מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לאיסלנד טיול עומק לאי הקרח והאש - במסגרת בראש אחר

חצי פנסיון לאורך כל הטיול (RWA)
משך הטיול:
11 לילות 12/13 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף סובב איסלנד המתאים גם למיטיבי לכת והמשלב בנוסף למקומות המרכזיים באיסלנד גם מקומות מחוץ למסלול התיירותי הרגיל המחייב נסיעה ברכב שטח , כמו חצי האי סנייפלסנס, הר הגעש אסקיה והעמק של תור (ת'ורסמורק). הטיול יתקיים לכל אורכו ברכב שטח מיוחד. איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים.. חצי פנסיון לאורך כל הטיול. בטיסות סדירות דרך יעד ביניים לאיסלנד

חזרה

טיול מאורגן לאיסלנד טיול עומק לאי הקרח והאש - הקדמה

טיול מקיף סובב איסלנד המתאים גם למיטיבי לכת והמשלב בנוסף למקומות המרכזיים באיסלנד גם מקומות מחוץ למסלול התיירותי הרגיל המחייב נסיעה ברכב שטח , כמו חצי האי סנייפלסנס, הר הגעש אסקיה והעמק של תור (ת'ורסמורק). הטיול יתקיים לכל אורכו ברכב שטח מיוחד.

איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מן האיסלנדים...

מסע לאורכה רוחבה ועומקה של הארץ המתנהל בסביבת מפלי מים צלולים, קרחונים ואגמים, נופים געשיים בארץ מדהימה בה התושבים חייכנים. אין מילים שיוכלו לתאר את פלאי הטבע בהם התברכה איסלנד השובים ליבו של כל מטייל המבקר באי קסום זה. זהו הטיול המאורגן עם פגסוס המעמיק ביותר הקיים לאיסלנד חצי פנסיון לאורך כל הטיול. טיול באוטובוס שטח בעל עבירות גבוהה.

פגסוס בעלת ניסיון רב בטיולים לאיסלנד
לפני שאתם בוחרים טיול לאיסלנד שאלו את השאלות הבאות:

כל חברה מתיימרת ל"ניצול נכון של הזמן":

 1. האם ידוע מהן שעות הטיסה וההמתנה? מומלץ לבדוק. שימו לב שלעיתים יום טיול עלול להיות יום המתנה ארוך בשדה תעופה באירופה.
 2. מהם זמני הנסיעה ומרחקי הנסיעה מדי יום? האם ניצול נכון של הימים כולל זמני נסיעה ארוכים במיוחד בהם מרבית היום יוקדש לנסיעה, בעוד הביקור באתרים יהיה בבחינת לסמן √- בבחינת תפסת מרובה לא תפסת...
 3. האם ארוחות הערב בריקאוויק כלולה במחיר ?
 4. רמת בתי המלון ידועה או שניתנה הבטחה ערטילאית...פגסוס מפרסמת את בתי המלון- אין לנו מה להסתיר. 

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ריקיאוויק בירת איסלנדסיור בעיר, רחצה בלגונה הכחולה
 • טבעת הזהבת'ינגווטליר מישורי הפרלמנט, "מפלי הזהב"- גולפוס , הגייזר, רכיבה על אופנועי שלג
 • מערב איסלנד: ריקהולט העיירה היסטורית, מפלי ראונפוסאר ובארנאפוסר
 • חצי האי סנייפלסנס קרחון סנייפלסנס יוקטל, סטיקיסהולמור ועיירות הדייגים, שייט קסום בארכיפלג של ברידאפיורדור.
 • אקוורייריסיור עירוני
 • צפון איסלנדמוזיאון גלאומבאייר לבתי הדשא, גודאפוס "מפל האלים הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור, אסבירגי "קניון הפרסה, דטיפוס- המפל העצמתי באירופה
 • אגם מיוואט: "דמויי המכתשים", "הטירות השחורות" בדימובורוגיר, הלוע של קוורפיאטל, הקלדרה של הר הגעש קראפלה, אזור הגיאותרמי עם בוץ מבעבע וריח הגופרית, תחנת כח גיאותרמית
 • הר הגעש אסקיה Askja- ביקור באגמי הלוע
 • הפיורדים המזרחייםעיירות הדייגים מרכז המבקרים בסקרידולקלאוסטר של הפארק הלאומי ואטנאיוקטל
 • הפארק הלאומי סקאפטאפטלקרחון ואטנאיוקטל הגדול באירופה
 • שייט בלגונה הקרחונית
 • רכיבה על אופנועי שלג
 • דרום איסלנדדירהולאיי צוקי הים - קינון הפאפין, מפלי סקוגפוס וסליילנדספוס,  שמורת לנדמאנאלאוגר
 • ת'ורסמורק (Thorsmörk): "העמק של ת'ור" אחד מהעמקים היפים ביותר באיסלנד
 • קרחון לנגיוקטל
 • הלגונה הכחולה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

