מספר טלפון
03-6374000
כולל : חצי פנסיון (CMJׂׂ)
משך הטיול:
10 לילות – 11/12 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות) כולל : חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה - הקדמה

דרום אפריקה היא מדינה (יבשת) מרתקת והטיול פונה לאלה מבין המטיילים הרוצים לגעת באזורים ובמקומות שאין לותר עליהם ובזמן הקצר ביותר האפשרי ובתקציב שווה לכל נפש המינימאלי שעדיין יכול לתת תמורה בעד הכסף.

זהו טיול שמכסה את הפנינה ששמה קייפטאון והסביבה כולל אזור גדולי היין המפורסם של דרום אפריקה ואזור הנקודה הדרומית כיף התקווה הטובה. הנסיעה אל פורט אליזבט המחייבת לינה של 2 לילות בדרך מאפשרת לחוות את הגרדן רוט = דרך הגנים הנודעת ש"אסור" לותר עליה.
מפורט אליזבט נטוס ליוהנסבורג כנקודת מוצא שתביא אותנו אל אזור שמורת הקרוגר ואזור הבלייד ריבר "חלון האלוהים" אזור המשלב מגע עם חיות השמורה ומראות טבע יחודיים . בחזרה ליוהנסבורג כדי לטוס אל מפלי ויקטוריה פנינת טבע יוצאת דופן אותה נחוש מקרוב ונהנה מהמראות והקולות של המים הגועשים ושוצפים.

דרום אפריקה במיטבה .. כולכם מוזמנים להצטרף !!

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קייפטאון: סיור באתרים המרכזיים, המוזיאון היהודי, ביקור באחוזה מקומית עם טעימות יין, כף התקווה הטובה, מפרץ האוט, שייט לאי דוייקר, פסגת צ'פמן, פארק קייפ פנינסולה, קייפ פוינט (כולל נסיעה ברכבת גלגלי שיניים), ערי הקולוניה מיזנברג וסיימונסטאון, חוף הפינגווינים שחורי-הרגל, ארוחה אפריקאית עם מופע ריקודים מסורתי, יציאת ערב לנמל ההסטורי V&A WATERFRONT
  • אזור אודסהורן: המוזיאון הימי על שם דיאז, מוזיאון נל, חוות יענים ,מפרץ הצדפות
  • מסלול פנורמי דרך ג'ורג' ומעבר אוטניקואה: נייזנה, שמורת הטבע ציציקמה ונהר הסערות
  • מפומלנגה והמסלול הפנוראמי: ספארי בשמורת פארק קרוגר, בורות בורקה , קניון נהר בלייד
  • מפלי ויקטוריה: ביקור במפלים ,שייט בזמן השקיעה בנהר זמבזי

מומלץ באדיקות לבדוק ההצעה, המסלול עם התכנים, היטב מול תוכניות של חברות מתחרות ליעד זה בשקיפות הראויה לפגסוס – גם מחיר שקשה יהיה להכות – גם מסלול טיול מלא וגדוש - זכרו זאת בבואכם להחליט במי ובמה לבחור !!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – קייפטאון

נפגש בשדה התעופה לטיסה של חברת התעופה "אתיופיאן איירוויס" לקייפטאון דרך אדיס אבבה. נחיתה בקייפטאון בשעות אחר הצהריים. העיר מכונה לרובThe Mother City  היותה העיר הראשונה בדרום אפריקה. העיר היא ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי היסטוריה חדשנות. לאחר הסידורים הפורמליים בשדה התעופה נחל בסיור עיר פנורמי ראשוני בקייפטאון. לאחר סיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 טיול מאורגן לדרום אפריקה

