מספר טלפון
03-6374000
טיול הכולל תכנית מלאה כמפורט, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (TPS)
משך הטיול:
10 לילות - 11 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 2 ארוחות בצהריים

טיול מאורגן לאיים האזוריים עם ליסבון - הקדמה

האיים האזוריים, אזור אוטונומי של פורטוגל, הם ארכיפלג באמצע האוקיינוס האטלנטי. האיים מאופיינים בנופים דרמטיים, כפרי דייגים, שטחי מרעה ירוקים ומשוכות של הידראנגאות כחולות. בסאו מיגל, האי הגדול ביותר, יש קלדרות מלאות אגמים ומטע התה גוריאנה. פיקו הוא ביתם של הר פיקו בגובה 2,351 מ' וכרמים המוגנים בסלעים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • האי טרסיירה: סיור אי, ארמון הסה והקפטנים, הר ברזיל, המבצר הספרדי הגדול,  SERRA DO CUME, מערת נטאל (GRUTA DO NATAL),
    בריכות השחייה הייחודיות שנבנו בין סלעי הבזלת השחורים, מפעל לייצור גבינות
  • האי פיקו: הכרמים ומסורת גידול גפנים בין סלעי הבזלת. מוזיאון צייד הלוויינים
  • האי פאיאל: הנקודה המערבית ביותר של האי ל-CAPELINHOS. מרכז פירוש הגעש CAPELINHOS, CABEÇO GORDO הר הגעש המדהים  SETE CIDADES - לאחד משבעת פלאי פורטוגל.KINGS VIEW - תצפית מרהיבה, מוזיאון FABRICA MUSEU DE CAPELAS, ביקור במטע אננס
  • האי סאו מיגל: RIBEIRA GRANDE, POVOAÇÃO , ביקור במפעל תה, הפארק הטבעי של RIBEIRA DO CALDEIRÕES, ביקור בעיירה NORDESTE, אגם האש (LAGOA DE FOGO), שמורת הטבע קלדירה וולה, FURNAS שמורת המכתש של הר געש, קוזידו לארוחת צהריים, הכפר פורנס והגן הבוטני "טרה נוסטרה". העיירה VILA FRANCA DO CAMPO, סיור רגלי בעיר PONTA DELGADA
  • ליסבון: סיור בעיר, גבעות אלפמה, מוזיאון הקואצ'ים, במנזר ג'רונימוס (כנסייה בלבד), סיור פנורמי של כיכר טוראמצ'י של פורבלמה, צפייה באנדרטת הגילויים, דאון טאון, מרכז "ווסקו דה גאמה".

מטיילים יקרים – מומלץ כי תבדקו היטב מול תכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן לשיקולכם, מה שנראה בהתחלה זול יכול בסופו של דבר להיות מחיר מאד יקר – זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – ליסבון 

נפגש בנתב"ג לטיסת לופטהנזה למינכן ומשם בטיסת המשך לליסבון בה ננחת בשעות הצהריים המאוחרות . הגעה והעברה למלון . ארוחת ערב ולינה.

יום 2:  ליסבון - האי טרסיירה

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לפנה"צ לאי הראשון בקבוצת האיים האזורים. האי טרסיירה הוא האי השלישי שהתגלה על ידי הפורטוגזים ומכאן שמו. הוא ידוע גם בתור האי הסגול והוא אחד האיים הגדולים של הארכיפלג. "אטמוספירה קסומה" זוהי גם הדרך הטובה ביותר לתאר את האי. האי מכוסה במרעה ירוקים מרובעים המוקפים בחום, וזו הסיבה שהוא מכונה גם "שמיכת הטלאים". לטרסיירה יש צמחייה אנדמית צפופה ויש לה את השטח הגדול ביותר של יער טבעי בין האיים. שמו של האי הגיע לפניו בגלל החגיגות והפסטיבלים שם ומלחמת השוורים הייחודית שמתקיימת בו עד היום. האי הבסיס הראשי של חיל האוויר האמריקני באזורים האזוריים. יתרת היום תוקדש לביקור בסיור רגלי בעיר הבירה TERCEIRA ANGRA DO HEROISMO. העיר הכריזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, הייתה בירת הארכיפלג הודות לנמל החשוב שהיה לה ושימשה כמרכז סחר בין פורטוגל והעולם החדש שגילו הפורטוגזים. נטייל במרכז ההיסטורי של אנגרה ונראה את הרחובות הישנים עם הבתים היפים והצבעוניים, הכנסיות, הארמונות, האחוזה, המונומנטים, הכיכרות והגנים. ביקור בארמון הסה והקפטנים. חלקם נבנו בהשראת הארכיטקטורה של פורטו וליסבון. העיר נבנתה על פני דורות ומשמרת עד היום את ההיסטוריה של פורטוגל בכלל ושל העולם החדש בפרט. נמשיך להר ברזיל (MONTE DO BRASIL), הר געש שהתפרץ ממעמקי האוקיינוס, עד שהצטרף כחלק מהאי. נראה את המבצר הספרדי הגדול הממוקם באופן אסטרטגי מעל נמל העיר אנגרה. לקראת 18:30 צ'ק-אין במלון AZORIS ANGRA GARDEN 4* ארוחת ערב ולינה באי טרסיירה .

