מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן לאלבניה וקוסובו ׁ(TDT)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידי יום (מלבד ימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קרויה: ביקור במוזיאון סקנדרבג
 • לז'ה: המוזוליאום של סקנדרבג
 • שקודר: מצודת רוזפה 
 • אגם קומאן: שייט מרהיב באגם
 • ולבונה: האלפים האלבניים 
 • דורס: עיר הקיט של אלבניה
 • בראט: המצודה העתיקה 
 • דורס: סיור בעיר הקיט של אלבניה, האמפיתאטרון העתיק מהמאה השניה לספירה
 • שמורת הטבע דיוויקה קרווסטה
 • לגונת נארטה
 • טיראנה: סיור עיר, המוזאון הלאומי
 • יקב "רשן" כולל טעימות

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – טיראנה

נפגש בנתב"ג ונטוס לטיראנה, בירת אלבניה. העיר נוסדה בשנת 1614 ע"י סולימאן פאשה ברגיני, שליט טורקי מקומי. נערוך סיור עיר וגם נבקר במוזיאון הלאומי אשר ישפוך אור על ההיסטוריה המורכבת של מדינה זו. לקראת הערב נגיע למלון באזור טיראנה לארוחת ערב ולינה.

יום 2: טיראנה - אגמי דורמה – אגם בלש - בראט -– ולורה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון אגמי דורמה, 86 אגמים קטנים היוצרים נוף מיוחד ונבקר באגם בלש ובעיירה הנקראת על שמו. משם נמשיך בנסיעה לבראט המכונה עיר אלף החלונות. העיר העתיקה וההיסטורית בראט ממוקמת על צוק אשר משקיף על עמק נהר אוסום ושם נמצאת מצודה עתיקה אשר נבנתה במאה ה-4 לפני הספירה שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר במצודה ונתרשם מיופיין של הכנסיות הפזורות בה ומהסמטאות הצרות אשר מעניקות למקום אווירה קסומה ומיוחדת. לאחר הביקור נמשיך אל עבר העיר ולורה בה הוכרזה העצמאות של אלבניה בשנת 1912. באם הזמן יאפשר נחל סיור בעיר המעניינת נמשיך למלון באזור ולורה ללינה וארוחת ערב.

יום 3: ולורה - לגונת נארטה - אפולוניה - שמורת הטבע דיוויקה - קרווסטה – אזור טיראנה

לאחר ארוחת הבוקר נפתח את היום בביקור בלגונת נארטה היפה על חוף הים. נמשיך לביקור באתר הארכיאולוגי אפולוניה, בו ישנם שרידם של עיר יוונית חשובה שהייתה במקום. נמשיך לביקור בשמורת הטבע דיוויקה – קרווסטה כולל את לגונת קרווסטה, הלגונה הגדולה ביותר במדינה ואחת מהגדולות ביותר בים האדריאטי. הלגונה מופרדת מהים באמצעות רצועת חול צרה. באם יתאפשר נוכל לראות מגוון רחב של חי וצומח. לאחר סיום הסיור נמשיך למלון באזור טיראנה ללינה וארוחת ערב.

יום 4: קרויה – לז'ה - שקודר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה ונגיע לביקור בעיר ההיסטורית קרויה אשר נמצאת בגובה 650 מ' מעל פני הים במיקום אסטרטגי אשר צופה על מישור החוף. קרויה היתה בירתה הקדומה של אלבניה ונחשבה כעירו של סקנדרבג, מגיבוריה ההיסטוריים של אלבניה אשר חי במאה ה-15 ונודע בגבורתו מול האימפריה העות'מאנית השלטת אשר על אף מאמצים רבים לא הצליחה לכבוש את קרויה כאשר סקנדרבג חי במקום. נבקר במוזיאון אשר מנציח את סיפורו של הגיבור סקנדרבג ונסתובב בסמטאות העיר ובשוק אותנטי בו נוכל לראות את המוצרים המקומיים של אלבניה .נמשיך לעיר לז'ה ונבקר במאוזוליאום של סקנדרבג. לאחר הביקור נמשיך לשקודר העיר הרביעית בגודלה באלבניה השוכנת על גדות אגם שקודר שקרוי על שמה. עם ההגעה נערוך סיור בעיר ומשם נסע לבקר במצודת רוזפה ונצפה ממנה על אגם שקודר. העברה למלון לארוחת ערב ולינה בשקודר.

יום 5: שקודר – שייט מרהיב באגם קומאן – ואלבונה/קוסובו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון קומאן ושם נצא לשייט מרהיב ביופיו באגם המלאכותי קומאן בנוף עוצר נשימה, אחד מאוצרות הטבע הקסומים בבלקן. נשוט מקומאן לפיירזה. לאחר השייט נמשיך עם האוטובוס דרך ביירם צורי, בירת האלפים האלבנים,  בנסיעה המעפילה אל ההרים לכפר  ואלבונה בו נטייל ונתרשם מאלבניה ההררית. ארוחת ערב ולינה בואלבונה או בקוסובו.

יום 6: קוסובו - פריזרן – יקב "רשן" - אזור טיראנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בקוסובו. נגיע לפריזרן, עיר יפה אשר נהר הביסטריצה חוצה אותה. העיר חשובה ובה התחיל מאבק העצמאות האלבני. נבקר במוזאון בו הוקמה "הליגה של פריזרן", התאחדות השבטים ברחבי אלבניה למאבק עצמאות לאומית. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה דרומה חזרה לאלבניה ונעצור לביקור ביקב "רשן", בו נלמד ונטעם על תרבות היין העתיקה באלבניה. המשך נסיעה למלון באזור טיראנה לארוחת ערב ולינה.

הידעת ? אלבניה – ארץ מרתקת אשר משלבת תרבות מוסלמית נאורה, שלטון קומוניסטי והשפעה איטלקית. רוב שטחה של המדינה הינו הררי ושייך לשרשרת העצומה של הרי הבלקן.  במדינה פזורים מאות אלפי בונקרים, זכר לשלטון הקומוניסטי אשר חל במדינה משנות ה-40 ועד שנות ה-90.

יום 7: דורס – טיראנה

לאחר ארוחת הבוקר נפתח את היום בנסיעה לדורס, עיר הקיט של אלבניה הנמצאת על חופיו היפהפיים של הים האדריאטי. בעיר ניתן להרגיש את ההשפעה האיטלקית של שכניהם הנמצאים מעברו השני של הים האדריאטי, אשר שלטו במדינה בשנות ה-40 בין אם במאכלים איטלקיים טיפוסיים ובין אם בצליל השפה אותה דוברים בני המקום. נבקר בדורס באמפיתאטרון מהמאה השניה לפנה"ס. עם סיום הסיור נמשיך בנסיעה לעיר הבירה טיראנה, העברה למלון באזור טיראנה לארוחת ערב ולינה.

יום 8: טיראנה – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה של טיראנה לטיסה חזרה הביתה.


*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form