מספר טלפון
03-6374000
טיול אל רמת הגולן - "מים חיים ושכנינו הסורים" (IGW)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

מהן האסוציאציות שלנו עם רמת הגולן? פלגי מים שוצפים? המלחמה העקובה מדם? הקשר האמיץ עם אחינו הדרוזים? יין טוב ושפע של דובדבנים? נכון ונכון! טיול של יום, מרתק וממצה לאזור המרהיב של הגליל התחתון ועמק יזרעאל, הן המראות והתצפיות מהטובות בארץ והן בפן ההיסטורי והתרבותי. הבניאס (המקום היחידי בטיול שאינו ברמה) והר בנטל, הטרגדיה של אלי כהן וגבעת הצעקות. המטען התרבותי של העדה הדרוזית וכמובן הרבה מאוד ירוק מסביב.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • נחל הבניאס
  • תל פאחר
  • מג'דל שאמס
  • גבעת הצעקות
  • נבי יעפורי
  • המפקדה הסורית
  • הר בנטל

מהלך הסיור:

נתחיל את יומנו בסיור באחד הנחלים היפים בארצנו - הבניאס. נלמד על החי והצומח בסביבה הרטובה ביותר במדינת ישראל, היא ארץ פלגי המים של אצבע הגליל.
משם נעלה בכביש המתפתל אל רמת הגולן ונעצור לביקור מרגש ומרתק בתל פאחר שם אירע קרב עקוב מדם והירואי במלחמת ששת הימים. נרד אל הבונקרים המאיימים ונשמע את סיפור הגבורה של המפקדים והחיילים. במקום גם אחת התצפיות הטובות על עמק החולה וצפון הארץ.

נעלה אל צפון הרמה ונבקר בכפר מג'דל שאמס. כפר דרוזי סורי לשעבר שיביא אותנו למרחק נגיעה מן הגבול הישראלי סורי במקום שנקרא בעבר 'גבעת הצעקות'.

לאחר הפסקת צהריים בכפר נמשיך לקברו של נבי יעפורי, דמות חשובה מאד לדרוזים. נלמד רבות על הדרוזים שקשרו את גורלם בגורלנו אך גם נאמנים למשפחותיהם החיות בסוריה המדממת. במקום שוק צבעוני של פירות, ירקות, דבש וממתקים.
נמשיך אל אחד המבנים המאיימים והמסתוריים ברמת הגולן, בנין המפקדה הסורית. בבנין זה היה אלי כהן המרגל מדמשק אורח רצוי ושגרתי. הבנין האדיר נטוש מזה שנים רבות ומשמש מעין מוזיאון גרפיטי המאכלס מיצג אומנות וציורי קיר שונים בחדרים הריקים. נעלה לגג המבנה ונתצפת ממרחק נגיעה על העיר הסורית קונייטרה ונלמד על מלחמת האזרחים האכזרית המשתוללת בה כבר כמעט עשור.
נסיים בהר בנטל עם תצפית נהדרת אל פתחת עמק הבכא המפורסם וקיבוץ מרום גולן מן הצד השני. נרד אל המוצב האפלולי הבנוי במעבר ההר ונברך לשלום את חיילי האו"ם הנמצאים במקום.

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 21:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form