מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לדרום מערב צרפת בורדו, חבל הדורדון ופרובאנס

דרום מערב צרפת בורדו, חבל הדורדון ופרובאנס (BDM)
משך הטיול:
8 לילות - 9 ימים
להורדת התוכנית

חצי פנסיון = 8 ארוחות ערב חשוב לציין כי עלות כל הכניסות הכלולות במחיר הטיול בעלות של $190 לנוסע/ת.

 

טיול מאורגן לדרום מערב צרפת בורדו, חבל הדורדון ופרובאנס - הקדמה

טיול לחבל דורדון במחוז פריגור – חבל ארץ יחודי המשלב אתרים מהתקופה הפרה היסטורית ועד ימינו. באזור טירות מרהיבות וכפרים עתיקים ומבוצרים. מערות נטיפים וזקיפים המעוטרות  בציורי האדם הקדמון. את המרחבים הירוקים חוצים מספר רב של נהרות היוצרים עמקים מרהיבים ביופיים. האזור מפורסם בכבד האווז (פואה גרא) ובפטריות הכמהין היקרות. האזור הפך להיות מבוקש בקרב תיירים שגילו אותו אך לאחרונה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בורדו: קתדרלת בורדו, בית הכנסת (במידה ופתוח), שייט על נהר הגארון 
 • סנט אמיליון: ביקור ביקב מקומי 
 • אלבי: ארמון ברבי, מוזיאון טולוז לוטרק, קתדרלת סנט ססיל
 • רוקאמאדור: ביקור בעיר התחתונה ובמתחם הקדוש 
 • תהום פאדירק: ביקור במערת נטיפים כולל שייט תת קרקעי 
 • סרלה: סיור בעיירה
 • ביינאק: סיור,מבצר קסטלאנו Castelnau עם המוזאון הצבאי
 • לה-רוק-גאז'אקLa Roque Gageac: סיור
 • הכפר דום – Domme: סיור
 • מונטובן
 • קהור: גשר ואלנטרי המבוצר
 • סן סיר לאפופי: סיור בכפר המרהיב, תצפית מהממת על נהר הלוט ועמק הלוט 
 • פש-מרלה: מערת ציורי האדם הקדמון-מערת הנטיפים Grotte du Peach Merle
 • טולוז: סיור עיר, ביקור במפעל המטוסים איירבוס 
 • קרקסון: סיור עיר 
 • אבניון: עיר האפיפיורים
 • פונטיין דה ווקלוז 
 • באקס אן פרובאנס: סיור עיר 
 • מרסיי: סיור עיר, בזיליקת נוטרדם דה לה גראד

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1:  תל אביב – בורדו 

נפגש בנתב"ג לטיסה לבורדו דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה וביקורת הדרכונים ימתין לנו אוטובוס עמו נתחיל בסיור עיר בבורדו. העיר עברה "מתיחת פנים" בשנים האחרונות והפכה לעיר ידידותית ונעימה למטיילים. על שטחה של העיר נמצאים כ-300 מבנים היסטורים, שחלקם משוייכים לתקופה הרומית, ומהווים עדות לעברה המפואר של העיר. נראה את בניין האופרה ובניין הבורסה. נסייר בטיילת המחודשת שלאורך נהר הגארון. במרכז העיר נבקר בקתדרלת בורדו המפורסמת. נסייר בחלק העתיק של העיר, שם גם נבקר בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי). סמוך לבית הכנסת נמצא גם "רחוב היהודים". נמשיך לשייט על נהר הגארון אשר חוצה את העיר לשני חלקים. בסיום הסיור העברה למלון ארוחת ערב ולינה באזור בורדו.
*במידה והטיסה תגיע לקראת ערב נבצע את האתרים העיקריים המפורטים מעלה על פי הזמן שיאפשר ונמשיך בבוקר המחרת בהתאם לזמן שהתוכנית תאפשר.

