מספר טלפון
03-6374000
טיול בעקבות חזונו של "הזקן מנהריים" (IKN)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

כאשר הגה פנחס רוטנברג, "הזקן מנהריים" את הקמת תחנת הכוח בנהריים הוא ראה בעיני רוחו את מימי הכנרת אשר זרמו לירדן ואת מימי הירמוך סרים למרותו. לשם כך בנה מפעל אדיר מימדים. אנו נצא למסע בעקבות "הזקן מנהריים" וחזונו המיוחד ונהנה גם מיופייה של הכנרת המלאה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • חצר הגשר הישנה
  • תחנת הכוח בנהריים
  • ביקור בחאן הממלוכי
  • אי השלום
  • טיול בשביל הסכרים
  • סכר דגניה

מהלך הסיור:

נתחיל את יומנו בנסיעה דרך עמקי הצפון המרהיבים לכיוון עמק הירדן. נגיע לביקור ב"חצר גשר הישנה" , הנמצאת בסמוך לקיבוץ גשר ומספרת את תולדות ההתיישבות היהודית באזור, נבקר בחדר האוכל המשוחזר, נצפה בסרט המספר את סיפור ההתיישבות במקום וההגנה עליו במהלך מלחמת העצמאות.

נצפה במופע האור קולי המספר את סיפור בניית תחנת הכוח בנהריים על ידי פנחס רוטנברג "הזקן מנהריים" בהמשך נרד בטיילת לכיוון הירדן, נבקר בחאן הממלוכי שנועד להגן על הגשר ונצפה בשלושת הגשרים ההיסטוריים אשר חצו את הירדן במפגש עם הירמוך.

לאחר ארוחת הצהרים נמשיך לתצפית על "אי השלום" ועל תחנת הכוח בנהריים אשר מעבר לגבול. מכאן נצא לטיול רגלי קצר (30-45 דקות) בשביל הסכרים. השביל עובר בחלק ממערכת הסכרים הענפה של התחנה ובצמוד לירדן. מכאן נמשיך לכיוון שפך הירדן וסכר דגניה, אשר נבנה גם הוא כחלק מתחנת הכוח.
בשעות אחה"צ נגיע לשפת הכנרת לאחר יום מרתק ועשיר בחוויות נצא בדרכינו חזרה בין נופי הגליל התחתון ונשמע מעט על מתקני המוביל הארצי שנבנו כאן בשנות ה-60 של המאה הקודמת.

הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 21:00.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form