מספר טלפון
03-6374000
בחריין עם איחוד האמירויות (BAD)
משך הטיול:
10 לילות, 11 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף באיחוד האמירויות ובחריין הכולל: טיסות ישירות, תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב עפ"י תוכנית הטיול ואוטובוס צמוד מהיום הראשון וליום האחרון - חצי פנסיון, מנאמה, אל עין, ג'בל חפיט, אמירות פוג'יירה, אמירות שרג'ה

 

טיול מאורגן בחריין עם איחוד האמירויות- הקדמה

מטיילים יקרים !
מוגשים לכם כאן 2 יעדים חדשים מרתקים ואקזוטיים בהם השתדלנו לחשוף אתכם לכל האתרים ששווה וחשוב לבקר בהם ולכן מומלץ בחום כי תבדקו את הפרטים היטב מול תוכניות והצעות אחרות אותם אתם אולי בוחנים כי יתכן ותמצאו פערים בתכנים כמו למשל חצאי ימים חופשיים – או למשל יותר זמן פנוי / או למשל פחות כניסות וביקורים בתשלום שייצרו פערי מחיר שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ובהצעות האחרות יוצעו בתשלום נוסף – לכן , מה שאולי נראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת כי אצלנו בפגסוס הכל כלול!

 

פתח דבר פגסוסי

"העתיד שייך לאלה שיכולים לדמיין, לעצב ולבצע אותו. זה לא משהו שאתה מחכה לו, אלא אתה יוצר".


בשנת 2012 פרסם שיח' מוחמד בן ראשיד אל מכתום, אמיר דובאי, ראש ממשלת איחוד האמירויות הערביות וסגן הנשיא ספר, שבו תאר את חזונו להפוך את המדינה למרכז עולמי של מצוינות ויצירתיות. מאז ייסודה, האידיאולוגיה העומדת מאחוריה היא לבסס את המורשת המקומית, להדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי, לסייע בתרומה לקדמה העולמית ולהפיץ ערכים של הרמוניה ודו קיום. התורה על רגל אחת היא לבנות עתיד בהיר יותר, ולפעול בסולידריות עם מדינות וקהילות ברחבי העולם. כל זה צמח מהחולות תוך חמישים שנה. עד אז, נמנמו נסיכויות המפרץ הפרסי במרחבי המדבריות של חצי האי ערב ותושביהם התפרנסו בעיקר מדיג ושליית פנינים.

בשנות השישים התגלה באזור נפט שהפך את איחוד האמירויות ואת בחריין לאחת מעשר הארצות העשירות בעולם. החיים השתנו לחלוטין והיום הם שם נרדף לשאפתנות אליהם נושא העולם עיניים משתאות. האדריכלות המפוארת, האיים המלאכותיים, מרכזי האמנות והמסחר, כל אלה מגלמים מודרניות וחדשנות לצד תרבות ומסורת ארוכת ימים.

בטיול בין מנאמה בירת בחריין, דובאי, העיר הגדולה ואבו דאבי עיר הבירה, שלוש הנסיכויות הבולטות והעשירות בפדרציה של שבע אמירויות ועוד בחריין.

לאורך ימי הטיול נכיר את המבנים המרהיבים שבנו מיטב האדריכלים בעולם, נעמוד על המסרים שמייצגים מבנים אלו, על הכלכלה הפורחת בקניוני הענק ועל מרכזי האמנות והתרבות העצומים.

נבקר באתרים שיספקו הצצה להיסטוריה החברתית של האמירויות טרום עידן הנפט ובנאות מדבר אקזוטיים, שם נעמוד על הגאוגרפיה המדברית המיוחדת והקיום האנושי שבה.

 

 

ההטבות בטיול פגסוס: 

