מספר טלפון
03-6374000

דרך המשי- קירגיזסטן ומערב סין - במסגרת בראש אחר

לאלו מאיתנו שרוצים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. להרחיק לאזורים פחות מתויירים(BTL)
משך הטיול:
15 ימים 13 לילות

דרך המשי, איננה דרך אחת בה שביל מסומן, כי אם מארג דרכים שונות שהובילו מסין ועד לרומא. ציר המסחר העתיק שימש לא רק למסחר ובטח לא רק למשי כי אם ציר בו נעו אנשים לאורך כל ההיסטוריה ועמם נדדו פילוסופיות, דתות ורעיונות. להרחיק לאזורים פחות מתויירים המאפשרים מגע בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים תוך שימוש באמצעי תחבורה מגוונים, גם אם הדבר כרוך לעיתים ברמת שירות נמוכה יחסית אך אותנטית...

טיול מאורגן לסין, דרך המשי - קירגיזסטן ומערב סין - הקדמה

דרך המשי, איננה דרך אחת בה שביל מסומן, כי אם מארג דרכים שונות שהובילו מסין ועד לרומא. ציר המסחר העתיק שימש לא רק למסחר ובטח לא רק למשי כי אם ציר בו נעו אנשים לאורך כל ההיסטוריה ועמם נדדו פילוסופיות, דתות ורעיונות.

הדרך בה החלו לעבור סחורות כבר עם ביות בהמות הנשיאה החלה לפרוח עם עליית האימפריה הרומית בה היה ביקוש ער למוצרי המותרות מן המזרח. המונח דרך המשי נטבע ע"י הגיאוגרף הגרמני פרדיננד פון ריכטהופן במאה ה-19, אך עוד לפני כן הילכה הדרך קסם על טיילים שביקשו להציץ אל תרבויות שונות ומרוחקות. הדרך עוברת בערבות המרעה, במדבריות מן היבשים בעולם ומטפסת במעברי הרים אדירים. זהו איננו עוד טיול מאורגן, זהו מסע אל עולם אחר רחוק ושונה מכל המוכר לנו. זהו טיול המיועד למטייל המעוניין לראות תרבות אחרת הרחוקה מהתרבות המערבית ושונה מכל אתרי התיירות עם דוכני המזכרות הסטנדרטים.

לאלו מאיתנו שרוצים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. להרחיק לאזורים פחות מתויירים המאפשרים מגע בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים תוך שימוש באמצעי תחבורה מגוונים, גם אם הדבר כרוך לעיתים ברמת שירות נמוכה יחסית אך אותנטית... הצטרפו אלינו  לטיול מאורגן לסיןוסביבתה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בישקק בירת קירגיזסטן
 • אגם איסיקול
 • הרי הטיאן שאן
 • נארין עיר על דרך המשי
 • חאן טאש ראבט
 • קאשגר העיר המערבית בסין
 • שוק יום ראשון הססגוני ביותר במרכז אסיה.
 • יום טיול אל אגם קרקול.
 • אורומצ'י בירת האוטונומיה האויגורית
 • האגם השמימי
 • טורפאן מנקודות היפות והחשובות בדרך המשי.
 • דון חואנג המדברית
 • לאנז'ו על גדות הנהר הצהוב.
 • מנזר לאברנג
 • בייג'ינג

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1+2 תל אביב בישקק

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לא ישירה אל בישקק בירת קירגיזסטן לאחר הסידורים הפורמאליים בשדה התעופה נמשיך אל המלון להתרעננות ולמנוחה. בשעת צהריים נחיל סיור באתריה המרכזיים של העיר נבקר בכיכר המרכזית אלא טו, נראה את הפארקים הרבים בהם התברכה העיר, נצא לראות את המולת הקונים בשוק המרכזי- אוש בזאר. ארוחת ערב ולינה בבישקק.

יום 3 בישקק - איסיקול

נצא בדרכנו מזרחה אל האגם הגדול במרכז אסיה- האיסיקול (האגם החם), נעצור בנקודות שונות לאורך הדרך. נבקר במוזיאון ההנצחה למגלה הארצות ניקולאי פרז'בלסקי שחקר בחייו את הרי הטיאן שאן ואגם האיסיקול. ככל שיאפשר הזמן נטייל לחופי האגם ונבקר את אוכלוסיית הנוודים השוכנת לחופיו.

