מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לרומניה

  • טיול מאורגן לרומניה עם הקרפטים
   משך הטיול:
   10 לילות – (11) 10 ימים

   כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (BTB)

   תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט ימי הטיסות) ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל חמי פנסיון= 9 ארוחות ערב לכל אורך הטיול לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-$125 לנוסע/ת!

  • טיול מאורגן לרומניה בטיול קולע ומלא
   משך הטיול:
   8 ימים 7 לילות

   כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (BSP)

   תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד יום ההגעה), כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-90$ לנוסע/ת!

  • טיול מאורגן לרומניה
   משך הטיול:
   7 לילות -8 ימים

   כולל חצי פנסיון לאורך כל הטיול (BDP)

   תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול לתשומת לבכם – סך כל הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל-100$ לנוסע/ת!


עגלות  עץ עמוסות חציר בדרכים כפריות, מצודות מבוצרות היטב מעל כפרים שלווים והמון בבושקות עטופות במטפחת ראש מובילות את הפרה הבודדת חזרה מן המרעה. ארץ של מסתורין  שגבורה המיתולוגי דרקולה האציל הערפד מתקשר להיסטוריה של נסיכים אכזריים אשר כפו משמעת ברזל על נתיניהם ועל אויביהם.

כמו נסיעה אחורה במכונת זמן כך הוא הטיול המאורגן לרומניה. ארץ יפיפיה בנופיה  מצפון ועד דרום. שפע של מים באגמים ונהרות. מנוקד בערים  מדיאבליות  כמו  סיגישוארה וסיביו בהן נהלך מוקסמים בסמטאות פתלתלות בין ככרות מלאות בתי קפה  וברים. בכפרים חסרי המים הזורמים נהנה משאיבה בבאר מים חיים. בצל כנסיות ישבו זקני הכפר ונשיהם מנהלים את העולם ומתבוננים בתמהון בחבורת התיירים שפלשו אל השלוה  הבלתי מופרעת.

טיול מאורגן לרומניה טיול מאורגן לרומניה

היסטוריה שווקים ואוכל

היסטוריה פתלתלה אשר הביאה למרקם אתני שבו חיים ביחד רומנים צאצאי גרמנים שיושבים כבר 800 שנה ברומניה והונגרים יחד עם צוענים עוטי מגבעות שחורות רחבות שוליים וצועניות לבושות בבגדים צבעוניים מוקפות בעדת ילדים.

בשווקים שפע של פרי וירק ובמסעדות מגוון גדול של מאכלים. צ'ורבות חמצמצות ומאכלי בשר מלווים בממליגה הנצחית והקינוחים... מה ידמה לפאפנאש - הסופגניה הקסומה מלאת פירות היער ומכוסה בהר של שמנת לבנה.

גם הגרון לא יחסר בטיול לרומניה. בירה מצוינת ויין מעולה והעיקר צויקה שורפת  ופאלינקה עדינה. וכל הטוב הזה בעם מכניס אורחים ושמח התדעו כי הם המציאו את ה "הורה" ריקוד שאנו בטוחים שהוא המצאה שלנו...

ביקור בבוקרשט

בבוקרשט הבירה נלמד פרק חשוב על התקופה הקומוניסטית. ועל עלילות הדיקטטור צ'אוצ'סקו אשר במחיר הרעבת עמו השאיר מבני ושדרות מגלומניות. נעקב מקרוב אחר מהלך המהפכה אשר החזירה לעם הרומני את חירותו..העיר שנקראה בעבר "פאריז של המזרח" מתגלה ביופיה בבנינים אשר שופצו חזיתותיהם בשדרות ופינות חבויות. אחת הערים הירוקות באירופה עטופה בפארקים ואגמים.יחד עם רחובות מודרניים ומרכזי קניות יפיפים מלאי כל טוב.

הרי הקרפטים

נופי הרי הקרפטים הנישאים ירוקים ביערות צפופים ובאפרי מרעה ברמת טרנסילבניה. עיירות סקי אשר בקיץ מלאות מטיילים אשר מטפסים בשבילים אל הפסגות היפות או מנצלים את הרכבלים לנקודות התצפית.

הארץ מלאה ביהדות ללא יהודים... כמעט.. בהרבה כפרים או עיירות בית כנסת שמור לדורות או בית עלמין עתיק אשר נשמר על ידי הגויים לזכרה של קהילה ענקית שהייתה ברומניה הגדולה עד מלחמת העולם השניה.

צפון רומניה

בצפון שלוב מקסים של דת ואומנות במנזרים המצוירים של מחוזות מולדובה. ציורי קיר מרהיבים מכסים את כל קירות הכנסיות פנים וחוץ למען ההמונים הבערים אשר היו באים לספוג וללמוד שכר ועונש אלהי מהו.

טיול מאורגן לרומניה יפגיש אותנו עם העם הרומני במפגש אינטימי ולא מרוחק. נטעם נחוש נשמע ונריח את ריחות הכפר והעיר והחוויה הרומנית תשאר חקוקה זמן רב אחרי תום הטיול.

דברים שחשוב לזכור לפני טיול מאורגן לרומניה:

  • המטבע ברומניה הוא לאו רומני (LEU).

  • עיר הבירה - בוקרשט.

  • שפות מדוברות ברומניה: השפה המדוברת היא רומנית.

  • טיפ ברומניה: לא נהוג להשאיר טיפ בדרך כלל. אך במידה וקיבלת שירות טוב נותני השירותים ישמחו לתשר צנוע עבור פעילותם.

  • שקעי חשמל ברומניה: תקע בעל שני פינים מתאים גם לשקעים ברומניה. שקע בעל שלושה פינים אינו מתאים ויש להצטייד במתאם.

  • עישון ברומניה: רומניה העבירה תקנות נגד עישון אך עדיין ניתן לראות מעשנים בבארים, מסעדות ובתי קפה.

  • עונת תיירות מומלצת ברומניה היא בין אפריל לאוקטובר.

  • בירת הקניות של רומניה היא עיר הבירה שלה בוקרשט. שם יש רשתות בינלאומיות לצד מותגים מקומיים.

  Thank you! Your submission has been received!

  Oops! Something went wrong while submitting the form