  • האוטובוס צמוד מהיום הראשון ועד ליום האחרון / ימי טיול מלאים!
  • מנאמה: מסגד אחמד אל פתח – המסגד הגדול, המוזיאון הלאומי של בחריין, השוק של מנאמה מ 1949, ביה"כ במנאמה, מבצר בחריין בו מאהר, ביקור בנכס כולל שבעה עשר בניינים המשובצים במרקם העירוני של העיר מוהרק, תצפית בגשר המלך פאהד – החיבור לסעודיה, ביקור בבאר הנפט הראשונה, עץ החיים, ביקור במסלול המירוצים פורמולה 1, מרכז אומנויות אל ג'אסרה, בית חאמד בין עיסא, סיור במתחם מבצר בחריין כולל שייט, ארוחת ערב ערבית אוטנטית 
  • אבו דאבי:  ביקור במוזיאון הלובר, מסגד שייח' זאיד כולל קבר מיסד האמירויות, ארמון האומה (Qasr-Al-Watan), במתחם הנשיאותי, מופע אור קולי מציג את העבר, ההווה וחזון העתיד
  • שמורת נווה המדבר אל עין: סיור בארמון השיח' זיאד בן סולטן, ביקור בשוק הגמלים של אל עין, תצפית מג'בל חפיט (Jebel Haffit), ספארי ברכבי שטח 4x4 במרחבי המדבר לתצפית שקיעה אל הדיונות הנצבעות בגווני זהב, בילוי ערב חווייתי בלב המדבר הכולל הופעות מוסיקה וריקודים ממיטב התרבות הבדווית המסורתית וארוחת ערב ( חאפלה אמיתית ) 
  • פוג'יירה: ביקור במסגד אל בידייה.
  • אמירות שרג'ה: מוזיאון לתרבות האיסלאם.
  • דובאי: שייט ערב בסירת ד'או מסורתית בתעלת המים המלאכותית, נחזה במופע מזרקות המים, תכנית בידור וארוחת ערב על הספינה, עליה לתצפית מה View of the Palm, מרפסת התצפית על גשר הזכוכית היוצר את המבנה המיוחד המכונה מסגרת דובאי (Dubai Frame), נסיעה ברכבת המונורייל האוטומטית ביקור בגן הפרחים הגדול בעולם המכונה גן הפלאות (The Miracle Garden), ביקור בכפר הגלובלי (Global Village) כולל הופעות מוסיקה ומופע זיקוקין, עליה אל המגדל הגבוה בעולם בורג' חליפה, דובאי מול (Dubai Mall) כולל ביקורים באקווריום ובמתחם הסקי המפואר (Ski Dubai), ביקור במוזיאון העתיד, ביקור במוזיאון האשליות האינטראקטיבי, ערב הסיום בלה פרלה La Perle)  הוא חוויה בלתי נשכחת הכוללת הופעה דינמית מרהיבה של אקרובטיקה במים ובאוויר על רקע תפאורת אורות ססגונית ומוסיקה מלהיבה      

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: טיסה תל אביב – מנאמה 

נפגש בנתב"ג לטיסה ישירה למנאמה בירת בחריין מדינה אי בשטח זעיר. ממלכת אל בחרין - ממלכת שני הימי, הממוקמת בארכיפלג במפרץ הפרסי, ערב הסעודית שוכנת מערבית לבחריין וביניהן מים רדודים, קטר שוכנת דרומית לה, מעבר למפרץ בחריין. בשנת 1986 הסתיימה הקמתם של גשר וכביש מעל המים, המחבר בין איי בחריין לערב הסעודית. הקמתו של גשר שיהווה חיבור יבשתי דומה, בין בחריין לקטר, צפויה להסתיים בעתיד.לאחר בקורת הגבולות נעלה על אוטובוס שיעביר אותנו למלון להתארגנות.
ארוחת ערב ולינה.

יום 2 : מנאמה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את בחריין ואתריה המעניינים. נבקר במסגד הגדול במדינה ואחד הגדולים בעולם הוא מסגד מסגד אחמד אל פתח שנבנה ב 1986 ושיכול להכיל עד 7000 מתפללים. נגיע לשוק מנאמה השוקק והסואן על שלל החנויות מאוכל עד טקסטיל , עבודות יד אומנויות , תבלינים וכל הבא ליד. שוק צבעוני במיוחד. מהשוק ניסע לבקר בבית הכנסת במנאמה. נמשיך אל מבצר אבו מאהיר, מנאמה על חורבות מגדל מהמאה ה 16 שנבנה ע"י הפורטוגזים ועליו נבנה המבצר ב 1840.
נמשיך לביקור באתר המורכב משבעה עשר מבנים בעיר מוהרק, משם נהגו לצאת סירות אל ערוגות הצדפות. המבנים הרשומים כוללים מגורים של סוחרים עשירים, חנויות, מחסנים ומסגד. האתר הוא הדוגמה השלמה האחרונה שנותרה למסורת התרבותית של הפנינים והעושר שהיא יצרה בתקופה שבה המסחר שלט בכלכלת המפרץ (המאה השנייה עד שנות ה-30, כאשר יפן פיתחה פנינים מתורבתות. משם ניסע אל קניון קפיטל שהוא אחד מאתרי התיירות בממלכת בחריין מכיוון שהוא מכיל את המוצרים המסורתיים והמקוריים של בחריין בעבודות יד. המשך הסיור במנאמה ביקור בגשר המלך פאהד שנפתח בשנת 1986 ואורכו כ 25 ק"מ המחבר את בחריין האי עם היבשה סעודיה. חזרה למלון להתארגנות ולאחריה נצא למסעדה מקומית לארוחת ערב. חזרה למלון ללינה.

