מספר טלפון
03-6374000
הכרמל וחופו - "צלבנים, מערות והרבה ירוק" (IHC)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

הנסיעה על כביש החוף, בין עתלית למבואות חיפה חולפת בכמה רגעים ספורים. אולם, בבחינה ההיסטורית זה מעט מורכב יותר. הצלבנים, המוסלמים והבריטים הותירו כאן את חותמם שנראה בשטח עד היום. תקופת העפלה, מהווה נקודה חשובה ביותר בתולדות המדינה. נפלאות הטבע של הר הכרמל מרשימים ביותר, החל ממערות ששימשו למסתור לאורך התקופות ואף בחלקם נמצאו שרידים של האדם הקדמון וכלה במסורות הדתיות המתקשרות אל ההר. בטיול לחיפה נגלה את נקודות החמד המוסתרות בחורש עצי המחט והתצפיות מרהיבות ממרום האוניברסיטה ממחישות ביתר שאת את הייחודיות יוצאת הדופן של הטיול באזור הכרמל המופלא.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • חורשת לימור
  • המבצר הצלבני
  • מערת האצבע הארוכה והאפלה
  • אוניברסיטת חיפה
  • סיור מרתק במוזיאון הכט
  • כפר האומנים עין הוד
  • סיור במוזיאון הכט

מהלך הסיור:

נתחיל את טיולינו בחורשת לימור אשר בעתלית ונצא למסלול הליכה קצר הכוללת את התצפית הטובה ביותר אל המבצר הצלבני המסתורי שנמצא בתוך בסיס השייטת.
השנה מציינים ההיסטוריונים 800 שנה לבנייתו של מבצר דסטרואה האדיר שמעולם לא היה מסתורי יותר. כקילומטר של מסלול הליכה מעגלי ונוח עם עליה מזערית. מתאים לכל גיל.

נמשיך אל בית העלמין הצלבני בעתלית שבו קבורים מאות צלבנים ועולי רגל שפקדו את האזור בזמן ממלכת הצלבנים השניה ונשמע סיפורים מרתקים על מסעות צלב, אבירים ונסיכות בטירות מבוצרות. 

ממש מעל כלא שש מסתתר עוד סיפור מרתק ובלתי ידוע, סיפורו של משה לזרוביץ' וכלא שש בתקופת המנדט הבריטי. נמשיך במסלול הליכה מחניון אורן אל עין הוד דרך מערת אצבע הארוכה והאפלה אליה ניכנס עם פנסים ואם לא דרקונים, בוודאי נראה עטלפים.
לאחר סיור קצר בכפר האומנים עין הוד, נצא להפסקת צהריים ובסיומה נעלה לראש הכרמל בכביש בית אורן הידוע והחביב על כל חיפאי ונשים פעמנו אל.. אוניברסיטת חיפה לתצפית פנורמית עוצרת נשימה ונצא לסיור מרתק במוזיאון הכט שזוכה לתהילה רבה בארץ ובחו"ל בשל עושר הממצאים המדהים שבו, תחלופת התצוגות ואופן ההצגה. 

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 21:00.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form