מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון (מרביתן ארוחות ערב) לאורך כל הטיול. (BIR)
משך הטיול:
15 לילות – 17/18 ימים
להורדת התוכנית

הטיול יתבצע בקבוצות של 22 עד 34 מטיילים טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימי הטיסה ). כולל: חצי פנסיון (מלבד בערב הראשון עקב הגעה מאוחרת בטיסות איבריה), (מרביתן ארוחות ערב) לאורך כל הטיול. מופעי בילויי ערב ושלל אתרים וכניסות עפ"י התוכנית.

טיול מאורגן לארגנטינה צ'ילה ברזיל - הקדמה

טיול מאורגן לדרום אמריקה "אינו דומה לשום דבר אחר", כך גם מודים המטיילים הוותיקים שכבר "ראו עולם", ויחד עם זאת – היבשת הענקית, המגוונת, המעניינת והשמחה הזאת – עדיין הצליחה להשאיר אותם נדהמים ונפעמים: המרחבים האדירים, נופי הפרא, החופים והקרחונים, הפירות הטרופיים, עולם החי והצומח הייחודיים – ומעל הכל תושביה הססגוניים של היבשת, אלה שמשמרים תרבויות וגזעים מעורבים מזה כ-500 שנה; כל אלה ועוד הינם רק "מתאבנים" לסיפור האמיתי, החווייתי, שאנו עוברים בטיול.

המסלול הזה שאנו ב"פגסוס" מציעים לכם, מגיש את המירב והמיטב שיש ליבשת המפוארת הזו להציע לתייר הישראלי – זה המתעניין, המסתקרן והרוצה לחוות באופן בלתי אמצעי את השיאים בהם מתברכות שלוש מדינות ענק אלה. ממפלי ה"איגואסו" האדירים, ל"פטגוניה" ולקרחוני הענק המתנפצים אל המים; מ"ארץ האגמים" וההרים המיוערים – אלה שכל תמונה מהם הופכת לגלויה קסומה – למדבריות צחיחים בהם משוטטים עדרי לאמות, אלפקות וגוואנקו, ומעליהם מרחפים נשרי ה"קונדור"; משמורות הטבע סחופות-הרוח שעיצבה בהן מגדלי סלע – אל החגיגה הטרופית של יער הגשם ומגוון בעלי החיים, הצמחים ובעלי הכנף שזהו ביתם.

ארצות אלה גם מייצגות מגוון אנושי ותרבותי מדהים: התמצית הלטינו-אמריקנית המרוכזת של בואנוס איירס, "פאריס של דרום אמריקה", על הארכיטקטורה האירופאית, הטנגו וה"אסאדו"; הרי האנדים המושלגים, הנחלקים בין ארגנטינה לצ'ילה, שמשכו אליהם מתיישבים חדשים – וניראים כמו שווייץ – על מפעלי השוקולד והבירה המשובחים שלהם; התערובת ה"מולאטית" שנוצרה בברזיל, זו של "הקרנבל" הגדול בעולם, ריקודי ה"סמבה" ומשקה ה"קאיפירינייה", בחופי קופהקבנה ואיפאנמה של ריו דה-ז'אניירו, שירי ה"בוסה נובה" וריקודי הלחימה של נערי ה"קפוארה". וזוהי רק ההתחלה.

דרום אמריקה היא גם מקום של ניגודים – לצד שכונות הפאר וגורדי השחקים מתקיימות "פאבלות", שבהן חיים פשוטי העם. לצד עושר אדיר שמספקים משאבי הטבע, ישנם רבים המתקיימים בצניעות ובפשטות. אך גם מי שיש לו וגם זה שיש לו פחות, חולקים בשמחה מיוחדת, באהבת הריקוד והבילוי, בשירה באוכל ובשתייה, כי הרי כמעט בכל יום יש להם חגיגה – והכנסת האורחים הידועה שלהם מלווה בגאווה גדולה, על כל הטוב שהעניקה להם אימא אדמה.


מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ברילוצ'ה: סיור עיר כולל עלייה ברכבל להר הקמפנריו, הסיבוב הקטן (Circuito Chico)  
 • חציית הרי האנדים לצ'ילה על ידי שייט 
 • פוארטו מונט: ביקור בשוק הדגים (מותנה בשעת הטיסה) 
 • שמורת הפאיינה: יום סיור מלא  בשמורה, מערת המילדון וחציית המדבר 
 • קלפטה: קרחון אופסלה, קרחון מורנו, מוזאון הקרח
 • בואנוס איירס: סיור מודרך על אתריה המרכזיים של העיר, בילויי ערב פולקלור טנגו
 • איגואסו: ביקור בשמורה הברזילאית והארגנטינאית, סכר האיטייפו, מפל גרון השטן, סיור "ספארי" בג'ונגל, שייט מדהים אל מתחת למפלים, מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית
 • ריו דה ז'אנרו: סיור בעיר, עלייה ברכבל להר הסוכר, עלייה להר הקורקובדו, סיור יום בג'יפים ביער טיז'וקה וסיור פאבלות, סיור לאורך חופי איפנמה לבלון וקופהקבנה, בילויי ערב בשוק סאו קריסטובל בסופי השבוע בריו דה ז'אנרו (למעט בתקופת הקרנבל כשהשוק סגור), יום טיול לפטרופוליס, מוזיאון המחר.

מסלול הטיול לפי ימים

יום -1-2: ת"א – בואנוס איירס 

נפגש בנתב"ג לטיסה לבואנוס איירס דרך יעד ביניים באירופה.
בטיולים בטיסות "איבריה" כשההגעה לבואנוס איירס בשעות הערב של יום 1(יציאות ב – 16/01/25, 06/02/25, 21/02/25, 22/02/25, 23/02/25)  ההעברה משדה התעופה ללינה במלון. ארוחת ערב בלילה ראשון זה אינה כלולה בשל ההגעה המאוחרת למלון .
בשאר הטיולים הנחיתה תתבצע ביום ה-2 לטיול בשעות הבוקר ונתחיל ביום זה את הסיור באתרי בואנוס איירס היפה.
נבקר בכיכר מאי המפורסמת, שבה נראה את ארמון הנשיאות, הקתדראלה ובניין העירייה הישן - הקבילדו. בכיכר מונומנט לזכר העצמאות הראשונה של בואנוס איירס במאי 1810. הכיכר מסמלת את השלום והאחווה וידועה בהפגנת האמהות לזכר בניהם שנעלמו ב- 1978. נחלוף על פני תיאטרון קולון, גני פלרמו, שכונת המהגרים הססגונית - לה בוקה עם הרחוב הצבעוני - קמיניטו. כמו כן נעבור בכיכר הקונגרס הגדולה וכמובן בשדרה, אשר על פי המקומיים נחשבת לרחבה בעולם, כיכר 9 ביולי. לקראת ערב נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ולאחר מכן נגיע למלון ללינה.

יום 3: בואנוס איירס – ברילוצ'ה  - שמורת הטרונדור

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא מוקדם בבוקר אל שדה התעופה לטיסה לברילוצ'ה. עם ההגעה ניסע דרומה לשמורת הר הגעש טרונדור הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות ביותר באזור האגמים. השמורה מאופיינת במראות טבע מרהיבים בסגנון אלפיני מוכר (שוויץ) אגמים, נהרות, נחלים ומים שוצפים, יער גשם האופייני לאזור. נגיע לתצפית אל הקרחון השחור המהווה נהר קרח בצבע שחור, חום זכר למפולות בוץ המכסים את הרובד הלבן. זהו יום מדהים של טבע. חזרה לברילוצ'ה לארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במלון.

טיול מאורגן לדרום אמריקה טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 4: ברילוצ'ה 

ברילוצ'ה - הינה עיירת הקיט המפורסמת בארגנטינה במפעלי השוקולד שלה ובסביבתה בחבל ארץ עוצר נשימה. באזור אגמים קפואים, הרים מכוסי צמחייה, עצים ושלג. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באזור וברחובותיה של העיר כולל הסיבוב הקטן ,(Circuito Chico) סיור סביב ברילוצ'ה הכולל כמה נקודות תצפית והליכה כולל עלייה ברכבל לתצפית מהר הקמפנריו.
העברה לארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במלון.