יום 3: מנאמה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליומנו השני בממלכה לסיור עיר. התחנה הראשונה היום היא ביקור בבאר הנפט הראשונה שנתנה את הקו שהנחה את הפיתוח הכלכלי של בחריין החל מ 1931 .המשך נסיעה אל "עץ החיים " עץ שיטה בן 400 שנה ללא כל מקור מים גלוי באמצע המדבר. פלא !! נמשיך לביקור במסלול המירוצים של הפורמולה 1 . המשך הסיור בביקור במבצר ריפא ובמרכז האומנויות אל ג'אסרה . משם ניסע ונבקר באתר מורשת עולמית – תל קבורה דילמון למעשה תלולי קבורה של דילמון שמייצגים את הארכיטקטורה ואת מסורות הקבר של תרבות דילמון הקדומה. בהמשך נגיע לשוק שנוסד ב 1987 המציג ומוכר כלי חרס, עתיקות וסחורות מסורתיות בחרייניות ואיראניות. חזרה למלון להתארגנות ויציאת ערב ל....
• מצודת בחריין (קלעת אלבחרין") הוכרזה כאתר מורשת עולמית. נסייר בסירה בקו הרקיע של מנאמה ונקנח במסעדת בוטיק ארוחת ערב בתפריט אוטנטי ערבי. עם סיום פרק בחריין חזרה למלון ללינה.


יום 4: מנאמה – אבו דאבי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה בכפוף למועד הטיסה נטוס אל אבו דאבי הלא היא בירת איחוד האמירויות, מקום מושבו של הנשיא ובה נבנו מוסדות הממשל והדת. העיר המודרנית הוקמה בקצה אי לחוף המפרץ הפרסי וכוללת אתרי תיירות, ומוזיאונים.

בהגעה נצא לביקור בארמון האומה (Qasr-Al-Watan), חלק מן המתחם הנשיאותי העצום והמפואר, בו מתקיימות הפגישות המדיניות ובו מארחים נציגי הממשל את מנהיגי העולם. נצפה במופע אור קולי המציג את העבר, ההווה וחזון העתיד של איחוד האמירויות. בהמשך ארוחת ערב והעברה למלון ללינה.

ג'בל חפיט (Jebel Haffit)

יום 5: אבו דאבי 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר ולהכיר את אבו דאבי ונתחיל את הסיור בביקור במוזיאון הלובר, שהקמתו היא פרי הסכם בין ממשלת צרפת ואיחוד האמירויות. במוזיאון מוצגות יצירות אמנות בינלאומיות שנרכשו בשנים האחרונות ונאספו מרחבי העולם, כולל כתבי יד וחפצים בעלי משמעות היסטורית, תרבותית אוניברסלית. המוזיאון מייצג את הקשר בין התרבויות במטרה להמחיש את החוויה האנושית המשותפת המתעלה מעבר למיקום הגאוגרפי, להיסטוריה המקומית, לדת וללאום. נעמוד על העיצוב האדריכלי הייחודי הנותן פרשנות לאלמנטים של האדריכלות האסלאמית ונראה כמו צף מעל פני המים.

אחר הצהריים נבקר במסגד שייח' זאיד, אחד מעשרת המסגדים הגדולים והמפוארים בעולם, שבו יותר מאלף עמודים הנושאים 82 כיפות. מנורות מצופות זהב מאירות אל החלל העצום המכיל 40 אלף מאמינים המתפללים על שטיח עבודת היד הגדול בעולם עליו עמלו מאות אומנים במשך כשנה. המסגד משתרע על שטח של יותר מ-30 דונמים וכולל גנים ובריכות מים, כמו גם קברו של זאיד בן סולטאן אל נהיאן מייסד האמירות. נמשיך בנסיעה לאורך השדרות המטופחות של העיר לביקור באי יאס שם נמצא גם מתחם פרארי וורלד (Ferrari World Abu Dhabi) המשמש כפארק שעשועים. ארוחת ערב והעברה למלון ללינה.

