מספר טלפון
03-6374000
הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך - יומיים של סיור ברכבי שטח (TMT)
משך הטיול:
10 לילות - 11 ימים
להורדת התוכנית

כולל חבל סוונטי המסתורי הקווקז הגבוה והקווקז הנמוך יומיים של סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) ביום השישי והתשיעי לטיול טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב כולל: חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן לגאורגיה כולל חבל סוונאטי המסתורי - הקדמה

גיאורגיה שבמרכז אסיה, תמיד נשמעת משהו מרוחק, יודעים על קיומה, אך מה המקום הזה בדיוק? מבחינת נוף- אירופה. הרים נישאים, שלג, קניונים, יערות, הרבה מים. מעט מדבר במזרח. העם, לעומת זאת, משהו אחר. ואכן, הגיאורגים רואים עצמם כמדינה המזרחית ביותר של אירופה.

הארץ הינה שילוב מעניין של נופים אירופאים- עִם עָם אסייתי מסורתי, המפנה פניו למערב מחד, ולמסורת ונצרות רכה מאידך. עם גא, אוהב חיים, חברות, והרבה יין. עם אוהב ישראל, עם מסורות הקושרות את העם הגיאורגי לעמנו וארצנו. מדינה גולמית, כפרית בעיקרה, נוף, אוכל, אנשים חמים ומכניסי אורחים. עם שורשי שידע לעמוד מול העמים הרבים שנדדו דרך אדמתו, ונותר, יחיד מכולם, לאחוז בארצו ובתרבותו. ציר מרכזי של דרכי המשי בעבר, עם עיר בירה (טביליסי) שהייתה והינה מרכז תרבותי של כל מה שכונה בעבר עבר הקווקז (ביטוי רוסי). עיר שמלכים, כובשים, אנשי שם ומשוררים עלו אליה לרגל וטבלו במרחצותיה- מהערבים וטימור לנג, ועד פושקין.

טיול מאורגן לגאורגיה עם פגסוס הוא טיול עם מסלול מלא, עשיר ועמוס, טיול של נופים, אתרים היסטוריים, אנושיות וידידות חמה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • טביליסי: כנסיית מטחי, מבצר נריקלה, שדרת רוסטאוולי, בית הכנסת הגדול, כנסיית סיוני, המוזיאון האתנוגרפי  
 • מצחטה: סיור בעיר, כנסיית סווטיצחובלי, כנסיית ג'ווארי  
 • ורדזיה: ביקור בכנסיות החצובות בסלע
 • קוטאיסי: שרידי קתדרלת בגראטי, מערת הנטיפים סטפליה, הרובע היהודי
 • זוגדידי: ארמון דדיאני
 • גורי: מוזיאון סטאלין, עיר המערות אופליסציחה
 • אחליציחה: בית הכנסת במרכז היהודי
 • בורג'ומי: פארק המינרלים
 • גודאורי: יום טיול ברכבי שטח  4X4 (ג'יפים) בקווקז הגבוה בקווקז הגבוה, מתחם אנאנורי
 • חבל סוונאטי: הכפר אושגולי, העיירה מסטיה, יום טיול ברכבי שטח 4X4 (ג'יפים)

מטיילים יקרים... בדקו המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – טביליסי

ניפגש בשדה התעופה לטיסה לטיביליסי בירת גאורגיה (גרוזיה לשעבר), בהתאם לשעת הנחיתה לאחר הסידורים הפורמליים בשדה התעופה נחל בסיור עיר ראשוני בבירת גאורגיה. נעלה לתצפית וסקירה על העיר. במקום התצפית נמצא פסל של "אמא גאורגיה" אשר מציג את המסורת הגאורגית. נמשיך ונבקר במבצר נריקלה (מהמאה ה- 4 לספירה) – מהעתיקים ביותר בעיר. התחנה הבאה שלנו היא מרחצאות הגופרית המקורים בכיפות לבנות. העברה למלון ללינה בטביליסי.

