מספר טלפון
03-6374000
יומיים טיול לרמת הגולן ולארץ הגליל (IGD)
משך הטיול:
2 ימים לילה 1
להורדת התוכנית

כולנו נסענו יותר מפעם אחת ל"צפון" וכך בשתי מילים חיברנו כמה אזורים גיאוגרפים שונים ומגוונים מבחינה היסטורית וגיאוגרפית, ביומיים אלו תהייה לנו הזדמנות להכיר את האזורים והייחודיות של כל אחד מהם, החל מהאזור המרהיב של הגלבוע ו"ארץ המעיינות", רמת הגולן המשופעת נחלים זורמים ופלגי מים שם נוכל לראות מקרוב את הגבול בנינו לבין סוריה ולשמוע על המטען התרבותי העשיר של העדה הדרוזית, וכלה בגליל שם נזכר בדמויות עליהן למדנו בילדותנו כגון יוסף בן מתתיהו ורבי יהודה הנשיא ונבין איך הן קשורות לאזור וכמובן כל זה עם הרבה מאוד ירוק מסביב.

יומיים טיול לרמת הגולן ולארץ הגליל - הקדמה

כולנו נסענו יותר מפעם אחת ל"צפון" וכך בשתי מילים חיברנו כמה אזורים גיאוגרפים שונים ומגוונים מבחינה היסטורית וגיאוגרפית, ביומיים אלו תהייה לנו הזדמנות להכיר את האזורים והייחודיות של כל אחד מהם, החל מהאזור המרהיב של  הגלבוע ו"ארץ המעיינות", רמת הגולן המשופעת נחלים זורמים ופלגי מים שם נוכל לראות מקרוב את הגבול ביננו לבין סוריה ולשמוע על המטען התרבותי העשיר של העדה הדרוזית, וכלה בגליל שם נזכר בדמויות עליהן למדנו בילדותנו כגון יוסף בן מתתיהו ורבי יהודה הנשיא ונבין איך הן קשורות לאזור וכמובן כל זה עם הרבה מאוד ירוק מסביב.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • גוש שגב
  • תל יודפת
  • הררית
  • מבדד נטופה
  • ביקור בבית בד
  • תצפית מהר צפייה
  • טיול ג'יפים
  • שמורת תל דן
  • מצודת כ"ח

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: "גליל תחתון" –נופים, נזירים ויוסף בן מתיתיהו בימי "המרד הגדול":

נחל את טיולנו בנסיעה אל עבר הגליל  לגוש שגב, לביקור בגן לאומי תל יודפת, במקום זה עמדו המורדים היהודים בראשותו של יוסף בן מתתיהו כנגד הקיסר הרומי אספסינוס והצבא הרומי, נספר את סיפורו של המרד הגדול בגליל.


* צילום אורן פלס

נמשיך להררית שהוקם כחלק מתכנית המצפים בגליל, תושבי המקום מזוהים ועוסקים במדיטציה טרנסצנדנטלית לפי משנתו של מהרישי מהש יוג'י, נטייל בהררית ודרך יישוב ייחודי זה ונגיע למבדד נטופה, מקום התבודדות אשר הוקם על ידי שלושה נזירים בראשות האב יעקב אשר הגיע מהולנד ושימש כאב המנזר. שאיפתם הייתה לחיות חיי פרישות לפי מסורת הנזירים הראשונים.
הכנסייה חצובה בסלע מתחת לאדמה שבו נחצב בעבר בור מים  ומעליה חרוט אבן הנושא פעמון.
לאחר הביקור במנזר נמשיך אל אבטליון שם נבקר בבית בד המייצר שמן זית גלילי משובח ונלמד על תהליך הפקת שמן הזית.

בתום הסיור נמשיך לארוחת ערב ולמלון ללינה.

* צילום ישראל זלר                                                                                        * צילום תמר מרום

יום 2: פלגי מים בתל דן ,גבול הלבנון וג'יפים בגולן:

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע לאורך גבול לבנון (מנרה,יפתח) לביקור במצודת כ"ח שם נכיר את סיפורו של קרב נבי יושע שהתרחש במקום עם קום המדינה.

נמשיך לתצפית מהר צפייה באזור מטולה ממנה נוכל להשקיף על חלק נרחב מדרום הלבנון ואף על הבופור והחרמון הסורי. 
נמשיך אל שמורת תל דן, נכנס לשמורה  ונטייל בין פלגי מים השוצפים, חורש ועצים עתיקים, תחנת קמח ושרידי העיר העתיקה ליש מימי ירבעם בן נבט.

בתום הביקור נמשיך דרך כפרי הדרוזים בגולן (בוקעתה, מסעדה) לטיול ג'יפים מרתק של כשעתיים שיכלול במידת האפשר תצפיות על סוריה.
בתום הטיול ולאחר חוויה עשירה בטיול של יומיים ניסע חזרה אל נקודות האיסוף הראשונות ומשם אל ביתנו. 

    

     * צילום נטלי סבבויסקי                                                                         

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form