מספר טלפון
03-6374000
טיול במסלול הארכיטקטורה של גאודי, דאלי, סנטיאגו קלטרבה ולואיס דומיניק מונטנאו (VBB)
משך הטיול:
7 ימי טיול מלאים 6 לילות
להורדת התוכנית

טיול במסלול הארכיטקטורה של גאודי, דאלי, סנטיאגו קלטרבה ולואיס דומיניק מונטנאו - תוכנית מלאה מבוקר עד ערב (פרט לימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות במהלך ימי הטיול למעט בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון = 6 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום

טיול מאורגן לולנסיה, ברצלונה והפירנאים - הקדמה

הטיול שלנו מוביל אותנו לאורך החוף המזרחי של ספרד מולנסיה שבחבל ולנסיה לקטלוניה עד קוסטה בראווה, על חלק מויה אוגוסטה, הדרך מהתקופה הרומית, שכיום אחד מהכבישים המהירים בספרד. ולנסיה, שוכנת בקוסטה דל אזאהר- ניחוח פריחת התפוזים, תפוזי הולנסיה.
אמרת פאייה- אמרת ספרד- אמרת ולנסיה, שבה הומצא המאכל הלאומי של ספרד, הפאייה.

העיר ולנסיה מסמלת לנו עבר והווה באדריכלות ובתרבות. בעבר חיו בה יהודים נוצרים ומוסלמים שהביאו את האורז, עד לכיבוש האזור ע"י חיימה ה-1 מלך אראגון.
שדרות עצים רחבות ידיים שלאורכם יצירות אמנות, של אמנים שונים, המרכז ההיסטורי עם מבנים בני מאות שנים בסגנונות שונים, מדרכות מרוצפות באריחי שיש, מדרחובים עם חנויות, שוק מקורה מרהיב ביופיו וניקיונו, סמטאות צרות שלעת ערב הומות בבני אדם בבתי הקפה בבארים ובמסעדות, ופארק טוריה, לשעבר נהר טוריה, נהר שהציף את העיר ושפרנסי העיר השכילו לשנות את ייעודו ולהפוך אותו לריאה הירוקה של ולנסיה, עם מתקני ספורט ומופעים של אמני רחוב, פארק המפריד בין המרכז ההיסטורי לבין השכונות החדשות, פארק שבו הארכיטקט בן העיר ולנסיה, סנטיאגו דה קלטרבה, תכנן את עיר המדעים והאמניות והעמיד את ולנסיה בשורה ראשונה של מבנים ארכיטקטוניים בספרד.

ברצלונה עיר הבירה של חבל קטלוניה, שירים נכתבו על העיר המדהימה הזו ומה לא נאמר כבר עליה, עיר המזוהה לנו עם גאודי, ולספרדים עם האדריכל מונטנר אדריכל בית החולים סאו פאו ועוד יצירות אמנות ברחבי העיר. עיר תוססת המשלבת ישן וחדש שדרות רחבות ידיים ואדריכלות מרתקת.
טרגונה עיר דרומה מברצלונה בחבל קטלוניה בה מטעי אגוזים פרדסים וגפנים וב- 70% מהענבים מייצרים את יין הנתזים- הקאווה בפי הרומאים נקראה טאראקו, ויש בה מכלול ארכיאולוגי מיוחד מהתקופה הרומית שנמצא ברשימת אתר מורשת עולמית.  

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים

 • ולנסיה: סיור עיר, עיר האומנות והמדע כולל ביקור בעולם המים והיכל תלת מימד, סיור ערב בולנסיה
 • טרגונה: סיור עיר
 • ברצלונה: סיור עיר, בית החולים העתיק SAU PAU, פארק גוואל, פארק סיטדלה, הר היהודים, מועדון פלמנקו כולל משקה ראשון
 • חירונה: סיור עיר, המוזיאון היהודי  
 • פיגוראס: מוזיאון דאלי
 • הרי הפירנאים: נסיעה ברכבת מיוחדת ורכבל לעמק נוריה המדהים
 • בסלו: סיור בעיר, ביקור במוזיאון המיניאטורות
 • מונסראט: ביקור במקום כולל ביקור במנזר
 • יקב קאווה: ביקור ביקב כולל טעימות
 • ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום

מטיילים יקרים - בדקו היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!!!!!!!!!