טיול מאורגן לגיאורגיה

יום 2: טביליסי – גורי – אופליסציחה – בורג'ומי - בקוריאני

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעמק קרטלי, העמק המבדיל בין הקווקז הגבוה לנמוך. נגיע לעיר גורי, מקום הולדתו של יוסף סטאלין. נבקר במוזיאון סטאלין, אשר בו עדיין נושמת רוח ברית המועצות של שנות הארבעים והחמישים. נמשיך לביקור באופליסציחה, עיר מערות חשובה מהמאה ה-6 לפנה"ס ועד למאה ה-6 לספירה בנתיבי דרך המשי. יופיה של העיר מתבטא בחציבתה במדרונות של אבן חול. מגורי נמשיך בדרכנו למערב גיאורגיה ונעבור דרך העיירה חשורי. נעלה אל הרי הקווקז הנמוך ואם הזמן יאפשר נבקר בעיר המרפא בורג'ומי - שם נבקר בפארק המים המינרלים אשר מיוצרים במקום. לאחר הסיור נצא לבקוריאני, הגעה למלון והתמקמות, ארוחת ערב ולינה.

יום 3: בקוריאני - אחליציחה - ורדיזיה - בקוריאני

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ונגיע לביקור באחליציחה בבית הכנסת שהוא המרכז היהודי הגדול בדרום גאורגיה שעלה כולו לישראל. בנוסף נבקר במוזיאון (במידה ויהיה פתוח) במקום בו יש עדויות של הישוב שהיה במקום לפני מספר מאות שנים. נמשיך בנסיעה בדרכנו לורדיזיה, עיר המערות (המאה ה-12 לספירה), המפורסמת בזכות הכנסייה הצבעונית החצובה בסלע. הביקור בורדיזיה הוא אחד מנקודות השיא של הטיול בגיאורגיה. עיר המערות מפורסמת בזכות הכנסייה הצבעונית החצובה בסלע. בעבר, היו כ-3000 מערות, אך כיום בעקבות פגעי הטבע והאדם נותרו כ-500 בלבד. בדרכנו חזרה לבקוריאני נראה מהכביש את מבצר חרטוויסי (המאה ה-10 לספירה). ארוחת ערב ולינה במלון בבקוריאני.
 

טיול מאורגן לגיאורגיה

יום 4: בקוריאני – קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בדרכנו למערב גיאורגיה ונגיע לקוטאיסי – העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה (בת למעלה מ-3000 שנה), עיר "גיזת הזהב", אליה הפליגו יאסון והארגונאוטים במסעם המופלא. אחר הצהריים נבקר באתריה המופלאים של קוטאיסי: נגיע לביקור מעניין במערת הנטיפים סטפליה, מערה עתיקה אשר נמצאו בה עקבות של דינוזאורים. נמשיך לביקור בשרידי קתדרלת בגראטי (המאה ה-11 לספירה), אתר זה הוכרז על-ידי אונסק"ו כאתר מורשת בקוטאיסי. נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח) של הקהילה היהודית הקטנה, החיה בעיר. נאכל ארוחת ערב ונלון במלון באזור קוטאיסי.

טיול מאורגן לגיאורגיה

יום 5: קוטאיסי – חבל סוונאטי - מסטיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה אל העיירה זוגדידי ומשם נכנס בנסיעה לחבל סוונאטי. חבל סוונאטי נחשב ליפה ביותר בגאורגיה וזהו אזור אשר נפתח לתיירים רק לפני שנים אחדות. הכביש סלול במקביל לאורך נהר אינגורי ואט אט עולה לצידי נופים עוצרי נשימה במעלה הערוץ אל תוך יער עצי מחט. נגיע למסטיה*, בירת החבל, שם נאכל ארוחת ערב ונלון.
*במסטיה בתי המלון הינם פשוטים ובעלי מספר קטן של חדרים. ייתכן כי הקבוצה תפוצל ל-2 בתי מלון. בתי המלון במסטיה פשוטים עקב המיקום המרוחק של אזור זה ממרכז המדינה.

יום 6: חבל סוונאטי - אושגולי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שהוא אחד משיאי הטיול. נעלה על רכבי שטח 4*4, נצא לאורך הנהר ומשם נחצה במעבר הרים לעבר אשכול הכפרים הגבוהים בחבל. נגיע לביקור בכפר האחרון אשר נמצא במעלה הנהר – אושגולי. הכפר מפורסם במגדלי ההגנה שבו, האופיינים לכפרים בקווקז הגבוה. מגדלים אלו נבנו במאות ה-6-19 ושימשו לצורכי הגנה עבור במלחמות על שטחי מרעה. במהלך היום נהנה מנופיו המופלאים של האיזור ונתרשם מחיי המקומיים אשר כאילו נלקחו מסיפור נושן. נחזור למסטיה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לגיאורגיה

יום 7: חבל סוונאטי – זוגדידי  - קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה בדרך חזרה אל עבר קוטאיסי. בדרך נראה נופים אשר יד האדם לא נגעה בם עדיין. בזוגדידי נבקר בארמון דדיאני אשר שייך לדוכסים של חבל ארץ זה. כיום המקום משמש כמוזיאון הנושא היסטוריה וארכיאולוגיה. משם נמשיך בנסיעה לקוטאיסי. ארוחת ערב ולינה בקוטאיסי.

