מספר טלפון
03-6374000
סיור מודרך בחיפה כמו שלא הכרתם (IHF)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

מה כבר לא נאמר על העיר הקוסמופוליטית ביותר בארץ? הלוא היא חיפה. אפשר כמובן להתווכח עם ההנחה, אך השילוב הוא מרתק בין המוסלמים והיהודים, הנוצרים והבהאים, שכונות התחתית והאליטות של דניה. סיור בחיפה, העיר קולטת עלייה מתקופת המעפילים ועד ימינו, עיר של תעשיה ופנאי. חיפה זו עיר של סיורים היסטוריים רבים ומרתקים, קולינריה משובחת וכמובן מראות נוף מרשימים ועוצרי הנשימה. הטיול בחיפה עירוני ברובו הבנוי בצורה שמאפשרת גם לילידי חיפה וחיפאים בנשמתם להכיר את העיר וללמוד עליה המון דברים חדשים ומרתקים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • סיור בשכונת הדר
  • סיור בשכונת וואדי סאליב
  • צפייה בסרט מרתק בפאב על ציר מוריה
  • ביקור בכנסיית בית החסד
  • מסלול הליכה בואדי שיח
  • הכנסייה הכרמליטית
  • מפגש חוויתי עם ראשי העדה האחמדית

מהלך הסיור:

נתחיל את היום עם סרט (באורך מלא) ביחד עם קפה ומאפה באחד הפאבים על ציר מוריה.
בסיומו נצא בדרכנו אל נתיב אלף המדרגות המפורסם היורד מן הכרמל אל העיר התחתית. נרד בזהירות כ 850 מדרגות בהן נחבאים המון נופים, מבנים מעניינים, נופים משגעים וסיפורים. מתי נבנה הטכניון הישן, ומדוע דווקא שם? איפה היה הבית הראשון על הכרמל והיכן בנה הנשיא הראשון חיים ויצמן, בית לאימו היקרה?

נעבור בשכונות הדר וואדי סאליב שם נשמע על המרד העדתי הראשון בישראל. להפסקת הצהריים שלנו נעצור בעיר התחתית של חיפה למקדש לחובבי האוכל המזרחי.
בתום ההפסקה נבקר בכנסיית בית החסד ונשמע את סיפורם המרתק של כאמל שחאדה ואשתו אגנס הידועים בתור 'המלאכים של האסירים'.
לאחר האוכל נצא במסלול הליכה יפה ומרענן בואדי שיח אל מעיין צלול ושרידים מרשימים של כנסיה כרמליטית. לא זו המפורסמת, עתיקה ומסתורית הרבה יותר.נמשיך ונפגוש את ראשי ונכבדי העדה האחמדית שיטיפו לנו בחיוך מסרים של שלום, אחווה ורעות... לבוש צנוע.

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 21:00.


ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form