מספר טלפון
03-6374000
כולל באטומי לחופו של הים השחור וחבל סוונטי המסתורי (BMT)
משך הטיול:
6 לילות - 7 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (כאשר ביום ההגעה והחזרה לארץ בכפוף לשעות הטיסה) על פי תכנית הטיול. יום של סיור ברכבי שטח ( רכב 4X4 ) כולל: חצי פנסיון

מטיילים יקרים, אנו ממליצים שתבדקו את המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ואולי יותר זמן פנוי  / פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול המאורגן לגאורגיה

  • באטומי: עליה ברכבל לתצפית, הפארק הלאומי מטיראלה ברכבי שטח 4X4 (ג'יפים), סיור בטיילת, הפסל של עלי ונינו
  • חבל סוונאטי: הכפר אושגולי, העיירה מסטיה, יום טיול ברכבי שטח 4X4 (ג'יפים) 
  • שמורת הטבע מרטוילי
  • טביליסי: מבצר נריקלה, שדרת רוסטאוולי, בית הכנסת הגדול, כנסיית מטחי, המוזיאון האתנוגרפי, מוזיאון היין  


אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – באטומי

ניפגש בשדה התעופה לטיסת לבאטומי עיר הנופש של גאורגיה השוכנת לחופו של הים השחור. לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה נחל בסיור בבאטומי שיעניק לנו היכרות ראשונית עם המגוון של העיר. במסגרת הסיור נגיע לטיילת ולאחר מכן נעלה בעזרת הרכבל (תלוי במזג האוויר) שיביא אותנו למרומי העיר אל לתצפית גבוהה על בטומי שתפרש מתחתינו. בסיום הסיור ארוחת ערב במסעדה מקומית ולאחר מכן העברה למלוננו בבטומי ללינה.

יום 2: באטומי– נסיעה ברכבי שטח לביקור בפארק הלאומי מטיראלה – סיור ערב בבאטומי 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיולים מרתק. נעלה על רכבי שטח ובעזרתם נסע ונגיע לביקור בפארק הלאומי מטיראלה. השמורה נמצאת כ-30 ק"מ צפון מזרחית מבטומי. זהו האזור הגשום והלח ביותר בגאורגיה. בכל פינה זורמים מים וגזעי העצים מכוסים בטחב וחזזיות. זוהי שמורה יפהפייה במערב רכס הקווקז הנמוך עם שבילי הליכה רבים. לאחר סיום הסיור חזרה לבטומי ברכבי השטח והמשך הסיור מהיום הראשון עם אוטובוס. ארוחת ערב במסעדה מקומית ונמשיך לסיור ערב בבאטומי שיכלול בתוכו את ה"מזרקות המזמרות" והמרקדות (תלוי במזג האוויר). נשוב למלוננו ללינה.

יום 3: באטומי – חבל סוונאטי - מסטיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל העיירה זוגדידי ומשם נכנס בנסיעה לחבל סוונאטי. חבל סוונאטי נחשב ליפה ביותר בגאורגיה וזהו אזור אשר נפתח לתיירים רק לפני שנים אחדות. הכביש סלול במקביל לאורך נהר אינגורי ואט אט עולה לצידי נופים עוצרי נשימה במעלה הערוץ אל תוך יער עצי מחט. בדרך נעצור בסכר ואגם Anguri. סכר שנבנה ב1980 ונחשב לקונסטרוקציה הגבוהה בקווקז. נגיע למסטיה*, בירת החבל, שם נאכל ארוחת ערב ונלון.

יום 4: חבל סוונאטי – אושגולי – יום טיול ברכבי שטח

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שהוא אחד משיאי הטיול. נעלה על רכבי שטח 4*4, נצא לאורך הנהר ומשם נחצה במעבר הרים לעבר אשכול הכפרים הגבוהים בחבל. נגיע לביקור בכפר האחרון אשר נמצא במעלה הנהר – אושגולי. הכפר מפורסם במגדלי ההגנה שבו, האופייניים לכפרים בקווקז הגבוה. מגדלים אלו נבנו במאות ה-6-19 ושימשו לצורכי הגנה עבור במלחמות על שטחי מרעה. במהלך היום נהנה מנופיו המופלאים של האזור ונתרשם מחיי המקומיים אשר כאילו נלקחו מסיפור נושן. נחזור למסטיה לארוחת ערב ולינה.

יום 5: חבל סוונאטי -מרטוילי - קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה בדרך חזרה אל עבר קוטאיסי. בדרך נראה נופים אשר יד האדם לא נגעה בם עדיין. נבקר בשמורת הטבע מרטוילי (MARTVILI) בו קניון מרשים ובו מפלים ומים זורמים בטבע מרשים. נמשיך בנסיעה לקוטאיסי. ארוחת ערב ולינה בקוטאיסי.

יום 6: קוטאיסי – טביליסי

לאחר לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל עבר עיר הבירה של גאורגיה, טביליסי. עם ההגעה נחל בסיור בטביליסי. נעלה לתצפית במבצר נריקלה, שהינו אחד מהסמלים הבולטים של טביליסי, משם נקיים סקירה על העיר. במקום התצפית נמצא הפסל של "אמא גאורגיה" אשר מציג את המסורת הגאורגית ונבקר במוזיאון היין בעיר. היינות בגאורגיה בעלי מסורת עתיקה של שנים רבות ונשמע על כך בסיור מרתק זה. לאחר הסיור בעיר העברה למלון להתארגנות ולאחריה ...
● ארוחת ערב מסכמת במסעדה מקומית בליווי מוסיקה ורקדנים מקומיים. חזרה למלון בטבליסי ללינה.


יום 7: טביליסי – תל אביב*

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הסיור בעיר באתריה המרכזיים בעיר העתיקה. העיר מציעה מגוון רחב של אתרים, רובם עתיקים מאוד. המקומות המעניינים בעיר העתיקה קרובים מאוד ונמצאים במרחק הליכה האחד מהשני. נמשיך לביקור בכנסיית מטחי (המאה ה- 13 לספירה). בנוסף נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח) וקתדרלת סיוני המרשימה, ובמוזיאון האתנוגרפי. באם הזמן יאפשר נצא לטיול בשדרת רוסטאוולי, רחובה הראשי של טביליסי. בתום הסיור העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. 
*במידה והטיסה תהיה טיסת לילה, הנחיתה תהיה בבוקרו של היום ה-8.

*ייתכן ויחול שינוי בסדר ימי הטיול בהארכתו או קיצורו של מסלול הטיול בכפוף לשינוי בלוח הזמנים של הטיסות המשתנה לעיתים קרובות וללא הודעה מוקדמת שינוי זה עלול לגרום לעדכון מחיר הטיול בהתאם ואפילו בהתרעה קצרה.


**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות בזמן הטיול.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form