מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון + ארוחת צהריים נוספת (TNF)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

האיים הקנריים היא קבוצת איים יפהפיים באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, השייכת לספרד, באיים שמורות טבע סביב לועות הרי געש כבויים וסלעים וולקנים . טיול מקיף הכולל: תכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימי הטיסות) כולל: חצי פנסיון + ארוחת צהריים נוספת שיט לאי לה גומרה + שייט נוסף בסירת "רויאל דולפין"

חזרה

טיול מאורגן לטנריף - הקדמה

האיים הקנריים היא קבוצת איים יפהפיים באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, השייכים לספרד. באיים שמורות טבע סביב לועות הרי געש כבויים וסלעים וולקנים היוצרים מגוון תצורות עצום, כפרי דייגים ציוריים התלויים על צוקים הגולשים אל האוקיינוס, חופים בעלי חול שחור, אפור וזהוב, דיונות גדולות מימדים.

תושביו מכנים אותו "ארץ האביב הנצחי" בזכות מזג האוויר הנפלא לכל אורך השנה וכבר בעת העתיקה סופר על האיים המבורכים שהם ארכיפלג האיים הקנאריים (Canary Islands) ושטנריף הוא האי הגדול ביותר בקבוצה. האי טנריף מאופיין בנופים עוצרי נשימה ומזג אוויר אביבי לכל אורך השנה

בצפון, צוקים תלולים שגולשים לים טורקיז, משובצים בכפרים צבעוניים שמשתפלים על צלע ההר, שתושביהם מסבירי פנים, מסעדות עם טעמים מיוחדים האופייניים לאי, חופים בתוליים וכ- 150 פסטיבלים בשנה, 8 שמורות טבע, הר הגעש טיידה שגובהו 3718 מ' שנצבע בלבן בחורף ונראה כמעט מכל מקום באי ושנדמה שנמצאים על הירח כשמטיילים בשמורת הטבע לאס קאניידאס,  ורואים את  "ים העננים" תופעה ייחודית לאי, מגוון צומח אנדמי בשלל צבעים, יער גשם וערים עתיקות עם סמטאות ציוריות שבהן בתי קפה מסעדות וחנויות, אדריכלות קולוניאלית, היסטוריה ומסורת מרתקת שזורה בסיפורי אהבה, במיתולוגיה, במאכלים, בעבודות יד, בתחרויות ספורט ופסטיבלים, שתושביו משמרים עד היום, כשבדרום אזור מדברי עם ערי נופש תוססות וים עם מגוון בעלי חיים  שהמרתקים ביניהם הם הדולפינים והלווייתנים.

וכל זה באי שגודלו  2034 קמ"ר, שמעורר  את 5 החושים שלנו, אז מה הפלא שטנריף מושך אליו כ- 5 מיליון מבקרים בשנה?

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • האי טנריף: עמק האורוטאבה, לה אורטאבה, סנטה קרוז, הפרמידות בגויאמר, קנדלריה, לה לגונה, הרי אנגה, פארק לאס קניאדס, הר הגעש טיידה, איקוד דה לוס וינוס, שייט לחופי דרום האי כולל ארוחת צהריים, קניון לוס חיחנטס
  • האי לה גומרה: שייט אל האי ובחזרה, סן סבסטיאן, פארק לורו

מומלץ כי תבדקו את המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / ויש גם אולי פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריך הטיול של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – בכל מקרה מה שנראה בהתחלה זול הוא כמעט תמיד בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרי זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1* – תל אביב  - טנריף / פוארטו דה לה קרוז 

בשעות הבוקר נמריא עם טיסת "איבריה" דרך מדריד (בטיולי הקרנבל גם בטיסות "סוויס" או "בראסלס" דרך ציריך או בריסל) לטנריף, הגדול מבין האיים הקנריים. עם ההגעה נצא בנסיעה לפוארטו דל לה קרוז, שם נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

*לטיולי TNF 0526, 0610, 0708 שהינם 8 לילות, 8 ימים ראו תוכנית נפרדת.

טיול מאורגן לטנריף טיול מאורגן לטנריף

יום 2 – לה לגונה - סן אנדרס – סנטה קרוז - ביקור ביקב מקומי - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר לה-לגונה (La Laguna) – עיר הבירה העתיקה והיפהפייה, בתי אצולה מרשימים, סמטאות צרות והיסטוריה עשירה, נמשיך אל החוף הצפוני ונטפס עם האוטובוס לרכס הרי אנגה (Anaga) בקצהו הירוק והפראי של האי ונערוך תצפיות נוף מדהימות לעבר סנטה קרוז והאוקיינוס המקיף את האי, בדרך ציורית ומתפתלת נרד עד הכפר סן אנדרס היושב לחוף האוקיינוס. נמשיך לביקור היכרות בבירת האי – סנטה קרוז. נגיע לביקור ביקב מקומי, שם נלמד על ההיסטוריה של גידולי היין באי ונקנח בטעימות מהיין המקומי. בסיום הסיור נשוב למלוננו לארוחת ערב.

