מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לדרום ספרד הדרך היהודית באנדלוסיה וגיברלטר עם טולדו ומדריד

טיול מאורגן לספרד כולל חצי פנסיון (MGM)
משך הטיול:
9 לילות - 10 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף, כולל: 8 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו

חזרה

טיול מאורגן לספרד - הדרך היהודית - אנדלוסיה וגיברלטר עם מדריד - הקדמה

ספרד הינה ארץ גדולה, השנייה בגודלה במערב אירופה, היא חולשת על מרבית חצי האי האיברי ומיקומה הגיאוגרפי גורם לה להיות ארץ רב גונית. ההיסטוריה של העם היהודי כרוכה ומשולבת בעם הספרדי. בספרד ניתן לתכנן מספר רב של טיולים ובשל גודל שיטחה הטיולים מתוכננים על פי נושאים ואזורים.

טיול מאורגן לספרד השם דגש בעבר היהודי המפואר בדרום המדינה, ההיסטוריה והאומנות המוסלמית והקתולית, בספרד של המאה ה - 20, עיירות ספרדיות ים תיכוניות, חופי ים, נופים וטבע. בטיולינו נבקר בבירת ספרד מדריד, נגיע לרובע היהודי העתיק בסגוביה ולטולדו או כפי שאמר הנשיא יצחק נבון "ירושלים שהייתה בספרד"..., נראה את גרנדה והארמון המוסלמי המפואר שבה, נמשיך לקורדובה לביקור במסגד השני בגודלו בעולם, נכיר את הרמב"ם ואת ההיסטוריה היהודית שהשתרשה עד ימינו. נגיע לפנינת הדרום, העיר סביליה על כיכרותיה, בנייניה והנהר "הגדול" החוצה אותה. נתפעל מהיופי של "קוסטה דל סול" ועיירותיה בקו החוף הדרומי לגדות הים התיכון ולא נפסח על גיברלטר וביקור במלגה המקסימה.
כמובן שזהו תיאור על קצה המזלג של טיול מאורגן גדוש ומלא הממצא ביקור בדרום ספרד ממדריד דרומה. טיול מאורגן לספרד עם פגסוס הינו חוויה של תרבות, היסטוריה, אומנות, נופים, טבע ועם המדריכים מעולים שידאגו למקסם את חווית הנוסע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לספרד - דרום המדינה

שימו לב כי מחיר הטיול כולל כניסות לאתרים בסך 210$ לנוסע\ת !!!

 • מדריד: סיור מודרך בעיר, סיור ערב אוויליה: סיור על חומות העיר העתיקה
 • סגוביה: ביקור באלקזר 
 • אווילה: סיור על חומות העיר העתיקה
 • טולדו: סיור מודרך בעיר, ביקור בבית הכנסת אל טרנסיטו, ביקור בכנסיית סאן טומה
 • גרנדה: סיור מודרך בעיר, ארמון אלהמברה**, גני חנרליפה
 • סביליה: סיור מודרך בעיר, ביקור בקתדרלה ובחיראלדה, ביקור בארמון האלקזר, שייט על הנהר הגדול, ביקור ברובע היהודי, סיור ערב קצר,
  יציאת ערב למופע פלמנקו, סיור במיחאס ורונדה
 • קורדובה: סיור בעיר, הרובע היהודי, כיכר ע"ש רבי יהודה הלוי וכיכר הרמב"ם, ביקור במסקיטה
 • איזור קוסטה דל סול: ביקור בשמורת הטבע טורקאל  
 • גיברלטר: מיניבוסים לסיור בצוק, ביקור במושבת הקופים ובמערת סנט מיכאל
 • נרחה: ביקור במערת נטיפים (בכפוף ללוח הזמנים), סיור ב"בלקון אירופה"
 • פריחיליינה: סיור בכפר עתיק יפהפה
 • מלאגה: סיור בעיר, ביקור בגנים הבוטנים 
 • ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום*

  *למעט בימים בהם טסים כשאז שעות האוטובוס בכפוף לתוכנית הטיול באותו יום של הטיסות.
  **בכפוף לאישור הרשויות המקומיות

מטיילים יקרים – מומלץ כי תבדקו היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ויש לפעמים ימים ו/או חצאי ימים חופשיים. יש אולי יותר זמן פנוי/פחות כניסות וביקורים בתשלום והפערים במחיר יכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יש סבירות שמדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת 

מסלול טיול מאורגן לספרד - דרום המדינה לפי ימים

יום 1: תל אביב – מדריד 

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה למדריד . לאחר הנחיתה בשדה התעופה  העברה למלון לקראת חצות ללינה.

