מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון ועוד 2 ארוחות צהריים נוספות (GMC)
משך הטיול:
12 לילות 13-14 ימים

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, פעילות בערבים ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון ועוד 2 ארוחות צהריים נוספות הטיול יתבצע בקבוצות של לא יותר מ 35 מטיילים

טיול מאורגן לגואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה  - הקדמה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • גווטאמלה -
 • אנטיגואה: סיור בעיר, פלאזה דה ארמאס, ביקור בבית המוסיקה "קאזה קאחום", ביקור במוזאון ובחוות קפה
 • פנאחצ'ל ואגם אטיטלן: שייט באגם אטיטלן כולל ביקור בסנטיאגו אטיטלן ובכפר סן אנטוניו פלופו
 • צ'יצ'יקסטננגו: ביקור בשוק
 • כתובות המאיה בקיריגואה
 • ליוינגסטון: ביקור בעיירת  השחורים, שייט על הריו דולסה
 • הונודורס:
 • קופאן: ביקור באתר הארכיאולוגי, ביקור במוזאון קופאן
 • קוסטה ריקה -
 • טורטוגרו: שייט מרהיב בתעלות טורטוגרו וצפייה בחיות
 • ארנל:  ביקור במעיינות חמים, סיור בשמורת הלבה
 • מונטה ורדה: סיור ייחודי בגשרים התלויים, עליה ברכבל ביער העננים קנופי – אומגה בין ומעל צמרות העצים
 • מפלי לה פז: ביקור בגן הפרפרים, גני הסחלבים ושמורת יונקי הדבש
 • סאן חוזה: סיור, ביקור במוזאון הזהב

מטיילים יקרים כרגיל בעולמנו התחרותי כדאי לדעתנו לבדוק היטב הצעה זו אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים,מה שעשוי להראות בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת  !!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל-אביב  –גווטאמלה סיטי

נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר ונטוס בחברת התעופה "איבריה" דרך מדריד אל גווטאמלה סיטי. הגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות אל בירת גווטאמלה, לאחר הסידורים הפורמליים בשדה התעופה ניסע לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן ל גואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה

יום 2: גווטאמלה סיטי - השוק בצ'יצ'יקסטננגו – אגם אטיטלן – פנאחצ'ל

הבוקר חגיגה: "צ'יצ'י" הוא  השוק הגדול** והטיפוסי ביותר במרכז אמריקה לחפצי אמנות מקומיים מזכרות, אוכל וכו'. נבקר באתר הפולחן של אחד מאלי המאיה – פסקואל אבאח בכנסיית תומס הקדוש בה נצפה בשילוב המעניין אשר נוצר בין התרבות והמיתוסים הפולחניים הקדומים ובין הנצרות הקתולית של הכובשים הספרדים. נמשיך לאגם אטיטלן המקסים, בעל היופי הטבעי הטהור ההופך אותו לאחד המקומות היפים ביותר בעולם. קסמו של האגם נובע מהעיירות הציוריות המקיפות אותו, כל אחת בעלת מסורת ותרבות משלה. לינה וארוחת ערב במלון בפנחאצ'ל.
** השוק פתוח בימי ראשון וחמישי. התוכנית תותאם לביקור בימים אשר השוק פתוח, כך שייתכן שסדר הימים ישתנה.

יום 3: סנטיאגו דה אטיטלן – שייט באגם אטיטלן - סן אנטוניו פאלופו – אנטיגואה

הבוקר נצא בשייט באגם היפהפה לעיירה סנטיאגו דה אטיטלן הנמצאת בצידו הנגדי של האגם. עיירה זו שמרה על תרבות ה-צוטוהיל המסורתית שלה ומפורסמת בעבודות עץ טיפוסיות, גלריות ציירים וכן בבובת האליל – המאשימון. נבקר גם בכפר סנטה אנטוניו פַּלופו, כפר קטן הנמצא בסמוך לפנחאצ'ל, ייחודי בתלבושותיו המסורתיות המיוצרות במקצועיות רבה על ידי הנשים המקומיות. נמשיך בנסיעה אל אנטיגואה, עם ההגעה ארוחת ערב ולינה.

גואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה

יום 4: אנטיגואה – מוזאון המוזיקה – חוות קפה

אנטיגואה, "עיר השושנים הנצחיות", אשר נוסדה במאה ה- 16 הייתה בירתה הקודמת של גואטמלה והינה ממוקמת בין שלשת הרי הגעש: פואגו, אגואה ואקטננגו. נבקר בכיכר העיר הקולוניאלית, הכנסיה היפהפייה של אנטיגואה גואטמלה לה מרסד, נראה את ארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל שחלש על כל מרכז אמריקה עד 1773, ב"פלאזה דה ארמס", בקתדראלה. נמשיך לביקור במוזיאון המוסיקה קאסה קאחום ובנוסף נבקר במוזאון ובחוות הקפה במקום, שם נתוודע לתהליך גידול והפקת הקפה. הסיור כולל ביקור במטע קפה, הסברים וטעימה של הקפה המקומי ובנוסף ביקור במוזאון במתחם. ארוחת ערב במסעדה מקומית. חזרה למלון באנטיגואה ללינה.

יום 5: אנטיגואה – קיריגואה – פוארטו באריוס 

בבוקר נצא מאנטיגואה, נצא בנסיעה מזרחה ונרד את רכס ההרים לכיוון האוקיאנוס האטלנטי לאתר הארכיאולוגי של קיריגואה המכיל את לוחות האבן הכתובים הגדולים ביותר הקשורים לתרבות המאיה, אשר נתגלו אי פעם. קיריגואה היא אחת מערי המאיה הקטנות ביותר, אך גם אחת מהחשובות בזכות אוסף המונומנטים הענקיים שלה. כאן נמצאים תשעה לוחות אבן כתובים המסודרים מסביב לכיכר מרכזית ומלווים במזבחות המגולפים בצורות זומורפיות (של חיות). גובהו של הלוח הגדול ביותר, לוח E, מתנשא ל-11 מטרים. ההריסות כאן טרם שוחזרו, אך ההירוגליפים מפוענחים מלוחות האבן הכתובים ומהמזבחות מספרים סיפור מרתק על יחסי קיריגואה עם קופאן השכנה. מכאן נמשיך לפוארטו באריוס ללינה באזור. ארוחת ערב במלון.

 טיול מאורגן לגואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה

יום 6: פוארטו באריוס – ליוינגסטון – קופאן (הונדורס)

הבוקר נשוט לליוינגסטון, עיירה של תושבים שחורים הממוקמת בפתח נהר (הריו) דולסה. העיירה הינה ייחודית בגואטמלה בשל תרבות הגאריפונה שלה. מקור ה-גאריפונה הוא בעירוב שחל במאה ה-17 בין השבט המקומי הקאליפונה ועבדים מניגריה. מאז שמרו הגאריפונה על שפתם, המוסיקה שלהם ודתם. הגישה אל ליוינגסטון אפשרית אך ורק על ידי סירות השטות לרוחב המפרץ מ-פוארטו באריוס או לאורך ה-ריו דולסה מ-פרונטרה. לאחר ביקור בעיירה ליוינגסטון נצא לשייט מהיפים במרכז אמריקה על ה-ריו דולסה (הנהר המתוק) אשר אורכו כ-40 קילומטר. נפגוש את האוטובוס ונחל בנסיעה, נחצה את הגבול למדינה השכנה הונדורס. לינה וארוחת ערב במלון בקופאן אשר בהונדורס.

יום 7: קופאן (הונדורס) – גווטאמלה סיטי

העיר קופאן אחת הערים המרשימות האוצרת בחובה את שרידי המאיה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר שנחשבה בשעתה למרכז אסטרולוגי חשוב ומרכזי של חיי המאיה. נבקר בשרידי המאיה הפזורים בה, דרך מדרגות ההירוגליפים, חצר הפעמון מהמאה ה 8 לפני הספירה, חצר הטקסים ועוד. כמו-כן נבקר גם במוזיאון החדש והמרשים של קופאן בו נוכל להעמיק וללמוד יותר על המקום. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה מערבה, נחצה את הגבול חזרה לגווטאמלה ונגיע למלון בגווטאמלה סיטי לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית ולינה.

יום 8: גווטאמלה סיטי - סאן חוזה – מונטה ורדה

בבוקר (ארוחות בוקר ארוזה בהתאם לשעת הטיסה) נצא לטיסת בוקר מוקדמת מגואטמלה סיטי לסן חוזה ומשם בנסיעה לכיוון מונטה ורדה, ההר הירוק, שמורת טבע מרהיבה אשר נמצאת במערכת אקולוגית הנקראת "CLOUD FOREST" ויערות הגשם באזור ניזונים מכמויות גשם גבוהות אשר מעשירות את הטבע ונותנות בסיס לאלפי זנים של צמחייה ובעלי חיים. עם ההגעה למלון נתארגן בחדרים ונהנה מארוחת ערב בופה.

