מספר טלפון
03-6374000
כולל באטומי לחופו של הים השחור וחבל סוונטי המסתורי (BMT)
משך הטיול:
6 לילות - 7 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (ביום ההגעה והחזרה לארץ בהתאם לשעות הטיסה) על פי תוכנית הטיול. יום של סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) ביום הרביעי לטיול כולל: חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

מטיילים יקרים... בדקו המסלול היטב מול תוכניות של  חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי  / פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!!!

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול המאורגן לגאורגיה

  • באטומי: עליה ברכבל לתצפית, הגנים הבוטנים, שוק האיכרים, הפארק הלאומי מטיראלה 
  • חבל סוונאטי: הכפר אושגולי, העיירה מסטיה, יום טיול ברכבי שטח 4X4 (ג'יפים) 
  • קוטאיסי: שרידי קתדרלת בגראטי, מערת הנטיפים סטפליה, הרובע היהודי 
  • טביליסי: שדרת רוסטאוולי, בית הכנסת הגדול, כנסיית מטחי, המוזיאון האתנוגרפי 


אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – בטומי

ניפגש בשדה התעופה לטיסת לבטומי עיר הנופש של גאורגיה השוכנת לחופו של הים השחור. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה נחל בסיור בבטומי שיעניק לנו היכרות ראשונית עם המגוון של העיר. במסגרת הסיור נגיע לטיילת ולאחר מכן נעלה בעזרת הרכבל (תלוי במזג האוויר) שיביא אותנו למרומי העיר אל לתצפית גבוהה על בטומי שתפרש מתחתינו. בסיום הסיור ארוחת ערב במסעדה מקומית ולאחר מכן העברה למלוננו בבאטומי ללינה.

יום 2: בטומי– נסיעה ברכבי שטח לביקור בפארק הלאומי מטיראלה – סיור ערב בבטומי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיולים מרתק. נעלה על רכבי שטח ובעזרתם נסע ונגיע לביקור בפארק הלאומי מטיראלה. השמורה נמצאת כ-30 ק"מ צפון מזרחית מבטומי. זהו האזור הגשום והלח ביותר בגאורגיה. בכל פינה זורמים מים וגזעי העצים מכוסים בטחב וחזזיות. זוהי שמורה יפהפייה במערב רכס הקווקז הנמוך עם שבילי הליכה רבים. לאחר סיום הסיור חזרה לבטומי ברכבי השטח והמשך הסיור מהיום הראשון עם אוטובוס. נגיע לביקור בגנים הבוטניים המהווים כר פורה לגידולים של מגוון עצי פרי שהובאו לגנים מארצות ומיבשות רחוקות. נבקר בשוק איכרים קטן בו נוכל לקנות ממבחר פירות העונה, דבש ריבות וצ'ורצ'חלות. ארוחת ערב במסעדה מקומית ונמשיך לסיור ערב בבטומי שיכלול בתוכו את ה"מזרקות המזמרות" (והמרקדות). נשוב למלוננו ללינה.

יום 3: בטומי – חבל סוונאטי - מסטיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל העיירה זוגדידי ומשם נכנס בנסיעה לחבל סוונאטי. חבל סוונאטי נחשב ליפה ביותר בגאורגיה וזהו אזור אשר נפתח לתיירים רק לפני שנים אחדות. הכביש סלול במקביל לאורך נהר אינגורי ואט אט עולה לצידי נופים עוצרי נשימה במעלה הערוץ אל תוך יער עצי מחט. בדרך נעצור בסכר ואגם Anguri. סכר שנבנה ב1980 ונחשב לקונסטרוקציה הגבוהה בקווקז. נגיע למסטיה*, בירת החבל, שם נאכל ארוחת ערב ונלון.
*במסטיה בתי המלון הינם פשוטים ובעלי מספר קטן של חדרים. ייתכן כי הקבוצה תפוצל ל-2 בתי מלון. בתי המלון במסטיה פשוטים עקב המיקום המרוחק של אזור זה ממרכז המדינה.

יום 4: חבל סוונאטי – אושגולי – יום טיול ברכבי שטח

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שהוא אחד משיאי הטיול. נעלה על רכבי שטח 4*4, נצא לאורך הנהר ומשם נחצה במעבר הרים לעבר אשכול הכפרים הגבוהים בחבל. נגיע לביקור בכפר האחרון אשר נמצא במעלה הנהר – אושגולי. הכפר מפורסם במגדלי ההגנה שבו, האופיינים לכפרים בקווקז הגבוה. מגדלים אלו נבנו במאות ה-6-19 ושימשו לצורכי הגנה עבור במלחמות על שטחי מרעה. במהלך היום נהנה מנופיו המופלאים של האיזור ונתרשם מחיי המקומיים אשר כאילו נלקחו מסיפור נושן. נחזור למסטיה לארוחת ערב ולינה.

יום 5: חבל סוונאטי - קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה בדרך חזרה אל עבר קוטאיסי. בדרך נראה נופים אשר יד האדם לא נגעה בם עדיין. נמשיך בנסיעה לקוטאיסי. עם ההגעה ובאם הזמן יאפשר נחל בסיור באתרי קוטאיסי (אותם נמשיך ונשלים ביום 6 של הטיול). ארוחת ערב ולינה בקוטאיסי.

יום 6: קוטאיסי – טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר (האתרים אשר לא הספקנו לבקר בהם ביום 5) נבקר באתריה המופלאים של קוטאיסי: נגיע לביקור מעניין במערת הנטיפים סטפליה, מערה עתיקה אשר נמצאו בה עקבות של דינוזאורים. נמשיך לביקור בשרידי קתדרלת בגראטי (המאה ה-11 לספירה), אתר זה הוכרז על-ידי אונסק"ו כאתר מורשת בקוטאיסי. נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח) של הקהילה היהודית הקטנה, החיה בעיר. אחר הצהריים נצא בנסיעה מזרחה אל עבר עיר הבירה של גאורגיה, טביליסי. עם ההגעה ובאם הזמן יאפשר נחל בסיור עיר ראשוני. נאכל ארוחת ערב מסכמת במסעדה מקומית בליווי מוסיקה ורקדנים מקומיים. העברה למלון בטבליסי ללינה.

יום 7: טביליסי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטביליסי באתריה המרכזיים בעיר העתיקה. העיר מציעה מגוון רחב של אתרים, רובם עתיקים מאוד. כל המקומות המעניינים בעיר העתיקה קרובים מאוד ונמצאים במרחק הליכה האחד מהשני. נעלה לתצפית וסקירה על העיר. במקום התצפית נמצא פסל של "אמא גאורגיה" אשר מציג את המסורת הגאורגית. נמשיך לביקור בכנסיית מטחי (המאה ה- 13 לספירה). בנוסף נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח) וקתדרלת סיוני המרשימה ובמוזיאון האתנוגרפי. באם הזמן יאפשר נצא לטיול בשדרת רוסטאוולי, רחובה הראשי של טביליסי. בתום בסיור העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.  

*ייתכן ויחול שינוי בסדר ימי הטיול בהארכתו או קיצורו של מסלול הטיול בכפוף לשינוי בלוח  הזמנים של הטיסות המשתנה לעיתים קרובות וללא הודעה מוקדמת. שינוי זה עלול לגרום לעדכון מחיר הטיול בהתאם ואפילו בהתרעה קצרה.

**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form