יום 5:  ברילוצ'ה – פוארטו וארס 

אחד הימים היפים בטיול. יום בו נכיר את יופי הרי האנדים, הפסגות ילוו אותנו לאורך היום נכיר את החורש של מורדות ההרים עם אגמים, יער גשם ייחודי כאשר הצד המערבי מאופיין בריבוי התופעות הגעשיות. בבוקר נצא את ברילוצ'ה בנסיעה המשולבת באוטובוס ואמצעי שייט כשחוצים 3 אגמים (2 בארגנטינה ו 1 בצ'ילה). היציאה בבוקר מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו כשעה נסיעה משם נעלה על קטאמראן לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי המהווה חלק מפארק המשתרע על פני מיליוני דונמים. השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט משם בדרך יבשתית קצרה כעשר דקות לפוארטו אלגרה עדיין בארגנטינה נעלה על קטאמראן לשייט של כ 20 דקות באגם פריאס לנקודה הנקראת פוארטו פריאס ומשם בנסיעה של כשעתיים בדרך יבשתית נחצה הגבול ב 2 מעברי גבול (ארגנטינה וצ'ילה) ונגיע לקראת צהריים לפאוללה נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהריים קצרה נעלה על קטאמראן בשייט של כשעה ו 40 דקות באגם טודוס לוס סנטוס בדרך נחלוף על פני האי מרגריטה ונגיע לנקודה הנקראת פטרואה. כאן ימתין לנו אוטובוס שייקח אותנו בנסיעה של כשעתיים באזור הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס ובהמשך בנסיעה לאורך חופו הדרומי אגם ללאנקוויהואה מהגדולים באגמי צ'ילה אל העיירה הקסומה פוארטו וארס שם נגיע למלון נתארגן בחדרים ואם יספיק הזמן נסתובב במרכז העיירה היפה להתרשם ממראה העיר בשעה שמתחילה לרדת החשיכה לאורך הטיילת. ארוחת הערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 6: פוארטו מונט – פונטה ארנס – פוארטו נטלס

בהתאם לשעת הטיסה ביום זה, לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לפוארטו מונט. באם הזמן יאפשר נקיים תצפית מנקודה בולטת אל עבר הנמל והעיר התחתונה וכן אל האוקיאנוס השקט אליו נתוודע לראשונה, נרד אל הנמל ונבקר בשוק הדגים המפורסם והציורי. העברה לשדה התעופה לטיסה* לפונטה ארנס העיר הממוקמת בדרום היבשת ומשם נצא בנסיעה אל פוארטו נטאלס הגעה מאוחרת והעברה למלון לארוחת ערב ולינה.
*הביקור יתבצע במידה והטיסה תהיה טיסת אחר הצהריים. במידה של טיסת בוקר תינתן תוכנית חילופית באיזור פונטה ארנס.

יום 7: פוארטו נטלס – שמורת טורס דל פאיינה

פטגוניה (צ'ילה וארגנטינה) 4 ימים הנחשבים גם הם לאירועי שיא בטיול. הבוקר נצא בנסיעה צפונה בדרך אל השמורה המפורסמת ובדרך נבקר גם במערת מילדון המיוחדת והיפהפייה בהמשך נגיע לפתחו של הפארק הלאומי טורס דל פאיינה הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות בעולם. זהו פארק המשתרע על כ-1600 קמ"ר, מגוון נופים מדהימים, שילוב הנוף הפטגוני מדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית. יום שכולו טבע, לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים, מפלים, קרחונים ויערות. השמורה היא גם משכנם של עדרי גואנקו בני משפחת הגמליים, נאנדו – מין יען קטן, פלמינגו צ'יליאני, קונדור האנדים ובע"ח נוספים. ב-24 השעות לערך בהם נשהה בשמורה ובסביבתה נחלק הזמן בין היום ה-6 ליום ה-7 לטיול בנקודות ובמקומות הבולטים בהם נצפה או נסייר בשמורה כמו: הגעה לנקודת תצפית מהקצה הדרומי של אגם גריי אל הקרחון הנקרא באותו השם קרחון גריי. בהמשך נגיע למלון בו נשהה את לינת הלילה באזור השמורה* ובו נקבל גם ארוחת ערב.
(*קיימים בשמורה מספר מועט של בתי מלון. השנה מספר מלונות שינו את מדיניות האירוח שלהם כך שהלינה במלון תכלול גם את קיום הטיולים בשמורה באמצעותן. כך שלמעשה מספר המלונות המועט גם כך, הצטמצם עוד יותר. לאור זאת ייתכן ומספר קבוצות ילונו במלונות מדרגת תיירות טובה אך מחוץ לשמורה).