יום 4 איסיקול -נארין

נתחיל לעשות דרכנו דרומה אל הגבול הסיני. נעצור בדרכנו באחד מן הכפרים להתרשם מחיי הכפר בקירגיסטן. נראה את תהליכי ייצור הלבד והשטיחים בקירגיסטן. לקראת ערב נגיע אל נארין. ארוחת ערב ולינה בנארין.

יום 5 נארין מעבר הגבול קאשגר

נמשיך דרכנו דרומה אל הגבול הסיני. נבקר באחד מהחאנים המפורסמים על דרך המשי – טאש ראבט. המצודה שנבנתה על נתיב דרך המשי ההיסטורית הייתה מקום מנוחה לסוחרים ולנוודים. לאחר הביקור נמשיך דרכנו דרך מעבר הרים אל הגבול. מן ההרים נגלוש מטה אל קאשגר הנמצאת במדבר. לינה בקאשגר.

ימים 7-6 קאשגר

קאשגר אחת הנקודות המעניינות ביותר בדרך המשי.עיר אויגורית תוססת במרכז נווה מדבר גדול בצומת דרכים מרכזי בדרך המשי. העיר הושפעה מתנועת הסוחרים הענפה שהגיעה מסין, הודו, ומרכז אסיה (אוזבקיסטן). העיר השוכנת למרגלות הרי הפמיר והיא העיר המערבית ביותר בסין ונמצאת במחצית הדרך בין תל אביב לבייג'ינג. סגנון הבניה הייחודי של העיר העתיקה שימש כאתר צילום מרכזי בסרט "רודף העפיפונים". הימים הבאים יוקדשו לטיול בנווה מדבר זה. העיר הינה ביתם של אויגורים מוסלמים ממוצא תורכי, קירגיזים, טג'יקים, אוזבקים כמו גם סינים בני האן הנשלחים בעידוד הממשל המרכזי. נופי המדבר פראי בצל רכסי ההרים יחד עם שרידיה ההיסטוריים של העיר ששימשה משך שנים כצומת מרכזי במארג הדרכים של דרך המשי מעניקים למבקר בה חוויה שונה ומיוחדת. בין האתרים בהם נבקר שוק יום ראשון הנחשב לגדול בסין. השוק הוא תופעה מרתקת לצפייה. אליו מגיעים אלפי סינים ותיירים. הסוחרים מציעים מוצרי משי, בגדים ותבלינים. שוק הבהמות מהגדולים באסיה אליו מגיעים מוכרים וקונים מכל רחבי מרכז אסיה. מסגד עיד-קא הגדול בסין מן המאה ה15. המאוזוליאום של אפאק חוג'ה מן המאה ה17 המצופה כולו קרמיקה בסגנון מרכז אסייתי. נצא לטיול אל אגם קרקול, אגם מרהיב ביופיו המוקף בפסגות אדירות בדרך דרומה מקאשגר אל פקיסטאן. בסיום היום ה7, נצא אל שדה התעופה לטיסת פנים אל אורומצ'י. ארוחת ערב ולינה יום 6 בקאשגר יום 7 באורומצ'י.

יום 8 אורומצ'י האגם השמימי- טורפאן

אורומצ'י העיר הגדולה במערב סין ומהערים בעלות הגיוון האתני הגדול במדינת ענק זאת. נבקר בכיכר המרכזית של העיר ונמשיך בנסיעה אל האגם השמימי (טיאן צ'י). מימיו בגוון טורקיז וסביבו ניתן לעיתים לראות יורטות נוודים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך בנסיעה אל טורפאן בדרכנו במידה ויאפשר הזמן נבקר בתחנת כח שהינה בשדה טורבינות רוח ענק של מאות עמודי תחנות רוח. גם בתחום זה עושה סין מאמצים אדירים להנפקת אנרגיה זולה וירוקה. לקראת ערב נגיע אל טורפאן. ארוחת ערב ולינה בטורפאן.