מסלול טיול מאורגן לספרד - ולנסיה, ברצלונה והפירנאים

יום 1: תל אביב – ברצלונה – ולנסיה

נפגש בנתב"ג ונטוס לברצלונה. בהגעה ימתין לנו האוטובוס שיהיה צמוד לקבוצה מרגע זה ועד לסיום הטיול. נצא בנסיעה ישירה דרומה* לאורך חוף הים התיכון אל עבר ולנסיה, עיר נמל החשובה ביותר בים התיכון בספרד. העיר עברה התפתחות בעשורים האחרונים מבחינה ארכיטקטונית. את העיר מייצגות 3 קבוצות כדורגל בליגה הראשונה בספרד – ולנסיה, ויאריאל ולבנטה. עם ההגעה ובאם הזמן יאפשר נחל בסיור עיר ראשוני, נטייל במרכז העיר והעיר העתיקה, נראה את הקתדרלה והשוק. עם סיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה. 

 

טיול מאורגן ל ולנסיה, ברצלונה והפירנאים

יום 2 – ולנסיה – ביקור בעיר האומנות והמדע

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לביקור בעיר האומנות והמדע. זהו מקום מיוחד מבחינה ארכיטקטונית, זוהי אומנות מודרנית נפלאה אשר תוכננה ע"י האדריכל סנטיאגו קלטרבה (אדריכל גשר המיתרים בירושלים) יליד העיר ולנסיה. נחל בביקור בעולם המים - עולם שלם של דגים אשר מחולק למספר אולמות לפי כל אוקיאנוס בעולם. בכל אולם נראה את מיני הדגים הבולטים והמפורסמים בכל אוקיינוס. נמשיך לביקור מעניין בהיכל גדול מרשים בשטח 13,000 מטר מרובע שם מקרינים סרטי תלת מימד. נטייל במקום אשר נקרא גם העיר הלבנה אשר בנויה בין בריכות מלאכותיות אשר נבנו במקום. בהתאם לזמן סיום הביקור נמשיך את הסיור בולנסיה. נחזור למלון להתארגנות וארוחת ערב. נצא לסיור ערב שם נצפה בעיר העתיקה והחדשה המוארות וכמו כן נראה את המחזה היפה של עיר האומנות והמדע המוארת בשעות הלילה. חזרה למלון ללינה.

יום 3 – ולנסיה – טראגונה – יורט של מאר – קוסטה בראווה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ולנסיה ונצא בנסיעה צפונה אל עבר ברצלונה. נעצור לביקור בעיר טראגונה, עיר עתיקה אשר נבנתה על ידי היוונים לפני יותר מ-2,000 שנים. נסייר בעיר המרשימה בין הבתים והסמטאות העתיקות. נמשיך בנסיעה לברצלונה, בירת הקהילה האוטונומית קטלוניה והעיר הגדולה במחוז זה. העיר הוקמה בתקופה הרומית ונחשבת לאחת הערים היפות והתוססות בכל רחבי אירופה. עם ההגעה ובהתאם לזמן נחל בסיור פנורמי ראשוני שישלב טעימה ולימוד ראשוני בפרטי הארכיטקטורה המיוחדת המאפיינת עיר זו. לפנות ערב הגעה למלון בעיירה יורט דל מאר באזור קוסטה בראווה היפהפה, שם נשהה ב-4 הלילות הקרובים, לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן ל ולנסיה, ברצלונה והפירנאים

יום 4  - חירונה – פיגוראס – מוזאון דאלי המפורסם

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לעיר חירונה. חירונה הינה עירו של הרמב"ן ובה שרידים יהודיים, נבקר במוזיאון היהודי עם המצבות בעברית. נסייר ברחובות הצרים שנשתמרו עוד מתקופת ימי הביניים יחד עם מראות משובבים של בתים צבעוניים בגווני פסטל רכים על גדת הנהר. נמשיך לפיגוראס, עירו של הצייר הסוריאליסטי הנודע סלוודור דאלי שם נבקר במוזיאון דאלי המלהיב ביצירותיו הפנטסטיות. המוזיאון בולט למרחוק בצבעי הוורוד ובפסלי ביצים ענקיות המעטרות את קירותיו החיצוניים יחד עם פסלי הענק המוצבים בכניסה, כך שגם מי שאינו חובב אמנות מושבע ירותק ויהנה בוודאות מהביקור. עם סיום הביקור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה. 

