instagram facebook
מספר טלפון
03-6374000

דידי אפלבום

ניסיון מקצועי:
משנת 1984
מדינות:
איסלנד, ארגנטינה, ברזיל, טורקיה, מקסיקו, ספרד, פרו, צ'ילה

קצת עליי - תולדות חיים

2_3 נולדתי וגדלתי בקיבוץ סעד.
2_3 לאחר טיול ארוך בדרום אמריקה התחלתי להדריך טיולים ליבשת.
2_3 משנת 1996 התגוררתי ועבדתי בפרו, ברזיל, מקסיקו וספרד.
2_3 בשנות שהותי בחו"ל ארגנתי וליוויתי עשרות קבוצות של מטיילים לארץ.

המוטו שלי

להכיר, להבין ולהרגיש זה הרבה יותר מלראות.

נסיון מקצועי והכשרה

2_3 בוגר תואר ראשון בלימודי אמריקה הלטינית וגאוגרפיה באוניברסיטה העברית.
2_3 תאר שני במנהל עסקים במכללה למנהל בראשון לציון.
2_3 מדריך טיולים משנת 1984.
2_3 הקמתי וניהלתי את מערך השיווק של חברת תיירות גדולה.
2_3 מנהל פרויקטים בדרום אמריקה.

מדינות בהן אני מדריך טיולים מאורגנים

דרום ומרכז אמריקה - ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, פרו ומקסיקו

אירופה - איסלנד, ספרד

אסיה - טורקיה

 

מדוע אני אוהב להדריך טיולים בארגנטינה ברזיל פרו וצ'ילה

ברזיל - מדינה ענקית בה השונה בין הקצוות רב על המשותף ובכל זאת היא מתקיימת כיחידה אחת. אני אוהב להנגיש למטיילים את המשותף והשונה ולחוות בכל פעם מחדש את האנרגיות והשמחה שקיומם אינו תלוי במעמד או מצב כלכלי.

צ'ילה - המדינה הארוכה והצרה מתפרשת על פני אזורי אקלים וגובה המייצגים כל מה שיכול להתקיים מחוץ לאזורים הטרופיים. עוצמת הטבע וגווניו הרבים הם חוויה מפעימה בכל ביקור מחדש.

פרו - לפני כחמש מאות שנה התרחש מפגש בין שתי תרבויות שלא הכירו זו את זו ולא הבינו זו את זו. המפגש לא היה אירוע חד פעמי ובמובנים רבים נמשך עד היום. בפרו מתקיימות עד היום שתי מערכות מקבילות זו הכפרית שתנודות הנסדא"ק לא מגיעות אליה, וזו העירונית, תעשייתית שמחוברת לכלכלת העולם. כשהאירוע התרבותי הזה קורה מול עינינו על רקע נופי החוף המדברי, ההרים המושלגים והג'ונגלים הירוקים, מובטחת למבקר חוויה שאין דומה לה.

ארגנטינה - ארגנטינה היא מדינה של ניגודים. בין הפמפה הצחיחה למישורים הפוריים. בין נופים עוצרי נשימה למישורים חד גוניים. ביון חוות רחבות ידיים לערים מלאות תרבות ומעל לכל בואנוס איירס, עיר אירופאית הנטועה בליבו של העולם הלטיני ומציעה עושר תרקותי וקולינארי שאין שני לו בעולם.

 

2_3 לכל הטיולים המאורגנים בדרום אמריקה 

מדוע אני אוהב להדריך טיולים במקסיקו

מקסיקו - למקסיקו היסטוריה של תרבויות עתיקות שלמרות שהחלק החומרי שלהן מצוי כיום קבור באדמה או באתרים ארכיאולוגיים, ברחוב ובחיי היום-יום הן נוכחות וחיות בצד התרבות החומרית המערבית. המקסיקנים גאים במורשתם. בבירה, העיר מקסיקו, פוגשים בכל יום ראשון תורים של בני נוער שיוצאים בחבורות לביקור במוזיאונים הרבים כדרך בילוי. המדינה רחבת ידיים ומגוונת בנופיה מהצפון המדברי אל הדרום המיוער ובמזרח חצי האי יוקטן המשלב את כל ההנאות - היסטוריה, ארכיאולוגיה, יערות ירוקים וחופים ששמם יצא לכל העולם. 

2_3 לכל הטיולים המאורגנים במרכז אמריקה 

מדוע אני אוהב להדריך טיולים בספרד

ספרד היא הגשר שבין המזרח התיכון לאירופה.
נופי הדרום שייכים לים התיכון וככל שמצפינים עוברים בהדרגה לנופי אירופה.
ההיסטוריה העשירה מגוונת יותר מהנופים. מקור לתרגומי הספרות הקלאסית, ערש הקבלה, מקום מושבם של חכמי ומחדשים מכל הדתות, ארץ שאיפשרה רב שיח פורה בין דתות ותרבויות. 
יקצר המקום לתאר את חשיבותה בהיסטוריה של עם ישראל ובזו של אירופה ואין טוב מלטייל בה כדי לראות, ללמוד ולהבין את עושרה הרב.