מסגד שייח' זאיד


יום 6: אבו דאבי – שמורת נווה המדבר אל עין – פוג'יירה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מאבו דאבי ונצא בנסיעה מזרחה אל נווה המדבר 'אל עין'. באזור נחפרו מבני קבורה עתיקים המעידים על התיישבות קבע שהחלה כבר באלף השלישי לפני הספירה. ההיסטוריה הארוכה הפכה את אל עין לאתר היחיד באיחוד האמירויות הערביות הכלול ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו. נטייל במטעי הדקלים הכוללים כמאה סוגים שונים של תמרים המושקים במערכת של בארות ותעלות מים הניזונים מאקוויפר ההר. המים מובלים ברשת של תעלות עיליות ותת קרקעיות אל השדות לאורך עשרות קילומטרים. נחלוף על פני שכונות העיר, השדרות והגנים המוריקים ונצפה אל מצודת אל ג'אהילי (Al Jahili Fort) שנבנתה במטרה להגן על דרכי המדבר.

נמשיך לסיור בארמון השיח' זאיד בן סולטן אבי האומה ומייסדה שהוסב למוזיאון ונפתח לקהל בשנת 2001, ובו נעמוד על הארכיטקטורה האופיינית למבנים מדבריים הכוללים ביתנים ביניהם חוצצות חצרות מופנמות ומוצלות. באחת מחצרות הארמון נמצאת מכונית הלנדרובר הפרטית של השיח' זאיד ששימשה אותו בביקוריו באזורי המחייה של שבטי המדבר המרוחקים. נעלה לתצפית מג'בל חפיט (Jebel Haffit) המתנשא לגובה 1,249 מטרים מעל פני הים ומעניק לנווה המדבר תפאורה דרמטית. לאחר ביקור בשוק הגמלים של אל עין, האחרון שנותר באיחוד האמירויות, נצא בנסיעה לאורך הגבול עם סולטנות עומאן אל פוג'יירה, אחת האמירויות הקטנות באיחוד השוכנת לחוף האוקיינוס ההודי. נחלוף על פני המצודה, ועל פני מסגד אל בידייה הקדום בתום הסיור ארוחת ערב והעברה למלון ללינה.


ג'בל חפיט (Jebel Haffit)

יום 7: פוג'יירה – אמירות שרג'ה – דובאי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך רכס הרי חג'ר אל נסיכות שרג'ה בירת התרבות של איחוד האמירויות והעולם הערבי. עם ההגעה נצא לסיור בשרג'ה בה פועלים קמפוסים של אוניברסיטאות זרות, מכללות, גלריות ובתי ספר לאמנות. הסיור יתמקד ברובע הישן המשוקם של העיר המשמר את תרבות הבנייה בלבני בוץ, במעגן הסירות ובשוק המקומי. כמו כן נבקר במוזיאון לתרבות האסלאם (Museum of Islamic Civilization) הכולל תצוגה של אלפי פריטי קליגרפיה וכתבי יד, מטבעות, כלי מתכת וקרמיקה, שטיחים וחפצים נדירים כמו העתק של הקוראן מימיו של הח'ליף השלישי וכיסוי הבד של הכעבה במכה.
לקראת הצהריים נצא בנסיעה דרומה אל דובאי, העיר הגדולה בין הנסיכויות בה מתגוררים כשלושה מיליון תושבים. כאזור סחר חופשי, דובאי הפכה למרכז העסקים והכלכלה המושך השקעות בינלאומיות רבות. בעיר מוקמים פרויקטים אדירים בטכנולוגיות וחומרי בנייה חדשניים בתכנונם של אדריכלי על בינלאומיים. עם ההגעה נצא לביקור בשווקים המפורסמים של דובאי ביניהם שוק הזהב, שוק הטקסטיל ושוק התבלינים. לאחר ארוחת צהריים נמשיך לביקור בגן הפרחים הגדול בעולם המכונה גן הפלאות (The Miracle Garden). 50 מיליון פרחים על פני 70 דונם מעטרים ביתנים בעיצובים צבעוניים מרהיבים כולל מטוס של חברת התעופה אמיראט ובובת ענק של מיקי מאוס. אטרקציה נוספת במתחם היא גן פרפרים ייחודי הכולל 15 אלף פרפרים מ-26 מינים שונים.
• לפנות ערב נצא אל הכפר הגלובלי (Global Village) - פרויקט התיירות, הפנאי והבידור הגדול בעולם המכיל בכל שנה יותר מחמישה מיליון מבקרים. הכפר כולל ביתנים המייצגים 75 ממדינות העולם וכולל הפתעות קולינריות מגוונות, חנויות מזכרות, הופעות מוסיקה ומופע זיקוקין.
חזרה למלון בדובאי ללינה

