מספר טלפון
03-6374000
"נגיעות" אל צפון ים המלח ובקעת יריחו (IDO)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • נחל אוג
  • קאסר אל יהוד- אתר טבילה נוצרי קדוש
  • מפגש חוויתי עם משפחה חקלאית ותיקה

מהלך הסיור:

נצא לכיוון מדבר יהודה ונחל אוג, עם ההגעה נתחיל מסלול הליכה חוויתי בערוצו של הנחל. המסלול מחייב עליה בסולמות ויתדות בדרגת קושי בינונית, ומיועד למיטבי לכת.
נחל אוג הוא "ואדי אלמכלך" מהגדולים והמרשימים בצפון ים המלח, שמו נגזר מצמח האוג הקוצני. הנחל מנקז את אזור צפון מזרח ירושלים ויורד בתלילות לבקע ים המלח. נחלי המדבר באזור מתנקזים ומתחברים אליו לקראת המפגש עם ים המלח.
בתום המסלול ,תהיה הפסקה לארוחת צהרים עצמאית.

לאחר ארוחת הצהריים נמשיך אל קאסר אל יהוד, אתר טבילה נוצרי קדוש, עפ"י המסורת הנוצרית כאן הוטבל ישו ע"י יוחנן המטביל, ועל פי המסורת היהודית כאן חצו בני ישראל את הירדן לאחר 40 שנות נדודים במדבר מכאן עלה אליהו בסערה השמיימה.

בתום הביקור נמשיך למפגש עם משפחה חקלאית ותיקה כדי לשמוע על ההתיישבות החקלאית ולחוות מעט מעשייתם של חקלאי בקעת הירדן המספקים את רוב התוצרת החקלאית לייצוא. מה מגדלים כאן? מטע תמרים מג'הול, ענבים ותאנים עצי ארגן שמהם מפיקים את שמן הארגן היוקרתי המצטיין בסגולות רפואיות ומהווה תוספת ייחודית למאכלים במטבחי גורמה.

בסיום ביקור זה ולאחר יום עשיר ומרתק נחזור לנקודת המוצא
הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה בשעה 19:30.


ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form