2_3 לכל הטיולים המאורגנים בספרד 

מדוע אני אוהב להדריך טיולים בטורקיה

טורקיה שימשה בעבר כמרכזן של שתי אימפריות שהשפעתן ניכרת באזורינו עד היום. ההיסטוריה של טורקיה מהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של ארץ ישראל ואף של עם ישראל בהיות האימפריה העות'מאנית יעד לרבים ממגורשי ספרד שמצאו בה בית חדש ושגשגו בסביבה הפלורליסטית שהנהיגה.
עם היסטוריה עשירה, טבע מגוון, נופים מרתקים ותופעות ייחודיות, טורקיה היא יעד תיירותי מרתק ומהנה.

2_3 לכל הטיולים המאורגנים בטורקיה

מדוע אני אוהב להדריך טיולים באיסלנד

איסלנד - המרתק באיסלנד הוא גילה הצעיר בכל המובנים. האי בן 'רק' 20 מיליון שנה - תינוק במושגים גיאולוגים. ההתיישבות האנושית רק בת כ 1200 שנה כשאת העבר החסר משלימים סיפורי העם - הסאגות - המהוות את הקשר לתרבויות עתיקות יותר בסקנדינביה, אירלנד וסקוטלנד. איסלנד יושבת על קו התפר של כדור הארץ והיא המקום היחיד שניתן לצפות בפלא הזה בטיול רגלי. איסלנד היא אי פעיל געשית, פעילות שהשפיע לא אחת על כלל האנושות. זו הזדמנות לראות תהליכים שבכל מקום אחר קיימים אך לא מוחשיים ולא נגישים הן מבחינת הנוף הגיאולוגי והן מצד הנוף האנושי. 

2_3 לכל הטיולים המאורגנים באיסלנד 


המלצות מטיילים

כמות ההמלצות הן אינן מדד לטיבו של מדריך אלא איכותן. שימו לב שכל מדריך בין אם הוא מדריך בתחילת דרכו או בין אם מדריך של 20 שנה, הוא מדריך איכותי, בהתאם למטענו האישי וכמובן לזיהוי שלו עם עקרונות פגסוס עליהם אנו שוקדים, מלווים ומכווינים כל מדריך המוציא טיול בפגסוס.

המלצות מטיילים מהעבר הן כלי חשוב למטייל, אך היותר חשוב הוא יכולתה של פגסוס להכווין את מדריכיה בין אם מנוסים יותר או בין אם מלאי אנרגיות יותר וכו'...

בפגסוס כל מדריך היוצא לטיול בהתיחסותו הוא כאילו ומדריך את טיולו הראשון!

  

מכתבי תודה

בשם כל הקבוצה אנו מודים לך על טיול מהנה ומאלף הובלת אותנו במקצועיות רבה בנועם בסבלנות ומאור פנים מודים לך על ההדרכה הידע הרב שפרסת בפנינו תודה מקרב לב
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לאיסלנד
 • בתאריך
  14/09/2023
אנו מטיילי פניני איסלנד מודים לך על טיול מוצלח ביותר, הדרכתך היתה מקיפה מרתקת ומעניינת הענקת לנו מידע רב אורך הרוח שלך ותשומת הלב לצרכי הפרט ראויה לשבח מאחלים לך המשך מוצלח בטיולים הבאים
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לאיסלנד
 • בתאריך
  14/08/2023
אנו חברי הקבוצה רוצים להודות לך מקרב לב שהטיול שעברנו היה מושלם היתה חוויה מעצימה מרתקת ומרגשת הוכחת שאפשר להעביר ידע רחב ומעמיק במגוון גדול של נושאים היחס האנושי והסבלנות לכל אחת ואחת תודה
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לטורקיה
 • בתאריך
  04/04/2023
ברור לנו שבטיול הבא נבחר בפגסוס זכינו להכיר אדם נפלא מדריך ומורה ושהעביר לנו בצורה יסודית חווית טיול שרק אדם עם אהבה ונתניה יכול להעביר העשיר אותנו בידע רב נועם ההליכות שלו והחיבור האישי לקבוצה השרו אווירה נהדרת
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לטורקיה
 • בתאריך
  04/04/2023
עם הרבה נחת רוח ובעיקר עם ידע רב מקצועיות רגישות רבה ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר נהננו מכל רגע חווינו איתך המון חוויות שרנו צחקנו מעריכים ומודים
 • מכתב תודה מטיול מאורגן
  לברזיל, ארגנטינה, צ'ילה, פרו
 • בתאריך
  04/02/2023

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form