טיול מאורגן לטנריף

יום 3 – עמק אורוטאבה – הר הגעש טיידה – הגנים הבוטנים בפוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עמק האורוטאבה  והעיירה הציורית לה אורטואבה בה ממוקמת האצולה המקומית ומפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת לאיים הקנריים (בתי הבלקונים). העיירה ממוקמת בשיפולי ההר וממנה נשקפת תצפית מרהיבה אל מפרץ פוארטו דה לה קרוז. נמשיך ונעלה לפארק הלאומי "לאס קייאדאס" דרך ים העננים עד למרגלות הר הגעש טיידה  (Teide 3,718 מ') שהוכרז כאתר מורשת לאומית ע"י אונסק"ו. זהו ההר הגבוה בספרד והשלישי בגובהו באירופה. לאורך הדרך נראה שלל תופעות געשיות וסלעים צבעוניים. נסייר בתחנות השונות סביב ההר ונראה את התופעות הגעשיות השונות. נבקר בגנים הבוטנים היפהפיים של פוארטו דה לה קרוז. נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לטנריף

יום 4 – לה גומרה - פוארטו דה לה קרוז

נצא מוקדם בבוקר (5:30) לשייט לאי לה גומרה. שמוּרה של מנהגים קדמונים ויופי טבעי של צמחייה נדירה ונופים פראיים, טראסות ואלפי דקלים הנטועים על מדרונות תלולים שחולשים על עמקים ירוקים. המישור שבמרכז האי מכוסה עלווה אקזוטית של יער עצי ער אציל (דפנה). בירת לה גומרה, סאן סבסטיאן, הייתה המקום האחרון שבו כף רגלו של קולומבוס דרכה על יבשה לפני שהגיע לאמריקה. נבקר בבירה סן סבסטיאן, נלמד על שפת השריקות המיוחדת אשר שימשה את תושבי האי לתקשורת בין הכפרים ועל דרי המערות אשר עדיין יוצרים כלי חרס ללא עזרת אבניים, חלק מהדוגמאות למסורות עתיקות שהשתמרו עד ימינו אנו. נשוב בשייט לטנריף ונחזור למלון לארוחת ערב.

יום 5 – גויאמר - קנדלריה – פארק לורו

בבוקר ניסע לגוימאר (Guimar) ונבקר ב"פירמידות" המפורסמות של טנריף, הזדמנות להתחקות אחר אורח חייהם של הגואנצ'ס Guanches, תושביו הקדומים של האי, שהושמדו על ידי הספרדים בימי הביניים ועל הקשר בין היבשות בימים עברו. נמשיך לעיירה קנדלריה (Candelaria) ונבקר בכנסייה החשובה ביותר בטנריף. מול הים, במרחק כמה עשרות מטרים מן הכנסייה, ניצבת שורת פסלי דמויות, כל אחד מהם בגובה כארבעה מטרים. הדמויות הן גיבורי גואנצ'ס מיתולוגיים קדומים. השילוב בין חזית הכנסייה לגיבורי הגואנצ'וס מבטא היטב את תרבות בני טנריף כיום. נמשיך לביקור בפארק לורו. זהו פארק טרופי מרהיב אשר בו שוכנים בעלי חיים מיוחדים כמו שימפנזה, טיגריס, פומה ועוד. בפארק מתקיימים מופעים של דולפינים, כלבי ים וליוויתנים. לאחר סיום הביקור נחזור למלון לארוחת ערב.

טיול מאורגן לטנריף

יום 6 – איקוד דה לוס וינוס - לוס גיגנטס - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los Vinos) נסייר בעיירה שבנויה בסגנון ספרדי קולוניאלי, ונראה את החנויות המוכרות את תבליני האי המפורסמים ובראשם הזעפרן, ריבות, יינות, וליקרים מיוחדים. נמשיך בדרך המתפתלת בתלילות אל הכפר מסקה (Masca) הנמצא בפתחו של קניון מרהיב החוצה את לוס גיגנטס (Gigantes) נטייל ברגל בין בתי הכפר. נרד בעיקולים חדים אל העיירה גאראצ'יקו (Garachico) ששמשה בעבר כנמל הגדול באי ונקברה תחת זרם לבה לפני כ-300 שנה. העיירה שוקמה ומבניה העתיקים שומרו בחלקם. אחה"צ נחזור לפוארטו דה לה קרוז לארוחת ערב ולינה.

יום 7 – לאס אמריקאס - שיט לחופי דרום האי - פוארטו דה לה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לדרום האי טנריף ונבקר בלאס אמריקאס – עיירת הנופש המפורסמת  של טנריף " לאס וגאס של הקנריים" לאחר טיול לאורך הטיילת נמשיך  לעיירה פורטו קולון ומשם נצא לשייט של 4 וחצי שעות – בסירה ישנם מס' סיפונים שניתן לעבור בינהם, אחד מהם מתחת למים עם חלונות זכוכית המאפשרים צפייה בדגים הססגוניים ולעיתים אף בדולפינים וליויתנים. השיט כולל ארוחת צהריים על גבי הסירה. אחה"צ נחזור לפוארטו דה לה קרוז לארוחת ערב. בערב סיום הטיול (או בערב אחר) נצא למופע פלמנקו (או מופע פולקלור אחר) משובח ומסעיר. הפלמנקו הינו סגנון מוזיקה צועני שהתפתח באנדלוסיה בדרום ספרד והתפתח רבות מבחינה מוזיקלית וריקוד והגיע גם לאי טנריף. לאחר סיום המופע חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לטנריף

יום 8 – פוארטו דה לה קרוז –  תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לזמן הטיסה חזרה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך אירופה עם החלפת מטוס ביעד הביניים. כמובן בכפוף למועד הטיסה אם יוותר זמן נוכל להינות מרגעים אחרונים באי כאשר נסתובב במרכז העיר של פוארטו דה לה קרוז. 

* יתכן ומאילוצי לו"ז הטיסות של חברת התעופה נדרש להעביר לילה ביעד הביניים בהלוך או בחזור, כלומר יתווסף לילה לטיול, כל זה בתוספת מחיר מסובסד של $140 לנוסע/ת.  מידע יימסר בעת ההרשמה או לאורך זמן עד מועד יציאת הטיול. זאת לדעת שלו"ז הטיסות איננו יציב כבעבר וכפוף לשינויים תכופים בתקופה זו של פוסט קורונה.
  • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form