מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון (YSY)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

בטיול מקיף ומיוחד כולל הדרום הבתולי, תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, עפ"י תוכנית הטיול ׁׁׁ(מלבד ערב ההגעה).

טיול מאורגן לארמניה בטיול מקיף - הקדמה

ארמניה היא ארץ יפהפייה בעלת תרבות מרתקת, היסטוריה עשירה ונופים מרהיבים. בארמניה יש הרים גבוהים וסלעיים לצד יערות שופעים ואזורי טבע פראיים ומרוחקים עם מנזרים עתיקים לצד חיי תרבות עשירים בערים. תיירות של הפזורה הארמנית הביאה איתה פריחה כלכלית ופיתוח תיירותי מואץ, מסלול הטיול עובר באתרים מדהימים ואותנטיים שהופכים את הטיול במדינה המגוונת הזו לחוויה מיוחדת במינה.. ארמניה מציעה שפע של אתרים היסטוריים מתקופות שונות ומוזיאונים רבים, האוצרים פנינים של אמנות מקומית. בין האתרים הידועים בארמניה נמצאים הבירה העתיקה ירוואן (Yerevan) המפורסמת בשל המראה הנשקף ממנה אל עבר הר האררט, אגם סוואן, מקור המים הגדול במדינה, הר אראגטס Aragats הגבוה וכנסיות עתיקות שהן היהלום שבכתר עבור העם הארמני

מסע מעמיק אל ארמניה. ארץ יפהפייה, מצטיינת בנופים הרריים ובואדיות עמוקים. הארמנים גם ידועים בארכיטקטורה המיוחדת של כנסיות ומנזרים עתיקים הבנויים מאבן. לארמנים גם היסטוריה עתיקה ומעניינת. הם גם עברו שלב קשה וטרגי של רצח עם. הארמנים מכונים "היהודים של הקווקז" הם ידועים כעם בעל רמה תרבותית גבוהה ביותר, והם פיתחו מגוון של אומנויות – פיסול באבן, מוסיקה ועוד. הטיול בארמניה מהווה חוויה תרבותית מעשירה ועמוקה.

תודה לירון וייס מדריך פגסוס על העריכה ותודה לליעקב לייבוביץ' וגיא אביעד מטיילי פגסוס על הצילומים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • אזור אגם סוואן: אכסניית ומעבר סלים, מנזר סוואונואנק 
  • גארני: ביקור במקדש פגאני קדום  
  • ירוואן והסביבה: מאטנאדאראן  MATENADARAN היכל הספרים הארמני, אתר הנצחה לשואה הארמנית, מקדש זווארנטוס, מוזאון ההיסטוריה של ארמניה, מוזיאון סרגי פראג'נוב, ביקור בקתדרלה בעיר העתיקה אצמיאדזין, מנזר גגהארד, המנזר מהמאה ה-6 KHOR VIRAP, מנזר Saghmosavank 
  • אזור דיליג'אן: העיר העתיקה של דיליג'אן, מנזר HAGHARTSIN 
  • אזור ג'רמוק: מפלי ג'רמוק, המנזר טאטב כולל הגעה אליו ברכבל, טעימות יין בחבל ארני 
  • אזור גוריס: קרהונג' – אתר ארכיאולוגי מסתורי, מנזר נוראבנק

מטיילים יקרים... בדקו המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיימטיילים יקרים .... בדקו המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – ירוואן

ניפגש בשדה התעופה לטיסת לילה ישירה עם חברת התעופה "ישראייר" לירוואן בירת ארמניה. הגעה מאוחרת והעברה למלון בירוואן ללינה. (הארוחה בערב הראשון בשל הגעה מאוחרת תינתן בערב היום האחרון בטיול).

יום 2: ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר העתיקה אצ'מיאדזין בה יושב הפטריארך ונשוטט גם בכיכר הרפובליקה. נבקר בקתדרלה המרכזית העתיקה המקום. נצא חזרה לכיוון יראוואן ונעצור לביקור מעניין במקדש זזווארטנוץ אשר נבנה במאה ה-7 לספירה והוכרז בשנת 2000 יחד עם הקתדרלה והכנסיות באצ'מיאדזין, כאתר מורשת עולמית. לאחר סיום הביקור נחזור לירוואן ונגיע לביקור במוזיאון ההיסטוריה של ארמניה. המוזיאון מציג את ההיסטוריה והתרבות הארמנית  מימים עברו ועד ימים אלו. ארוחת ערב במסעדה ולינה במלון בירוואן.

 

טיול מאורגן לארמניה טיול מאורגן לארמניה

יום 3: ירוואן - דיליג'אן – טשקדזור

לאחר ארוחת הבוקר נצא ונגיע למופע פולקלור ייחודי של ילדים אשר מספר ומסביר על התרבות והמסורת הארמנית. המופע משלב שירה וריקודים של ילדים ממיטב הפולקלור הארמני. נצא בנסיעה ונגיע לביקור באנדרטה המוקדשת לאותיות בשפה הארמנית. נמשיך בנסיעה ונגיע לביקור במנזר Saghmosavank. בעיר אפארן נעצור לביקור במאפייה מקומית, שם נוכל ללמוד ולראות על דרך הכנת הלחם המקומי. נגיע לביקור במנזר HAGHARTSIN, מהמנזרים המפורסמים בארמניה כולה. באם הזמן יאפשר נגיע לביקור בעיר העתיקה של דיליג'אן, אשר מכונה שוויצריה של ארמניה ונוכל להתרשם ממגון בתי מלאכה מקומיים ומהטכניקה הארמנית הייחודית. העברה למלון בצרקדזור לארוחת ערב ולינה.

