מספר טלפון
03-6374000
כולל הצפון הבתולי של מונטנגרו וסלוניקי פנינת יוון (TOP)
משך הטיול:
8 לילות – 9 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה ומונטנגרו וצפון יוון- הקדמה

אלבניה בשמה העתיק "שקיפריה" – "ארץ הנשרים". מדינה בלקנית, האחרונה באירופה אשר נפתחה לעולם המערבי, רק לא מזמן, וזאת אחרי כמה עשרות שנים של בידוד מוחלט. ארץ של איסלם לייט ואפילו איסלם של אהבה. האלבנים היו חסידי אומות עולם במלחמת העולם השניה ונאבקו להציל את כל יהודי המדינה ואף יהודים שברחו אליה, כפליטים, ממקדוניה השכנה. באלבניה המושג "בסה" – כבוד האדם, מהווה ערך עליון.

זו מדינה קטנה וקרובה, אך מאוד ייחודית. ארץ יפה ואוטנטית ביותר. יש בה שילוב של נופים הרריים, חופי ים, אגמים וכן אתרים היסטוריים וארכיטקטונים שהשתמרו ואף שופצו והם תוצאה של מיזוג בין תרבות אילירית עתיקת יומין, השפעות יווניות וגם עותומניות. גם המפגש עם אלבניה המודרנית מהווה חוויה יוצאת דופן. נוכל לראות אלפי אלפי בונקרים מתקופתו של השליט הרודן אנוור הוג'ה, נתרשם מבתיה המצויירים והצבעוניים של הבירה טירנה, מכיכרות וממוזיאונים מאוד מעניינים, ונפגוש בבני העם האלבני שהם מאוד גאים בלאומיותם, ובגיבוריהם ומקבלים את התייר בידידות כנה ובלבביות רבה.

אנו ממליצים על טיול מאורגן עם פגסוס אל חבל ארץ שהוא כמעט בלתי נודע, אלבניה מקדוניה ומונטנגרו עדיין לא ממוסחרים, בתולים, חוויתים ומרתקים.


מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • מונטנגרו: שייט באגם שקודר 
 • אזור קולאשין: מנזר מוראצ'ה, פארק ביוגרדסקה, קניון טארה, האגם השחור
 • קוטור: העיר העתיקה
 • נייגושי: כפר אותנטי
 • אלבניה  
 • בראט: המצודה העתיקה, מוזיאון אונופרי
 • דורס: עיר הקיט של אלבניה
 • קרויה: ביקור במוזיאון סקנדרבג
 • טיראנה: ביקור במוזאון הלאומי, סיור עיר
 • מקדוניה
 • אגם אוכריד: הפארק הלאומי גאליצ'יטצה, שייט בסירות למעיינות האגם, ביקור במנזר סבטי נאום, ביקור במצודת סמואל
 • צפון יוון: ביקור במפלי אדסה המרהיבים 
 • סלוניקי: סיור עיר, המגדל הלבן, כנסיית דימיטריוס הקדוש, יציאה לבילוי ערב בטברנה של פעם עם מוזיקה יוונית סוחפת

*האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.
מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – טיבאת/פודגוריצה – אגם שקודר - עמק מוראצ'ה – קולאשין

נפגש בנתב"ג ונטוס לטיבאת או פודגוריצה, במונטנגרו. לאחר הנחיתה בשעות הבוקר נצא אל עבר אגם שקודר, הימה הגדולה בבלקן, אשר נמצא בדרומה של המדינה על גבולה של אלבניה. האזור מוכרז כשמורת טבע וידוע ביופיו. נשוט באגם ונתרשם מהנוף ומהציפורים הרבות אשר שוכנות באגם דרך קבע. נצא בדרכינו אל הצפון הבתולי של מונטנגרו. נעבור בבירה פודגוריצה ונכנס לעמק מוראצ'ה. הדרך עוברת בתחתית העמק והנוף ירוק ומרענן. נעצור לביקור במנזר מוראצ'ה אשר נבנה במקום לפני מאות שנים. מהמנזר נקודת תצפית יפה. נמשיך ונעלה על עבר החלק ההררי של מונטנגרו. לקראת ערב נגיע לקולשין, עיירה ציורית, לארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