לטעימת נופים מאיסלנד - לחץ כאןמסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב- קפלאוויק

נטוס אחר הצהריים דרך יעד בייניים לשדה התעופה הבינ"ל של איסלנד קפלאוויק, לשם נגיע בסביבות חצות. לאחר הסדרת הכניסה ניסע למלוננו הסמוך ללינה בקפלאוויק.
במידה וההגעה מאוחרת לא תהיה ארוחת ערב ביום זה והארוחה תינתן ביום האחרון לטיול

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 2:  קפלאוויק - סנייפלסנס 

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה צפונה על "כביש הטבעת", כביש מס' 1 של איסלנד לכיוון חצי האי סנייפלסנס, עם ההגעה נטייל בין עיירות הדייגים הקטנות, בחצי האי המכיל תצורות טבע ונוף מהיפות שיש לאיסלנד להציע, מקום שעורר את השראתו של ז'ול וורן בכתיבת הספר "מסע אל בטן האדמה". העברה למלון ארוחת ערב ולינה באזור בורגרנס/ סנייפלסנס 

יום 3:  סנייפלסנס הרמות הצפוניות- אקוריירי 

נתעורר הבוקר בחצי האי סנייפלסנס, לאחר ארוחת הבוקר  נצא אל העיירה סטיקיסהולמור לשייט קסום בארכיפלג של ברידאפיורדור, השייט יספק מבט מעולה באחד המפרצים הציוריים באיסלנד.  נמשיך את הקפת האי בנסיעה מזרחה על "כביש הטבעת", כביש מס' 1 של. נבקר בחוות בתי הדשא גלאומבאייר בה בתי הדשא בני 100 שנים ויותר המאפיינים את מגורי האיסלנדיים. נמשיך אל אקוריירי בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה באיסלנד. נצא לסיור בעיר היושבת על הפיורד הארוך ביותר באיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור אקווריירי. 

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 4: מיוואט יוקולסאורגליופור - דטיפוס 

נתחיל את היום בהוסאוויק, העיירה שוכנת לחוף מפרץ קסום, נצא  לשייט צפייה בלווייתנים. לאחר השייט נמשיך בסיור בנפלאותיה של צפון איסלנד אל הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור, נבקר באסבירגי -קניון הפרסה, שנוצר עקב שיטפון גדול ששינה את פני השטח בו זורם הנהר שבשמורה. נמשיך אל הדטיפוס, המפל העצמתי ביותר באירופה! ונתרשם משאון המים. (נחצה את שטחי המדבר הצחיחים של צפון מזרח איסלנד ונרד דרומה בפיורדים המזרחיים של איסלנד. ארוחת ערב לינה באזור אגילסטדיר.) ארוחת ערב ולינה באזור מיוואט. 