יום 2: קייפטאון – כף התקווה הטובה – קייפ פוינט  

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מלא של סיור לכף התקווה הטובה (במידה והדרך תהיה פתוחה לרכבים, הנסיעה תהיה דרך פסגת צ'פמן לאחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה). נמשיך לאורך החוף המערבי דרך נמל הדייג הקטן והציורי, מפרץ האוט. משם נצא לשייט לאי דוייקר בו נצפה במושבת כלבי ים ואח"כ נבקר בפארק הלאומי קייפ פנינסולה על נופיו המרהיבים, חופיו, מגוון החי הצומח שבו, שלדי האוניות וההרים הדרמתיים. בעלי החיים בשמורה כוללים בבונים, אנטילופות מסוגים שונים וחתולי בר. בפארק יש גם מגוון רחב של ציפורים, וביניהן יענים ופלמינגו. הפארק שייך לקטנה מבין שש ממלכות הצומח בעולם ובו אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של מיני צמחים שונים, חלקם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם. הצמחייה המיוחדת לאזור נקראת "פינבוס" וכוללת את הפרוטאה, שהוא הפרח הלאומי של דרום אפריקה. בהגיענו לקייפ פוינט, נעלה ברכבת גלגלי שיניים אל בית המגדלור ההיסטורי שנבנה בקצה הפוינט לתצפית מרהיבה. אחה"צ חזרה לקייפטאון לאורך החוף המזרחי ודרך הערים הקולוניאליות העתיקות מיזנברג וסיימונסטאון. נעצור בחוף בולדרס, בעל האוכלוסייה הגדולה של הפינגווינים שחורי-הרגל (אפריקאים). יצורים קטנים ומקסימים אלה מקננים ממש מעל החופים, כך שכל אחד יכול לפגוש בהם בכל פעם שהוא יוצא ליהנות משיזוף או שחייה מהנים בכל מקום לאורך חופה של סיימונסטאון. בערב נצא לבילוי ונהנה מארוחת ערב אפריקאית דשנה מלווה במופע מלהיב ומלא אנרגיה של ריקודים ומוזיקה אוטנטיים. חזרה למלון ללינה.

יום 3: קייפטאון – הר השולחן – סטלנבוש ארץ היין 

בבוקר נצא לסיור אתרים במרכזה של קייפטאון: העיר משלבת ישן וחדש, היא מלאת חיים, ססגונית ומרגשת. היא בעלת מסורת עתיקה של הכנסת אורחים ומוניטין מודרני של יעד מבקרים מועדף על דרום אפריקאים ועל תיירים כאחד. "עיר האם" היא ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות. הסיור יכלול עליה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת), את רובע המלאי ואת הקומפני גרדנס.  נבקר במוזיאון היהודי אליו נכנס מבעד לשערי בית הכנסת הראשון שהוקם בדרום אפריקה, במוזיאון נראה תצוגות אינטרקטיביות ונלמד את תולדות היהדות הדרום אפריקאית ותרומתם לחברה. אחה"צ ניסע בדרך היין היפהפייה EIKESTADT – סטלנבוש בת קרוב ל-350 שנים ומאגדת באזור כרמים ויצרני יין רבים. נגיע לאחוזה מקומית ונבלה בטעימות יין דרום אפריקאי מהמפורסמים בעולם.את הערב נבלה בנמל ההיסטורי הפעיל - וי אנד איי ווטרפרונט V&A Waterfront. זהו אחד היעדים החביבים ביותר על התיירים. כאן ניתן למצוא שחקני רחוב, בדרנים, פסטיבלי רחוב, מוסיקה חיה באמפיתיאטרון הפתוח, בתי קולנוע, בניינים היסטוריים, מסעדות רבות ועוד הרבה. ארוחת ערב במסעדת דגים יוונית על החוף, חזרה למלון ללינה.

 טיול מאורגן לדרום אפריקה

יום 4: קייפטאון - אודסהורן 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה אל עבר סוולנדאם, אחת מהעיירות העתיקות בדרום אפריקה. משם נמשיך לאודסהורן הידועה בהיותה מרכז לגידול יענים. נגיע לביקור ב-safari חוות יענים .ארוחת ערב ולינה באודסהורן או באזור.

יום 5: אודסהורן – נייזנה

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לביקור במוזיאון התרבותי-היסטורי על שם נל המציג את מורשת העיר אודסהורן ומחוז קליין קארו. נצא בנסיעה במסלול פנורמי באזור קארו הקטן  ונבקר במערת הנטיפים קנגו מהגדולות בעולם. נמשיך בנסיעה דרך ג'ורג' ומעברOUTENIQUE  בדרכנו אל מפרץ הצדפות (Mossel Bay). במוסל ביי נבקר במוזיאון הימי על שם דיאז המספר את סיפורו של ברתולומיאו דיאז ומציג העתק מדויק של ספינה פורטוגזית מהמאה ה- 15. נמשיך בדרכנו אל נייזנה, עיירה ציורית היושבת על גדות לגונה טבעית. לינה וארוחת ערב במלון בנייזנה או באזור.

 טיול מאורגן לדרום אפריקה

יום 6: נייזנה – פורט אליזבת – יוהנסבורג - פרטוריה

הבוקר נצא בנסיעה לפארק הלאומי ציציקאמה בו גדלים עצי "ילוווד" בני 800 שנה !!! נערוך סיור רגלי בשמורה ונתרשם משילוב יערות הגשם האינסופיים לגלי הים העוצמתיים המתנפצים על הסלעים. נמשיך משם לגשר החבלים שמעל שפת נהר הסערות (storm river) (באם הזמן יאפשר - מותנה בזמן הטיסה), מהעצים העתיקים והמלכותיים ביער. נמשיך לפורט אליזבת ישירות לשדה התעופה ונטוס בשעות אחר הצהריים המאוחרות ליוהנסבורג. עם ההגעה העברה למלון באזור פרטוריה לארוחת ערב ולינה.

