מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה

  • גאורגיה בטיול מקיף מלא גדוש ומיוחד
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   כולל הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך (TKT)

   טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (ביום ההגעה והעזיבה בהתאם לשעת הטיסה) על פי תוכנית הטיול, כולל: חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים חוויתית נוספת. כולל הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך וכן סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) ביום השביעי לטיול

  • גאורגיה כולל חבל סוונאטי המסתורי
   משך הטיול:
   10 לילות - 11 ימים

   הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך - יומיים של סיור ברכבי שטח (TMT)

   כולל חבל סוונטי המסתורי הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך יומיים של סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) ביום השישי והתשיעי לטיול טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב כולל: חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • גאורגיה בטיול מיוחד
   משך הטיול:
   6 לילות - 7 ימים

   כולל באטומי לחופו של הים השחור וחבל סוונטי המסתורי (BMT)

   טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (כאשר ביום ההגעה והחזרה לארץ בכפוף לשעות הטיסה) על פי תכנית הטיול. יום של סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) כולל: חצי פנסיון

  • גאורגיה וארמניה - בטיול מקיף ומיוחד
   משך הטיול:
   10 ימים 9 לילות

   כולל הקווקז הגבוה כולל: חצי פנסיון (TYT)

   טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות) על פי תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

  • ארמניה בטיול מקיף ומיוחד כולל הדרום הבתולי
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   כולל: חצי פנסיון (YSY)

   בטיול מקיף ומיוחד כולל הדרום הבתולי, תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, עפ"י תוכנית הטיול ׁׁׁ(מלבד ערב ההגעה).


טיול לגאורגיה - טיול לחלקת אלוהים הקטנה !

 

תודה לנוסע נתן קפלן ששיתף בחוויותיו

תושביה של גאורגיה מספרים ...

כאשר חילק אלוהים את הארץ לבני האדם ,הגיעו כולם לבקש את חלקם מלבד הגאורגים ששתו יין ,שמחו ורקדו כל אותו הלילה. משראו בבקר שלא קבלו נחלה פנו לאלוהים ושאלו מדוע ?
ענה להם ,היכן הייתם אתמול כשכל תושבי העולם הגיעו ? אמרו לו חגגנו לכבודך. תשובתם ריגשה את אלוהים והוא החליט לתת ליאורגים את החלקה ששמר לעצמו.
 

טיול מאורגן לגאורגיה טיול מאורגן לגאורגיה

אכן ארץ מרהיבה היא גאורגיה , ארץ "גיזת הזהב",

ארץ נחלי מים ,הרים גאיות נופים משכרים ושכיות חמדה באתרים ארכיאולוגים ייחודים. עיירות קטנות שכוחות ורחוקות , סמטאות צרות לצד אוטוסטראדות מהירות, עדרי כבשים גולשים מההרים, יין מובחר וצ'צה (השיכר המקומי) מציצים מכל פינה ,קסם וחוויה בלתי פוסקת.

העם הגאורגי מצאצאיו של נח ,הדת נוצרית והיא השנייה במדינות תבל (אחרי ארמניה) שקיבלה בשנת 337 על עצמה את הנצרות לאחר הגעתה של נינו  הקדושה בהשראתה נעצרה הפגניות .

עיר הבירה טביליסי הוקמה לפני כ 1500 שנה ע"י אבי האומה המלך ואחטאנג גורגאסאלי .

שטחה של גאורגיה גדול פי 3 מישראל והיא משתרעת בין הים השחור ממערב  לאזרבייג'אן ממזרח , בין רוסיה והרי הקווקז הגבוה מצפון לבין טורקיה וארמניה מדרום.
מיקומה בין יבשת אירופה לאסיה, היה צומת דרכים בסעיפיה של "דרך המשי" ,עובדה שהביאה כובשים זרים וממלכות שחשקו בחבל ארץ זה. שבטים מצפון ,פרסים ממזרח, מקדונים ורומאים ממערב , ערבים וסלג'וקים ,מונגולים ורוסים מצפון , תקפו את גיאורגיה לאורך הדורות , השאירו שובל של הרס וגם בניה לאורכה ולרחבה של המדינה.