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 8: שמורת טורס דל פאיינה – אל קלפטה 

למחרת בבוקר נמשיך ונסייר בשמורת הפאיינה. הסיור יתקיים לאורך תוואי הנסיעה מהאיזור של השער הדרומי אל עבר אגם פהואה שם גם נעצור ונרד רגלית אל המפלים הנקראים סלטו גרנדה מהם ניתן לצפות אל עבר העמק הצרפתי המחלק את עמודי הפאיינה בין קרחון אולגואין לקרחון הטורס, עמודי הפאיינה העומדים זקופים וגאים לפנינו. נמשיך מזרחה ונחצה את השמורה ובדרך נקווה לצפות באלפקות ובלמות המלחכות עשב (נקווה שלא להתבדות) – נראה לגונות ואגמים צלולים נהדרים בשלל גווני הכחול. בנקודה מסוימת נצפין אם יספיק הזמן אל המפלים הנקראים CASCADA PAINE בגבולות המזרחיים של השמורה ובהמשך נשים פעמנו אל מחוץ לשמורה לנקודת הגבול סרו קסטילו בין צ'ילה לארגנטינה. משם כבר במישורי הפאמפאס בתוך ארגנטינה ניסע ישירות לקלפטה נסיעה של כ-4 שעות עם הפסקת ריענון בעיירה הראשונה הארגנטינאית שנפגוש אספרנצה. לקלפטה נגיע בשעות הערב. העברה למלון ארוחת ערב אחריה מי *שירצה יוכל לצאת רגלית לטייל ברחובה הראשי של העיירה הידידותית והאינטימית למחצה. *בכפוף למיקום המלון לכל תאריך שפורסם.

יום 9: קלפטה – קרחון אופסלה – קרחון ספגציני – מוזאון הקרח

בבוקר נצא באוטובוס כשעה נסיעה לערך לפונטה בנדירה, נחל השייט בלאגו ארגנטינה. נשייט פנימה אל עבר האנדים, דרך מיצר השטן ונתקרב אל קרחון אופסלה הנחשב לקרחון השני בגודלו ביותר בדרום אמריקה. נשוט בין הקרחונים המשתקפים בקרני השמש אם זורחת בצע כחול עז, קרחונים שנותקו מהקרחון המרכזי ושטים עצמאית באגם. נמשיך בשייט אל קרחון ספגציני. חזרה למעגן בשעות אחה"צ וחזרה בנסיעה לקלפטה. נעצור לביקור מעניין ב"מוזאון הקרח". המוזיאון מציג פרטים והסברים רבים על הקרחונים בכלל ובפרט באזור זה ובנוסף מכיל צילומים מדהימים, מודל 3 מימדים גדול של דרום פטגוניה ושל כל הקרחונים באזור .העברה למלון בקלפטה. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 10: קלפטה – קרחון מורנו – בואנוס איירס 

השכמה מוקדמת ויציאה באוטובוס לשמורת הקרחונים לביקור בקרחון פריטו מורנו הקרוי ע"ש החוקר פרנסיסקו מורנו שחקר את פטגוניה וסימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. שמורת הקרחון מכילה שבילים רבים המאפשרים זויות ראיה צפיה וצילום שונות הן מלמעלה והן קרוב יותר גם למטה. זהו קרחון פעיל המתנפץ לעיתים כמעט מידי יום אל לאגו ארגנטינה בקול שאון פיצוץ עז ויוצר מראה מרהיב. חזרה לעת צהריים לקלפטה בה נסעד את ארוחת הצהריים (באם הטיסה תהיה בשעות אחר הצהריים המוקדמות נאכל ארוחת ערב בבואנוס איירס) במסעדה מקומית ואחר כך העברה לשדה התעופה של קלפטה לטיסת אחה"צ/ערב לבואנוס איירס. עם ההגעה העברה ללינה במלון.

יום 11: בואנוס איירס – מופע טנגו

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הסיור בבואנוס איירס שלא הספקנו ביום השני. נבקר גם באחד האתרים מושכי קהל בבואנוס איירס בית הקברות בריקולטה שהוא מונומנט ארכיטקטוני בפני עצמו ובאזור הנמל חזרה למלון.
● בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני הטנגו המפורסמים והפופולריים בבואנוס איירס ה TANGO PORTENO הנחשב למופע טנגו רב משתתפים וייחודי הכולל ארוחת ערב – הטנגו להווה ידוע הוא אחד מאושיות התרבות של ארגנטינה. חזרה עם סיום המופע לקראת חצות פלוס למלון ללינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 12: בואנוס איירס – סיור ספארי בג'ונגל – מפלי האיגואסו הצד הארגנטינאי – מופע ערב מרהיב