יום 5: הר הגעש אסקיה

היום יוקדש לביקור בהר הגעש הרדום אסקיה Askja. אזור זה זכה לפרסום כאשר שימש כאזור האימונים לאסטרונאוטים האמריקאים במשימת אפולו לפני הטיסה לירח. הנסיעה בדרך החוצה את מרכז הרמה הצחיחה של איסלנד. טיול רגלי אל אגמי הלוע הנמצאים בקלדרה הגדולה שנוצרה בהתפוצצות אדירה ב- 1874/5. לאחר סיום הסיור באסקיה נחזור לארוחת ערב ולינה באזור מיוואט.
* יום הטיול באסקיה תלוי במזג אוויר ובתנאי הדרך. במקרה של חסימת הדרך נבצע סיורים באזור אגם מיוואט.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 6: אגם מיוואט 

היום יוקדש לסיור באזור אגם מיוואט. נתחיל בגודאפוס -מפל האלים, נמשיך לסיור באתרים העיקריים באזור האגם נלך בין "דמויי המכתשים", בטירות  השחורות" בדימובורוגיר נצפה על לוע הר געש קוורפיאטל וניכנס לקלדרה של הר הגעש קראפלה. נבקר באזור הגיאותרמי בו בוץ מבעבע וריח הגופרית. נבקר בתחנת כח גיאותרמית המפיקה אנרגיה באמצעות קיטור הפורץ מבטן האדמה. נחצה את שטחי המדבר הצחיחים של צפון מזרח איסלנד ונרד דרומה בפיורדים המזרחיים של איסלנד. ארוחת ערב לינה באזור אגילסטדיר.

יום 7: הפיורדים המזרחיים-  קרחון ואטנאיוקטל הלגונה הקרחונית- סקאפטאפטל

ארוחת בוקר ולאחריה נמשיך דרומה בנוף המחורץ של הפיורדים המזרחיים, שנוצרו על ידי שחיקת הקרחונים. קרחון ואטנאיוקטל יהווה תפאורה נפלאה ליום שלנו בדרום האי. הקרחון, 8,300 קמ"ר הינו הקרחון הגדול באירופה. נצא לשייט בינות הקרחונים בלגונה הקרחונית יוקולסרלון, בה גושי הקרח הניתקים יוצרים לגונה מרהיבה. נמשיך אל עבר הפארק הלאומי סקאפטאפטל, ריאה ירוקה מוקפת קרחונים מכל עבר, שם נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד. נבקר במרכז המבקרים של הפארק הלאומי ואטנאיוקטל. ארוחת ערב ולינה באזור ויק / קירקירבירקלויסטר.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 8: המכתשים של לאקי LAKI דירהולאי*

היום נעמיק אל פנים האי בטיול שטח אל המכתשים של לאקי. ב-1783 התקיימה באזור התפרצות געשית אדירה שנמשכה 8 חודשים – התפרצות הגעשית הגדולה ביותר המתועדת בהיסטוריה. ענן האפר שעלה בהתפרצות גרם לשינוי קיצוני במזג האוויר והביא להשמדת יבולים בכל אירופה, להשבתת תנועת המסחר באוניות, לקלקולן של סחורות מזון רבות ועקב כך לרעב בשנים שלאחר מכן במדינות אירופה שנפגעו מאוד. נכנס לשדה לבה אדיר הנמתח לאורך ק"מ רבים. נראה את תצורות השטח הייחודיות שנוצרו בהתפרצות האדירה. נמשיך לויק, נקודת ההתיישבות הדרומית ביותר באיסלנד ונבקר בצוקי דירהולאיי, הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומושבת קינון ציפורי הפפין. ארוחת ערב ולינה באזור.
*ביום זה ייתכנו למעוניינים קטעי הליכה בתוואי שטח הררי.

