מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון = 5 ארוחות ערב (OUO)
משך הטיול:
5 לילות - 6 ימים
להורדת התוכנית

עיר המשלבת היסטוריה וחדשנות 5 לילות - 6 ימים כולל: חצי פנסיון = 5 ארוחות ערב

טיול מאורגן לאודסה - הקדמה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • אודסה: ביקור באתר הקטקומבות, רובע מלובנקי, האנדרטה לזכר יהודי אודסה, בתיהם של סופרים ומשוררים יהודיים, מדרגות פוטיומקין, מדרחוב דריבובסקיה, מוזיאון לאומנות, אזור אקדיה, בית הכנסת, הפלגה בים השחור ומוזיאון יהודי "מגדל שורשים"
  • אומן: קברו של הרבי נחמן מברסלב, ביקור בפארק סופיה, ביקור ביקב שאבו כולל טעימות וביקור במצודת אקרמן.

   * אתרים יהודיים בשבת וחגים יהודיים יתכן ויהיו סגורים ולא יהיה ניתן לבקר בהם

  מסלול הטיול לפי ימים

  יום 1: ת"א – אודסה

  נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה לאודסה, עיר הנמל השוכנת על שפת הים השחור. לעיר אופי ייחודי, הנובע מהשילוב המושלם בין תרבות עתיקה ואורח חיים מודרני, ובין חיים אורבניים שוקקים ופינות חמד שקטות ונעימות. עם הנחיתה נחל ביום סיור מלא בעיר אודסה.  נטייל ברגל במדרגות פוטיומקין, בשדרת הערמונים, נצפה על בניין האופרה המפורסם. משם נמשיך למדרחוב דיריבסובסקיה, הרחוב המרכזי בעיר. ניסע לרובע מלובנקה, רובע עולם התחתון היהודי, שקיבל את פרסומי מסיפורי אודסה של איזק בבל. נראה את האנדרטה לזכר יהודי אודסה. משם דרך בתי סופרים יהודיים מפורסמים (ביאליק, שלום עליכם, ז'בוטינסקי). בסיום הסיור העברה למלון באודסה לארוחת ערב ולינה. 

  טיול מאורגן לפולין המתחדשת

  יום 2: אודסה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול נוסף באודסה. נחל בביקור במוזאון לאומנות אשר הוקם בשנת 1899.
  במקום ישנם יצירות אומנות מעניינות מתקופות שונות. בסיום הביקור נצא מחוץ למרכז העיר. נערוך ביקור באתר הקטקומבות מתקופת מלחמת העולם השנייה.

  חזרה לעיר ונגיע לאזור אקדיה, אזור היסטורי באודסה אשר ביום ידוע בחופיו היפים ובלילה כאזור בילויים גדול. בסיום הסיור העברה למלון באודסה לארוחת ערב ולינה. 

  טיול מאורגן לפולין המתחדשת

  יום 3: אודסה – אומן - אודסה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרכנו לאומן. עם ההגעה נעלה לקברו של הרבי נחמן מברסלב.
  מסורת העלייה לקבר השתרשה עם מותו של הרבי בשנת 1811 הואיל וביקש ממאמיניו לבוא ולחגוג איתו את ראש השנה. נמשיך לסיור בפארק סופיה המרהיב אשר הוקם לפני כמאתיים שנה לכבוד סופיה, אשתו של הרוזן פוטוצקי.
  יש הסוברים כי פתגמו המפורסם של הרבי נחמן "כל העולם כולו גשר צר מאוד" נוצר בהשראת הפארק. בסיום הביקור נצא בנסיעה חזרה לעבר אודסה.
  העברה למלון באודסה לארוחת ערב ולינה. 

  טיול מאורגן לפולין המתחדשת

  יום 4: אודסה - יקב שאבו - מצודת אקרמן - אודסה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מחוץ לאודסה לביקור ביקב שאבו. הנסיעה אורכת כשעתיים לערך. עם ההגעה ליקב נחל בסיור במקום. זהו מרכז באוקראינה. במקום ישנו יקב עתיק אשר מייצר יין כבר מאות שנים. הסיור כולל טעימות של היין המקומי וביקור במוזאון המקומי במקום.
  לאחר סיור הביקור נמשיך לביקור במצודת אקרמן המתנשאת מעל הים השחור כמו אי אדיר ומבוצר, שוכנת בעיר ההיסטורית Bilhorod-Dnistrovskyi, הבנויה על מוצא נהר הדניסטר לים השחור. זהו המבצר הגדול ביותר באוקראינה והוא הוקם לפני כשמונה מאות שנים בידי הרפובליקה של גנואה, כדי להגן על דרכי הסחר החשובות שעברו בנקודה האסטרטגית הזו.
  בסיום הסיור חזרה לאודסה. העברה למלון באודסה לארוחת ערב ולינה. 

  טיול מאורגן לפולין המתחדשת

  יום 5: אודסה  

  לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור בעיר אודסה. נגיע לאזור הנמל המפורסם של העיר, הנמל הגדול ביותר באוקראינה, אחד החשובים ביותר על הים השחור, שם נעלה על הפלגה של שעה בים השחור. נמשיך בהליכה בטיילת ליד חוף לנז'רון. אחר הצהריים נמשיך לביקור במוזיאון יהודי "מגדל שורשים". מוזאון יהודי קטן ואותנטי. נבקר בבית הכנסת של אודסה (במידה ופתוח). נגיע לביקור בשוק פריווז, שוק מקומי גדול מהמאה ה-19.
  נאכל ארוחת ערב פולקלור במסעדה מקומית. העברה למלון ללינה. 

  טיול מאורגן לפולין המתחדשת

  יום 6: אודסה - תל אביב

  בהתאם לשעת הטיסה נצא ממלוננו  ונסע לשדה התעופה באודסה לטיסה חזרה לתל אביב. 
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל מתן פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
  • יש להתחשב בכך שחלק מרמת השירותים באוקראינה אינו מפותח מבחינה תיירותית ולכן שירותי הקרקע הם ברמה כללית יותר נמוכה מהמצופה בארצות המערב, כולל נסיעות ארוכות בכבישים ברמת תחזוקה נמוכה.

  Thank you! Your submission has been received!

  Oops! Something went wrong while submitting the form