יום 5  - ברצלונה – מופע פלמנקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא בברצלונה. נחל בביקור מעניין בבית החולים העתיק SAU PAU אשר נבנה בתחילת המאה ה-20 על ידי אחד מגדולי הארכיטקטים בברצלונה, לואיס דומיניק מונטנאו. מונטנאו ראה את הנולד ובמחשבה ארכיטקטונית המקדימה את זמנה דרך רעיונות מחוכמים של בניה פרקטית יצר מבנה מעניין. נמשיך לביקור בפארק גואל, הפארק תוכנן ועוצב על ידי אנטוני גאודי. בפארק נוכל לראות את אחד מסמלי העיר, הלטאה-דרקון, לחזות במופעי רחוב, ולהסתובב באחד המקומות המיוחדים שיש לברצלונה להציע. נמשיך לפארק סיטדלה, פארק אשר ממוקם במרכז העיר ושמו נקרא על שם המצודה ממנה שלטו על העיר. המצודה פעלה עד אמצע המאה ה-19 ונהרסה. נבקר גם במונטז'וויק הלא הוא הר היהודים, ונלמד על סיפור המקום ונהנה מהתצפית המרשימה על העיר. באם הזמן יאפשר נבקר גם בכפר האולימפי שם התרחשה אולימפיאדת 1992. עם סיום הביקור חזרה למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא לבילוי במועדון פלמנקו למופע ריקוד חוויתי המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד הכולל משקה מקומי. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן ל ולנסיה, ברצלונה והפירנאים

יום 6 – הפירנאים הספרדיים – רכבת ורכבל אל עבר ההרים - בסלו

לאחר ארוחת הבוקר נצא את ברצלונה בנסיעה אל עבר הרי הפירנאים המרשימים. זוהי שרשרת הרים גדולה אשר ממוקמת בגבול בין צרפת לספרד. נגיע בנסיעה לריבס דה פרסר, שם נעלה ברכבת מיוחדת אשר עולה ומטפסת על ההרים בנוף עוצר נשימה. נגיע לעמק נוריה אשר שוכן בגובה 2,000 מ', זהו העמק הגבוה ביותר ברכס הפירנאים. נמשיך בעלייה של 100 מ' ברכבל קטן (במידה ופעיל), ובסופה נגיע לתצפית גבוהה יותר אשר נמצאת ליד הגבול בין צרפת לספרד ולעינינו פרוש נוף מרהיב. נחזור חזרה למטה עם הרכבת ונמשיך באוטובוס לבסלו, עיר עתיקה שבעבר היתה עיר דוכסות אשר ירדה מגדולתה, הטיול בה הוא מסע בזמן חזרה אל ימי הביניים 1,000 שנים אחורה. נבקר במוזיאון קטן של מיניאטורות, יצירות אומנות קטנטנות יפהפיות. במקום מגוון של יצירות שאת חלקן ניתן לראות רק דרך מיקרוסקופ. לאחר סיום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.. 

טיול מאורגן ל ולנסיה, ברצלונה והפירנאים

יום 7  - מונסראט – יקב קאווה – ברצלונה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר ההר המשונן מונסראט. מקום ייחודי אשר מתאפיין בתצורת הסלעים המדהימה ביופיה. נעלה עם האוטובוס בנופים מדהימים ועוצרי נשימה לגובה 700 מטר מעל פני הים שם נבקר במנזר ה"מדונה השחומה", הלא היא 'פטרונית קטלוניה'. נחזור בנסיעה למטה עם האוטובוס ונמשיך אל אזור Sant Sadurní d'Anoia, שם מגדלים את הענבים ומייצרים את יין הקאווה המפורסם של קטלוניה. נכנס לביקור ביקב מקומי שם נלמד על הליך הפקת משקה זה וכמובן נזכה לטעימות קטנות מהקאווה. לאחר סיום הביקור נמשיך בנסיעה אל עבר שדה התעופה של ברצלונה. באם הזמן יאפשר נעצור לקניות אחרונות של מזכרות מקומיות לפני הטיסה ארצה. 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form