יום 2:  בורדו – סנט-אמיליון – רוקאמאדור - אזור סרלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל עבר העיירה סנט-אמיליון, עיירה קטנה העיירה ידועה בשל מחוז ייצור היין בעל אותו שם שמקיף אותה. היא חלק מאתר מורשת עולמית בשם אזור השיפוט של סנט-אמיליון, שהוכרז על ידי אונסק"ו ב-1999, בזכות העבר שלה ותעשיית היין שלה. נבקר ביקב מקומי, נלמד על הליך הפקת היין ונטעם מהיין המקומי. נמשיך בנסיעה לעבר הכפר רוקאמאדור. זהו כפר מתקופת ימי הביניים, בנוי על צוק נישא ואדיר במימדיו. מיקומו של הכפר מעניק לו מראה דרמטי ביותר, קשה להאמין שיד אדם בנתה כל זאת במיכשור פרימיטיבי של המאה ה-12. הכפר ממוקם ב-3 מפלסים, במפלס העליון מזדקרים חומותיה של שרידי המצודה מהמאה ה14 ומעונם של הכמרים הבכירים שנבנה במאה ה-9, במפלס האמצעי נימצאים המבנים המקודשים (מנזר וקתדרלה) ובמפלס התחתון מצויים בתי הכפר, החנויות, המסעדות ובתי הקפה. נמשיך לעבר מערת תהום פדיראק המפורסמת Gouffre de Padirac. זוהי מנהרה תת קרקעית ענקית שיצרו מי הגשמים בסלע ומתגלים בה מראות נהדרים של נטיפים, נסייר במעמקיה ונשוט בסירה קטנה בערוץ נהר תת-קרקעי שמימיו זורמים בה. נמשיך לאזור סרלה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום  3:  סרלה  –  ביינאק –  לה-רוק-גאז'אק –  דום – אזור סרלה      

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לסיור בעיירה סרלה Sarlat-la Caneda. זוהי עיירה יפיפיה שבניניה עשויים לבנים זהובות. סרלה, אחת העיירות הפופולריות ביותר במחוז פריגור שבחבל דורדון והיא מוצפת בתיירים. נסייר בסמטאותיה, נעבור ברח' קונסול המרשים מאד בבניניו המשמשים דוגמה מובהקת לארכיטקטורה האופיינית לסרלה במאות 14- 17. נתקדם בסיורנו ונגיע לכיכר האווזים שבה ניצב פסל 3 האווזים שהם סימלה של העיר. נמשיך בדרכנו ונגיע אל כיכר ליברטה. זוהי הכיכר המרכזית בסרלה העתיקה והיא ססגונית מאד. בכיכר מתקיימים מופעי רחוב ובימי שבת הכיכר הופכת לשוק הומה. נצפה על טירת ביינאק. בסביבת הכפר שוכן מבצר מרשים המשקיף על נוף יפיפה – מבצרCastelnau  -קסטלאנו שבו נבקר. המבצר שוכן על צוק, מוקף במגדלים, כיום שוכן בו מוזיאון צבאי, הממחיש בין כתליו את כלי הנשק בהם השתמשו מלחמת 100 השנים בין צרפת ואנגליה. נמשיך בנסיעה ללה-רוק-גאז'אק La Roque -Gageac. זהו כפרון קטנטן יפה ומטופח להפליא הנצמד כמו שארית כוחותיו אל צוק אדיר מעל לנהר הדורדון. נסייר ברח' הראשי לאורכו של הכפר ממנו נשקף נוף נהדר של נהר הדורדון. נגיע אל הטיילת היפה הפרושה לאורך הנהר. סיורינו ממשיך לעבר הכפר דום – Domme. זהו כפר קטן המונה כ-1200 תושבים, מבוצר בחומות עבות ובנוי על צוק אדיר ומשקיף על הנהר. מיקומו הציורי מעורר התפעלות אמיתית ונקודות התצפית לאורך הטיילת שעל שפת הצוק מרגשות מאד. נסייר בטיילת הצוקים ונהנה מהנוף. יומנו המרתק יסתיים בסיור בעיר קאהור Cahors. נמשיך לסייר בעיר ככל שיאפשר לנו הזמן. העברה למלון באזור סרלה*. ארוחת ערב ולינה.
* בטיול BDM1015 נחזור ללינה במלון של יום 2 במקום לינת לילה במלון בקאהור.