יום 3: טרסיירה 

אחרי ארוחת בוקר נצא לסיור באי. נתחיל בביקור ב- SERRA DO CUME,  הקלדרה הגדולה ביותר באי, שהפכה למרעה ענק ולאורך נקודות תצפית יפות באי. נמשיך וניסע לאלגאר דו קארוו, נרד לבטן כדור הארץ ונבקר ב"צינור ההאכלה" של הר הגעש שממנו פרצה הלבה. זהו אחד מ"צינורות האכלה" הבודדים בעולם שניתן לבקר בהם. לאחר זמן פנוי לארוחת צהריים (לא כולל)  נמשיך לתופעה וולקנית נוספת במערת נטאל (GRUTA DO NATAL) ונטייל במרחב המיוחד שנותר על ידי זרימת הלבה שהייתה ריקה. נמשיך ל-BISCOITOS, ונראה את בריכות השחייה הייחודיות שנבנו בין סלעי הבזלת השחורים. נבקר במפעל לייצור גבינות מקומיות ונטעם את הטעמים הנפלאים שלהן. חזרה למלון ארוחת ערב ולינה באי טרסיירה.

יום 4: טרסיירה - האי פיקו

לאחר ארוחת הבוקר נטוס לאי פיקו,  ( טיסה של כ 35 דקות ) האי האפור בשל שדות הלבה והנופים הוולקניים האפורים והשחורים השזורים בו. לאי יש כינוי נוסף - "אי הרים" כי הוא ביתו של הר הגעש פיקו, שפסגתו היא הגבוהה ביותר בפורטוגל ומתנשאת לגובה של 2350 מ'. היופי שלו מרתק ומקסים את העין גם וגם בסביבה. חלק עליון ויוצר סומבררו לבן מרהיב לראשו. זהו האי השני בגודלו וצורתו צרה וארוכה ויש לו כרמים בין אבני הבזלת האפורות, קונוסי הבזלת, האגמים הכחולים, זרימות לבה עוצמתיות שהתקרשו בצורות ובמרקמים שונים ב-BAYS- האוקיינוס הכחול ומורשת עתיקה של ציד לוויתנים. עם הגעתנו נצא לטיול באי. נטייל בין הכרמים ונכיר את המסורת הייחודית של גידול גפנים באי בין סלעי הבזלת. הנופים של הכרמים והמסורת הזו הוכרזו על ידי אונסק"ו כאתר מורשת. נלמד על הדרך המיוחדת להגן על הגפנים מפני הרוח ועל הפתרונות לאיסוף מים להשקיה. אחד ממקורות הפרנסה של תושבי פיקו עד לפני מספר שנים היה ציד לוויתן, שאותו נכיר דרך ביקור במוזיאון צייד הלוויינים. נטייל בין חופי הבזלת השחורים ונראה את זרימות הלבה שהתרכזו בצורות שונות בדרכם לחוף, את בריכות השחייה שנבנו בתוכם ואת הקנטורים היפים שבאזור החוף. בהמשך הסיור נעלה על המעבורת ממדאלנה באי פיקו להורטה באי פאיאל (+/- 30 דקות). הגעה משוערת למלון צפויה להיות סביב 18:30-19:00. ארוחת ערב ולינה .

