מספר טלפון
03-6374000

סלובניה טומנת בחובה אוצרות טבע המאפיינים את אירופה כולה. בשטח הדומה לזה של ישראל תטיילו בין הרים נישאים, אגמים, נהרות ויערות. ואל תפספסו את מערות הנטיפים המרשימות

מיקומה של סלובניה בין איטליה, קרואטיה, אוסטריה והונגריה הוא כבר הבטחה לטיול יוצא דופן ביופיו. קריאה בסיסית ביותר על מבנה הגיאולוגי והגיאוגרפי של אירופה וברור שיש כאן רכסי הרים ירוקים, עמקים רחבי ידיים והרבה נהרות ואגמים.

מצד שני, רוב האנשים המטיילים בסלובניה בדרך כלל עושים זאת לאחר טיול אחד לפחות באירופה, ולכן הנוף נראה קצת מוכר. אבל בסלובניה תוכלו לראות את כל הנופים האופייניים לאירופה על שטח קטן יחסית. זה נכון גם למגוון הטבעי הרב וגם לאנשים המיוחדים שתפגשו. בליל של שפות אירופאיות תשמעו במהלך טיול ולאחר מכן גם הנופים המגוונים יראו לכם כאילו נלקחו כל אחד מהמיטב של מדינה אחרת. הרים מרשימים בצפון, חופים קסומים ובין כל אלא שלל אגמים עצריי נשימה וכפרים ציוריים להפליא.

על שטח הזהה לשטחה של ישראל חיים בסלובניה רק רבע ממספר התושבים בישראל - פחות ממשני מיליון תושבים, טיול בסלובניה ממחיש זאת היטב, כשבעת סיור באזורים טבעיים ויפים לא פוגשים כמעט באנשים. מעל 10% מתושבי המדינה גרים בבירה ליובליאנה, שבביקור בה ניתן להרגיש את הרוגע והשלווה וגם את הרמז להמשך טיול בסלובניה, קפה על גדת נהר החוצה את העיר, הליובליאניצה.

כשתצאו מהעיר ותתחילו את החלק הכפרי יותר של הטיול, בלד היא יעד שאתם לא רוצים לפספס. רק שעה נסיעה מהעיר הגדולה ואתם בליבו של אזור ציורי. למרגלות העיירה אגם גדול, שמי הטורקיז שלו והאי הקטן שבמרכזו משווים למקום קסם רב והופכים אותו לאבן שואבת לאמנים, ולאנשי רוח. המקומיים מודעים היטב לערך הנופי ועושים מאמצים רבים לשמר את היופי הזה, אפילו במחיר של איסור כניסת סירות מנוע לאזור האי. העיירה בלד היא ה-מקום לעצור רגע וליהנות משקט ושלווה, שעה או שעתיים הפסקה וניתן לצעות לאחד משוליי העיירה והלינות מנוף קסום, שקט עמוק, אוויר נקי והמון חמצן, בדיוק המקום למדיטציה ולאהבה.
 

טיול מאורגן לסלובניה

 
הסלובנים אוהבים את ארצם ואוהבים לטייל, והם עושים מאמצים רבים לשמור על הטבע. הפארק הלאומי טריגלב הוא הפארק היחיד הרשמי בסלובניה. הפארק כולל את רוב רכס האלפים היוליאניים של סלובניה והוא בגודל ארבעה אחוזים משטח המדינה כולה. ההר הנמצא במרכז השמורה שנקראת על שמו הוא גם ההר הגבוה במדינה, ומתנשא ל-2,864 מטר. נופו משמש השראה לסמל המדינה עם שלשה שפיצים חדים וגלי ים מתחת.

בשולי הפארק הלאומי ממוקם האגם הגדול ביותר, אגם בוהיני. צבעי האגם על רקע ההרים מסביב נותנים למקום חזות אגדתית ממש ומהווים את מרכז הטיולים והנופש במדינה ואתר מושך לכל חובבי הנוף והטבע.  

מעבר לאגמים, לנהרות ולימים הנמצאים בכל פינה ולחופים הלא רבים אך היפים, בסלובניה ישנם גם מערות ענק שנוצרו כתוצאה מהמסה קרסטית, זוהי תופעת טבע ייחודית ומרהיבה הגורמת למינרלים במים למוסס את הסלע וליצר מערות נטיפים גדולות ומיוחדות.

כדאי להשקיע קצת זמן בחקר תופעה זו, ומומלץ לבקר במערות שקוציאן - מערכת מערות מחוברות ומרהיבות בגודל הנטיפים ובתחתיתן אגמים קסומים.

גולת הכותרת של תופעת הקרסט במדינה ואחד מהמרכזים באירופה היא מערת פוסטוינה, זוהי מערכת מערות שאורכה יותר מ-20 ק"מ. המערות תועדו לראשונה במאה ה-17, לקראת ביקור פרנץ הראשון, קיסר אוסטריה ולאחר עוד בערך 100 שנים ועוד הכנות הן נפתחות רשמית למבקרים שמאז לא מפסיקים להגיע לראות את הפלא. לפני כמה עשרות שנים הותקנה תאורה במערות ולאחר מכן התחילו להפעיל בהן רכבת. כיום חלק גדול מהמערות פתוח לקהל ובחלק הסגור שומרים על הטבע ועל בתי הגידול הביולוגיים, הטמפרטורה קרירה ומרעננת ואת שאר ההפתעות תגלו מתחת לאדמה.

 

 

לכל הטיולים המאורגנים בסלובניה

 
כל הזכויות שמורות לפגסוס תייירות ונסיעות בע"מ

ט.ל.ח

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form