת של ההיסטוריה הסקוטית טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, ללא הוצאות אופציונאליות וחצי פנסיון לאורך כל הטיול


פגסוס טיולים מאורגנים מציעה מגוון רחב של טיולים לאירלנד וסקוטלנד

טיול מאורגן לאירלנד -  האי  הירוק

האי הירוק, הכינוי  שדבק באירלנד, כשמו כן הוא. הכל  פה ירוק. גוונים שונים של ירוק  צובעים  את פני הארץ ומייחדים אותה מארצות  אחרות: ירק השדות, ירק היערות  והפארקים, ירק האחו בו  רועות הפרות והכבשים וירק הגנים. מזג האויר הגשום שעליו נאמר ש"ששלושה ימים של שמש "מוגדרים כקיץ, הוא התורם העיקרי לצבע  הרענן.

בירת האי היא העיר דבלין. בניני  אבן כבדים, גני נוי ורחובות ציוריים. אמרת דבלין אמרת גינס, מבשלת הבירה המפורסמת. הבירה השחורה המרירה מעט מיוצרת כאן משנת  1795 ונפוצה ברחבי העולם. המפעל גאה  להציג  את אופן  ייצור הבירה שלו ומכבד  את  מבקריו בלגימה.  בטמפל באר, רובע הבארים הוותיק, קורצים הפאבים לכל   אורח מזדמן. הפאב  האירי מקיים   בהתלהבות מסורת של דורות. העתקים שלו, או אולי חיקויים, קיימים כמעט  בכל  עיר  בעולם. מדבלין לא נפרדים בלי לומר שלום לפסלה של מלי מאלון, מוכרת הצדפות  שאת עיקר  הונה עשתה דוקא בלילות.

דבלין היא תחנה ראשונה.  במסע  חציית האי לא  פוסחים על עיר  מקסימה  קינקלי. עיר  עתיקה  שובת הלב   שמתנאה בסמטאותיה הצרות. פנינת  הנוף הדרומית היא טבעת קרי.
כ-170  קילומטרים  של כביש  טבעת  משופע בנקודות נוף  מרהיבות ומפרצים נהדרים. בחוות הכבשים הפזורות לאורך  הדרך  המפותלת ניתן לצפות בכלבי רועים עזים המכנסים את הצאן ומביאים אותו למכלאה  לשריקת  הרועה. אחד ממוקדי הנוף של אירלנד הם צוקי מוהר. גוש סלעים הגולשים בתלילות לאוקינוס האטלנטי שנפרש ממערב למלוא עומק האופק.
שביל צר  מוליך לראש  המצוק  ממנו נשקפים הסלעים האדירים הצונחים  הישר  אל הים כשברקע  שחפים צורחים לעבר הקצף הלבן של הגלים.

לא הרחק משם שוכנת שמורת הטבע קונאמרה. מרחבים שוממים, בתוליים, שתנופת הפיתוח טרם נגסה בהם. נחלים,אגמי מים, ביצות כבול וחות חקלאיות. על שפת אחד האגמים נמצא מנזר קלימור המיוחד וגני  הפרחים הססגוניים שלו.
כדי  לספוג את האווירה  המיוחדת של אירלנד לנים  בעיר החוף הסמוכה גאלאווי. שיטוט   במדרחוב   של הרובע הישן על שפע  מסבאותיו ובתי הקפה  שלו, שלל האורות והצלילים  של  נגני הרחוב , משקפים נאמנה את הווי החיים באירלנד.

צפון אירלנד  היא מובלעת בריטית שתושביה  מעדיפים להשאר  תחת כנפי הממלכה הבריטית המובלעת  תופסת שישית  משטח האי כולו. את הגבול חוצים מבלי לחוש כלל. המתח והאלימות  בין  האירים הקתולים לאירים הפרוטסטנטים התפוגגו  והשקט והשלווה חזרו לאיזור. הבירה בלפסט שהתפרסמה בתקריות הדמים שארעו בה, היא היום   עיר תעשייתית שבה מספנות ענק  בהן נבנתה  האנייה טיטאניק. בעיר בנינים מפוארים  ופאבים פופלאריים.

צפון אירלנד משופעת באתרי נוף. המפורסם בהם הוא מסילת הענקים. אגדה עממית מספרת על ענק בשם מק קול שרצה לבקר את אהובתו באי השכן מבלי להרטיב את רגליו במימי האוקינוס הקרים. מה עשה? ללא הסוס  ובידים חשופות חצב בסלע וסיתת עמודים דמויי משושים. הוא השקיע אותם במים  כשהם צמודים זה לזה ובנה גשר  לתפארת. על מסילת  ענק  זו פסע לביקורו  הרומנטי. כמובן שיש  גם הסבר מדעי לתופעה זו. לפני שישים מליון שנה היתה התפרצות וולקנית.הלבה הרותחת הצטננה ונחשפו עמודי המשושים.

