מספר טלפון
03-6374000
טיול לרמת הגולן - עין פיק, קיבוץ אפיק, מפל עיט, יישוב חיספין ומרום גולן (IGE)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

מה אנחנו באמת יודעים על כאמל אמין ת'אבת? על אלי כהן, שלאחרונה אף קיבל את ייצוגו בקולנוע המערבי. האדם האמיץ שמילים האחרונות שלו היו: ״אני לא מרגל, אני שליחו של העם שלי, של עם ישראל״. בטיול לגליל ולאזור רמת הגולן אנו נתחקה דרך סיפורים מרתקים לאורך כביש 98 במזרח של הרמה לצידו קם ״שביל אלי כהן״ המנציח את פועלו של המרגל הישראלי הידוע. בטיול ייחודי זה נאתגר את הביטוי "רב הנסתר על הגלוי"..

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • מסלול עין אפק
  • קיבוץ אפיק
  • אליעד
  • מפלי עיט
  • היישוב חיספין
  • מוצב תל סאקי
  • מפקדת המודיעין הסורי
  • קיבוץ מרום גולן

מהלך הסיור:

נצא לכיוון רמת הגולן ונעלה אליה מחמת גדר אל מסלול עין פיק הכולל היסטוריה, נופים ומעיין צלול.

נמשיך אל קיבוץ אפיק שם נמצאת תחנה מספר 4 בשביל אלי כהן הצופה אל הנוף המדהים של סוסיתא העתיקה ונחל עין גב ששימש כמועדון הקצינים הסורים בו התארח אלי כהן לא פעם.

משם נמשיך אל תחנתנו הבאה (והחמישית) בשביל המפורסם הנמצאת בכניסה ליישוב אליעד הקרוי על שמו של אלי כהן.
לאחר מכן נצא להליכה קלה אל אחד המפלים המרשימים בישראל, מפל עיט הנמצא ממש ליד מושב האומנים אניעם. התחנה השישית בשביל אלי כהן נמצאת בכניסה ליישוב חיספין, בנקודה בה נמצא בעבר כביש הרמה הסורי שחיבר בין העיר קונייטרה לאל חמה.

באם הזמן יאפשר, ניכנס לביקור מורשת קרב במוצב תל סאקי ונשמע את סיפורו של הקרב הנואש, האובדן והתקווה שהתחוללו בו במלחמת יום הכיפורים.
נמשיך אל בנין מפקדת המודיעין הסורי שהוא מבנה אדיר ומרתק, עדות מוחשית, חיה ומאיימת של תקופת השלטון הסורי ברמת הגולן.
בחצר המבנה הנמצא כ 150 מטרים מגדר המערכת והעיר קונייטרה נמצאת התחנה השביעית, פסל של מנעול המדמה את אלי כהן שהציץ לסודותיה של סוריה.

הנקודה האחרונה במסלול אלי כהן היא גם המרגשת ביותר. ניסע לכיוון קיבוץ מרום גולן אל פסל המשפחה הממתינה לשובו של אלי כהן הי"ד כשפניה של נאדיה ובידיה הילדים, פונות אל דמשק בציפייה לשובו של אלי הביתה,  לקבר ישראל. 

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 21:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form