יום 7: פרטוריה –WHITERIVER

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לפרטוריה נצא לסיור במרכז העיר. נבקר בכיכר הכנסייה ההיסטורית, בנין הפרלמנט הישן, ארמון הצדק ופסלו של פול קרוגר. נעבור בנסיעה ליד בנין העירייה ובית מלרוז. נעצור גם בבנייניי האיחוד – מטה ממשלת דרום אפריקה הממוקם על ראש גבעה ומוקף בגנים יפים ובנוף הפנוראמי של פרטוריה. ניסע לפרובינציית  MPUMALANGA בה מרוכזות רב שמורות הטבע בדרום אפריקה. הגעה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

יום 8: פארק קרוגר

מוקדם בבוקר נצא לספארי בפארק הלאומי קרוגר – אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר באפריקה. הפארק, המכסה כ-20 אלף קמ"ר, מהווה בית למספר מרשים של מינים (כ- 150 מינים של יונקים, יותר מ- 500 מיני ציפורים ו-100  מיני  זוחלים) אשר ביניהם נמצאים "חמשת הגדולים": קרנף, פיל, נמר, בופאלו ואריה. חזרה למלון ב-white river לארוחת ערב ולינה.

 טיול מאורגן לדרום אפריקה

יום 9: המסלול הפנוראמי - פרטוריה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרך הפנורמה היפהפייה ונתרשם מהנופים עוצרי הנשימה באזור. נבקר בבורות המזל של בורקה. נמשיך ונסע ונראה את הסלעים האדומים, אשר נחצבו על ידי מים ואבנים, ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. מבנה טבעי זה מסמן את ראשיתו של קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. קרוב לשם נמצאת נקודת שיא נוספת של מסלולנו מרהיב-העין: שלושת הרונדאבלים – שלוש תצורות סלע דמויות בקתות. נמשיך בנסיעה מערבה אל עבר פרטוריה אליה נגיע בשעות הערב למלון באזור פרטוריה ארוחת ערב ולינה .

יום 10: פרטוריה – יוהנסבורג - מפלי ויקטוריה (גבול זימבאבואה/זמביה)

לאחר ארוחת הבוקר העברה לנמל התעופה לטיסת SA למפלי ויקטוריה. נחיתה במפלי ויקטוריה, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית, וחלק גדול של העיירה בעלת אותו השם, מהווים פארק לאומי המתפרס על שטח של 234 ק"מ וגובל בפארק הלאומי זמבזי, המתפרס בעצמו על 573 ק'"מ. בהגעה העברה למלון, לרישום ולמנוחה קצרה. אחר הצהריים המאוחרים נצא לשייט על נהר הזמבזי בזמן השקיעה. ארוחת ערב במלון וללינה.

 טיול מאורגן לדרום אפריקה

ימים 11-12: מפלי ויקטוריה – אדיס אבבה - תל אביב

היום נצא מוקדם בבוקר לביקור במפלים. נצפה במפלים – אנשי המקום קראו למקום קסום זה, בו נהר הזמבזי האדיר צונח לתוך עמקים ברוחב מייל, מוסי-אואה-טוניה – "העשן הרועם". בנתז הנישא גבוה מתוך סדרה של קטרקטים מרהיבים, בחלקם בגובה של מעל 100 מטר, ניתן לצפות גם ממרחק של 70 קילומטר. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. צעידה בשבילי יער גשם, הצומח תחת קשת נתז המפלים, אל עשרות נקודות תצפית - כל אחת טובה יותר מקודמתה - תספק לנו הזדמנויות נפלאות לצילום תמונות מרהיבות. לקראת צהריים נצא בטיסה אתיופיאן חזרה ארצה דרך אדיס אבבה. נחיתה בתל אביב לפנות בוקר של יום 12. סיום הטיול המרתק.

  • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות
  • הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.   
  • יתכן והטיסות יוהנסבורג-מפלי ויקטוריה-יוהנסבורג יתבצעו דרך העיר לווינגסטון במקרה זה הנוסעים חובה להצטייד מראש עוד בארץ  בתעודת חיסון "קדחת צהובה" (באם יש צורך בכל לפי הגדרות והנהלים של המדינות במקום).

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form