מספר טלפון
03-6374000
במסלול: ריגה-וילנה-טרוקאי-קובנה-הלשון הקורונית-רונדולה-ריגה-סיגולדה-טאלין (RTR)
משך הטיול:
7 לילות - 8 ימים
להורדת התוכנית

כולל ביקור בלשון הקורונית בליטא 7 לילות - 8 ימים טיול מקיף הכולל אתרים הסטורים ותרבותיים כלליים ויהודיים, נופים ואתרי טבע: במסלול: ריגה-וילנה-טרוקאי-קובנה-הלשון הקורונית -ריגה-פרנו-טאלין

טיול מאורגן  לארצות הבלטיות ליטא, לטביה ואסטוניה - הקדמה

המדינות הבלטיות עולות בהדרגה על מפת התיירות האירופית והעולמית. אלה שלוש מדינות חייץ קטנות בין רוסיה ופולין הממזגות בהוויתן השפעות ממזרח ומערב אירופה.
הן בעלות עבר הסטורי המשתקף היטב בנופן האנושי והמבני. המדינות הללו עטורות יערות, נופי מים ונהרות, חופים מקסימים של הים הבלטי, ערים של ימי הביניים מוקפות חומה שהשתמרו וגם שוחזרו להפליא, שמורות טבע, ארמונות אצולה ותרבות של פעם...
הן בעלות עבר יהודי מפואר הנראה גם היום בליטא ולטביה ודי אם נזכיר את וילנה  כ"ירושלים ד'ליטא" וה"גאון מוילנא".
ליטא לטביה ואסטוניה היו בעברן הקרוב חלק מברית המועצות אך מאז יציאתן לדרך עצמאית הן נתונות בפריחה מתמדת, חברות בגוש האירו והאיחוד האירופי ויחד עם זאת עדיין זולות יחסית.
ביקור בבלטיות היא חוויה תרבותית, אסטתית וגם גסטרונומית.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • וילנה והאזור: תצפית על העיר, בית הכנסת (במידה ופתוח), סיור בעיר, הרובע העתיק, אתרים יהודיים, אתר פונאר, ביקור במבצר על האגם בטרקאי 
  • קובנה: סיור בעיר 
  • אזור הלשון הקורונית: יער המכשפות, העיירה נידה 
  • ריגה: סיור בעיר העתיקה, בית הכנסת (במידה ופתוח), הבזאר המרכזי ובאזור בניני אר-נובו
  • סיגולדה: ביקור במבצר ובגן שירי עם 
  • פארנו: אתר הריביירה 
  • טאלין: סיור בעיר העליונה ובעיר התחתונה, כנסיית אלכסנדר נייבסקי, בית הכנסת (במידה ופתוח) 

מטיילים יקרים-בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – ריגה 

נפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה לריגה, לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה נצא ישירות בנסיעה אל עבר המלון בריגה, ארוחת ערב ולינה.(במידה וההגעה מאוחרת תינתן באחד מימי הטיול ארוחת צהריים במקום ארוחת ערב).

טיול מאורגן לארצות הבלטיות טיול מאורגן לארצות הבלטיות

יום 2: ריגה- הלשון הקורונית - קלאיפדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מריגה ליום טיול מיוחד באזור הלשון הקורונית. זהו חצי אי ארוך וצר אשר חלקו בשליטת רוסיה וחלקו בשליטת ליטא. כל האזור מוכרז כשמורת טבע בעלת יערות עתיקים במיוחד וחולות רבים ומגוונים. בצד אחד של שמורת הטבע הלגונה הקורנית ובצידו השני הים הבלטי. נצא עם האוטובוס ונחצה את המצר הקטן אשר מוביל אל חצי האי, נגיע לביקור ביער המכשפות אשר בו קיימים פסלים שונים ומשונים עם סיפורים מהפולקלור הפגאני הליטאי. נמשיך אל העיירה נידה שם נראה את בתי הדייגים המקומיים אשר יוצאים לדיג לפי המסורת. קרוב לנידה נמצאות דיונות החול PARNIDIS  בגובה מירבי של 52 מטר של חול ובראש הדיונה שעון השמש(SUNDIAL)  העשוי מגרניט שמראה את לוח השנה העתיק של ליטא. נחזור חזרה בנסיעה ומעבורת חזרה ליבשה. נמשיך לקלאיפדה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.     

 

יום 3: קלאיפדה – קובנה - וילנה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון קובנה, בירת ליטא בתקופה שבין המלחמות. נערוך תצפית על העיר, נסייר במרכז העיר העתיקה של קובנה, נספר על הסופר אברהם מאפו שרחוב נקרא על שמו כתב את הרומן העברי הראשון "אהבת ציון", על פי נופיה של העיר למרות שדיבר על ירושלים. נראה את בית הספר שבו למדה לאה גולדברג, נשמע על ד"ר לודוויג זמנהוף שהקים תנועה לשפת דיבור בינלאומית האספרנטו וקיים רחוב על שמו. בסיום הסיור נצא בנסיעה לבירת ליטא, וילנה אשר שוכנת לחופו של הים הבלטי. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