יום 9: החוף הדרומי  סקוגאפוס-  סליילנדספוס  ת'רסמורק

הבוקר במידה ולא הספקנו ביום הקודם נחל את היום בצוקי דירהולאיי,. נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי לשני מפלים מרשימים, סקוגאפוס וסליילנדספוס. נעזוב את הכביש הראשי ונחדור לפנים האי לכיוון לת'ורסמורק (Thorsmörk) "העמק של ת'ור" לאחד מהעמקים היפים ביותר שיש לאיסלנד להציע. העמק מוקף ב- 3 קרחונים מסביבו , נהרות קרחוניים זורמים בתוכו והוא עשיר בחיי ציפורים, בצמחייה ובעצים. לאחר מכן נחזור לכביש הראשי דרך אזור חשוב בסיפורי הסאגות האיסלנדיות ל ארוחת ערב ולינה באזור החוף הדרומי.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 10: הר הגעש הקלה- שמורת לנדמאנאלאוגר*

היום נמשיך ונעמיק שוב לאזורים ההררים הגבוהים של איסלנד אל שמורת לנדמאנלאוגר. האזור ידוע כאחד מהאזורים החמים ביותר באיסלנד מבחינה גיאותרמית ופעילות געשית, אזור שעוצב ע"י התפרצויות רבות, פיצוצים וקרחונים שיושבים על לועות געשיים. נסע למרגלות הר הגעש "הקלה" האימתני שזכה לכינוי "השער לשאול". נטייל בשמורת לנדמאנלאוגר, שם נוכל ליהנות מרחצה במעיין טבעי של מים חמים כששמורת הטבע המרשימה מהווה תפאורה מושלמת לרחצה בטבע. ארוחת ערב ולינה באזור הטלה/סלפוס.

*ביום זה ייתכנו למעוניינים קטעי הליכה בתוואי שטח הררי

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 11:  טבעת הזהב  גולפוס-  אופנועי שלג- גייזר- ריקיאוויק 

נתחיל את היום בנסיעה לעבר מפלי הזהב- גולפוס, מהמרשימים במפלי איסלנד. נמשיך אל הגייזר, סילון מים אדיר שמתפרץ אחת למספר דקות. נוכל לראות שם מעיינות חמים הנובעים מהאדמה ומגיעים לפני השטח בטמפרטורת רתיחה. נטפס לקרחון לנגיוקטל Langjökull ונצא לרכיבה על גבי אופנועי שלג.* לאחר החוויה מלאת האדרנלין נמשיך אל ת'ינגווטליר - מישורי הפרלמנט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והמקום החשוב ביותר בהיסטוריה של העם האיסלנדי, שם נוסד הפרלמנט הראשון בעולם, האלת'ינג בשנת 930 לספירה. נמשיך לביקור במכתש קריד, לוע געשי מושלם בצורתו נסיים בנסיעה לריקיאוויק הבירה לארוחת ערב ולינה.
*בכפוף ובתנאי שתנאי השטח יאפשרו לבצע את הרכיבה על אופנועי השלג בקרחון.

יום 12-13: ריקיאוויק- הלגונה הכחולה

נצא לסיור בעיר הבירה הצפונית בעולם, ריקיאוויק- "המפרץ המעשן". בעיר מתגוררים למעלה ממחצית מתושבי המדינה. נבקר באתריה המרכזיים של העיר השוכנת לחופי מפרץ מרשים. נמשיך אל "הלגונה הכחולה", מעיינות גיאותרמיים בהם נרחץ, חוויה לגוף ולנפש וסיום מושלם של החוויה האיסלנדית. בערב העברה לשדה התעופה באזור קפלאוויק, משם נטוס בטיסת לילה ארצה דרך יעד ביניים, נחיתה בארץ בשעת בוקר מאוחרת.

הערות כלליות לגבי המסלול:
*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***המסלול נועד לכל הגילאים ובלבד יש להיות מודע שהצעידה בחלק מהאתרים היא בתנאי תוואי שטח "בראשית" ולעיתים במסלולים שאינם מוסדרים, המסלולים בשטח מאפשרים להליכה מדודה, מטיילים שמסוגלים ללכת קילומטר אחד או שניים יכולים לקיים מסלול זה ומטיילים אשר מתקשים לצעוד מרחקים אלו מומלץ לבחור את המסלול של ה 11 ימים או ה 8 ימים. קיימת אפשרות לצעוד חלק מהמסלול ולחזור בחזרה לבד וללא ליווי המדריך לנקודה בה האוטובוס ממתין. תדרוך מפורט לקראת הטיול.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form