instagram facebook
מספר טלפון
03-6374000

ד"ר רות אפלבום

ניסיון מקצועי:
משנת 1984
מדינות:
איחוד האמירויות הערביות, ארגנטינה, ברזיל, ספרד, פורטוגל, צ'ילה

קצת עליי - תולדות חיים

2_3 נולדתי בפרדס חנה.
2_3 למדתי תואר ראשון ושני באוניברסיטת תל אביב.
2_3 תואר שלישי באוניברסיטת בן גוריון.
2_3 שנים רבות (כעשרים שנים לסירוגין) חייתי עם משפחתי בארצות שונות בעולם. (פרו ברזיל ארגנטינה מקסיקו וספרד) למדתי את מנהגיהם של בני המקום, שמעתי את הדרשות בבתי התפילה שלהם וחייתי כדרכם את היום יום. חברי הרבים ברחבי העולם הם בני תרבויות ודתות שונות והם הרווח הגדול לו זכיתי .

המוטו שלי

"במסע אינך רק עובר בדרך, עליך לתת לדרך לעבור דרכך".

נסיון מקצועי והכשרה

2_3 מנהלת מכירות חברת תעופה ברזילאית ואריג
2_3 מנהלת לשכת מסחר פרו ישראל
2_3 מומחית לאמנות אסלאמית, חוקרת המתמחה במפגש בין שלוש התרבויות יהדות, אסלאם ונצרות.
2_3 מרצה ומלווה טיולים בדגש אמנות והיסטוריה בספרד פורטוגל ברזיל ארגנטינה וצ'ילה.

מדינות בהן אני מדריכה טיולים מאורגנים

דרום אמריקה - ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל 
אסיה- איחוד האמירויות 

מדוע אני אוהבת להדריך טיולים באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות היא יעד שמכיל את כל תחומי הידע והמחקר שלי. תרבות היסטוריה אמנות ואדריכלות אסלאמית. היא מדינה שרגלה האחת נטועה עמוק בתרבות השבטית ורגלה השנייה בתרבות האסלאם ומבטה נישא קדימה אל העתיד ויש לה חזון ויש לה אסטרטגיה. התרבות החזותית שלה מספר את סיפורה המרתק כמי שמבקשת להוביל מהלכים גלובליים מרחיקי לכת, מה שעושה אותה יעד מרתק מבחינתי.   

2_3 לכל הטיולים המאורגנים באיחוד האמירויות

 

מדוע אני אוהבת להדריך טיולים בדרום אמריקה 

ארגנטינה זה קודם כל נופי בראשית עוצמתיים ומשנים תודעה. ארגנטינה זה אנשים מעורבים ודעתניים. ארגנטינה זה שילוב קסום בין אירופאי ללטיני. ועל האוכל כבר דיברנו? הכי שיש..
צ'ילה זה טבע עוצר נשימה. זה מרחבים עצומים . זה ריח של הסקה בעץ (חימום ובישול) ..זה קבניות עץ קסומות זה פינגווינים חמודים והיסטוריה מציתה דמיון.
חייתי בריו דה ז'ניירו שמונה שנים בהם הייתי מרותקת למקום ואורחותיו. למדתי להכיר את בני המקום, קראתי את הספרות שלהם, הקשבתי למוזיקה הנפלאה שלהם אכלתי את מגוון המאכלים שלהם.. והתאהבתי בארץ ובתושביה.

 

2_3 לכל הטיולים המאורגנים בדרום אמריקה 


מדוע אני אוהבת להדריך טיולים בפורטוגל

פסל המגלים שבבלן מייצג מבחינתי את הד.נ.א. של פורטוגל. דמויות חשובות מההיסטוריה שלה ניצבות משני צידי מפרש אניה. פסל מרשים עשוי לתפארת מזמין אותנו להיכנס לתוכו לעלות למעלה, לצאת אל נוף פנורמי להתבונן בו עד האופק. פורטוגל היפה מזמינה את המטיילים בה להשתתף בחוויה. היא מציגה את הישגיה כהישגי האנושות כולה. אני אתם והם. ובזה ייחודה. צנועה נדיבה ויפה שבהווייתה יצירתיות ועוצמה.