יום 2: מדריד – מלאגה – מיחאס - קוסטה דל סול

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך במדריד דרך שדרותיה וכיכרותיה היפות. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור, ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הוא קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן הקתדרלה של מדריד וכמובן נצפה על פני ארמון המלך שנבנה בשנת 1738 המוקף גנים נהדרים. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה של מדריד לטיסת פנים למלגה . לאחר הנחיתה בשדה התעופה נחל בסיור בעיר הנמל מלאגה *. נראה את מרכז העיר, אזור הנמל והעיר העתיקה. נגיע לביקור בגנים הבוטנים היפים בעיר. נמשיך בנסיעה ונעלה במעלה רכסי ההרים אל מיחאס, כפר אנדלוסי טיפוסי על בתיו הלבנים והציוריים ונצפה אל נופי קוסטה דל סול וחופי הים התיכון. בתום הסיור ונמשיך למלון באזור קוסטה דל סול לארוחת ערב ולינה.
* במידה והנחיתה במלאגה ביום זה תהיה מאוחרת, נשלים את הביקורים בימים השני והשלישי לטיול.

טיול מאורגן לדרום ספרד

יום 3: קוסטה דל סול – גיברלטר - מיניבוסים לסיור בצוק גיברלטר – קוסטה דל סול 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאורך קוסטה דל סול מערבה אל צוק גיברלטר, מושבת הצוק הבריטית, הפטורה ממס, השוכנת על מיצר גיברלטר המפריד בין הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נעלה עם מיניבוסים לסיור בצוק, נערוך תצפית לעבר המיצרים ויבשת אפריקה ונבקר במושבת הקופים. כמו כן נבקר במערת סנט מיכאל שעל הצוק. נרד מהצוק לשוטטות במדרחוב הידוע ובו חנויות פטורות ממע"מ. לקראת אחר הצהריים המאוחרים נצא חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 4: קוסטה דל סול  – שמורת הטבע טורקאל – רונדה - סביליה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל עבר שמורת הטבע טורקאל. זהו רכס וגן גאולוגי של תופעות יוצאות דופן אשר נוצרו עקב בלייה של הרוח. סלעים ענקיים, שהטבע עיצבם בצורות שונות – שטח מחורץ בסלעים בצורות שונות היוצרים מראות נוף מיוחדים במינם, הסיור כולל תצפית אל העמק הפרוס מתחת. בתוך המתחם שביל הליכה מעגלי בו נתרשם מקרוב מהנוף המרתק. נמשיך בנסיעה מערבה ונגיע לביקור ברונדה – עיר מלחמות הפרים, נצפה אל הצוק האדיר עליו היא יושבת ונשוטט מעט בסמטאותיה העתיקות והציוריות. נמשיך לסביליה לארוחת ערב ולאחריה:
● נצא לסיור ערב קצר בסביליה. חזרה למלון ב-22:00.

יום 5: סביליה – ביקור באלקזר – שייט על הנהר

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מלא ועשיר בסביליה. נחל בסיור ברובע היהודי שהפך איזור מגורים מועדף. נשוטט מעט  על גדותיו של הנהר הכביר, נראה  את  בית החרושת  לטבק ששימש רקע לאופרה "כרמן", נבקר בפלאזה אספניה ובפארק מריה ובפארק מריה לואיזה. נבקר בקתדרלה המפוארת ובחיראלדה, מגדל הפעמון של הכנסייה. נמשיך ונטייל בעיר ונגיע לביקור באלקזר המרשים. ארמון מדהים ביופיו אשר בנוי בסגנון מודחאר, המשלב סגנונות של מורים (מוסלמים), יהודים ונוצרים עם שינויים ותוספת אשר נעשו לאחר מכן ע"י המלכים הספרדיים בעיקר בסגנון הרנסנס. סגנון זה אומץ במאה ה-14 ע"י ספרד הנוצרית. זהו מקום משכנם של בית המלוכה הספרדי כאשר הם מבקרים באזור אנדלוסיה. נמשיך לשייט על נהר גוואד אל כביר (הנהר הגדול) אשר חוצה את העיר. בעברו הנהר בסביליה היה נמל שוקק חיים וממנו יצאו הספינות ליבשת אמריקה כולל מסעו המפורסם של כריסטופר קולומבוס לגילוי נבשת אמריקה. נצא לבילוי במועדון פלמנקו כולל ארוחת ערב ומשקה מקומי, ליהנות ממופע ריקוד מדהים המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 6:  סביליה - קורדובה - גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא את סביליה בדרכנו לקורדובה. נסייר בקורדובה, אחת הערים העתיקות בספרד, אותה בחר הרמב"ם למשכנו. נשוטט בסמטאות הרובע היהודי, נגיע לכיכר ע"ש רבי יהודה הלוי ולכיכר הרמב"ם. נצפה בפסלו של הרמב"ם. נבקר במסקיטה – מסגד מפואר בעבר, השני בגודלו בעולם אחרי המסגד במכה בתוכו "שתלו" הנוצרים את אחת מהקתדרלות המפוארות בספרד. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה לגרנדה, מעוזם האחרון של המוסלמים בספרד. עם ההגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורג לדרום ספרד