יום 4: סרלה  – קאהור  מערת פש מרל –  סן סיר לאפופי –  מונטובן

לאחר ארוחת הבוקר נחל בסיור בעיר מוקפת ההרים המיוערים ובנויה בעיקול שיצר נהר הלוט. העיר נוסדה בתקופת הגאלים והגיעה לשיא שגשוגה במאה ה-13. מאז תום מלחמת העולם ה-2 העיר משגשגת מאד ונחשבת לאחד המרכזים החשובים למכירת כמהין. נטייל בשדרה הראשית של העיר, נגיע לכיכר פרנסואה מיטראן מי שהיה נשיאה של צרפת עד 1995. נמשיך בסיורנו ברחוב המגורים המשובץ כולו בבנינים עתיקים שלחלקם חזית רנסאנסית. נראה בתים מחושקי עץ. בהמשך נראה את הבית המשקיף על הנהר, המכונה בית אנרי ה-4 Maison Henri בו התגורר המלך בזמן ביקורו בעיר ב-1580, בזמן המצור על קאהור. נתפעל מגשר ואלנטרי המבוצר בקאהור. נמשיך בסיורנו לעיירה סן-סיר-לאפופי St-Cirq-lapopie. עיירה הנראית כתפאורה של סרטי אגדות. היא בנויה על צוק אדיר בגובה 100 מטרים מעל לנהר הלוט. סימטאותיה הצרות והיפיפיות עטורות בפרחים ובעצים. כשנגיע לנקודות התצפית השונות בעיירה נוכל לצפות בנוף המהמם של עמק ונהר הלוט. על גדות הנהר נזהה טחנות מים וסכרים ששרדו מימי גדולתה של העיר כשהנהר היה נתיב המרכזי להולכת סחורות. נחזור לאוטובוס ונמשיך בדרכנו אל מערת הנטיפים פש-מרל Grotte du Peach Merle אשר התגלתה בשנת 1922 ע"י 2 נערים. במערה חי האדם הקדמון בתקופה הפרה היסטורית לפני כ-10,000-20,000 שנה. נבקר במערה ונלך לאורך 1,200 מ' של אולמות, כוכים וגלריות המכילים נטיפים וזקיפים. אך המרגש במיוחד הם ציורי הקיר המרהיבים שצוירו בידי הקדמונים ונשתמרו עד ימינו. הם מרשימים בצבעיהם העזים. נראה ציורים של בעלי חיים כמו: ביזונים, ממותות, סוסים וגם טביעות רגליים ואמצעי ספירה של בני אדם. נצא בנסיעה עם האוטובוס אל המלון באזור מונטובן. ארוחת ערב ולינה.

יום 5: מונטובן - אלבי - טולוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעבר העיר אלבי. זוהי עיר עתיקה ומקסימה הידועה בזכות המבנים הרבים ששרדו בה מימי הביניים. אלבי נקראת גם העיר האדומה על שום צבעם של הבתים. אחד מאזרחיה הידועים ביותר היה הצייר אנרי דה טולוז-לוטרק (1864-1901). נסייר באלבי, עיר היושבת על דרך הפסטל. נבקר בארמון ברבי- Palais de la Berbie  בו שוכן גם מוזיאון טולוז לוטרק הנפלא. נבקר בגן היפה של הארמון ונצפה אל עבר נוף נהר הטארן. נמשיך ונבקר בקתדרלת סנט ססיל המרשימה. מאלבי נצא בנסיעה אל עבר העיר טולוז. העיר הורודה, מרכז אזור הפירנאים הצרפתים. בהגעה נבקר* במפעל המטוסים איירבוס בסיור מודרך כולל קו היצור של דגם איירבוס 380A. נסייר בטולוז כולל סיור בעיר העתיקה עם מרכז הקפיטול שריד מתקופת ימי הביניים והרנסנס. הגעה למלון. ארוחת ערב ולינה. *ייתכן כי נבקר במפעל בשעות הבוקר. מסיבות בטחוניות לא ניתן להיכנס למפעל עם המזוודות, כך שקודם לכן נעבור במלון ונאפסן את המזוודות.

