מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לאקוודור ואיי הגלאפגוס - כולל הג'ונגל האמזוני - במסגרת בראש אחר

כולל: חצי פנסיון טיול בקיטו ופנסיון מלא באמזונס ובאיים. (EGL)
משך הטיול:
17 ימים 14 לילות

סדרת טיולי "פגסוס בראש אחר" מיועדים למעוניינים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. בטיולים אלו בנוסף לאתרים ה"קונבנציונאליים", נרחיק לאזורים פחות מתויירים שטרם נשחקו בעקבותיו של המטייל הממוצע... אקוודור המדינה הקטנה בהרי האנדים היא מהמדינות המרתקות והפחות מתוירות בדרום אמריקה. ארכיפלג הגלפגוס, המפורסם בעולם בזכות שפע בעלי החיים האנדמיים

טיול מאורגן לאקוודור ואיי הגלאפגוס - הקדמה

סדרת טיולי "פגסוס בראש אחר" מיועדים למעוניינים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. בטיולים אלו בנוסף לאתרים ה"קונבנציונאליים", נרחיק לאזורים פחות מתויירים שטרם נשחקו בעקבותיו של המטייל הממוצע...

אקוודור בה מגוון תרבויות ילידים, מסורת קולוניאלית יערות גשם ונופים געשיים. אקוודור המדינה הקטנה בהרי האנדים היא מהמדינות המרתקות והפחות מתוירות בדרום אמריקה. יערות גשם מהיפים באגן האמזונס. היסטוריה מרשימה שהותיר הכובש הספרדי כמו גם מסורות קדם קולוניאלית וקדם ממלכת האינקה שנשמרו בחלקן בכפרים הנידחים. אקלים נח לאורך כל השנה הופך את הביקור במדינה לחוויה מוצלחת בכל עונה.

ארכיפלג הגלפגוס, המפורסם בעולם בזכות שפע בעלי החיים האנדמיים. האיים מזה זמן הגיעו למעמד מיתולוגי בקרב המטיילים בעולם. צ'ארלס דארווין המפורסם בין המבקרים באי (שלבטח הפר כמה כללים של הפארק הלאומי כדוגמת איסור מייד ואכילת צבי הענק...) הוסיף נדבך נוסף להילת המקום. היעדרם של טורפים ויישוב מאוחר הביאו לכך שבעלי החיים אינם חוששים מנוכחות האדם דבר המאפשר קירבה אל שפע בעלי החיים שאין שני לה. האיים הפכו זה מכבר ליעד עליה לרגל ולחובבי הטבע האיים נחשבים כאחד מפלאי תבל. האיים הוכרזו כפארק לאומי לפני למעלה מ50 שנים ומספר המבקרים באיים מוגבל על ידי ממשלת אקוודור על מנת לשמור על ערכי הטבע הייחודים לאיים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קיטו הקולוניאלית
  • הרמות הצפוניות אימבבורה
  • ביקור בשוק אוטוואלו
  • שייט בלגונות עשירות בבעלי חיים ,האמזונס -קוייבנו ג'ונגל
  • סיורים בחופים הבתוליים, סיורי צפייה בבעלי חיים איי הגלפגוס, שחיה צלילה

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 ת"א – קיטו

נפגש בנתב"ג ונטוס אל קיטו דרך יעד ביניים. עם ההגעה לקיטו העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

ימים 5- 2 קוייבנו- ג'ונגל האמזונס

עם בוקר נצא מקיטו בטיסת פנים אל לאגו אגריו LAGO AGRIO, הנמצאת במזרח אקוודור. משדה התעופה נצא בנסיעה אל מזח בנהר הקוייבנו, אחד מיובליו הצפוניים של האמזונס. מכאן נפליג במורד נהר קוייבנו אל עבר הלודג`. בימים הבאים נחווה את החוויה הקסומה של האמזונס. נשוט בלגונות עשירות בבעלי חיים שונים כדוגמת ציפורים, קיימנים, אלפי מיני חרקים, קופים ודולפיני נהרות. נטייל בשמורה המופלאה. באזור מתקיימת קהילה קטנה של שבטים מקומיים שהיו עד לאחרונה מנותקים, חלקם עדיין שומרים על סממנים שבטיים ולובשים בגדים מסורתיים. בין החוויות הצפויות לנו בימים אלה הליכה ביער הגשם והיכרות עם מאפייניו השונים: מגוון צמחים, מיני ציפורים ובעלי חיים שונים. נצא לסיור לילה בו נוכל לחוות כיצד הג'ונגל משתנה ומהם בעלי החיים השולטים ביערות הגשם בחשכה. נשוט בסירות קאנו בנחלים ובלגונות השונות. הלינה בלודג'ים באזור הבנויים בשיטה אקולוגית משתלבים בטבע ומשתדלים להשאיר חתימה זיהומית נמוכה ככל האפשר מבחינת ניצול האנרגיה, שימוש במים ובניה משתלבת בנוףECO-TOURISM . לאחר 3 לילות בג'ונגל ו4 ימי סיור נחזור אל קיטו בטיסה.