יום 4: צרקדזור - אגם סוואן - מעבר ההרים "סלים" – ג'רמוק

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך אגם סוואן ונוכל להתרשם מיופיו של האגם. נבקר במנזר סוואנואנק – (יתכן כי הביקור יתבצע ביום שלפני) מרכז פולחני אשר יושב על חצי אי קטנטן במערב האגם וממנו נשקף נוף נפלא של האגם. נמשיך בנסיעה ונעלה בהרים ונעבור במעבר הרים "סלים פס" בגובה של 2410 מטר ונבקר באכסניית סלים על דרך המשי למצוק נהר ארפה. נגיע לביקור בכפר יר'גיס ונבקר שם בבית עלמין יהודי עתיק שהתגלה בשנים האחרונות, שריד יחיד שנותר מהקהילה היהודית המשגשגת שחייתה בארמניה בימי הביניים. העברה למלון בג'רמוק לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לארמניה

יום 5: ג'רמוק - קומפלקס המנזר טאטב - גוריס

אנו נמצאים באזור הפחות מתוייר של ארמניה, דרום מזרח ארמניה, חבל ארץ מעניין וייחודי. לאחר ארוחת הבוקר ההגעה נבקר במפלים של ג'רמוק. נצא בנסיעה דרך מחוז סיוניק ונבקר בקומפלקס המנזר טאטב אשר נבנה במאה ה-9 לספירה ושוכן במקום מרהיב מיל קניון עמוק. אל המנזר נגיע ברכבל חדש (במידה ומזג האוויר והרשויות המקומיות יאפשרו זאת) מבין הארוכים בעולם שאורכו כמעט 6 ק"מ. בתחתית הערוץ היפהפה נוכל לראות גשר טבעי המכונה גשר השטן. נצא בנסיעה ונגיע לכפר העתיק KHNDZORESK. זהו כפר אשר ממוקם באיזור סלעי, עם מערות רבות וטבע מדהים ביופיו. זהו מקום בו נוכל לחוש כי הזמן עצר מלכת. העברה לגוריס לארוחת ערב ולינה. 

יום 6: גוריס - ארני – ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמנו אל קרהונג', אתר ארכיאולוגי מסתורי שבו מעגל אבנים והוא מונומנט פרהיסטורי המכונה גם סטונהנג' הארמני. זהו אתר ארכיאולגי שלפי ההערכות קיים 3,500 שנים (עתיק יותר מאשר הפירמידות המצריות !!). נמשיך בקניון של נחל הארפה לביקור במנזר נוראבנק בו נכיר את יסודות האומנות והתרבות הארמנית. נפגוש בצלבים המגולפים באבן "חצקורים". המנזר היה המרכז התרבותי והרוחני של כל המחוז עוד בימים עברו. נמשיך אל חבל היין והכפר ארני, שם נטעם טעימות מהיין הארמני אשר ידוע בכל איזור הקווקז. נמשיך בנסיעה אל הבירה ירוואן ובדרך נעצור לביקור מעניין במנזר KHOR VIRAP (ראשית הנצרות בארמניה) שממנו נשקף נופו המופלא של הר האררט. הגעה לירוואן, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לארמניה

יום 7: ירוואן – מחוז קוטייאק - גרני – ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לביקור במוזיאון סרגיי פארז'נוב, במאי הסרטים הארמני המפורסם. נצא למחוז קוטייאק, מולנו מתרומם הר אררט 5137 מ' וכיפת הקרח מכסה את פסגתו ומדרונותיו. נעבור בכפרים ציוריים ודרכים מרשימות. נגיע לביקור במקדש הפגאני הקדום גרני. נצא לביקור במנזר גגהארד המעניין והיפה. נחזור לירוואן לביקור בשוק החקלאי המפורסם של ירוואן שם נוכל להתרשם מהסחורה המקומית של פירות, ירקות פירות מיובשים מתוצרת מקומית אוטנתית. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית עם מוסיקה וריקודים ארמנים. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לארמניה

יום 8: ירוואן – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור פנורמי והיכרות עם הבירה המיוחדת והתוססת של ארמניה. נפתח בתצפית מפארק הנצחון. נמשיך ונראה את בניין הפרלמנט, אקדמיית המדעים, בית האופרה ואת הפסל של אלכסנדר טמנייאן – אחד מהארכיטקטים של ירוואן. נתרשם מהאוירה בכיכר הרפובליקה ואזור בית האופרה - מרכז העיר המרשים בתכנונו ויופיו. נבקר באתר ההנצחה לשואה הארמנית, במקום ניצבת אנדרטה מרשימה המנציחה את רצח העם הארמני, אשר בוצע ב-1915 ע"י האימפריה העות'מנית. נמשיך לביקור במאטנאדאראן MATENADARAN, שם נשמר אוסף הספרים הלאומי, בו נתוודע  לכתבי יד עתיקים בשפות שונות ביניהן מגילת אסתר בעברית. נאכל ארוחת ערב מסכמת לסיום הטיול. לקראת ערב העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה המאוחרות של יום 8.

תודה ליובל דקס מדריך בפגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 
  • *ייתכן ויחול שינוי בסדר ימי הטיול בהארכתו או קיצורו של מסלול הטיול בכפוף לשינוי בלוח הזמנים של הטיסות המשתנה לעיתים קרובות וללא הודעה מוקדמת שינוי זה עלול לגרום לעדכון מחיר הטיול בהתאם ואפילו בהתרעה קצרה.
  • **חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form