יום 7: גרנדה - נרחה – פריחיליינה - גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בגרנדה בה נוכל לראות עדיין את שרידי התרבות המורית. נבקר בארמון אלהמברה* גולת הכותרת של האדריכלות המוסלמית בספרד. זהו ארמון מרשים מבחינה ארכיטקטונית מבחינה חיצונית ופנימית. נטייל בגני חנרליפה - ארמון הקיץ של שליטי גרנדה על שלל גינותיו ומזרקותיו ונצפה על גבעת אלבייסין – הרובע המוסלמי העתיק של העיר. אחר הצהריים נצא דרומה ונגיע לחוף הים התיכון. נגיע לעיר נרחה לביקור במערת נטיפים (הביקור במערה מותנה בזמן הכניסה לארמון אלהמברה אשר כפוף לאישור הרשויות המקומיות) שבה נמצאו שרידי האדם הקדמון. נטייל בנרחה בבלקון אירופה, טיילת מרהיבה ביופייה. נצא במעלה ההר לפריחיליינה, כפר עתיק יפהפה אשר בתיו הצבועים לבן טובל בנוף עוצר נשימה. נסייר בסמטאות האותנטיות ונתרשם מחיי המקומיים. לאחר הביקור חזרה לגרנדה למלון לארוחת ערב ולינה.
*הכניסה לאתר והביקור בארמון אלהמברה כפוף לאישור הרשויות המקומיות. יום הטיול יותאם ביחס לזמן הביקור בארמון.

טיול מאורג לדרום ספרד

יום 8: גרנדה – טולדו - מדריד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל עבר טולדו. בדרך באם יתאפשר נוכל לראות את תחנות הרוח המפורסמות של דון קישוט המתוארות בספרו של מיגל סרוונטס. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר טולדו, בירת ספרד עד למאה ה-16 הממוקמת על צלע הר בקרבת נהר הטחו ובה שרידים רבים  של מורשת יהודית. נעבור ליד הקתדרלה הגותית, נבקר בבית הכנסת אל טרנסיטו ובכנסיית סאן טומה שבה נמצא הציור המפורסם של הצייר היווני אל גרקו אשר חי ופעל בטולדו במאות ה-16 וה-17. נערוך תצפית פנורמית על העיר. בתום הסיור נמשיך בדרכנו צפונה אל עבר מדריד, בירת ספרד ומחוז קסטיליה. ארוחת ערב ולינה במלון.


יום 9: מדריד – סגוביה – אווילה - מדריד

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מעניין. נצא בנסיעה של שעה וחצי לערך ונגיע לסגוביה לביקור בעיר מיוחדת זו שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. העיר היתה מיושבת עוד מימי קדם ושגשגה בשלהי ימי הביניים. נבקר באלקזר המרשים אשר נראה כאילו נלקח מסיפורי האגדות. בסיום הסיור נמשיך בנסיעה לביקור בעיר אווילה, עיר ידועה בשל חומותיה מימי הביניים שנותרו בשלמותן. נסייר על חומות העיר העתיקה. כאשר נכנס לסיור בעיר נחוש כאילו שבנו באמצעות מכונת זמן אל ימי הביניים. שערים מונומנטליים ומסיביים בחומה יכניסו את המבקרים באווילה אל עולם קסום שהזמן כאילו עמד בו מלכת. חזרה למדריד לארוחת ערב במלון ולאחריה נצא לסיור ערב מדליק במדריד בירת ספרד. חזרה למלון ללינה.

יום 10: מדריד - תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה של מדריד לטיסה  חזרה לתל אביב. 

טיול מאורגן לספרד

 *במהלך שנת 2023 נכנסו לתוקפן רגולציות חדשות בארמון אלהמברה אשר מאפשרות כניסה לארמון רק על בסיס כרטיס שמי שלא ניתן להעברה, מכורטס עם מספר דרכון וכאשר מבוטל לא ניתן להעבירו לנוסע אחר.
ייתכן מצב בו לקוח שנרשם לטיול ולא תתאפשר רכישת כרטיס בעבורו בשל אי זמינות ייאלץ להמתין לקבוצה במקום מוסכם עם המדריך עד לסיום שעת הביקור. הדרך להבטיח סיכויי כניסה גבוהים לארמון היא רק באמצעות רישום מראש. נוסע שנרשם בסמוך ליציאה מסתכן בכך שלא ייוותר מקום בארמון.

 • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form