מספר טלפון
03-6374000
ארוחות בוקר (RVK)
משך הטיול:
7 לילות 8 ימים
להורדת התוכנית

הטיול שנצא אליו הינו מסע עוצר נשימה בין טבע שעדיין משתנה לנגד עינינו בשלל מראות וצבעים, לבין תרבות נפלאה אותה יצר האדם במו ידיו, כאשר הגיע להתיישב באי הגעשי לפני קצת יותר מ-1,000 שנים. בשילוב בין האדם לטבע ניכנס אנו למסע בתרבות האיסלנדית, נראה, נשמע, נריח, ניגע ונטעם ונחוש לעיתים כמגלי עולם, שסביבנו "ארץ בראשית".

טיול מאורגן לאיסלנד - הקדמה

איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מן האיסלנדיים...


הטיול שנצא אליו הינו מסע עוצר נשימה בין טבע שעדיין משתנה לנגד עינינו בשלל מראות וצבעים, לבין תרבות נפלאה אותה יצר האדם במו ידיו, כאשר הגיע להתיישב באי הגעשי לפני קצת יותר מ-1,000 שנים. בשילוב בין האדם לטבע ניכנס אנו למסע בתרבות האיסלנדית, נראה, נשמע, נריח, ניגע ונטעם ונחוש לעיתים כמגלי עולם, שסביבנו "ארץ בראשית".

פגסוס בעלת ניסיון רב בטיולים לאיסלנד
לפני שאתם בוחרים טיול לאיסלנד שאלו את השאלות הבאות:

כל חברה מתיימרת לתוכנית הטובה ביותרו ו "ניצול נכון של הזמן":

 1. 1. מהם זמני הנסיעה ומרחקי הנסיעה מדי יום- האם "ניצול נכון" של הימים כולל זמני נסיעה ארוכים במיוחד בהם תקדיש את מרבית היום לנסיעה, בעוד הביקור באתרים יהיה בבחינת לסמן √- טיול בבחינת תפסת מרובה לא תפסת... האם בטיול הנבחר ניתן להנות ולחוות, או שזהו טיול בו "לא באנו להנות באנו להספיק..."
  2. הטיול במסלול סובב ריקיאוויק משלב את כל מה שניתן לחוות ולראות באיזור ריקיאוויק לכל מי שמעדיף את ההתמקדות במלון אחד ממנו יוצאים ואליו חוזרים מריקיאוויק ביציאות מידי יום. מטיילים וחווים את איסלנד על קצה המזלג.
  3. אין ספק שטיול באיסלנד הוא טיול בדגש טבע ונוף. יחד עם זאת לאיסלנדים יש הרבה מה להציע גם בתחום התרבות. ריקאוויק הינה המקום היחיד בו ניתן לפגוש את האיסלנדים בצורה בלתי אמצעית ולראות כיצד מרביתם חיים. 
  4. האם ידוע מהי רמת בתי המלון, או שניתנה הבטחה ערטילאית... פגסוס מפרסמת את בתי המלון כי אין לנו מה להסתיר.


טיול מאורגן לאיסלנדמקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ריקיאוויק - בירת איסלנד: סיור בעיר הכולל את הפרלמנט, משרד רה"מ, כנסיית האלגרימסקירקייה, אגם טיורנין, הארפה מרכז הקונצרטים, בניין פרטלאן.
 • "טבעת הזהב" האיסלנדית וסביבתה- ביקור בת'ינגווטליר, מישורי הפרלמנט (אתר מורשת עולמית של אונסק"ו בו נוסד הפרלמנט הראשון בעולם ), הגייזר, "מפלי הזהב", גולפוס, רחצה  מפנקת בלגונה הסודית.
 • חצי האי סנייפלסנס- כולל ביקור בעיירה בורגארנס,מסלול הליכה קסום על הצוקים המרהיבים עד לעיירה הטלנא,טיפוס אל עבר קרחון סנייפלסנס לביקור "במערת השירה".
 • החוף הדרומי והמפלים- מפל סליילנדספוס, הליכה ב"ציר המפלים" עד ל"מפל הנעלם", מפל סקוגאפוס (מפל העצים), הליכה אל אחת מהלשונות הקרחוניות שגולשות מקרחון מירדאלסיוקוטל- סולהיימאיוקוטל.
 • נדמאנלאוגר- המעיינות החמים של אנשי הארץ- נסיעה מתחת להר הגעש הקלה- "השער לגיהינום",שמורת הטבע לנדמאנלאוגר והרי הריוליט הצבעוניים שלה למסלול הליכה נפלא של כ-5 ק"מ בנוף ייחודי ועוצר נשימה, טבילה בבריכות החמות הטבעיות ב"אמבטיה היפה בתבל".
 • שייט צפייה בלוויתנים 
 • רחצה בלגונה הכחולה