מוזיאון לתרבות האסלאם (Museum of Islamic Civilization)


יום 8: דובאי – ספארי מדברי

לאחר ארוחת הבוקר נעלה אל מרפסת התצפית על גשר הזכוכית היוצר את המבנה המיוחד המכונה מסגרת דובאי (Dubai Frame) דמוי מסגרת תמונה ענקית שגובהו 150 מטר. המבנה מייצג משני צדדיו את שתי הפנים של העיר העתיקה והחדשה. נחצה את שכונת היוקרה ג'ומיירה (Jumeirah) ונעצור להצטלם על רקע מלון בורג' אל ערב הנחשב ליחיד בעולם בעל 7 כוכבים. נחצה בנסיעה אל האי המלאכותי שצורתו ככפות תמרים ובו נמצא מלון אטלנטיס המפורסם בסוויטות השקועות מתחת לפני המים ונחזור ברכבת המונורייל האוטומטית. בשעות אחר הצהריים נצא ברכבי שטח 4x4 במרחבי המדבר לתצפית שקיעה אל הדיונות הנצבעות בגווני זהב. נגיע אל מחנה אוהלים בלב המדבר לבילוי ערב חווייתי הכולל הופעות מוסיקה וריקודים ממיטב התרבות הבדווית המסורתית וארוחת ערב חאפלה. המשך למלון בדובאי ללינה 

מסגרת דובאי (Dubai Frame) 

יום 9: דובאי 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במתחם הסקי המפואר (Ski Dubai) המציע מסלולי גלישה ברמות שונות, הר שלג, מקפצות, רמפות, מסלולי מזחלות ומעליות מושבים, ובנוסף – מצעד פינגווינים, הכל בתוך קניון מקורה. בהמשך נבקר בדובאי מול (Dubai Mall) – אחד הקניונים הגדולים והמפוארים בעולם. נעלה אל המגדל הגבוה בעולם בורג' חליפה המתנשא לגובה 828 מטרים באחת מ-57 המעליות המהירות. מן הקומה ה-124 נתרשם מן הנוף הפנורמי עוצר הנשימה של קו הרקיע האורבני. נרד מהמגדל לביקור באקווריום השקוף ובו מגוון של בעלי חיים ימיים כולל עשרות כרישים ובגן החיות התת ימי. הסיור יוביל אותנו לביקור במוזיאון האינטראקטיבי = מוזיאון האשליות תופעה שקשה להתעלם ממנה.
נמשיך לשוק אל באכר כדי לצפות במופע המזרקות המדהים ובהמשך . ....
• בערב נצא לשייט בסירת ד'או מסורתית בתעלת המים המלאכותית, שנחפרה לצורך הכנסת מי הים לתוך היבשה לצנן את האוויר. נתרשם מגורדי השחקים המוארים, נחזה במופע מזרקות המים, נהנה מתכנית בידור וארוחת ערב על הספינה. חזרה למלון ללינה.

יום 10: דובאי  – מוזיאון העתיד – עין דובאי – בילוי ערב בלה פרלה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במוזיאון העתיד המיוחד במינו המציג הצצה מרתקת לאפשרויות של איך ייראו חיינו בעתיד. משם נמשיך אל ה Water Front Market . שוק ציורי ומיוחד למי שמחפש פירות ים טריים, ירקות, תבלינים ופריטי מכולת אחרים. השוק מתגאה בחלל קמעונאי ממוזג ומצויד בטכנולוגיה חדישה המסייעת ללקוחות בתהליך הקניה על המקום. השוק הוא כוורת שוקקת של פעילות. יש בו 5 מדורי אוכל שונים. מכאן נצא אל אחת האטרקציות המדוברות של דובאי - VEW of the PALM נעלה לתצפית מרהיבה על איזור פריסת התמר והמרינה של דובאי . מראה מרהיב . חזרה למלון . ארוחת ערב ואחריה נצא ל ....
• ערב הסיום בלה פרלה La Perle) ) הוא חוויה בלתי נשכחת הכוללת הופעה דינמית מרהיבה של אקרובטיקה במים ובאוויר על רקע תפאורת אורות ססגונית ומוסיקה מלהיבה. חזרה למלון ללינה.

יום 11: דובאי  –תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה הביתה. 

* במידה והטיסה חזרה מדובאי דרך מנאמה ארצה מתוכננת לשעות אחה"צ או ערב יעמוד האוטובוס לרשות הקבוצה עד מועד ההעברה לשדה התעופה כולל ההעברה כמובן.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form