יום 2: קולאשין – קניון טארה – האגם השחור – בודבה/פודגוריצה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפארק ביוגרדסקה* אשר במרכזו אגם קטן אשר מוקף ביער פרהיסטורי. זהו פארק קטן ויפהפה. נמשיך לאחד משיאי הטיול, קניון טארה. הקניון נמתח לאורך של 68 ק"מ והוא נחשב השני בגודלו בעולם אחרי הגרנד קניון. עומקו המרבי של הקניון הוא 1,333 מטר, והוא חלק מנהר באורך כולל של 144 ק"מ הנשפך בסופו של דבר לנהר דרינה. ניסע דרך נופיו עוצרי הנשימה של הקניון התלול ובסופם נגיע לתצפית מרהיבה מגשר ג'ורג'וויצ'ה שאורכו 365 מטר וגובהו 172 מטר מעל הקניון. נמשיך ונטפס אל עבר ז'אבליאק, שם נגיע לביקור באגם השחור אשר שוכן בגובה של 1,442 מטר מעל פני הים. לאחר הטיול באגם נתחיל בדרכינו אל העיר בודבה בנופים מרהיבים אשר יד האדם טרם קלקלה את יופיים. ארוחת ערב ולינה בבודבה או באזור פודגוריצה. 
*הביקור בפארק ביוגרדסקה יתאפשר מיוני ואילך בשל תנאי מזג אוויר

יום 3: קוטור – נייגושי – צ'טינייה - שקודר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורכם של החופים היפים של ים התיכון ונגיע לביקור בעיר קוטור בה נשתמרו חומה מימי הביניים, רחובות ציוריים, ארמונות ונציאנים וקתדרלה. נכנס לביקור בעיר העתיקה המקסימה אשר עמדה בגבורה במשך מאות שנים של התקפות מצד ממלכות ואויבים רבים. נעלה לתצפית על המפרץ המדהים ביופיו של קוטור אשר ידוע כפיורד הגדול ביותר בים התיכון. נמשיך בדרך הררית ומפותלת לעבר נייגושי - עיר הולדתו של המלך פטר מייסד מונטנגרו המודרנית. נמשיך דרך בירתה העתיקה של מונטנגרו צ'טינייה, עירו של המלך ניקולס – גיבורה של מונטנגרו. בסופו של יום מופלא נחצה את הגבול לאלבניה ונעבור למלון בשקודר לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

יום 4: שקודר – קרויה – אזור טיראנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה ונגיע לביקור בעיר ההיסטורית קרויה אשר נמצאת בגובה 650 מ' מעל פני הים במיקום אסטרטגי אשר צופה על מישור החוף. קרויה היתה בירתה הקדומה של אלבניה ונחשבה כעירו של סקנדרבג, מגיבוריה ההיסטוריים של אלבניה אשר חי במאה ה-15 ונודע בגבורתו מול האימפריה העות'מאנית השלטת אשר על אף מאמצים רבים לא הצליחה לכבוש את קרויה כאשר סקנדרבג חי במקום. נבקר במוזיאון אשר מנציח את סיפורו של הגיבור סקנדרבג ונסתובב בסמטאות העיר ובשוק אותנטי בו נוכל לראות את המוצרים המקומיים של אלבניה. לאחר הביקור ניסע אל דורס, עיר הקיט של אלבניה (ייתכן כי את הביקור בעיר נבצע ביום למחרת) הנמצאת על חופיו היפהפיים של הים האדריאטי. בעיר ניתן להרגיש את ההשפעה האיטלקית של שכניהם הנמצאים מעברו השני של הים האדריאטי, אשר שלטו במדינה בשנות ה-40 בין אם במאכלים איטלקיים טיפוסיים ובין אם בצליל השפה אותה דוברים בני המקום. ארוחת ערב ולינה באזור טיראנה.

הידעת ? אלבניה – ארץ מרתקת אשר משלבת תרבות מוסלמית נאורה, שלטון קומוניסטי והשפעה איטלקית. רוב שטחה של המדינה הינו הררי ושייך לשרשרת העצומה של הרי הבלקן. במדינה פזורים מאות אלפי בונקרים, זכר לשלטון הקומוניסטי אשר חל במדינה משנות ה-40 ועד שנות ה-90.

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

יום 5: בראט 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו דרומה לעיר העתיקה וההיסטורית – בראט המכונה עיר אלף החלונות. העיר העתיקה של בראט ממוקמת על צוק אשר משקיף על עמק נהר אוסום ושם נמצאת מצודה עתיקה אשר נבנתה במאה ה-4 לפני הספירה שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר במצודה ונתרשם מיופיין של הכנסיות הפזורות בה ומהסמטאות הצרות אשר מעניקות למקום אווירה קסומה ומיוחדת. נבקר במוזיאון אונופרי (מותנה בפתיחת המוזיאון בהתאם לימי השבוע) אשר בו תיעוד על מורשת המקום. חזרה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 6: טיראנה - אגם אוכריד