לטעימת נופים מאיסלנד - לחץ כאןמסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – קפלאוויק – ריקיאוויק

נגיע לשדה התעופה ונצא לאיסלנד בטיסה ישירה או דרך יעד ביניים באירופה. עם הגיענו ניסע לעיר הבירה הצפונית ביותר בעולם, ריקיאוויק, להתמקמות במלון. .   

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 2: "טבעת הזהב" האיסלנדית וסביבתה 

היום נצא לשלושה מן האתרים המוכרים והפופולאריים ביותר באיסלנד אשר מכונים "טבעת הזהב". נפתח את היום בביקור בת'ינגווטליר, מישורי הפרלמנט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו בו נוסד הפרלמנט הראשון בעולם בשנת 930 לספירה. האתר הינו המקום החשוב ביותר בהיסטוריה של העם האיסלנדי ובו נתחקה אחר סיפור ההתיישבות באי. משם נמשיך לאחד מן האתרים הייחודיים שיש לאיסלנד להציע, הגייזר, סילון מים חמים הפורץ מבטן האדמה אחת למספר דקות והעניק את שמו לכלל התופעות הללו בעולם. המשך נסיעתנו תעבור דרך אזור חוות הסוסים האיסלנדיים ובמידה ויתאפשר, אף נעצור להתרשם מיופיים וייחודם וללטפם.  תחנתנו הבאה תהיה "מפלי הזהב", גולפוס , אשר נופלים כ-32 מ' בנהר הקוויטה, הנהר הלבן. המפלים המרשימים יוצרים לעיתים קשתות מנצנצות שהעניקו למפלים את שמם. נסיים את היום בביקור בהעפלה אל לוע הר הגעש הכבוי 'קריד'. לעת ערב נשוב אל ריקיאוויק הבירה. 

יום 3: חצי האי סנייפלסנס 

את היום נקדיש לחצי האי שנמתח כ-90 ק"מ אל תוך האוקיינוס והיווה השראה לז'ול וורן בספרו "מסע אל בטן האדמה". נפתח את היום בנסיעה צפונה לביקור בעיירה בורגארנס. משם נמשיך לחצי האי ונרד לטיול בחוף הים במטרה לחפש כלבי ים היוצאים להם לעיתים אל הסלעים מול החוף. נמשיך בנסיעה אל אזור העיירה ארטנרסטפי ונצא למסלול הליכה קסום על צוקי הבזלת השחורים. לאחר מכן ניסע אל עיירת הדייגים הציורית סטיקיסולמור וממנה נצא בשייט רגוע ומפתיע במי הפיורד השלווים, בינות לאיים קטנים עליהם ציפורים רבות מקננות. אחר הצהריים נצא חזרה לעיר הבירה ריקיאוויק.  

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 4: החוף הדרומי והמפלים

היום  נצא לנסיעה לאורך החוף הדרומי של האי הנשלט ע"י נוף של נהרות וקרחונים. נבקר במפל סליילנדספוס וממנו נצא להליכה ב"ציר המפלים" עד ל"מפל הנעלם". משם נמשיך למפל מרשים נוסף, סקוגאפוס, מפל העצים, הנופל מגובה 62 מ' ונוכל לראות אותו מבסיסו ולטפס עד לראשו בגרם המדרגות. לאחר מכן ניסע להליכה אל אחת מהלשונות הקרחוניות שגולשות מקרחון מירדאלסיוקוטל, הלוא היא סולהיימאיוקוטל. נמשיך ונבקר במצוק דירהולאיי, הנקודה הדרומית באי ומסמליה הבולטים של איסלנד, משם ניסע לביקור באחד מחופיה המרשימים ביותר של איסלנד, Reynis Fiara  בו מקבץ מרהיב של מערות ועמודי בזלת מפוסלים הנתונים לחסדי גלי הים הסוער. בתום ביקורנו, נתחיל לחזור מערבה ונעצור בעיירה היפה קוורגרדי בה פעילות גיאותרמית עשירה, חממות רבות ואף מפל קסום אשר עם קצת מזל, נוכל לראות דגים המקפצים אל מרומיו בדרכם נגד כיוון זרימת המים. בתום הביקור בעיירה, נמשיך בדרכנו חזרה אל עיר הבירה.  