יום 8: קוטאיסי – גודאאורי

לאחר ארוחת הבוקר נצא את קוטאיסי חזרה אל מזרח גאורגיה. נסע מזרחה ובהמשך נצפין על ה"דרך הצבאית" המפורסמת לעבר הקווקז הגבוה. נעצור לביקור במתחם אנאנורי (המאה ה-17 לספירה). נמשיך ונעלה בנופים הרריים מופלאים של הקווקז הגבוה אשר נותרו עדיין בתוליים. נגיע אל העיירה גודאורי (גובה כ-2,200 מטר) שם נאכל ארוחת ערב ונלון.

טיול מאורגן לגיאורגיה טיול מאורגן לגיאורגיה

יום 9: יום טיול ברכבי שטח בקווקז הגבוה

נצא לנסיעה מרהיבה מגודאורי ברכבי 4X4 ונטפס מעלה בנסיעה לצד נהר תרגי אשר תביא אותנו אל קאזבגי – העיירה המרכזית באזור דרך עמקים יפהפיים ואזורים מיוערים אל כנסיית השילוש הקדוש של גרגטי הממוקמת בגובה 2,170 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת, נוכל לצפות באחד הקרחונים הגבוהים ביותר באזור הקווקז – הר קאזבג (5,047 מטר). מכאן ניסע דרך ערוץ דאריאלי (באם עמק זה יהיה סגור לתנועה נבקר בעמק אחר במקום), ובתוך עמקים מופלאים ונהנה מטבע טהור ויפהפה של הרי הקווקז הגבוה. נחזור למלון לאחר יום טבע מדהים לארוחת ערב ולינה.
שימו לב–חברת פגסוס מבטיחה יומיים טיול מלאים (8-9 שעות בכל יום) ברכבי שטח. אנו ממליצים לבדוק זאת במסלולים מתחרים בהם לא מפורסמות השעות והמסלולים עלולים להכיל רכבי שטח רק לחצי יום טיול. אלמנט זה מתבטא בעלות כספית.

יום 10: גודאורי - מצחטה – טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא מגודאורי ונחל לרדת חזרה אל המישורים אשר מתחת לקווקז הגבוה אל עבר מצחטה. מצחטה הינה הבירה העתיקה והמרכז הדתי של גאורגיה (בת 3000 שנה). נבקר באתריה ההיסטוריים המרשימים: בכנסיית ג'ווארי (המאה ה-6 לספירה) ובכנסיית סוויטיצחובלי (המאה ה-11 לספירה). שתיהן הוכרזו כאתרי מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו. אחר הצהריים נמשיך לעיר הבירה של גאורגיה, טביליסי. נאכל ארוחת ערב מסכמת במסעדה מקומית בליווי מוסיקה ורקדנים מקומיים. העברה למלון בטבליסי ללינה.

טיול מאורגן לגיאורגיה

יום 11: טביליסי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הסיור בטביליסי (אשר התחלנו ביום הראשון לטיול) באתריה המרכזיים בעיר העתיקה. העיר מציעה מגוון רחב של אתרים, רובם עתיקים מאוד. כל המקומות המעניינים בעיר העתיקה קרובים מאוד ונמצאים במרחק הליכה האחד מהשני. נתחיל את הסיור רגלי בביקור בכנסיית מטחי (המאה ה- 13 לספירה). בנוסף נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח) וקתדרלת סיוני המרשימה ובמוזיאון האתנוגרפי. לאחר מכן נצא לטיול בשדרת רוסטאוולי, רחובה הראשי של טביליסי.בתום הסיור העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

תודה ליובל דקס מדריך בפגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • *ייתכן ויחול שינוי בסדר ימי הטיול בהארכתו או קיצורו של מסלול הטיול בכפוף לשינוי בלוח הזמנים של הטיסות המשתנה לעיתים קרובות וללא הודעה מוקדמת. שינוי זה עלול לגרום לעדכון מחיר הטיול בהתאם ואפילו בהתרעה קצרה.
 • **חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form