יום 5: האי פאיאל 

לאחר ארוחת הבוקר היום יוקדש לאי פאיאל, הממוקם בקבוצה המרכזית של הארכיפלג של אזורים המכונה "משולש האי", שסאו ז'ורג' ופיקו הם האיים הנוספים במשולש זה. נקרא האי הכחול בשל גווני הכחול הרבים של פרחי ההידראנגאה הגדולים והמרהיבים המקשטים את הבתים, מחלקים את השדות וגדלים בצידי הדרכים. האי פאיאל מציע נקודות מבט רבות ותצפיות ייחודיות על האיים הסמוכים: פיקו, סאו ז'ורג' וגריוסה. התחל עם נסיעה לנקודה המערבית ביותר של האי ל-CAPELINHOS. לנוף אחר לגמרי ונראה את העדות להתפרצות האחרונה שהייתה באזורים ב-1957, כשנוצר שם הר געש חדש שנוסף לשטח האי. נראה את הטוף הוולקני, את שכבות הסלע הוולקני ואת הכוח האדיר של כוחות הטבע. נבקר במרכז פירוש הגעש CAPELINHOS ונעלה לנוף מרהיב מהמגדלור הקיים שם. אחרי ארוחת צהריים במסעדה המקומית ניסע ונבקר בקלדירה של CABEÇO GORDO  בעומק של 400 מטר מכוסה בצמחייה אנדמית נדירה ובקונוס וולקני קטן. קירות הקלדרה באורך 7 ק"מ מכוסים בפרחי הידראנגאה, ג'וניפר, קריפטומריה, שרכים וטחב. הרכס נמצא במרכז האי ומשם נשקף נוף מרהיב של האי והאיים הסמוכים ובמיוחד של האי פיקו עם הר הגעש המלכותי העולה ממנו. בתום הביקור נחזור דרך כביש החוף להורטה ארוחת ערב ולינה ב-HORTA .

יום 6: האי פאיאל - סאו מיגל 

לאחר ארוחת הבוקר צ'ק אאוט מהמלון. תחילת בוקר נקיים טיול רגלי לעיר הקטנה והציורית הורטה, הנחשבת לעיר הקוסמופוליטית ביותר של אזורי האזורים. נראה את הכיכרות היפות ואת מבצר סנטה קרוז, מרינה הורטה - אחת המפורסמות בעולם, עם ציורים שצוירו על ידי מלחים שהגיעו לעיר על מנת להשאיר עליה את חותמם לאחר זמן פנוי בצהריים נבקר בבית הקפה הידוע של פיטר בשעה 15:00 העברה לשדה התעופה של הורטה לטיסת פנים (SP445) לאי סאו מיגל, עם יציאה בשעה 17:10. הגעה צפויה בשעה 18:05. לאחר ההגעה העברה מנמל התעופה פונטה דלגדה למלון  19:30 צ'ק אין במלון AZORIS ROYAL GARDEN  ארוחת ערב ולינה בפונטה דלגדה באי סאו מיגל 

יום 7: האי פאיאל ואגם האש - מערב האי - SETE CIDADES

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את היום בנסיעה לחלקו המערבי של האי. זהו אזור שבו התפרצויות וולקניות יצרו מכתשים רבים שהיו מלאים במי גשמים. כל האזור מכוסה בצמחייה צפופה של יערות של עצי ארז יפני, שיחי דפנה, הידראנגאה ועוד.   Seita Sidd או SETE CIDADES הנקראים כך, על שם הערים האבודות של יבשת אטלנטיס, הוא מכתש ענק בתוכו שני אגמים, אחד ירוק וכחול, מופרדים על ידי גשר צדדי. LAGOA DAS SETE CIDADES, נחשב לאחד משבעת פלאי פורטוגל. בואו נתחיל מהנוף המרהיב ביותר של האגמים הנקרא "KINGS VIEW", משם נוכל לראות את שני האגמים הכחולים והירוקים ואת הכפר הפסטורלי של SETE CIDADES בקרבתם. ניסע בכביש בין פרחי ההידראנגאה שבצדדיו אל העמק בו נוכל לראות את האגם, את הגנים המקיפים אותו ואת הכפר הציורי מקרוב. נבקר במוזיאון המקומי FABRICA MUSEU DE CAPELAS . הטיול אחר הצהריים יימשך עם ביקור במטע אננס מיוחד שבו נלמד את האורח של ה-GRFAC. אננס מתוק של האזורים. חזרה למלון שלנו. ארוחת ערב ולינה בפונטה דלגדה באי סאו מיגל.

יום 8:  ריבריירה דראנדה סאו מיגל - רובע הפרחים 

את הבוקר נתחיל בטיול ל-RIBEIRA GRANDE, העיר נוסדה בשנת 1508. היא בנויה על גדת נחל זורם ונבנו בה טחנות קמח רבות המופעלות על ידי מים. במאות השמונה-עשרה והתשע-עשרה הייתה תעשיית צמר. ניסע לאורך כביש עם שדרות של עצי דולב דרך POVOAÇÃO, החלק הראשון של האי שהתיישבו על ידי הפורטוגזים במאה ה-15. נמשיך לאזור בו נראה את מטעי התה היחידים באירופה ונבקר במפעל תה בו נוכל לראות את התהליך שהעלים עוברים עד שהם יגיעו לכוס התה היום, ובסטף. תה. נמשיך לפארק הטבעי של RIBEIRA DO CALDEIRÕES, שלאורכו יש נחל מקסים שלאורכו יש טחנות קמח עתיקות מסורתיות, פרחי הידראנגאה כחולים גדולים ומפל  מים יפהפה של. המשך אחר הצהריים עם ביקור בעיירה NORDESTE. כאן קו החוף מאופיין על ידי הצוקים הגבוהים הפוגשים את הים: הירוק עם הכחול העמוק. מכל נקודות התצפית המרהיבות נוכל לראות גם גנים מקסימים עם פרחים צבעוניים. חזור למלון ארוחת ערב ולינה בפונטה דלגדה באי סאו מיגל.

