מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לאיטליה פוליה, לה מרקה ואומבריה

כולל חצי פנסיון – 6 ארוחות ערב (BPR)
משך הטיול:
8 ימי טיול *מלאים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב *(פרט לימי הטיסות), כולל חצי פנסיון – 7 ארוחות ערב מחוזות פוליה, מרקה ואומבריה הינם חבלי ארץ יפים ומייוחדים אשר עדיין לא מוכרים למטייל הישראלי ועשירים בהיסטוריה, תרבות ונופים מרהיבים.

טיול מאורגן לאיטליה פוליה, מרקה ואומבריה 

טיול לאורך הצד המזרחי של המגף האיטלקי ששוכן לחופיו של הים האדריאטי מפוליה דרך אברוצו עד לה מארקה וחודר לפנים המגף האיטלקי לחבל אומבריה, טיול שמוביל אותנו למחוזות שונים, מגוונים, עשירים ומפתיעים באיטליה הפחות מוכרת.

פוליה היא העקב של המגף האיטלקי, היא מישורית ואדמתה הפורייה מניבה את כמויות שמן הזית והיין הגדולות ביותר באיטליה. יש בה ערים ועיירות תוססות. טאראנטו ובארי ערי הנמל המסחריות ושוקקות החיים , לצ'ה עם האדריכלות הבארוקית, אלברובלו ובתי הטרולי המחודדים כאילו יצאו מסיפורי אגדות, אוסטוני, לוקורוטונדו, מרטינה פרנקה ועוד ערים לבנות שמזכירות את ההתיישבות וההשפעה של היוונים בעבר באזור, כמו גם השפעה נורמנית והקיסר פרידריך השני שכל כך אהב את פוליה וחי בה את מרבית חייו כקיסר.

חבל לה מארקה מפורסם בעולם בזכות כובעי מונטפונה, עיבוד עור לתיקים וייצור נעליים יוקרתיות בעבודת יד, מסורת שעוברת מאב לבן וכמובן יין ורדיקיו הלבן, בכפרים וערים עתיקות, חופים חוליים שמלאים בתיירים איטלקים, חווה לגידול צדפות בים, נוף הררי והפסגות של מונטה סיביליני שבחורף מושלגות ומושכות להר את חובבי הסקי.  

אומבריה, פנינה בזכות עצמה, משופעת הרים נישאים וגבעות מוריקות, אגמים, נהרות, ערים ועיירות אלגנטיות ועתיקות, היסטוריה מרתקת שזורה בסיפורי דת עושר ותככים, אגדות ופסטיבלים, כנסיות רומנסקיות, ארמונות ויצירות אמנות של אמנים ידועים, נוף כפרי ציורי משובץ בחלקות מעובדות והתוצרת החל מפטריות כמהין, שמן זית, דגי שמך, עדשים משובחות, בשרים, גבינות, יינות משובחים ועוד.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם נעבור במסגרת טיול מאורגן לאיטליה פוליה, מרקה ואומבריה

 • פומפיי: סיור בעתיקות העיר
 • מחוז פוליה: טירת "קסטל דה מונטה", מערת הנטיפים, "גרוטה די קסטלנה", אלברובלו 
 • טראני: הקתדרלה הנורמאנית, אוסטוני, מרטינה פרנקה, בארלטה
 • מחוז מרקה: אסקולי פיצ'נו
 • יזי: ביקור יקב מקומי "ורדיוקיו"
 • אורבינו: ארמון דוקאלו, הבית של רפאל
 • מחוז אומבריה
 • אסיזי: בזיליקת סן פרנסיסקו, פרוג'יה, אגם טרזימנו
 • ספולטו: אמפיתאטרון רומאי, מפלי השיש, אורבייטו אליה נגיע בעזרת פוניקולר

אנו ממליצים ומציעים, כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת !

מסלול הטיול לפי ימים 

יום 1: תל אביב – רומא – עתיקות פומפיי – חבל פוליה

נפגש בנתב"ג לטיסה רומא. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה באוטובוס דרומה בדרך "אוטוסדרטת השמש" שהיא הכביש הראשי בין רומא לנאפולי. נגיע לביקור מעניין בעתיקות פומפיי, שנקברה תחת שכבות של אפר וולקני בהתפרצות אדירה של הר הגעש וזוב. נראה את התיאטרון העתיק, האודיאון, הרחובות הראשיים וחנויות היוקרה של פעם, וילות של עשירי העיר ומאפיות לחם. לאחר סיום הביקור נמשיך בנסיעה אל עבר חבל פוליה. בדרך באם הזמן יאפשר נעצור לביקור קצר בעיר אלטמורה. לקראת ערב הגעה לאזור העיר בארי למלון שבו נלון במשך 3 הלילות הקרובים. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאיטליה, פוליה, מרקה ואומבריה

יום 2: ביקור במערת הנטיפים - מרטינה פרנקה

לאחר ארוחת הבוקר נחל את סיורינו בחבל פוליה. בקצה המגף האיטלקי נמצא חבל פוליה, חבל ארץ עם ערים היסטוריות, נופים יפים ומורשת ייחודית. נגיע לביקור במערת הנטיפים "גרוטה די קסטלנה". זוהי מערת נטיפים מהיפות באיטליה. נמשיך לביקור בעיירה מרטינה פרנקה אשר ידועה בבתיה הלבנים בשילוב מבנים מימי הביניים. באם הזמן יאפשר נמשיך לביקור בעיירה פוליגננו א מארה היפה היושבת על שפת הים. בסיומו של יום חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3: אלברובלו - אוסטוני