יום 6 קיטו אוטוואלו הרמות הצפוניות

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה אל הרמות הצפוניות אזור אימבבורה המשובץ באגמים הינו ערש התרבות הפרה אינקה. תושבי האזור שומרים על זהותם השבטית והמסורת בלבושם ובמנהגיהם- אין זאת הצגה לתיירים כי אם דרך חיים. נסייר באחת מעיירות אמנים בהם עוסקים התושבים בעיבוד מוצרי עור. תושבי הכפר והכפרים הסמוכים מוכרים מוצריהם בשוק המפורסם של אוטוואלו. בדרכנו חזרה אל קיטו נבקר בלגונה קויקוצ´ה הנמצאת בלועו של הר געש כבוי לאחר הסיור נחזור אל קיטו.

יום 7 קיטו הקולוניאלית

היום יוקדש לסיור בקיטו בירת אקוודור. נבקר ברובע ההיסטורי קולוניאלי של קיטו הייתה העיר הראשונה בעולם שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. בתים בעלי ארכיטקטורה קלאסית, בתים קולוניאליים, מרפסות טובלות בירק ופרחים, כיכרות מרשימות ויותר מ50 כנסיות ומבני דת, כל אלה מעניקים לעיר את אופייה הלטינו-אמריקאי הייחודי. נבקר בכיכר העצמאות, נראה את ארמון הארכיבישוף, הקתדראלה, כמו גם אתרים נוספים המעידים על המורשת הקולוניאלית המפוארת של עיר זאת כדוגמת כנסיית סנטו דומינגו. נבקר בקומפלקס המשווני-"מוזיאון מרכז העולם" אתר הנמצא על קו המשווה (0" רוחב) בו מוזיאון המוקדש לתרבות הילידית בהרי האנדים טרם הכיבוש הספרדי. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

ימים 8-15 איי הגלפגוס

עם בוקר נטוס מקיטו לאיי הגלפגוס שם נתחיל את החוויה המופלאה שמזמנים לנו האיים שנודעו בזכות עושר בעלי החיים והצמחים במקום. למה כדאי להגיע לאיי הגלפגוס? קבוצת איים געשיים אלה בשליטת אקוודור מהלכת מזה שנים קסם על המטיילים. האיים ידועים בזכות המגוון העצום של מיני בעלי חיים הייחודים לאיים (אנדמיים). פרסום רב זכו האיים בזכות מחקריו של צ'ארלס דרווין שביקר באיים במסעו בספינת הצי הבריטי "ביגל", ביקור שהיה יריית הפתיחה בפיתוח תיאוריית האבולוציה שבאה לידי ביטוי בספרו מוצא המינים. האיים נוצרו כתוצאה מתופעת HOT SPOT (תימרת מעטפת) געשית לפני כ20 מיליון שנה. בידודם היחסי מהיבשת הביא להתפתחות שלל בעלי חיים ייחודים לאי. העובדה שהאדם הגיע לאיים רק במאה ה17 והחל ליישבם ישוב קבע רק במאה ה20 הביאו לכך שבע"ח החיים במקום לא רואים באדם אויב ומאפשרים להתקרב אליהם ללא פחד. הסיורים באיים מתבצעים בקבוצות קטנות בהדרכה מקומית ואקולוגית על מנת לא להפריע לאורחות חייהם של בעלי החיים. מדובר על גן עדן לחובבי טבע וצלמים.

ימים 9- 8 קיטו סן קריסטובל

עם הנחיתה באי סן קריסטובל נתמקם במלון ונצא לביקור במרכז המבקרים של איי הגלפגוס, המרכז מציג את התופעה המדהימה הנקראת גלפגוס. נכיר לראשונה את הארכיפלג על ייחודיותו. נצא לשחייה במרינה יפהפייה עם שלל בעלי חיים ימיים. נסייר באזור הרמות של סן קריסטובל. המזמנו תצפית מרהיבה על האי. נבקר בחווה מקומית. לינה בסן קריסטובל.

ימים 11- 10 סנטה קרוז

מעבר איים-שייט בסירת מנוע מהירה מהאי סן קריסטובל אל פורטה איורה אשר נמצאת באי סנטה קרוז. סיור בו נראה את צבי הענק הייחודיים לאיים ולהקות של ציפורי שיר אשר מזוהות עם האזור. נכיר ונלמד על הצמחייה העשירה והמגוונת. נבקר בחוף טורטוגה, חול לבן ומים נמשיך בסיורים בחופים המזמנים חוויות שחיה וצלילה (שנורקל) בסביבת בבע"ח הימיים. נעלה על הרמה המרכזית של האי ונבקר במערות קסומות שהפיראטים השתמשו בעבר. נבקר במרכז המבקרים ע"ש צ'ארלס דרווין שם נלמד על החוקר המפורסם לינה בסנטה קרוז.

ימים 14- 12 - איזבלה

השייט אל האי איזבלה האי הגדול בארכיפלג נסייר ברמות האי, מצפה אל הרי הגע נבקר בלגונת פלמינגו ועם קצת מזל נראה להקות כלבי-ים ובע"ח אחרים. נבקר במרכז הרבייה של צבי הענק ובקיר הדמעות שנותר עדות מתקופה בה היה האי מושבת עונשין לישוב אסירים על ידי ממשלת אקוודור.

ימים 17-15 גלפגוס – קיטו- אירופה- תל אביב

הבוקר נתחיל דרכנו חזרה הביתה, העברה לשדה התעופה לטיסה אל קיטו, משם טיסת המשך בינ"ל אל אירופה והמשך אל תל אביב.

מתעניין ביעד אחר של טיול מאורגן לדרום אמריקה?

  • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form