יום 9:  אגם האש (LAGOA DO FOGO) & FURNAS - העמק היפה 

לאחר ארוחת הבוקר, נצא למרכז האי שם נראה את אגם האש (LAGOA DE FOGO) אשר נקרא על שם ההתפרצות האחרונה של הר הגעש הזה. אגם המים הטורקי ממוקם בתוך מכתש וולקני ייחודי וקסום שנבנה כמעט בצורה מושלמת ומהווה דוגמה מפוארת לטבע שמור. מאגם האש נמשיך לשמורת הטבע קלדירה וולה, נלך בשביל בין עצי ארז יפני, עצי דפנה, שרכים והידרנג'ה ועד לבריכות טבעיות של המים החמים ואל הריקים החמים. לתוך אחת הבריכות. המעוניינים יוכלו להשתכשך במים החמים. ממשיכים לכיוון FURNAS שמורת טבע גדולה ובתוכה מכתש של הר געש שהוא אגם ירוק מוקף ביערות דפנה ויערות ארזים יפנים, נלך ליד האגם ונגיע לאזור, ונגיע לאזור. בועת מים עולה מהאדמה. כאן בבורות באדמה מבשלים את התבשיל המיוחד שנקרא קוזידו, סוג של תבשיל שמתבשל בסירים גדולים משעות הבוקר המוקדמות ועד הצהריים. נראה איך מוציאים את הסירים מהמכתשים הוולקניים ונטעם את הקוזידו לארוחת צהריים במסעדה של HOTEL TERRA NOSTRA  המשרתים אותו. נבקר במרכז כפר פורנס ובגן הבוטני "טרה נוסטרה", שם נוכל לראות מגוון עצום של צמחים אנדמיים מהאזורים וצמחים מכל העולם. בגן יש גם סוג של ספא טבע עם מבחר בריכות ומעיינות חמים, ג'קוזי טבעי של בריכות מים חמים וגופרית, שם נוכל לשכשך להנאתנו. בדרך חזרה למלון, עצירה קצרה בעיירה VILA FRANCA DO CAMPO, הבירה הראשונה של סאו מיגל שנהרסה ברעידת אדמה ב-1522 ונבנתה מחדש. נוף פנורמי של נוף יפה של אי קטן - שמורת טבע הממוקמת כקילומטר מהחוף. ארוחת ערב ולינה בפונטה דלגדה באי סאו מיגל

יום 10:  פונטה דלגאדה - ליסבון

ארוחת הבוקר ארוזה ומוקדם בבוקר העברה לשדה התעופה פונטה דלגאדה לטיסה לליסבון, בהגעה ימתין לנו אוטובוס שיעמוד לרשותנו במהלך השהות בעיר. ניסע לביקור במרכז המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98. בהמשך העברה למלון. ארוחת ערב מוקדמת ולינה . 

יום 11:  ליסבון - תל אביב

ארוחת הבוקר ארוזה ההעברה ישירה לשדה התעופה של ליסבון לטיסת סוויס לציריך וממנה בטיסת המשך חזרה הביתה לתל אביב .

  • בשל שינויים דחופים בלו"ז הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

בשל מצב המלחמה במדינה וההזמנות אשר בוצעו כתוצאה ישירה למצב, יש לדעת כי הרכבת היעד מתאפשרת בכירטוס של 2 חברות תעופה נפרדות שאינן תלויות או מחויבות אחת לשנייה. זו גם הסיבה שאת הלילה הראשון והלילה האחרון נלון בליסבון היות והסיכון הקיים הוא בדחיית טיסת ההלוך ו/או החזור  של החברה הראשונה כך שעלולה להשפיע על טיסת ההמשך לאיים האזורים על ידי חברת התעופה השנייה. במצב קיצוני מעין זה במידה וחברת התעופה השנייה לא תסכים לשנות את מועד ההמראה ייתכן סיכון של איבוד הטיסות של חברת התעופה השנייה, הווה אומר, רכישה מחודשת של טיסות אלו הלוך חזור, בעלות נטו, תשלום זה יחולק חצי חצי בין חברת פגסוס ללקוח.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form