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 5: לנדמאנלאוגר- המעיינות החמים של אנשי הארץ

ביום הזה נעמיק ונחדור אל הרמה ההררית האיסלנדית לטבע בתולי ועוצר נשימה. ניסע מתחת להר הגעש הקלה, "השער לגיהינום", מהרי הגעש הפעילים ביותר בהיסטוריה של איסלנד. משם נמשיך אל שמורת הטבע לנדמאנלאוגר והרי הריוליט הצבעוניים שלה למסלול הליכה נפלא של כ-5 ק"מ בנוף ייחודי ועוצר נשימה. לאחר מכן נטבול בבריכות החמות הטבעיות במקום ב"אמבטיה היפה בתבל". בדרך החוצה מן ההיילנדס אם יספיק הזמן אף נזכה להצצה ללוע עם אגם בשם בלאוהילור. חזרה בשעות הערב לריקיאוויק.

יום 6: מפלים, מעיין רותח, היסטוריה ושייט צפייה בלוויתנים        

את היום נפתח בנסיעה צפונה אל העבר העיירה רייקולט ונבקר בבריכה הסודית של סנורי סטורולסון שהיה ממנהיגי איסלנד ב"תור הזהב" שלה. משם נמשיך לביקור בשני מפלים, "מפל הילדים" ו"מפלי הלבה" הזורמים מנקיק 900 מ' רוחבו. לאחר מכן נבקר במעיין הרותח דלידארטונקבר אשר מימיו מוזרמים בצינורות ומחממים את העיירות הסמוכות. אחר הצהריים נחזור לעיר הבירה ונצא לשייט צפייה בלוויתנים במפרץ פאקסה. 

טיול מאורגן לאיסלנדיום 7:  רייקיאוויק – עיר הבירה הצפונית בעולם

לאחר שלאחר שבוע של טיולים מרתקים ויציאה ממנה ואליה, נסייר היום ונכיר לעומק את עיר הבירה הקסומה רייקיאוויק על שלל אתריה המעניינים והחשובים: הפרלמנט, העירייה, משרד רה"מ, כנסיית האלגרימסקירקייה, אגם טיורנין, הארפה מרכז הקונצרטים, בניין פרלן ועוד. נסייר, נראה, נשמע ונצלם את העיר מכל הזוויות והפינות.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 8: הדרך הביתה

לאחר ארוחת הבוקר נפתח את הביקור מיד ברחצה בלגונה הכחולה, אתר המעיינות החמים המפורסם באיסלנד ומהידועים בעולם. טבילה במים החמים היא חווית גוף ונפש שתכניס אותנו מיד לאווירה בצורה הטובה ביותר. משם ניסע לטיול בחצי האי רייקאנס, ככל שיותיר לנו הזמן,  נבקר ב"גשר בין 2 היבשות" המחבר לכאורה בין יבשת אירופה לאמריקה בפינה הדרום מערבית של איסלנד. לאחר מכן נמשיך אל אתר מרשים ששמו קרוסאוויק לחזות בתופעות גיאותרמיות מרשימות של בוץ מבעבע בטמפרטורת רתיחה ומשם לביקור על גדת אגם קלייפרוואטן הנמצא בנוף הירח של חצי האי רייקאנס. בהתאם לשעת הטיסה, נצא אל קפלאוויק לטיסה חזרה ארצה כאשר הנחיתה המשוערת היא בצהרי יום 9. 

 

5_3 כיוון המסלול וסדר הימים  יהיה בכפוף לאילוצים הקשורים בסידורי הלינה/מלונות.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול.  

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

** סדר הפעילויות בימי הטיול יכול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האויר. 


**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form