נופה של גאורגיה עשיר ומגוון, רכס הקווקז המתנשא לגובה של 5047 מ',סוגר עליה מצפון , את מרכזה חוצים נחלים ארוכים כמו המתקבארי , תחילתו בטורקיה חוצה את טביליסי ואזארביג'אן ונשפך לים הכספי , נהר הארבגבי החוצה את המדינה ונהר הריוני הזורם מערבה ונשפך לים השחור. גם נוף מדברי יש בגיאורגיה באזור הגבול עם אזארביג'אן.

עם נחיתתנו נעבור לבירה טיביליסי ,עיר מרהיבה המשלבת בתוכה מבצר עתיק החולש על העיר כנסיות מרהיבות ,מרחצאות גופרית בני 1000 שנה ויותר ,לצד מונומנטים מודרניים מרהיבים שנבנו במאה ה 20.

במהלך הטיול נעלה ב"דרך הצבאית" ,אחת מדרכי הנוף המרהיבים שיש , לכוון הרי הקווקז . נחלוף על אגם זינוואלי מצודת אנאנורי וכנסיית הבתולה. נכיר את "אנדרטת הידידות"

נצא לטיול ג'יפים בלתי נשכח לכנסיית "צמינדה סמבה" בהרי הקווקז, ל"מעבר השטן" ולג'וטה ,הכפר הגבוה ביותר באירופה!

נבקר במצחתה המופלאה ,נטפס לעיר המערות העתיקה אופליסציחה ,המצויה בקרבת גורי עיר הולדתו של סטאלין . נכיר את מי בורג'ומי ,מעינות מרפא ששמעם יצא למרחוק לפני מאות בשנים.

בדרום נבקר בורדזיה ,מכלול של מאות חדרים כולל מבוכים כנסיות ומבוכים ובעוד מקומות ייחודיים לארץ זו.

טיול מאורגן לגאורגיה מלא וגדוש בתוכן ,מבוסס על חצי פנסיון לאורך כל היום ,ללא ימים חופשיים. בואו איתנו לטעום ולחוש את נפלאותיה של הארץ הקסומה - גיאורגיה.

מספר דברים חשובים לפני שיוצאים לטיול מאורגן בגאורגיה:

 • המטבע בגאורגיה הוא לארי גאורגי.

 • עיר הבירה היא טביליסי.

 • עונת תיירות מומלצת: בגיאורגיה שתי עונות שיא מומלצות: האחת בין החודשים יוני-יולי והשנייה בין החודשים ספטמבר-אוקטובר.

 • השפה הרשמית בגיאורגיה היא: גיאורגית.

 • טיפ בגיאורגיה: טיפ של 10% יתקבל בברכה.

 • שקעי חשמל בגיאורגיה: השקעים דומים לתקינה של האיחוד האירופי מסוג C  עם שתי כניסות.

 • עישון בגיאורגיה: החוק הגיאורגי מאפשר למסעדות וברים להתיר עישון כל עוד העובדים מעל גיל 18 .

 • קניות: בטביליסי פרוסים קניונים עם מיטב המותגים. השוק המקומי, העיירות והכפרים במדינה מספקים מגוון מאכלים אותנטיים ותוצרת מקומית .

טיול מאורגן לארמניה - ארץ ציורית של הרפתקה ואגדות

חלק משרשרת הרים שנקראת הרמה הארמנית הממוקמת בשיפולי מערכת הרי ההימלאיה.

ארמניה משתרעת על שטח של כ 30,000 קמ"ר , כ 3 מליון תושבים, ארץ הררית המהווה.

ארץ יפה עם אנשים חרוצים והיסטוריה תרבותית נדירה ,למעשה המדינה הנוצרית הראשונה בעולם (301 לספירה) . ארמניה נמצאת בקווקז הדרומי אחת המדינות הקטנות ביותר מבין הרפובליקות הסובייטיות לשעבר. גובלת בצפון עם גיאורגיה, במזרח עם אזרבייג 'ן, איראן בדרום, וטורקיה במערב.