2_3 לכל הטיולים המאורגנים בפורטוגל

 

מדוע אני אוהבת להדריך טיולים בספרד

ספרד היא מקור השראה גדול מבחינתי. שתי עבודות המחקר שלי (MA, PhD) עוסקות בתרבותה. האחד באמנות המודחרית (אידיליה או אידאליזציה של רב תרבותיות), והשנייה בבית הכנסת של שמואל הלוי בטולדו (מנהיג יהודי ופטריוט היספני). השנים בהם גרתי במדריד הותירו בי זיכרונות רבים. את המטיילים איתי אני לוקחת אל הראש ואל הלב של המקום תרתי משמע, דרך פסיפס שחלקיו אומנות היסטוריה מוזיקה גסטרונומיה ואופנה שמתחברים לתמונת עולם מיוחדת במינה.

2_3 לכל הטיולים המאורגנים בספרד 

המלצות מטיילים

כמות ההמלצות הן אינן מדד לטיבו של מדריך אלא איכותן. שימו לב שכל מדריך בין אם הוא מדריך בתחילת דרכו או בין אם מדריך של 20 שנה, הוא מדריך איכותי, בהתאם למטענו האישי וכמובן לזיהוי שלו עם עקרונות פגסוס עליהם אנו שוקדים, מלווים ומכווינים כל מדריך המוציא טיול בפגסוס.

המלצות מטיילים מהעבר הן כלי חשוב למטייל, אך היותר חשוב הוא יכולתה של פגסוס להכווין את מדריכיה בין אם מנוסים יותר או בין אם מלאי אנרגיות יותר וכו'...

בפגסוס כל מדריך היוצא לטיול בהתיחסותו הוא כאילו ומדריך את טיולו הראשון!

  

מכתבי תודה

שטנו בקטמרנים ודוגיות דייגים. ראינו פומות וקונדור לא סליחה ראינו לאמות שועלים מפזזים ועוד חיות ונצורות וגדמי עצים מפוסלים ואגמים ירקרקים שובי לב. עמדנו נפעמים מול מפלי בראשית ולא נמשיך כי תקצר היריעה ויתארך הזמן עד אין קץ
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לברזיל, ארגנטינה, צ'ילה
 • בתאריך
  26/03/2020
היינו בנופים מדהימים חווינו חוויות נהדרות ואני מאמינה שהיתה לך יד ורגל בכך. הצלחת לנווט את הקבוצה הקטנה שלנו בכישרון במקצועיות רבה עם תשומת לפרטים הקטנים של כל אחד ואחת מאיתנו...
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לברזיל, ארגנטינה, צ'ילה
 • בתאריך
  12/02/2020
בעלת ידע רחב הקשור לדרום אמריקה! רות העצימה את הטיול והפכה אותו לחוויה לבלתי נשכחת. תחת מנהיגותה השקטה ואופייה הנינוח הקבוצה תפקדה בצורה יוצאת מן הכלל!
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לברזיל, ארגנטינה, צ'ילה
 • בתאריך
  03/12/2019
את אוהבת אדם, מכילה את כל חברי הקבוצה! מי ייתן וירבו מדריכים כמוך! שכל רצונם לתת ללב המתבונן, להרגיש, להתרגש ולפתח סקרנות להיסטוריה, לתולדות האמנות ולאדם.
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לספרד
 • בתאריך
  13/10/2019
מילות הערכה לך רות המדהימה והמקסימה, ששיתפת אותי בידע רב והצלחת להעביר אותו בחן ובנעימים והעיקר בסובלנות מדהימה. למדתי להכיר מדריכה מקצועית, אחראית, מסורה, אכפתית ואמפתית. הפגנת ידע רב ובקיאות מרשימה על אתריה הקסומים של דרום ספרד
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לספרד
 • בתאריך
  13/10/2019

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form