ימים 9-10 טורפאן רכבת לילה אל דון חואנג

טורפאן שוכנת בלב עמק מדברי והינה הנקודה השנייה הנמוכה בעולם אחרי ים המלח. טורפאן ידוע בגידול כרמים והענבים ובעיקר צימוקי טורפאן הידועים מהמשובחים בעולם. היום יוקדש לסיור באתריה החשובים של טורפאן. נבקר בקברי אסטנה, מערכת קבורה מתחת לאדמה בה שימור יוצא דופן באיכותו של גופות הנפטרים וחפציהם, שימור הודות לאקלים החם והיבש במקום. נבקר כמו כן מערות ביזקליק בהם הציורי קיר עתיקים המתארים את חיי הבודהה. נראה את מסגד אמין בו המינרט שהפך לסמלה של העיר. נבקר במערכת ההשקיה "קראז" מן המפורסמות בעולם. מערכת הובלת מים במנהרות חצובות שהתקיימה בחלקים נרחבים באסיה והוחרבה במקומות רבים ע"י הכובשים המונגולים ובטורפאן השתמרה וממשיכה לתפקד. נבקר בחורבות ג'יאו-חה הנמצאים בסמוך לעיר, מהערים ששימשו כתחנת מסחר בדרך המשי שנחרבה ע"י המונגולים. נבקר בשוק המקומי הססגוני ובבית מקומי בו נלמד על תהליך יבוש הענבים לצימוקי טורפאן. ביום 10 לאחר ארוחת הערב נעלה לרכבת לילה אל דון חואנג. לינה ברכבת.

ימים 11-12 דון חואנג

הגעה בבוקר אל ליואן ונסיעה אל דון חואנג. העיר המערבית ביותר ב"סין העתיקה". זו עיר שנחשבה משך דורות רבים כ"סוף העולם" בתרבות הסינית. דון חואנג שוכנת בנווה מדבר במדבר הגובי. העיר שימשה כתחנה חשובה להצטיידות בדרך המשי בטרם נכנסו השיירות למדבר טקלימאקן. נבקר בדיונות החול האדירות שזכו לכינוי החולות המזמרים Mingsha. נראה את אגם הסהר השוכן בסמוך לדיונות. נחזור לסיור בעיר כולל ביקור בשוק הססגוני. נסייר במערות מאגו בהן התפרסמה העיר, המכונות גם מערות ה1000 בודהה, זהו אחד ממתחמי המערות המפורסמים בסין, בו מקדשים ופסלים שנחצבו מהלך המאות ה- 4 ועד למאה ה – 14. מיקומה של דון חואנג על דרך המשי הפך אותה לתחנה חשובה בחדירת ובהפצת הבודהיזם אל סין. נצא בדרך הארוכה אל ג'יא יו גואן Jiayuguan שהיוותה את הקצה המערבי של חומת סין האדירה. נקודה אסטרטגית הנמצאת בתפר שבין הרמה הטיבטית לבין מדבר הגובי. נבקר במוזיאון החומה. לקראת ערב נצא בטיסה

אל לאנז'ו. לינה יום 11 דון חואנג, יום 12 לאנז'ו.

ימים 13-14 לאנז'ו שיאחה

לאנז'ו בירת מחוז גנסו, המשמשת כצומת תעבורה ראשי, בדרך לטיבט או למערב סין. לאנז'ו השוכנת על גדות הנהר הצהוב. אדמת הלס הנסחפת אל הנהר "צובעת" את מימיו בגוון עכור ומכאן שמו. הנהר הנתון לשיטפונות עונתיים חייב את תושבי סין כבר בתקופה קדומה להתארגן בחברה סדורה בה שלטון ריכוזי גייס את האנשים לביצוע עבודות יזומות לאורכו התפתחו כמה מן התרבויות הקדומות ביותר של סין והוא מכונה "ערש התרבות הסינית". נצא דרומה אל שיאחה, בדרך נבקר במערות בינגלינג. נשוט אל המערות החצובות בלס השוכנות לגדת הנהר הצהוב במערות קיימים ציורי קיר בני למעלה מ1000 שנים. נמשיך אל שיאחה בה נבקר ב מנזר לאברנג אחד מן המנזרים הטיבטים החשובים והידועים בעולם והמנזר הטיבטי החשוב ביותר מחוץ לטיבט. המנזר נחשב כמקום משכנו של ג'אמויאנג: "הבודהה החי", המנזר נפגע בזמן רדיפות הדת בתקופת "מהפכת התרבות" ונפתח מחדש בשנות השמונים. נצא לטיול במישורי המרעה בהם רועים עדרי היאקים ובהם עדיין חיות משפחות רבות של נוודים ושל מגדלי צאן סוסים ויאקים. לינה בשיאחה

ימים15- 16 שיאחה לאנז'ו- בייג'ינג- תל אביב

הבוקר נצא משיאחה בחזרה אל לאנז'ו שם נעלה על טיסת פנים אל בייג'ינג. עם ההגעה לבייג'ינג נטייל בבירת סין ככל שיותיר הזמן. נאכל ארוחת ערב בה נסכם את טיולנו. העברה לשדה התעופה לטיסת לילה לא ישירה אל ישראל בה ננחת בצהרי היום ה16.

 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form