מוקדם בבוקר נצא בטיסה אל איגואסו. מפלי האיגואסו, אחד משבעת פלאי עולם, (מקור המילה מהשפה הגוארנית שמשמעותה "מים גדולים") נמצאים במקום הצטלבות הנהרות איגואסו ופאראנה, בינות לסבך צמחייה טרופית במפגש הגבול בין ברזיל, פארגוואי וארגנטינה. בכפוף לשעת נחיתת הטיסה, נצא לביקור בצד הארגנטינאי בו נמצאים כשמונים אחוזים משטח המפלים. נטייל במסלול המפלים העליון, הממוקם באזור שיא הגובה של המפלים, נסייר רגלית בשבילים וגם על גשרי תצפית אשר מהם נוכל לצפות מגובה רב במפלים השופעים. נחשף למראה המרהיב של כמויות מים אדירות הניתכים מגובה של עד שמונים מטרים. נגיע אל מפל גרון השטן העצום והמרשים שלתחתיתו מתנקזים מים מ 3 עבריו תוך כדי יצירת ענן של רסיסים הנראה ממרחק רב. נמשיך לאחת האטרקציות המלהיבות בטיול– סיור "ספארי" בג'ונגל במשאיות פתוחות (עם כסאות לישיבה כמובן) או ברכבי שטח לסיור באזור לאורך הנהר. נגיע לנקודה בה נעלה לסירות זודיאק ומשם נשוט במעלה הנהר ולנקודת השיא שהינה שייט מרהיב ורטוב מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר).
● בערב נצא לבילוי הכולל מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית ממכסיקו בצפון ועד צ'ילה בדרום. המופע כולל ריקודים סוערים ומוזיקה במגוון כלים וסגנונות כגון סלסה, סמבה, מריאצ'י ועוד. הבילוי כולל ארוחת ערב בופה עשירה. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 13: מפלי האיגואסו הצד הברזילאי – סכר איטייפו

לאחר ארוחת הבוקר נצא למפעל החשמל מהגדולים בעולם - האיטייפו, אשר נבנה על גבול ברזיל – פרגוואי. נבקר בסכר האיטייפו הענק המופעל במשותף על ידי שתי המדינות. נמשיך לביקור בצד הברזילאי של שמורת המפלים. כעת נוכל להבין את גדלו ועצמתו של הפארק ונצפה אל כמעט 4 קילומטרים של מפלים. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 14: איגואסו – ריו דה ז'אנרו – הר הסוכר – מוזיאון המחר

היום נצא בטיסה אל ריו דה ז'אנרו, העיר אשר שמה יצא למרחוק בזכות שמחת החיים של תושביה, קצב הסמבה, הכדורגל, הקשאסה ומצעד החתיכים והחתיכות בחופיה בכפוף לשעת ההגעה לריו דה ז'אנרו** נצא ליום סיור באחת הערים האקזוטיות ביותר בעולם. נחלוף על פני המראקאנה (האצטדיון מכיל כ-135 אלף מקומות ישיבה), נעלה ברכבל להר הסוכר. קירותיו של ההר בצורת החרוט נישאים לגובה של כ-400 מטרים והנוף הנשקף ממנו מרהיב ביופיו. נגיע לביקור מעניין ב Museum Of Tomorrow – "מוזיאון המחר". המוזאון נחנך בשנת 2015 ותוכנן על ידי האדריכל סנטיאגו קלטרבה (אדריכל גשר המיתרים בירושלים). מדובר במבנה שאפתני, עמוס משמעות סמלית, עתיר טכנולוגיה וחסר תקדים פרי מוחו היוצר של האדריכל הספרדי הגדול שהיה למותג עולמי. 15 אלף מטרים רבועים הסדורים במבנה דמוי עלה אשר פונה אל המפרץ. נמשיך לסיור חופים בחופיה הצפוניים של ריו דה ז'אנרו, ונחזור לקראת אחר הצהריים המאוחרות למלון. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית.
● לעת ערב נצא לבילוי בשוק* סאו קריסטובל – חוויה של ריחות אנשים וטעמים, השוק התחיל בגעגועיהם של תושביי צפון המדינה במאכליהם ותרבותם המקומית – ונועד לתת הרגשת בית במאכלים המקומיים, במוזיקה ובהוואי לכל אלה שהיגרו ממדינות צפון ברזיל אל ריו דה ז'נרו. נאזין למופעים המתקיימים במקום. נחזור למלון ללינה.
*השוק פתוח רק בסופי שבוע. במידה והשוק יהיה סגור נבצע סיור ערב בריו. בתקופת הקרנבל השוק סגור.
** במידה והטיסה תנחת בריו דה ז'אנרו מאוחר ישולב יום הסיור הזה בתוך ימים 14-15-16 של הטיול .