 טיול מאורגן לארצות הבלטיות

יום 4: וילנה – אתר פונאר - טרקאי - וילנה

יום זה מוקדש כולו לירושלים דה ליטא, הרי היא וילנה, בירת ליטא. עיר חשובה מאד בהיסטוריה היהודית. בה חי ופעל הגאון מוילנה, נפוליון הקים כאן את מטהו לקראת פלישתו לרוסיה, מונטפיורי ביקר בעיר בדרכו למפגש עם השר הרוסי פלווה. כאן הוקמה מפלגת הבונד 1897, הרצל ביקר כאן לפני הקונגרס הציוני הרביעי. יהודים היוו יותר מ-30% מתושבי העיר בתקופה בין שתי מלחמות העולם. נתחיל את הסיור בעלייה עם האוטובוס לתצפית יפהפיה על העיר ומשם נרד לכוון העיר העתיקה. נטייל ברחוב הראשי עד לאוסטרה ברמה (שער השחר המפורסם) ומשם לאוניברסיטה ולרובע יהודי. נבקר בבית הכנסת (במידה ואפשרי), באזור הרובע ובאזור הגטו. אולי נספיק לטעום קציצות צפלינים כנהוג בליטא. אחר הצהרים ניסע לאתר פונאר, מקום השמדתם של יהודי וילנה. נמשיך לעיירה טרקאי שבה שוכנת קהילה קראית בולטת שהובאה למקום מחצי האי קרים ע"י הנסיך ויטאוטאס. נשמע את סיפורה של הקהילה, נסייר ברחוב הקראים בו שוכנים בתיהם בעלי צורה אופיינית ובמרכז הרחוב ממוקם בית כנסת קראי. בהמשך נבקר במבצר שנמצא על אי במרכז האגם. (בחודש אוקטובר ייתכן כי המבצר סגור לביקורים). חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5: וילנה – גבעת הצלבים – ארמון רונדולה - ריגה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ונגיע לביקור באתר מיוחד במינו, גבעת הצלבים שנמצאת ליד העיירה שאולאי (שבלי היהודית). נמשיך לביקור בארמון רונדולה – ארמון בארוקי נפלא שנבנה עבור דוכס קורלנד. הביקור כולל ביקור בגנים הנפלאים. הארמון נבנה לפי תוכנית של האדריכל הרוסי ברטולומאו רסטרלי שהיה בין האדריכלים הבולטים בסגנון הבארוק ברוסיה במחצית השניה של המאה ה-18. בתום הסיור נמשיך לבירתה של לאטביה,ריגה, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 טיול מאורגן לארצות הבלטיות

יום 6: ריגה- פרנו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בריגה. נסייר בעיר העתיקה על בתיה המיוחדים, בנייני הגילדות הנפלאים והקתדרלות. נבקר בבזאר המרכזי השוכן בבנייני צפלינים. נמשיך לסיור ברובע היהודי ונבקר בבית הכנסת של יהודי ריגה (במידה ואפשרי).נגיע לרחוב אלברט לחזות בבניינים מלאי דמיון שנבנו בתחילת המאה העשרים ע"י ארכיטקטים שונים בסגנון ארט נובו. נמשיך בנסיעה צפונה לאורכה של דרך הים הבלטי, נעבור את הגבול לאסטוניה ונגיע לפרנו, עיר נופש בחוף הים של אסטוניה. נטייל ברחובה הראשי של העיירה, נראה את בתי הנופש ואת חוף הים הבלטי. באם יתאפשר נטבול את רגלינו בים הלבן (הים הבלטי בשפת השבטים הבלטים). לקראת ערב נגיע למלון בטאלין לארוחת ערב ולינה

 טיול מאורגן לארצות הבלטיות

יום 7: פרנו- טאלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטאלין, עיר הבירה של אסטוניה. עיר יפהפייה שנבנתה בימי הביניים ולא השתנתה כלל. העיר כמו לקוחה מסיפורי אגדות עם מגדלים, חומות ושערים מסתוריים. נבקר בבית הכנסת החדש והמפואר של העיר (במידה ופתוח). נמשיך את סיורנו בעיר העליונה טומפאה, לשם נגיע עם האוטובוס ומשם ננדוד רגלית בין בנייני השליטים שמשלו בעם האסטוני. נבקר בכנסיית אלכסנדר נייבסקי ובניין הפרלמנט. נציץ על בתי העיר התחתית מלמעלה. נרד לעיר התחתונה בה התגוררו פשוטי העם. נסייר בסמטאות, בכיכר ובשווקים. נמשיך לביקור בקרדיורג, פארק הנחשב ליפה ביותר בטאלין. בפארק נבנה ארמון הקיץ עבור המלכה קטרינה. חזרה למלון בטאלין לארוחת ערב ולינה..

יום 8: טאלין – תל אביב

בשעת בוקר מוקדמת ובהתאם לשעת הטיסה  העברה לשדה התעופה של טאלין לטיסה לריגה, שם נחליף לטיסה חזרה הביתה לשדה התעופה נתב"ג.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
  • ביקור בבית כנסת במידה ואפשרי, מותנה באירועים, חגים יהודיים או שבת וחג.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form