יום 6: טולוז – קרקסון - נים*

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמנו בנסיעה לקרקסון, מקום מושבם של כת הקתארים בעבר. העיר העתיקה היפהפיה מוקפת במערכת של שלוש חומות שינניות ומגדלי שמירה. זוהי עיר אשר נותרה על תלה במראה מרהיב של ימי הביניים ונחשבת כאחד המקומות היפים בצרפת כולה. נסייר בעיר עתיקה ובין המבנים העתיקים אשר גדושים בחנויות צבעוניות. נמשיך בנסיעה אל עבר העיר נים. זוהי אחת מהערים העתיקות ביותר בצרפת, העיר נוסדה כמושבה רומית בתחילת הספירה הנוצרית, ונותרו בה שרידים רומים. נוכל להתרשם מהשרידים המרשימים ולראות את המקדש והתיאטרון המפוארים. העברה למלון באזור נים* לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית ולינה.
*  בטיול BDM0709 הלינה תהיה במונפלייה במקום בנים.

יום 7: נים* – אבניון 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עיר האפיפיורים – אביניון. העיר שימשה כמרכז הכנסייה הקתולית. במאה ה-14, לאחר משבר באפיפיורות של רומא, החליטה הכנסייה הקתולית להעביר את משכנה לצרפת. האפיפיורים בנו לעצמם עיר מוקפת חומה גדולה ובה ארמונות פאר. נראה את ארמון האפיפיורים, הארמון הגותי הגדול באירופה, נמשיך ונסייר ברובע היהודי של העיר. נחלוף בכיכר ירושלים אל עבר בית הכנסת החדש שנבנה על חורבות בית הכנסת משנת 1220 ועדיין משמר תנור עתיק לאפיית מצות מהמאה ה-13. נמשיך לפונטיין דה ווקלוז. נסייר על גדות המעיין ונשמע את פכפוך המים הזורמים. נחזור למלון באזור נים לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית. 

יום 8: אקס אן פרובאנס - מרסיי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל העיר אקס אן פרובאנס. נתחיל סיורנו בעיר העתיקה (נוסדה במאה ה-2 לפנה"ס) אך בהיותה עיר אוניברסיטאית היא גם צעירה ושוקקת חיים. נסייר בסמטאות המקסימות המרוצפות אבן ובהן שפע בתי קפה וקונדיטוריות וניזכר בציוריו המפורסמים של פול סזאן, שחי וצייר בעיר. נשוב חזרה אל העיר מרסיי. עם ההגעה, נתחיל בסיור מקיף, בעיר השנייה בגודלה בצרפת. נסייר בנמל הדייגים הציורי, במדרחוב ובעיר העתיקה. נראה את המבנה המפואר של פלה דה לונשומפס.
לעת ערב, הגעה למלון לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית ולינה.

יום 9: מרסיי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נשלים סיורנו בעיר מרסיי נצא ונעלה לתצפית מרהיבה על העיר מרחבת התצפית של בזיליקת נוטרדם דה לה גארד ונבקר בבזיליקה ונראה בה סמלי מורשת יהודים. נפליג בסירה במפרצי התורכיז המרהיבים.
בשעות הצהריים נצא בנסיעה אל שדה התעופה. העברה אל שדה התעופה לטיסה חזרה דרך יעד ביניים הביתה. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של יום 10.


* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form