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מעניין נוסף באזור. נגיע לביקור בעיירה אלברובלו, נראה את מבני הטרולי היחודיים לאזור זה אשר הוכרזו על ידי אונסק"ו כחלק מאתר מורשת עולמית. נסייר באזור העיר לוקורטונדו, זהו אזור המפורסם בשמן זית המקומי והאיכותי אשר מיוצר בו. נמשיך לביקור בעיר אוסטוני, המכונה העיר הלבנה. זוהי עיירה מקסימה עם בתים לבנים וסמטאות תלולות שלל כנסיות עתיקות. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאיטליה פוליה

יום 4: טראני – טירת "קסטל דה מונטה" – אזור פסקרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר טראני. נבקר בעיר העתיקה היפה אשר היתה מרכז יהודי חשוב מאוד בימי הביניים. נבקר בנמל, בקתדרלה הנורמאנית שהיא מתקופת המאה ה-11 לספירה ובבית הכנסת העתיק (באם יתאפשר). 12 קילומטרים צפונית מטראני נמצאת העיר בארלטה, שם נראה את פסל הקולוסוס עשוי ברונזה. נגיע לביקור בעיר מהתקופה הרומאית אשר עברה את כל היידים אשר שלטו בחבל פוליה – רומאים, ספרדים, צרפתיים ולבסוף איטלקים. נמשיך לביקור בטירת "קסטל דה מונטה", טירה יפהפיה ומיוחדת אשר ממוקמת על נקודה גבוהה אשר משקיפה על האזור. הטירה נבנתה ע"י פרידריך השני ונחשבת כאחד המבנים המתוחכמים אשר נבנו בימי הביניים. בסיום הסיור נצא בנסיעה צפונה לאורך החוף אל עבר העיר פסקרה לארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5: אסקולי פיצ'נו – יז'י - פאנו

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לעיר אסקולי פיצ'נו. עם הגעתנו נערוך סיור בעיר הקטנה, עיר ימי ביניימית שמורה היטב אשר נפגעה מרעידת האדמה החזקה אשר היתה באזור בחושד אוגוסט בשנת 2016. נמשיך ללורטו – מרכז עליה לרגל, שם נבקר בכנסייה המיוחדת המכילה את ביתה של מריה הבתולה מנצרת ופרסקאות מרשימות. נמשיך בנסיעה אל יז'י אשר ממוקמת באזור המשופע בכרמי גפנים אשר ממנו מפיקים יינות מקומיים. נגיע לביקור ביקב מקומי המייצר את היין המפורסם "ורדיקיו". לאחר סיום הביקור נמשיך בנסיעה אל העיר פאנו אשר שוכנת לחופו של הים האדריאטי. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאיטליה פוליה

יום 6: פאנו - אורבינו - אסיזי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בנופים הרריים אל עבר העיר אורבינו. עם ההגעה נחל בסיור בעיר אורבינו ונטייל במבוך הרחובות והסמטאות מתקופת ימי הביניים והרנסנס. נבקר בארמון דוקאלו הנחשב המרהיב ביותר ביופיו באיטליה מתקופת הרנסנס ובבית של רפאל אשר נחשב לגדול הציירים האיטלקים מתקופת הרנסנס. לאחר סיום הביקור נצא בנסיעה לעיר אסיזי. עם ההגעה נחל בסיור בעיר היפה, ברחובותיה היפים ונבקר בבזיליקת סן פרנסיסקו הקדוש אשר מעוטרת בציורי פרסקו (ציורי קיר) של ג'וטו, צייר חשוב בתולדות האמנות האיטלקית ובכלל. הקתדרלה היא מקום קבורתו של פרנסיסקו הקדוש - מייסד זרם הפרנסיסקנים, זרם חשוב בנצרות. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאיטליה פוליה

יום 7: פרוג'ה – אגם טרזימנו - ספולטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר פרוג'ה, הידועה בשוקולד המשובח אשר מיוצר בה. נבקר בעיר ונראה את הכנסייה, המדרחוב והמזרקה מהמאה ה-13. נמשיך לאגם טרזימנו, האגם הרביעי בגודלו באיטליה. נבקר בעיירה קסטילינו דל לאגו, שם נחלו הרומאים תבוסה מרה לחניבעל. נצא בנסיעה בדרך הררית ירוקה עם נופים עוצרי נשימה אל עבר ספולטו, נבקר בתיאטרון הרומאי העתיק ובמוזיאון הארכיאולוגי. בתום הסיור נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 8: מפלי השיש – אורבייטו – רומא – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במפלי השיש, CASCATE DELLE MARMORE, מפלים מרשימים המנקזים את מימי ההרים באזור. הרומאים בנו מדרגות שיש על מנת ליצור את המפלים. אלו המפלים המלאכותיים הגדולים ביותר באירופה. נצא בנסיעה לעיר אורבייטו, עיר עתיקה אשר יושבת על צוק במקום מוגן ושולט על האזור כולו. אל העיר נגיע בעזרת פוניקולר. נסייר ברחובות העתיקים ונתרשם מיופיה של העיר. לאחר סיום הביקור נצא בנסיעה ישירה של שדה התעופה של רומא לטיסה חזרה הביתה. 

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form