בטרם עוזבים את האי הירוק מרימים כוס לבריאות טובה. סלונצ'ה! (לחיים).

מספר דברים חשובים לפני שיוצאים לטיול מאורגן באירלנד:

 • המטבע באירלנד הוא אירו.

 • עיר הבירה היא דבלין.

 • עונת תיירות מומלצת: חודשי האביב והקיץ: מאי- אוקטובר.

 • השפות הרשמית באירלנד הן: אירית ואנגלית.

 • טיפ באירלנד: נהוג לעגל למעלה למספרים שלמים ולא יותר.

 • שקעי חשמל באירלנד: יש צורך במתאם, השקעים באירלנד שונים ולא מתאימים לתקעים של מוצרי החשמל הישראליים.

 • עישון באירלנד: באופן דומה לישראל.

 • קניות: מומלץ לבצע את הקניות ברשתות הכולבו הגדולות: Penneys ו- Dunnes, המוכרות במחירים הזולים ובמגוון הרחב בחנויות.

 • סקוטלנד - חלקה הצפוני של הממלכה המאוחדת

טיול לסקוטלנד

הביקור  באירלנד  שזור לעתים  מזומנות בביקור  בסקוטלנד השכנה.(ואפשר גם  בסדר הפוך) ספינת מעבורת  חוצה את   "תעלת האוקינוס" שמפרידה  בין השתיים. סקוטלנד היא חלק מהממלכה המאוחדת,  ושוכנת בחלקו הצפוני של  האי  הבריטי  הגדול. 

אמרת  סקוטלנד אמרת סקו'ץ. הלא הוא  הויסקי  בעל הארומה המיוחדת  שרכש לו מוניטין בעולם. אולם סקוטלנד היא לא רק ויסקי וגם לא רק המדינה בה  גברים לובשים חצאיות משובצות.  סקוטלנד היא  הרבה יותר מכך. יש בה שפע  אגמים  כחולים, מפרצים אין ספור, רכסי  הרים נישאים,ערים עתיקות ופלגי מים זכים. לאכזבת המטיילים-המפלצת באגם  לוך שהופעותיה  הפומביות, אם היו כאלה  היו ספורות,  בעצם לא היתה ולא נבראה.  יתכן והמציא אותה סקוטי שיכור שלגם ויסקי יתר על המידה. אבל אגדות אי אפשר  לנפץ ועדיין  התיירים מחפשים את עקבותיה  האבודים.

היהלום שבכתר היא הבירה אדינבורו. העיר נחשבת ובצדק לאחת הערים היפות בעולם. מיקומה- על שבע גבעות צופות  אל הים.בניניה  מפורסמים ונזכיר את הנודעים בהם:   הארמון המלכותי ומצודת העיר שחולשת על סביבותיה  והפרלמנט החדש.  רחובות רבים מרוצפים אבן,ממחישים את סגנון העבר.שדרת פרחים נפלאה,פרינס, מפרידה בין שני חלקי העיר, העתיק והחדש.  אדינבורו  היא המרכז  התרבותי.  המרכז הכלכלי של ארץ הסקוטים הוא  הכרך הגדול  בסקוטלנד, גלזגו.

סקוטלנד משופעת בטירות  עתיקות, דוגמת בלייר,משכנה של משפחת אוטול זה שבע מאות שנים. בחופי סקוטלנד  מצויות עיירות דייגים ציוריות כמו אינוורנס, בה התרחשה  עלילת מחזהו של שקספיר, מקבת.  מזקקות ויסקי וכפרים  פורחים.

סקוטלנד  היא ארץ מקסימה ויפהפיה  אולם מקסימים לא פחות הם הסקוטים החביבים והאדיבים. ביקור בארץ הסקוטים הוא חוויה שאין להחמיצה.

מספר דברים חשובים לפני שיוצאים לטיול מאורגן בסקוטלנד:

 • המטבע בסקוטלנד הוא לירת שטרלינג.

 • עיר הבירה היא אדינבורו.

 • עונת תיירות מומלצת: מאי עד סוף ספטמבר.

 • השפות הרשמית בסקוטלנד הן: סקוטית ואנגלית.

 • טיפ בסקוטלנד: אם נהנת מהשירות שקיבלת כדאי להשאיר טיפ של 10% לנותן השירות.

 • שקעי חשמל בסקוטלנד: כדאי להצטייד במתאם לתקן הבריטי. השקעים הם מסוג G בעל שלוש כניסות.

 • עישון בסקוטלנד: העישון אסור במקומות ציבוריים בסקוטלנד.

 • קניות: בסקוטלנד מרכזי קניות רבים בהם מגוון מותגים נבחרים.

  Thank you! Your submission has been received!

  Oops! Something went wrong while submitting the form