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 15: ריו  דה ז'אנרו – הר הקורקובדו – יער טיג'וקה – הפאבלות  

לאחר ארוחת הבוקר ימתינו לנו ג'יפים ליום סיור עיר חוויתי – ניסע דרך מרכז העיר אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הפודה הנראה מכל נקודה בעיר. בבסיסו ישנה כנסיה. עם תום הסיור נמשיך דרך יער הטיג'וקה – היער פרוס במרכזה של העיר והינו יער הגשם העירוני הגדול ביותר בעולם. נצא לסיור רגלי קצר במעבי היער ונגלה עולם ומלואו – חווית טבע מופלאה – נראה זנים של עצים ואם מפלים ואם יתמזל מזלנו אף בעליי חיים כגון קופים ומיני חיות יער. לאחר הטיול הקצר (הטיול מתאפשר רק עם רכבים קלים) נמשיך לסיור בפן נוסף של ריו – סיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני - ניסע אל לב ליבן של השכונות ונכיר מקרוב את תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו התקני, נלמד על התנהלות הפאבלה ועל מערכת היחסים בין השלטון ורשויות החוק לבין האזרחים החיים בשכונות אלה ונטעם בקצרה מאורח חייהם - חוויה מרתקת. בסיום הטיול נאכל ארוחת ערב מוקדמת ונחזור למלון.

יום 16: ריו דה ז'אנרו – פטרופוליס 

לאחר ארוחת הבוקר (במידה והטיסה מאיגואסו ביום 13 תגיע מאוחר נקיים הסיור בעיר כפי שרשום למעלה ולאחר מכן) נצא לסיור בעיר פטרופוליס שהייתה למקום מושבם של המשפחה המלכותית בחופשות הקיץ עד 1850 העת בה המונרכיה בוטלה בברזיל. נבקר במוזיאון האימפריאלי וגני ארמון הקריסטל, נראה את הקתדרלה שנבנתה ב 1846. נמשיך בחזרה לריו דה ז'אנרו ובהתאם לזמן נעצור לזמן חופשי לקניות אחרונות. ארוחת ערב במסעדה מקומית. חזרה למלון ללינה.

 טיול מאורגן לדרום אמריקה

ימים 17-18: ריו דה ז'אנרו – תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור נוסף באוטובוס בריו (היום האחרון לטיול) ונשלים את המקומות אשר לא הספקנו בימים הקודמים. לקראת אחר הצהריים העברה אל שדה התעופה לטיסה אל תל-אביב דרך יעד ביניים. הגעה לתל אביב תהיה בשעות הלילה של יום 18.

הערה הנוגעת לערב מצעד המנצחות המתקיים ב 08/03/2025:
בערב זה יתרחש אירוע סיום הקרנבל הנקרא "מצעד המנצחות", זהו אירוע של 6 בתי הספר שהובילו בקרנבל ומתחרים על הזכייה וההובלה. כרטיסים לכניסה למצעד המנצחות הכוללים הסעה וליווי של מדריך פגסוס נמכרים בנפרד במהלך החודשים נובמבר, דצמבר וינואר השנה. האירוע מתרחש כל הלילה והחזרה למלון תתוזמן במקום אל מול ההסעות של המופע. ביום זה אנו נטייל עד לשעות אחר הצהריים ונעבור למלון למנוחה ולאגירת כוחות כדי שנגיע רעננים למצעד (למי מאתנו שרכש הכרטיסים).

 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • לוחות זמני הטיסות משתנים בדרום אמריקה לעיתים תכופות. הן הטיסות הבינלאומיות והן הטיסות בתוך היבשת כך שמרגע שהטיול תוכנן ועד לרגע היציאה יתכנו שינויים בשעות הטיסות, בימי הטיסות וגם לעיתים בנתיבי הטיסות.
  ייתכנו מצבים בהם טיסות ישירות הופכות ללא ישירות מיעד ליעד ולהיפך.
  ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.
 • מרבית טיסות הפנים בטיול בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.
 • בטיסות אשר יצאו בשעות הבוקר, תינתן ארוחת בוקר קלה מהרגיל או ארוחה ארוזה עקב השעה המוקדמת.
 • הסיור בפאבלות בריו דה ז'אנרו יתבצע במידה ואפשרי מבחינה בטיחותית. שוק סן קריסטובל בריו דה ז'אנרו סגור בקרנבל.
 • בטיסות הטראנס אטלנטיות ייתכן ויהיה קונקשן נוסף בסאו פאולו ברזיל.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form