מספר טלפון
03-6374000
אבירים וימאים מעכו העתיקה ועד ראש הנקרה לסבים הורים וילדים (IFA)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

יום טיול מודרך לעיר עכו המתהדרת בהיסטוריה רציפה של למעלה מ 3000 שנים ומוזכרת עוד במקורות של מצרים העתיקה. ממלכות וצבאות רבים שלטו בעיר והטביעו בה את חותמם וביניהם מסדר אבירי הטמפלרים המפורסם שראה בעיר את בירת הממלכה הצלבנית בארץ ישראל.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • מצודת המסדר ההוספטלרי הצלבני-מתחם האבירים
  • המנהרה הסודית
  • חמאם אל באשה
  • החומות של הסראייה ובית הכלא העירוני
  • שוק עכו העתיקה
  • ראש הנקרה
  • נסיעה ברכבל

מהלך הסיור:

נצא לעכו ועם ההגעה לעיר נחל את סיורנו במתחם הארכיאולוגי של מצודת המסדר ההוספטלרי הצלבני-מתחם האבירים. המתחם מהמאה ה12 ונתגלה בטעות במחצית השנייה של המאה הקודמת. נסייר באולמות האבירים ששימשו לקליטה ואכלוס צליינים רבים, באולמות אחסון מזון, מתחם השינה. נעבור בחצר הפנימית אשר שימשה לאימונים, תפילות וחיי החברה של המסדר, את המתחם נעזוב דרך המנהרה הסודית המובילה אל מחוץ החומות של המצודה. עם צאתנו מן המצודה, בדרכי המסתור, נעלה באיזור הבאזר הטורקי. השוק שחלש על כל מרכז העיר העתיקה ובלט בחאנים הגדולים וכמובן בחמאם אל באשה המפואר, נכנס לביקור בחמאם שם נצפה בסרטון שמציג את פועלו ותולדותיו.

*צילום ישראל גלר

נמשיך בסיור בסימטאות העיר ונראה את החומות של הסראייה ובית הכלא העירוני שנפרצו ע״י חיילי המחתרות במאי 1947. משם נמשיך בסיור דרך הסמטאות אל השוק הטוב והמוכר של עכו העתיקה. נחלוף על פני הרוכלים והמסעדות בדרכנו אל עבר נקודה בה נפגשו שלושה מתוך הארבעה הרובעים ההיסטוריים של העיר: הרובע הפיזאני (Pisa) - ג׳ינובזי (Genova) והטמפלרי (Templar). כאן נמצא הפתח דרכו נכנס אל המנהרות התת קרקעיות של התקופה הצלבנית שנתגלו לראשונה רק בתחילת שנות ה 90. אנחנו נעבור במנהרה ששוקמה באופן יוצא מן הכלל ונוח למבקרים. מערכת המנהרות חיברו בעבר בין הארמון הצלבני המבוצר שבתוך העיר לבין הנמל העתיק שמחוץ לחומות. בתום סיורנו בעכו נמשיך לראש הנקרה .עם ההגעה נכנס לפארק ראש הנקרה ונרד ברכבל המשופע ביותר בעולם אל מערכת הנקרות המרהיבות שנוצרו כתוצאה מזעזועים גיאולוגיים וגלי הים המכים בעוצמה בסלע כבר מאות ואלפי שנים. נלך בשביל העובר בין חלק מהנקרות ונשמע את צליל הגלים השוברים אט אט את הסלע .במהלך הביקור נצפה במיצג אור קולי חוויתי המספר את ההיסטוריה של המקום ואת סיפור ההיווצרות של הנקרות. בתום הביקור ובסיומו של יום עשיר זה ניסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 20:30.

*צילום עוזי פז

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form