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך אל עיר הבירה של אלבניה - טיראנה. העיר נוסדה בשנת 1614 ע"י סולמיאן פאשה ברגיני, שליט טורקי מקומי. נערוך סיור עיר וגם נבקר במוזיאון הלאומי אשר ישפוך אור על ההיסטוריה המורכבת של מדינה זו. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה מזרחה אל עבר המדינה השכנה מקדוניה. לאחר צאתנו ממישור החוף של אלבניה נתחיל לטפס אל עבר הרי הבלקן. הדרך עולה דרך ערוצו היפה של נהר שקומבין. לאחר מעבר הרים נחצה את הגבול למקדוניה ונרד אל עבר אגם אוכריד אשר שמו הולך לפניו כיחיד במינו בדגה ובצבע מימיו המרהיב. טמפרטורת המים באגם בתקופת הקיץ היא 24 מעלות צלסיוס וגודלו של האגם הוא 365 קמ"ר (כפול מגודלה של הכנרת). העברה למלון באזור סטרוגה עיירה ציורית לחופו של אגם אוכריד ללינה וארוחת ערב.
 

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

יום 7: אגם אוכריד 

לאחר ארוחת הבוקר נחל ביום טיול מלא בעיר אוכריד ובאזור האגם. נראה את חלק מ-365 המנזרים הפזורים סביב האגם וכן את בתי הכפרים ששמרו על צורתם האותנטית. אזור האגם מקודש ליוונים האורתודוכסים בשל פעילותם של האחים קיריליוס ומתודיוס. נתחיל בסיור הרגלי להתרשם מהעיר הציורית אוכריד, נראה את התיאטרון הרומי וניכנס למצודת סמואל הצופה לאגם. נתרשם מהכנסיות המיוחדות, נשוטט בין הבתים ההיסטוריים הבנויים בסגנון בלקני טיפוסי. נבקר בפארק הלאומי גאליצ'יטצה, על גדות האגם ונצא לשייט רומנטי בסירות משוטים קטנות. נצפה במעיינות הרבים, תת קרקעיים ועיליים, אשר מזינים את אגם אוכריד ואף אם יתמזל מזלנו נוכל לראות צבי אגם קטנים. נמשיך לביקור במתחם המנזר סבטי נאום הממוקם בחלקו הדרום מזרחי של האגם. בתום יום הטיול העברה  למלון באוכריד או  באזור ביטולה לארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן לאלבניה מקדוניה ומונטנגרו

יום 8: אוכריד - ביטולה - אדסה – סלוניקי – בילוי עם ארוחת ערב בטברנה של פעם 

לאחר ארוחת הבוקר ונצא בנסיעה מזרחה דרך העיר ביטולה, הממוקמת כ-15 ק"מ מגבול יוון ומקדוניה, עיר ציורית ורומנטית המשמרת ארכיטקטורה של המאות ה-18 וה-19. העיר ידועה במגוון האתני שבה וניתן לראות מסגדים לצד כנסיות. נמשיך בנסיעה ונחצה את הגבול ליוון. נגיע לביקור במפלי אדסה, אתר טבע מבין היפים בצפון יוון. נוכל להתרשם מהמפל המרשים הניתך מגובה 70 מטרים. באם הזמן יאפשר נגיע לביקור בכפר המיוחד וההיסטורי נימפאו. הכפר קיים כבר מאות שנים ולפי הרישומים ההיסטוריים של המקום לפני כמאה שנה מנתה אוכלוסיית הכפר 3,500 תושבים בעוד שהיום היא מונה רק 500 תושבים. נמשיך בנסיעה לסלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון ואחת מערי הנמל החשובות שבה. סלוניקי נוסדה בשנת 316 לפנה"ס על ידי קסאנדרוס מלך מוקדון ונקראה על שם רעייתו - תסלוניקה, אחותו של אלכסנדר הגדול. נשוטט ונכיר את כל אתריה החשובים של העיר - טיילת העיר, המגדל הלבן, פסל אלכסנדר מוקדון, האוניברסיטה, שער גלאריוס והרוטונדה. בסלוניקי התקיימה במשך מאות שנים קהילה יהודית ענפה וגדולה שהגיעה לעיר בעיקר מגירוש ספרד במאה ה-15. נגיע למגדל הלבן ונשמע את הסיפור המרתק, המגדל הוקם בסלוניקי על ידי השלטון העות'מאני במאה ה-13 כמבצר להגן על החזית הימית של האזור. עם הזמן הפך לבית כלא. לאחר הכרזת העצמאות של יוון המגדל נצבע בלבן (כסמל למחיקת השלטון הטורקי). המגדל הפך למוזיאון קטן לתרבות ביזאנטית. נבקר בכנסיית דימיטריוס הקדוש, היא כנסייה יוונית-אורתודוקסית מרשימה מהתקופה הביזנטית, המוקדשת לקדוש דמטריוס, פטרונה של ת'סלוניקי.

יום 9: סלוניקי – תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה ובמידה והזמן יאפשר נשלים את סיורנו בעיר סלוניקי העברה אל שדה התעופה לטיסה חזרה הביתה מוקסמים מטיול נפלא.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form