 טיול מאורגן לגואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה

יום 9: מונטה ורדה – סיור על הגשרים התלויים – רכבל – קנופי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טבע מופלא וקסום. נהנה מהסיור המפורסם של הגשרים התלויים – טיול מעל צמרות העצים ובתוך שמורת הטבע. במהלך הסיור נלך על 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם של הגשרים נע בין 50 ל-180 מטרים וגובהם מעל הקרקע בין 15 ל-80 מטרים. נמשיך לחוייה מהנה ומיוחדת ובטוחה לכל גיל. נעלה ברכבל שיאפשר לנו מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ומפרץ ניקוייה. הנוף עוצר נשימה. הרכבל מסתיים בפלטפורמה הבנוייה בנקודה הגבוהה ביותר ברכס המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס השקט והאטלנטי. נמשיך לחוויה מיוחדת ומסעירה – קנופי – אומגה אשר נמתחת בין ומעל צמרות העצים הגבוהים. חוויה עוצמתית ובטוחה אשר מתאימה לכל גיל. נמשיך לארוחת צהריים. בסיום הסיור ניסע לביקור בעיירה סנטה הלנה בה נסייר ונכיר את חיי המקומיים ואת סיפור התהוותה של מונטה ורדה כמקום מושבם של "משפחות יורדים אמריקאים" בתקופת מלה"ע השנייה. נצא לסיור ג'ונגל ערב ביער בו נתחקה אחר חיי הלילה בג'ונגל עם מדריך מקומי ולאור פנסים – חוויה יוצאת דופן. לאחריו נחזור למלוננו לארוחת ערב בופה ולינה.

יום 10: מונטה ורדה - ארנל – ביקור במעיינות חמים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאזור פארק ארנל – אשר המייחד אותו הינה הפעילות הוולקנית באזור. הר הגעש ארנל – מהווה את גולת הכותרת בשמורה והינו הר געש פעיל אשר לעיתים קרובות הפעילות הגעשית שבו מהווה עלייה לרגל לחובבי הטבע. התפרצות געשית הינה חוויה בלתי רגילה וניתן לצפות מזוויות רבות בכיוון ההר. נגיע לסיור בשמורת הטבע של הפארק הלאומי ארנל (בהתאם ללוחות הזמנים ייתכן כי הביקור יבוצע למחרת בבוקר) בה נלמד על הפעילות הגעשית של ההר ועל האסון שפקד את האזור בשנת  1968 בעקבות התפרצות הר הגעש. נמשיך לטיול רגלי בשמורת הלבה של הר הגעש ארנל. העברה למלון לצ'ק אין ונצא לביקור במעיינות החמים ובספא מקומי שם נוכל ליהנות מנוף הר הגעש בזמן שאנו טובלים במימי הר הגעש התרמיים. נהנה במקום מארוחת ערב טעימה. העברה למלון ללינה.

 טיול מאורגן לגואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה

יום 11: ארנל – טורטוגרו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון טורטוגרו הקרויה ע"ש הצבים המקננים כאו בין יוני וספטמבר. בדרך נאכל ארוחת צהריים. נצא לשייט בסירה מקורה ונוחה דרך התעלות לביקור בכפר טורטוגרו הסמוך לשמורה ונגיע עד לחוף הקריבי. לקראת ערב הגעה אל המלון–לודג', יוגשו לנו קוקטייל קבלת פנים ונוכל לסייר בין שביליו הבנויים של הלודג' בתוך יער גשם. ארוחת ערב ולינה בלודג'.

יום 12: טורטוגרו – סאן חוזה

מוקדם בבוקר נצא לסיור מיוחד בסירה בתעלות-טורטוגרו. נלמד על יער הגשם הטרופי ועל ההיסטוריה הטבעית של האזור. כאן ישנו סיכוי לצפות בשלושה מינים של קופים, קיימנים, איגואנות, לטאות, לוטרות נהרות וזנים שונים של ציפורים. לאחר ארוחת הבוקר נחזור בסירה מקורה למזח ומשם באוטובוס בכיוון מערב לכיוון לסאן חוזה הבירה. עם ההגעה נצא לסיור עיר בבירה סאן חוזה ונבקר במוזיאון הזהב המעניין בעיר. ארוחת ערב במסעדה מקומית. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה וקוסטה ריקה

ימים 13-14: סאן חוזה – מפלי לה פאז – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא למפלי לה פז, שם נוקסם מסיור רגלי בשבילים לאורכם של מספר מפלים. נבקר אף בגן הפרפרים, בגני סחלבים ובשמורת יונקי דבש. לאחר סיום הסיור נצא עמוסי חוויות ורשמים אל נמל התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך מדריד. נחיתה בארץ בשעות הלילה של יום 14 עקב הפרשי הזמנים. 

 
 

בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form