ארמניה יעד מרתק ומסקרן, אומה עתיקה ,מונומנטים מרשימים ויצירות מופת מלווים את הטיול לכל אורכו. ארמניה מכונה מוזיאון באוויר הפתוח. ישנם כ -40,000 מונומנטים ההיסטוריים המפוזרים ברחבי המדינה.

באתרים בארמניה ישנן נקודות ציון היסטוריות רבות ואטרקציות טבעיות לא מעטות : אגם "סבאן" אליו מתמזגים 28 נהרות , יערות של דיליג'אן, הר האררט ( 5165 מ'),עליו נחה תיבת נוח המקראית ,מצוי למרגלות מנזר חור-ויראב ,אמנם ממוקם בטורקיה אך הפך סמל לאומי של ארמניה. הפסגות המושלגות מהוות רקע יפיפה לירוואן הבירה המונה כ 1.5 מיליון תושבים , עיר מודרנית שוקקת חיים. 

במרכז ירוואן ,מהערים העתיקות בעולם, כיכר הרפובליקה ,כיכר צבעונית המושכת אליה מידי ערב אלפי מטיילים ומקומיים ,שבאים לחזות במזרקות הצבעוניות על רקע מוסיקה ייחודית ומלהיבה ,סביבה משרדי הממשלה, גלריות ומוזיאונים ,תיאטרון, רחובות מודרניים ,חניות מרהיבות מסעדות ובתי מלון.
בטיול לארמניה אפשר לשוטט בירוואן לשבת בבית קפה בסגנון פריזאי ,לשמוע מוסיקת ג'אז או מוזיקה ארמנית ערבה , אפשר גם לראות מופעים מרהיבים של מחול ארמני. בעיר שפע רב של פסלים ומבנים ארכיטקטוניים מפתיעים.

האימפריה הארמנית לשעבר מהחזקות ביותר באסיה, מהים הכספי ועד לים התיכון. לאורך ההיסטוריה פלשו אליה אימפריות וכוחות זרים, ארמניה נכבשה על- ידי היוונים, הרומאים, הפרסים, הביזנטים, המונגולים, הערבים, התורכים העות'מאנים, והרוסים.
אולם היו אלו העות'מאנים שרדפו אותם רדיפה דתית, הכו בהם טבחו והשמידו למעלה ממיליון ארמנים. בארמניה , שהפכה עצמאית לאחר קריסת בריה"מ , מורשת תרבותית ייחודית ,אלפי מצבות החצ'קאר ,חלק ייחודי של המורשת הלאומית המראות דוגמא ל"רקמה באבן", אוסף הגדול העולם של 16.000 כתבי יד עתיקים .
קתדראלת זווארטנוץ שנבנתה במאה השביעית , אצ'מיאזין המרכז הדתי של ארמניה ,מקדש גארני המקדש הפגאני יחיד בארמניה, ועוד אתרים בהם ניראת אדריכלות המסורתית ייחודית.

ארמניה יפה ומיוחדת גם בקיץ גם בחורף כאשר ההרים והעמקים מכוסים בשלג .
ארמניה ארץ ציורית של הרפתקה ואגדות ,צמחיה ירוקה ,תות ודובדבן, ארץ של נופים מרהיבים ואנשים טובים חביבים שיאוצו לסייע בכל שידרשו.

 

חברת "פגסוס" מציעה טיול הכולל את המקומות המרהיבים ,היפים והמופלאים ביותר שיש בגיאורגיה וארמניה,
וכמובן את הטעמים וניחוחות המטבח הגיאורגי העשיר ,את המוסיקה והריקודים  שהם חלק בלתי נפרד מאורח החיים השמח של הגיאורגים  שאוהבים לחגוג בסעודות עשירות .
ל"פגסוס" חבורת מדריכים מיומנים ,המכירים היטב את רזי הארץ היפה ,בעלי ידע נרחב שיהפכו את הטיול לחוויה אדירה ובלתי נשכחת.

 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form